Makaan sepsal hodnocení prémiového vozidla 50TP. Jedná se sice o tank jež se již chvíli po serverech prohání, přesto může být recenze užitečná.

Můj náhled na 50TP prototyp (tier 8 prémiový těžký tank, Polsko):

Jako jeden z nejnebezpečnějších tanků v mém arsenálu se 50TP prototyp na bojišti nikdy neztratí. Je to nyní moje primární volba na zábavu i výdělky na tomto tieru spolu se Somua SM a je taky, dle mne, ukázkou toho, jak se má dělat dobře vyvážený prémiový těžký tank.

50TP prot. nabízí svému majiteli několik silných stránek, mezi které se řadí tvrdá věž, velmi schopné sklopení děla (-8 zepředu, -10 přes bok), silná alfa se 440 dmg na ránu a dobrá průbojnost s přesností. Tato kombinace zaručuje, že tank není dobré nikdy podcenit. Velká alfa mu dává určitou výhodu, jistot: nepřítel si rozmyslí, zda na něj chce vyjet a na rozdíl od podobného bratříčka Objektu 252 Defender se u 50TP prototypu jeho hráč nemusí tak moc bát zbloudilých střel. Jejich procento je stále značné, ale když domíříte, jdou většinou kam chcete. Pokud tak nepřítel riskne ostrý útok s cílem vás rychle zabít, tak zvlášť v 1 v 1 soubojích ho čeká nemilé překvapení a pokud přeci jen půjdete do garáže, tak obvykle půjde útočník nedlouho po vás, protože schytal dost bolestivých ran.

U tanku není nic přehnané, pancíř je dobrý, ale má své slabé stránky jako přední spodní plát, menší kopulka a a velké, zranitelné boky. Ačkoliv 50TP prot. rozhodně není nejpomalejší heavy, jakmile se k němu dostanete, neuteče vám. Poděkovat za to může velkým pásům, které absorbují často mnoho poškození – to je výhoda v momentě, co 50TP prot. diktuje tempo bitvy. Ovšem když potřebuje utéct, tato samá vlastnost mu to často znemožní a hráč se jen bezmocně dívá na zničené pásy a čeká na smrt.

Tank podporuje chytré hraní a to na obě strany, profil předního pancíře má silné nebo ostře úhlované zóny, se kterými si neporadí často ani gold munice, je tak potřeba na něj mířit a nedá se jen slepě “ubít na gold autoaimem”. Chytré využívání terénu, dobrý pozic a i svých týmových kolegů znásobuje jeho potenciál a štědře odměňuje v závěrečných výsledcích. Stejně tak 50TP prot. trestá zbrklost a hloupost, na rozdíl od Defenderu nemá pro hru toxický profil pancíře a pokud nepříteli ukážete slabá místa, můžete jít poměrně rychle do garáže i proti tieru 6 či 7.

Tank považuji za svoji srdcovku, které se ve volném čase začínám hodně věnovat a mohu jej doporučit každému, kdo má rád poctivý prémiový těžký tank, který se umí přizpůsobit a má široký potenciál a nabízí štědré výdělky.

Mnou doporučené vybavení: nabiják, v. stabilizátor a optika

Skilly – tradičně je dobré mít opravy, bratry ve zbrani, žárovku a skilly na dohled a ovládání děla (partikulárně jemné míření). Tanku dost pomáhá bezpečné ukládání pro lepší výdrž modulu munice a také skill hašení pro možnost používat potraviny – které doporučuji nakoupit při slevové akci za 50% ceny. Tank pak disponuje ještě o fous lepšími celkovými vlastnostmi, ale i přesností a především velmi solidním dohledem, který v kombinaci s tuhou věží a velkou alfou dokáže na některých mapách obrovsky posunout jeho potenciál.

V případě že chcete, není vůbec zlá úvaha použít na něj bonové vybavení, v mém případě duo balíček, nabíják-ventilace, který na úkor dohledu maximalizuje výkonnost posádky a vlastnosti pro boj. V tomto případě tank pak dosahuje 0,35 přesnosti s 2,6s časem zaměření a 10,81s časem nabíjení. Což jsou čísla, která tanku zvýší obranyschopnost proti nájezdům rychlých tanků a udělají z něj pro mnoho soupeřů spolehlivý bolehlav i na větší vzdálenost, něco, co majitelé Defenderů budou závidět.


Článek zpracoval Makaan ze skupiny World of Tanks CZ/SK komunita – Makaan

13
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Fukyu
Čtenář
Fukyu

Hele jako nemám nic proti nikomu ale “může bít ve větě viz. prohání, přesto může bít recenze užitečná.”….. Chudák recenze…nekdo ji bije..

DoktorKevina
Admin

To byl můj silný zkrat . . Děkuji opraveno.

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Když už tedy chceš mentorovat, tak ta tvoje čeština má také trhliny. Pokud chceš používat rozkazovací způsob slovesa vidět, tak se nepíše “viz.”, ale správně “viz”. Tečka tam nemá co dělat, není to zkratka, jak se mnozí domnívají! Jde o rozkazovací způsob slovesa “vidět” ve významu “podívej se”, kterým doslova “nařizuješ”, aby se někdo na něco podíval. Ale to jen tak naokraj, on totiž nikdo z nás není dokonalý.

Fukyu
Čtenář
Fukyu

Pokud chceš být hnidopich tak prosím tahni do p*** tu tupá špíno 🙂

DoktorKevina
Admin

Trochu se uklidníme!!!

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Jen jsem opravoval hrubou chybu, stejně jako ty. Omlouvám se, zapomněl jsem, že by se maličký chlapeček mohl urazit, protože to není v duchu hesla: “Já mohu, ostatní ne.”. 🙂 🙂 🙂 Je vidět, že děláš slušnou čest svému nicku. Takže se jdi umýt, potřebuješ to jako sůl. 🙂 🙂 🙂

Glock17
Čtenář
Glock17

Na fotkách jsou 2 různé tanky. První 3 jsou v pořádku – to je 50TP Prototyp, ale zbytek je polská devítka 50TP Tyskiewicza.

P.S. 50TP Prototyp není ve Frontline skoro vidět. Lidi ho nemají rádi kvůli horší mobilitě.

Glock17
Čtenář
Glock17

Již opraveno. Děkuji za včasný zásah.

DoktorKevina
Admin

Já děkuji za upozornění.

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

O Vánocich sem o něm uvazoval, ale prokoučoval jsem to , bohužel…to sem měl goldu dost z bedniček. Prej není zlej. S klasikou ze stromu se mi nehrálo špatně.

RozaMadMax
Čtenář
RozaMadMax

Je lepší než stromový stroj.

Tiger II.
Čtenář
Tiger II.

Pekna recenzia. Je to prijemne osviezenie citat recenziu a nie iba stale sledovat videa.:)

Makaan
Čtenář
Makaan

Óoo, tak to děkujeme. 😛