Vážení tankisti, jsem celkem starší (64 let) a těžce nemocný člověk, který trpí nevýslovnou permanentní bolestí, na kterou beru silné opioidy (oxycodon) v dávkách těsně pod maximem tolerance lidským tělem. Díky tomuto jsem schopen sporadicky ulehčit svojí mysli i tělu a mám možnost přijít na “jiné myšlenky” například hrou zajímavé hry – WoT. Protože mám určitá pohybová omezení (a hraji vleže na posteli), přijde mi jako nejvhodnější třída SPG, kde nejsou takové extrémní nároky na pohyblivost a postřeh. Protože samozřejmostí je hrát hru co nejlépe, tak jsem se obrátil mimo běžné návody, manuály a videa taky na radu zkušenějších hráčů na fóru.

Našel jsem si samozřejmě téma “dělostřelectvo … “.
Jaké bylo moje překvapení, když na otázku, jak hrát lépe artynu, mi přišla odpověď: “dej uninstal, noobe!”. No fajn, řekl jsem si – někdo asi neměl náladu. Tak jsem pročítal post po postu a vida, co jsem se dověděl? “Klikači!”, “housky!”, “zabijáci od čiaročky!” – všeobecná nenávist, zloba a neslušnost. Když už jsem se nakonec dověděl, že jedno neviňátko je stříleno vlastní artynou “…minimálně 3x denně…” , tak už jsem se do té debaty vložil, protože moje poznatky byly naprosto odlišné. Po tom, co jsem překonal urážky, nadávky a neustálé připomínání mého WN8 se mi konečně podařilo toho zlého člověka usvědčit ze záměrné lži, kterou chtěl tzv. “dokázat”, jak je SPG nemorální a zlá a měla by se zrušit.

Dobře, to mu nevyšlo, takže zkusil jinou parketu – a to nastavení vyhodnocování poškozování spojenců: mimoto, že opět lhal o tzv.”obludném” záměru poškozovat spoluhráče (už se ovšem vyhnul tvrzení, kolikrát se mu to stává), ale obratnou manipulací vlastně přemlouvá ostatní účastníky k vyjádření a pro svou potřebu vybírá jenom vzorky, které se hodí jemu do krámu, ostatní ignoruje.

Nakonec zašel až tak daleko, že se svým kamarádem provedli “testy”, kde pečlivě narežírovaným způsobem dosáhli neuvěřitelného,  maximalistického a výjimečného několikanásobného poškození! Samozřejmě okamžitě prohlásili tento extrémní výsledek za standard nastavení systému a na jeho základě taky rozjeli propagandu na zrušení tzv. “imunity SPG” – ve skutečnosti to je akce za znevýhodnění artyn a jejich úlohy ve hře.
Účelem toho všeho je samozřejmě zrušení artyn jako složky účastníků hry .

Tohle všechno podniká ten pán a pár jeho příznivců jenom proto, aby odstranili poslední překážku zakomplexovaných hráčů k dosažení toho, aby mohli provozovat svůj způsob boje, který ovšem nemá s fér bojem (jak oni neustále prohlašují) nic společného. Spousta opravdu dobrých hráčů považuje arty za nutné zlo a naučila se, jak s arty bojovat, tak i proti artynám … artyhateři ne – ti se nic učit nebudou, kromě nových důvodů, proč odstranit ochromení a s ním nejlépe i artyny. No a metody, které na to používají jsou neuvěřitelně podlé – přes to, že jim někteří trpěliví odpůrci neustále vysvětlují napsané propozice, jak se má hráč při boji chovat, artyhateři tyto materiály nejenom zpochybňují, ale dokonce překrucují a vkládají do úst oponentů myšlenky, které nikdy netvrdili. Je patrný jasný záměr donutit WG upravit hru podle představ artyhaterů a v podstatě se tím ani netají. Vrchol arogance!

Já osobně (a se mnou určitě i mnoho dalších hráčů WoT) SPG ve WoT celkem kladně kvituji, protože umožňuje realizaci i hráčům, kteří, ať z důvodů zdravotních, slabého PC, nebo prostě absence talentu, nemohou vyniknou na špičce hodnocených tankistů. Hra je tím pádem pro velmi širokou veřejnost a tím myslím splňuje i obchodní požadavky WG.

To artyhaterství a dehonestace SPG už přesahuje hranici normálního slušného vztahu mezi lidmi a rozšiřování propagandy těchto myšlenek splňuje podmínky pro diskriminační chování.

Nevím jak daleko sahá paměť národa, ale i svoboda projevu a diskriminační propaganda mají své meze a myslím, že artyhaterství tyto meze překračuje už hodně moc!

Slovní souboj končí v nekonečné smyčce, protože ze strany artyhaterů není zájem najít kompromis a rozumné řešení, ale tvrdě žádají pouze splnění jejich požadavku! Takovéto projevy řešení problémů bychom měli v naší společnosti tvrdě postihovat. Od ultimát už není daleko k bombám …

Děkuji, Tatíček


Na závěr bych rád přidal pár řádků na úpravu některých věcných chyb, kterých se autoři článku Přijde vám takovéto nastavení SPG v pořádku? dopustili:
Mimo to, že ta videa byla vybrána a zrežírována opravdu tendenčně, nutno zdůraznit, že “nepřístojnosti” prováděné SPG jsou mnohem častější u ostatních tříd tanků, ale přesto jsou tyhle incidenty velmi vzácné na to, aby se jimi zvláště zabývala vývojová část WG teamu, když to mají dostatečně ošetřeno Automaticým Systémem Trestů (AST) pro vyhodnocení teamdamage/teamkillu (TD/TK).

Prvním omylem je, že Support vyhodnocuje počet ran do spojence jako hlavní parametr pro vyhodnocení. Z písemných materiálů je patrno, že systém sleduje:

  • Množství způsobeného poškození.
  • Četnost pokusů o poškození spojenců za daný časový úsek.

Dále v “pravidlech hry WoT” je oddíl, kde se píše, jak se poškození vypočítává:

“5.01. Na základě záznamů boje po určitou dobu, obvykle několik dní, automatizovaný systém vyhledá hráče zapojené do střelby na spojence a případů zničení týmových spoluhráčů. Výpočty jsou celkem složité a hlavním faktorem braným v úvahu je poškození způsobené spojencům k celkovému poměru poškození.” – nikde nic o tom, že by se jako určující prvek pro trestání používal “počet ran do spojence”

Z důvodu, že SPG standardně dává méně poškození, než je alfa jeho kanónu – důvodem je použití HE munice oproti AP v kanónech tanků, tak dostat se na větší poškození (aby mohl AST vyhodnotit SPG jako poškozovatele spojenců) trvá déle a je nutno více ran, aby dosáhl stejného poměru!

Pokud toto někdo považuje za “imunitu”, tak nemá představu o mechanice hry!
Extrémní případy poškozování spojenců např. zneužitím mechaniky hry (vytlačování, topení, představený kanón při výstřelu) řeší celkem úspěšně support po nahlášení s dodaným replayem…
Takže shrnuto a podtrženo, mimo toho, že skutečně by se měla více trestat obecně neslušnost mezi hráči, nevidím na tom článku nic, co by mělo vést k masivním změnám v mechanice hry!

244
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
ChevSeet
Čtenář
ChevSeet

Ahoj, vím na koho narážíš, ale čím se od něj odlišuješ? Vija ve videu nastínil, jakým způsobem ten test provedl. Pokud byl zmanipulovaný, můžeš dodat důkaz? Sám jsem nyní SPG rozjel z důvodu, že potřebuji pro klan vyjezdit GC, ale to nic nemění na tom, že je špatně pokud arty dává ochromení má 33sec a nabíjí 36. Také není v pořádku, že do teď nebyly přidány perky, popřípadě vybavení, které by bylo zaměřeno proti ochromení.

Jan Dvořák
Čtenář
Jan Dvořák

Protistřepinovka a velká lékárna??

ChevSeet
Čtenář
ChevSeet

Jak protistřepinovka a velká lékárna ovlivní ochromení? Co já vím, tak pouze snižuje šanci na zranění posádky. Klíďo mě pouč;-)

milan
Čtenář
milan

Zeby Velka lekarnicka -5% z ochromenia a Vlozka -10% z ochromenia?!
Hosi, ved nepoznate ani hru, ktoru hrale, len HATE a HATE… OMG

PeeTee
Čtenář
PeeTee

ale skrz protistřepinovku zabiješ jeden slot,obětuješ ho kvůly artynám na úkor jiného doplnku který mohl zlepšit specifika tvého tanku

DJW_
Čtenář
DJW_

Protičrepinovka je presne pre pomalé tanky, ktoré sa nemajú možnosť brániť manévrovaním. Ak ťa dala arta v medku, tak si asi kempil a je to tvoja vina. Ak ta dala za plnej jazdy (ano aj to sa stava, aj mne) tak si mal jednoducho smolu a chod sa stazovat stvoritelovi, lebo taketo sproste nahody (a aj ovela horsie) sa stavaju aj v realnom zivote – dokonca nezpocet význmaných vojenských postáv histórie odišlo pekne blbým spôsobom – Richard levie srdce, Alexander Veľký, Manfred von Richthofen, Wittmann…

ChevSeet
Čtenář
ChevSeet

Tak všem zde omlouvám, popisu jsem si nevšiml…jak je tam dlouho?

paiwer
Čtenář
paiwer

Od zmeny delostrelectva v patch tusim 9.18 ?

Le3ky
Čtenář
Le3ky

Arty je sucast hry a asi to tak uz aj ostane , treba to akceptovat a prisposobit sa. Smrt od arty vie celkom dost pokazit pekny vecer pri hre. A ked hra nervuje na miesto toho aby clovek pri nej relaxoval tak je blbost za nu platit. Poslednou dobou mam vzdy 3 kusy v kazdej hre , kedze nie som typ co sedi v rohu mapy tak vzdy dostavam pravidelnu nakladacku a nechapem preco ,’ved arty mala bojovat proti kemperom v krikoch nie proti tankom v prvej linii ‘. Cim viac arty tym menej mojich penazi.

pain78
Čtenář
pain78

arty střílí na to co je vidět a když kempera nevidí nemůže na něj pálit

Le3ky
Čtenář
Le3ky

ved prave suhlasim

Koblaster
Čtenář
Koblaster

Hlavně arty střílí na ty cíle do kterých budou střílet spojenci a dají poškození když je cíl ochromen. Proto budou střílet do prví linie…

Pazdi
Čtenář
Pazdi

Takový….trošku tendenčně, jednostranně postavený článek. Osobně patřím taky do skupiny “artyhaterů” a přesto se nepovažuju za neslušného, zakomplexovaného, malého člověka…nebo co si z Tvého článku vzít. Jak píše ChevSeet – je hloupé, když arty dává v podstatě stejně dlouhé ochromení, jako nabíjí, stejně tak je hloupé, když arty na menších tierech je snad ještě větší zlo než na vyšších díky neuvěřitelně krátké době nabíjení. Ono arty v prvopočátku byly pro to, aby zabraňovali kempení tanků v rohu mapy apod. Jenže nyní je situace přesně opačná – nyní je to o tom, že trestá aktivní hráče a na mapě je pozic, které by byly díky splashi výstřelů artysafe…skutečně málo. A současná situace – kdy do devítkového medka dá arty za 400-500 a k tomu 20-30s ochromení…a je skoro jedno, jestli Tě trefí sedmička, nebo desítka….to vážně není to, co by sis přál. Nicméně tak, jako já jsem se snažil na věc podívat Tvýma očima a dá se říci, že Ti rozumím…vzhledem k Tvému věku, stavu, reakcím….zkus se podívat (a vím, že to nezní příliš pěkně) na věc očima zdravého člověka, který prostě “může” hrát za ostatní třídy tanků. Skutečně Ti to takhle příjde v pořádku?

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Omlouvám se , jestli jsem tě urazil , ale já jsem psal o těch z a k o m p l e x o v a n ých hráčích “…aby odstranili poslední překážku zakomplexovaných hráčů k dosažení toho, aby mohli provozovat svůj způsob boje…”. Ty se evidentně nepovažuješ za zakomplexovaného , tak se tě to netýká . Nedorozumění !
A k té kadenci SPG – ano střílí “rychle” , ale vždycky jenom na jeden cíl – pokud střílí po tobě , ostatních 14 spoluhráčů má od ní pokoj!

sign_of_death
Čtenář
sign_of_death

Zdravím všechny tankisty včetně “artynářů” 🙂
Všichni tihle artyhateři by se dali přesvědčit o potřebě artyn jednoduchým způsobem 🙂 A to tím, že by se dejme tomu na 3 měsíce (případně půl roku), dělostřelectvo vyřadilo dočasně ze hry. A myslím, pánové, že tihle artyhateři by byli první, kdo by křičel, aby se SPG vrátilo zpět do hry. 🙂 Uvažujte logicky. 3 zakempený OP tanky na hulldown na Red line, na jednom místě. Jak tato hra skončí? Pravděpodobnost, že remízou je veliká. HE munice tanků na to nemusí stačit je killnout, nebo vystrnadit z pozic. Myslím, že Těch remíz na určitých tierech by bylo až moc hodně. Také proto, že ve hře je hodně tanků, které zepředu prostě neprobijete a to už nemluvím, o jejich věžích. Zakempit se a čekat, až střední a lehké tanky přijedou na dostřel 🙂 No neříkejte, že bez artyn by to nebyla paráda? 🙂 Ne, nebyla pro toho, kdo by je chtěl zničit. Tak že ? Remíza? No schválně, kdo by nejdříve na tohle nadával? Kempící hra. Ano, protohle byli artyny přidány do hry. Bohužel si to již nikdo nepamatuje. Ono se chce jen trošičku zamyslet a domyslet souvislosti. Omlouvám se, pokud jsem někoho naštval.
Přeji hezký den a hezkou hru.

SG_semda
Čtenář
SG_semda

Tech tanku ktere v soucasne dobe neprobijes je fakt malo, protoze goldy

sign_of_death
Čtenář
sign_of_death

Goldem prostřelíš čelně vež Conqueroru? Nebo 113? 🙂 Aha, to jsem netušil 🙂 Hraji z 90% tanky a 10% arty. Prostě se mě nelíbí, jak každý na arty nadává. Také mohu nadávat na mnoho 10tier ruský OP tanků, kterých je ve hře nejvíce. Nebo na autoloadery. Ano, jak jsem psal. Jediná možnost je alespoň na čas artyny pozastavit ze hry. Pak by se vidělo, jsou-li skutečně potřeba a nebo jestli to bylo s SPG vážně tak špatné.

Le3ky
Čtenář
Le3ky

som za na 3 mesiace ich odstavit , hned si kupim aj premiovy ucet k tomu

Le3ky
Čtenář
Le3ky

Alebo mam lepsi napad premiovy ucet 2 kde by neboli arty ten by som hned kupil. Samozrejme aby som artynarom neuskodil tak by mohli mat premiovy ucet 3 kde by boli iba arty , to by bola zabava 30 arty proti sebe.

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Úplně stačí no arty server a hotovo. Za ten bych si i platil.

milan
Čtenář
milan

ale nekupil, sam to vies, len kalis vodu…

PeeTee
Čtenář
PeeTee

jsou,z IS-7 na prochorovce jedna X,IX,VIII mě na soustřel rozebrali do 3 minut

VijaCZ
Admin

Hra bez artyn je dlouhodobě to jediné za co bych rád a ochotně WarGamingu platil. Jakmile mi to umožní, mají moje peníze rychle, pravidelně a s nadšením že si platím skvělou a užitečnou věc.

PeeTee
Čtenář
PeeTee

v hrách kde nejsou artyny se moc nekempí,vídám agresivní těžký tanky a hodně aktivní medka pač zrovna s těmito tanky uděláš nejlepší výsledek v hrát kde nejsou arty
a když jsou zakempený jak na ně střílíš ? když nesvítí věř že i type 5 heavy na redlinu se taky rozsvítí jednou za uherskej rok,a to že jsi možná ten kterej to blinduje ? a kolik artynářů je těch co pálí jen do spotlejch tanků ? to není argument co jsi napsal,POKAŽDÉ !!! když kliknu na tlačítko “bitva” doufám že nebude arta

PeeTee
Čtenář
PeeTee

a třeba zakempený SC a nebo 113 na redlinu mě moc netankuje,aspon můžu zajet pod horizont,za šutr nebo k baráku a můžu v klidu zhasnout a nebo krýt a zkusit to jinudy,jak se mám asi schovat před artynou pod horizontem ? hmm… pokud budu svítit artyna si na mě narozdíl od SC nebo 113 najde ránu

PeeTee
Čtenář
PeeTee

mě spíš příjdeš jako někdo kdo miluje svoji artynku a chce to nějak ospravedlnit….

PeeTee
Čtenář
PeeTee

já hrával dříve artyny a myslel že je to ok ale není pochopil jsem že mechanika artyn je úplně rozbitá a že to není ani trochu fér až mi toho začalo být tak hnusně že jsem raději všechny artyny (X ger,VIII u.k,VII sssr a VI fra) prodal

MalikUrvi
Čtenář
MalikUrvi

Tatíčku promiň, ale já si myslím, že o svém stavu kecáš.
I kdyby ne, tak mi netvrď, že v domovech důchodců (nebo kdekoli jinde) paří tisíce týpků (jako ty!?) WOTko a hází popelnice od červený čáry na ty co se vepředu snaží něco udělat.
Artyny jsou sračky co akorát škodí a v momentě, kdy jsou tři v týmu je to fakt opruz, ale někomu to může dělat radost.
Jinak samozřejmě přeji hodně zdraví!

sign_of_death
Čtenář
sign_of_death

A Ty jsi ten, co se snaží vepředu něco udělat? 🙂 Když dáš s arty v osmičkách 800 damage , je to docela dobrý. S Tankem??Nastřílíš mnohem víc. A také za to víc dostaneš. Zkušenosti, money. Arty zničí 1 tank za cca 4 bitvy. Kolik tanků zničíš Ty za 4 bitvy? S arty vystřelíš jednou za 40 sekund a dáš třeba taky 69 damage 🙂 Kolikrát vystřelíš s tankem za 40 sekund a kolik dáš damage. Jestli méně než arty, tak je to ale pouze Tvůj problém, že hraješ špatně. Prostě to chce se jen trochu zamyslet a ne jen neustále dokola nadávat a brečíkovat. Mnohokrát více se Ti stane, že Tě v bitvě zničí jiný tank nebo TD, než arty. Myslet děti, myslet 🙂

VijaCZ
Admin

I kdyby artyna dávala jen 1hp poškození, tak je to špatně, protože špatně je samotná herní mechanika artyn, kdy beztrestně střílí za překážky přes celou mapu. Seber artynám satelitní pohled, dej jim možnost střílet jen na přímou viditelnost a vykreslovací vzálenost a budou OK protože se pak jde před jejich palbou krýt a hlavně palbu opětovat. To je to co je na artynách zlé a to nevyřeší jakýkoliv balancování nebo omezování jejich počtů.

Garrth
Admin

a neustale nadavani na ne to nejak vyresi?

VijaCZ
Admin

Pokud budu realista a pokud si budu vědom toho jak WarGaming naslouchá komunitě tak samozřejmě uznám že nevyřeší. Pokud ale o problému budeme udatně mlčet, není ani ta mizivá šance že by se jednou vůbec začal řešit. Omlouvám se ale já už sem prostě takovej – když mi neco vadí tak to řeknu, i když vím že to bude houbeles platný a že za svůj názor ještě dostanu přes prsty.

N2G_Exodus
Čtenář
N2G_Exodus

Měl by jsi si shlédnout tento repleay. Zde se prokázalo, že o mechanice TK nemáte asi vůbec páru ( PŘÍPADNĚ TO ZÁMĚRNĚ OPOMÍJÍTE ) . Závisí to opravdu na rozdílu mezi střelbou do enemy a spojenců. Pokud střílíš do spojenců častěji, koleduješ si o ban dříve a pokud je to jen náhodně, tak může nastat situace, kdy překročíš větší počet ran. Na to zde Tatíček ukazuje a taky to popisují pravidla WG. Jen vy to stále odmítáte přijmout, když jsme na to na fóru poukázali, protože vám prostě SPG vadí a protože se odmítáte přizpůsobit hře s nimi.

Takže souhlasím s Tatíčkem, že se záměrně snažíte o to, aby tato třída byla pošpiněna.

Nejsem žádný zarytý hráč SPG. Hraji je jen v rámci plnění misí.

http://wotreplays.eu/site/4567194#minsk-n2g_noob-bat_-ch_tillon_155_58

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Replaye s přesným časem odehrání bitev jsou stále k dispozici na wotreplays, každý se může přesvědčit že jsem střílel na testserveru artynou 11x po sobě do spojenců a nasázel sem jim cca 3,500 poškození a netrefil sem v téhle řadě výstřelů žádného nepřítele. Během testu sem nezmodral, automatický systém trestů to vyhodnotil jako vyhovující chování. Pokud někomu takové nastavení trestů za poškozování spojenců artynama přijde v pořádku, prosím, je to jeho názor. Mě v pořádku nepřijde a to je zase můj názor. Rozdíl na oficiálním foru je že mě za ten názor zabanují a artynáře ne. Pokud o mě někdo lže, ať si lže, každý se může podívat na poslední příspěvek na první stránce vlákna o dělostřelectvu kde svůj názor předkládám vcelku uceleně a stručně, každý se může přesvědčit co je a není pravda. Prosím netvrďte o mě tedy že sem napsal něco co sem nikdy nenapsal. To co by se mi líbilo je trestat artyny za střelbu do spojenců stejně jako ostatní třídy – ne více, ne méně, prostě jen stejně. Pokud někdo tvrdí že jsou trestány stejně, ať mi ukáže replay kde s jakýmkoliv strojem kromě artyn udělí spojencům poškození 11x bezprostředně po sobě a nastřílí do nich 3.500 poškození a nezmodrá u toho a nedostane ban, stejně jako já sem to ukázal artynářům v artyně. Nechci smazání artyn, chci mít možnost hrát bez nich, ať si artynáři užívají hru a ať nechají mě si hru užívat taky. Proč oni si užívat hru smí a já ne? Jaký je mezi námi rozdíl, jsem snad méně člověk než artynáři? Jsem méněcenný jen proto že mám jiný názor než druhý člověk? Nesmím mít názor, protože se ten názor někomu nelíbí? Nechci poškození artyn, chci jen aby nestřílely do spojenců beztrestně. Je to špatné? Opravdu někdo dokáže napsat že střelba do spojenců je správná věc a artyny by za ní neměly být trestané stejně tvrdě jako ostatní třídy techniky? Artynáři za moje názory psané co možná slušnou a nezávadnou formou ( screen klidně poskytnu ) dosáhli mojeho ročního banu na forum, teď za podobně naprosto nezávadný příspěvek dostal ban i prde66, artynáři sami si tam můžou psát v podstatě cokoliv, urážet rodinné příslušníky artyhaterů, můžou vyhrožovat násilím v reálném životě, můžou jim přisuzovat rozličné choroby a postižení, můžou porušovat pravidlo name+shame – a to beztrestně, moderátor to ignoruje – co ještě chcete víc? Myslíte že když zabanujete všechny kteří mají jiný názor že ten názor zmizí ze světa?

N2G_Exodus
Čtenář
N2G_Exodus

Nevím, ale asi jsi pořádně nečetl. Takže ti to napíši znovu.

V komentáři mám frázi, kde jasně píši, že může nastat situace, kdy se stane, že do spojence střelíš i vícekrát, jak 3x a nemusíš zmodrat nebo dostat ban, pokud střelba do spojenců je jen vyjímečná ( náhodná ) . WG má v pravidlech i tuto poznámku. Závisí to na tom jak často do spojenců střílíš. Jenže vy to stále odmítáte připustit a Prde nás na fóru dokonce nazýval lháři. Ty se pak divíš, že dostával takové reakce? Když mu byly dodány replaye, tak si začal sám vymýšlet. Takže prde si za ban může sám, on taky není nevinný. Také se několikrát do některých navážel a moderátoři to u něj také dost dlouho přehlíželi. Ono by nebylo na škodu trochu se nad sebou zamyslet a zamést si nejprve před svým prahem 😉

A musím tě opravit. V těch tvých videíích rozhodně nemáš 11 zásahů po sobě do spojenců. Já tam jasně a zřetelně vidím, že máš mezi tím i zásahy do enemy, takže mi laskavě vysvětli, jak si přišel k tomu, že jsou po sobě. Ty lžeš dokonce sám sobě.

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Prosím pěkně a ukážeš všem tady kde v té řadě zásahů spojenců střílím do nepřátel? Napíšeš sem čas tohoto videa ve kterém přeruším serii bezprostředně po sobě jdoucích teamdamage střílením do nepřátelských tanků? https://www.youtube.com/watch?v=ja3pFX-Ia6g&t=21s Prosím pokud toto video někdo nezná, koukněte se na něj ať víte jak dokážou artynáři argumentovat a ať víte jak je to s tím mým lhaním, respektive kdo tu lže. Názor si následně udělejte sami.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

🙂 Slušnou a nezávadnou formou? 🙂 Ale jooo. Je to pravda. Ale ne celá. Ty sprosťárny, se tam nenajdou, protože jsou celé smazané. A všímavější si možná všimnou že to co tam zbylo je plné červených editů od moderátora. 🙂 🙂

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Pokud ti vadí že mě moderátor fora cenzuruje i slovo “artynář” tak to prosím řeš s moderátorem fora. V opačném případě bys totiž tvrdil že slovo “artynář” je sprosťárna která si zaslouží smazání.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Jak už jsme o pana autora komentáře zvyklí , opět polopravda atd… Pro obrázek tady uvedu text , který jsem já osobně obdržel od jednoho jejich příznivce , když jsem v chatu dost účinně napadl jejich bludy :
[tady nechám redakci , aby text upravila do tisknutelné formy , ale prosil bych zachovat tón té zprávy , kterou jsem já dostal do PM :]
“[edited]vyjebaný!Ty zkurvysyne v ARTY! Jebni tou tvojí vyjebanou dutou hlavou do betonové zdi ty pako! Hezký den ti přeje spolek duševně zaostalých! A teď utíkej to nabonzovat moderátorovi ty bezpáteřní hajzle! Hyena je proti tobě slabý odvar…”
ještě pro pořádek – já jsem napsal na jejich adresu: “pokud už tohle nepochopíte , mohu s úspěchem pochybovat o vaší mentální úrovni …” …asi nepochopil …
Já jenom , jak je to s tím napadáním …
Děkuji

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

V tom případě ovšem zaměňuješ toxicitu jednoho člověka nebo skupiny hráčů za toxicitu všech kterým se arty nelíbí. Pokud ti někdo něco takovýho napíše, máš plný právo to řešit třeba s herní podporou a věř mi že toho člověka týden chat banu jako nejmírnější trest docela zamrzí, při opakování se tresty zpřísňují ( a funguje to, osobní zkušenost ). To by bylo podle mě správné řešení, takové bych ti plně odsouhlasil a s klidným svědomím bych napsal že ten dotyčný si trest zaslouží. Ale napadat kvůli tomu všechny kterým se nelíbí herní mechanika artyn mi přijde dost prapodivný. Byl sem v podstatě kamarád s takovou cikánskou partou co jezdila po okolí a sbírala šrot a oháněja se lopatou a krumpáčem. Občas se u mě zastavili, já se zbavil odpadu z domácí dílny nebo rozbitý pračky, dal sem jim pytel broskví když zrály, oni poděkovali, odnosili si to co dostali – oboustranně prospěšná věc. Pak jeden z nich přijel a nabídnul mi že vyklízej nějakej sklep kde je halda uhlí, a že mi ho za dva tisíce doveze. OK, známe se roky – dostal prachy a už se neoběvil. Mám kvůli tomu zatratit komplet celou tu partu nebo dokonce všechny cikány na celým světě? Kvůli jednomu? Mám všude psát jaký jsou všichni špatný protože jeden mě obral? Ne, může za to ten jeden. A stejně tak za to že tobě někdo vynadal může ten jeden hráč kterej neudržel nervy a měl potřebu se o svoje pocity podělit s jejich původcem. Pokud hraješ artyny holt musíš pořítat s tím že díky jejich herní mechanice dost často někoho naštveš. Kdyby byla možnost hrát bez artyn, stávalo by se to výrazně méně často. Pokud ti vadí že ti za artyny nadává člověk kterýmu artyny vadí, měl bys v podstatě podporovat možnost herního režimu bez artyn aby ses s takovým člověkem nepotkával.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Jenom jsem reagoval na tvá slova o slušné formě komunikace :”artynáři sami si tam můžou psát v podstatě cokoliv, urážet rodinné příslušníky artyhaterů, můžou vyhrožovat násilím v reálném životě, můžou jim přisuzovat rozličné choroby a postižení, můžou porušovat pravidlo name+shame – a to beztrestně, moderátor to ignoruje “,
abych čtenářům tu “slušnou formu” ujasnil…
K hře bez arty – nejsem vůbec proti tomu , aby WG pro vás (odpůrce arty) zřídilo server , kde SPG nebudou , ovšem jsem proti rozbití jakž takž vyvážené hry. Jak bys řešil staty hráčů ?

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Všechny tyhle porušení pravidel fora se na foru v příspěvcích artynářů oběvily a stále oběvují, některé dokonce opakovaně, porušování name+shame je běžné, veřejná podpora tolerance střelby do spojenců normální, urážky a nadávky na psychický stav oponentů píšou artynáři na každé stránce toho slavného “ostře sledovaného” vlákna – o tom se může každý přesvědčit, stačí tam zajít a číst. Moderátoři to neřeší a dokonce ani needitují. To je prostý fakt. Artynáři urážejí konkrétní hráče a moderátor to schvaluje. Abych dostal ban já, stačilo pár negativních příspěvků na herní mechaniku nebo zprostředkování anonymních herních statistik a autentických událostí. Taky fakt.
Závěr si každý může udělat sám.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Vážený pan autor komentáře provádí opět ty svoje eskamotérské kousky , kdy jeho “bohulibou” činnost na foru přehazuje nějakým kouzlem na oponenty a vkládá jim do úst svá slova a pak je za to pranýřuje ! Nechci se tady (opět a nekonečně) přít, ale pokud to nějakého čtenáře zajímá , celou (kromě editovaných pasáží) komunikaci najde na vlákně “Dělostřelectvo …”, případně “Imunita…” . Upozorňuju , že je to jen pro silné povahy! Ostatně , co se týče ponižování oponenta , včetně solidního “Name – shame” jako ostatně dalšího porušování pravidel fora provádí běžně (pak se diví , proč je trestán!) je ukázka zde:
https://www.twitch.tv/videos/312476290
(doufám , že mi pan VijaCz alespoň poděkuje za propagaci jeho “díla” )
Udělejte si obrázek sami , o jak věrohodného přispivatele jde. Děkuji.
Závěr si každý může udělat sám.

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

😀 Úsměvné, od člověka který třeba včera urazil všechny hráče kteří artyny nemají rádi tím že o jejich argumentech napsal že jsou “paskvil” a v dalších příspěvcích překrucováním a deformováním jejich textu a podsouváním věcí které nikdy nenapsali a které nejsou pravda – samozřejmě že to moderátor opět nechal bez povšimnutí. Kdybych já napsal o artynářských argumentech že jsou paskvil tak nafasuju warning point automaticky, už sem ho dostal i za mnohem mírnější slova.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

https://cs.wikisource.org/wiki/Ott%C5%AFv_slovn%C3%ADk_nau%C4%8Dn%C3%BD/Paskvil
– není to nic urážlivého , spíše naopak ! Týká se to “urážlivých” připomínek. Nauč se česky, když chceš někoho za češtinu kritizovat !
No a tak je to s ním skoro pořád – něčemu nerozumí , ale kritizovat to bude ! A s jakou vehemencí ( to taky není sprosté slovo -pro jistotu) !( mimochodem – “oběvil” se píše s “j” – jako redaktor bys to měl znát – včetně významu slova “paskvil” ! )
Pro ostatní – toto byla ukázka mých “překrucování”,”tolerance střelby do spojenců”,”urážky a nadávky na psychický ( já psal tuším “mentální”, což je rozdíl ) stav” … pan Vija prostě nesnáší odpor !Postav se mu – a smete tě , a je mu naprosto jedno , jakými prostředky !

VijaCZ
Admin

Vcelku zajímavé zjištění. Takže na to aby člověk byl hudebním kritikem, musí být zároveň klavírní virtuos? Aby mohl napsat co se mu nelíbí na uživatelském rozhraní nějakého programu tak musí být expertní programátor? Ne, nemusí, příteli, nemusí. Pokud už pominu srovnávání našich herních statistik abych ukázal kdo čemu rozumí víc – což by bylo obzvlášť v tomto případě nefér a osobně to nemám rád – nemusím věci expertně rozumět abych měl právo napsat co se mi na ní nelíbí a proč. Stejně tak nemusím být programátor a herní vývojář abych mohl napsat že mi herní mechanika artyn připadá nefér a proč, stejně tak nemusím být jazykový expert abych mohl napsat že mě něco uráží. Normální postup diskuse u slušných lidí je předložit jiný názor a ten podporovat argumenty. Bohužel u artynářů se až na výjimky setkávám s tím že napadnou mě, a to buď přímo – viz narážky na mentální postižení, léčení, diagnozy… – a nebo označí velmi urážlivě můj argument ua “blábol” “paskvil” či podobně a už se jaksi neobtěžují vysvětlit proč si to myslí – je to jen snaha urazit, nic víc. Pak se diskutuje opravdu obtížně.

JoAn
Čtenář
JoAn

Do mě včera střílel jeden spojenec s ELC EVEN 90 (typuji,že ho měl hráč pronajatý), já hrál s UDESem a nasázel mi celý zásobník v bratru za 650 HP. Jen tak, bez důvodně. Nic se mu nestalo, nezmodral, nedostal ban. Jak jsem se po bitvě podíval, bylo to totální rajčátko s 1200 odehranými bitvami. Možná to byl nějakej malej klučík, co jsi chtěl taky zastřílet. NO A CO? !!!!! Je to hra pro širokou veřejnost a ne jen pro “e_stat_nooby a porovnávače e-pinďourů”. Tak že co? Tak tedy já chci, aby byli se hry odstráněné lehké tanky !!!!!!!!!!!!!!! A basta !!!!!!!!!!!!!!WG proč mi nenasloucháš ? !!!!!!! Pryč s LT !!!!!! Pryč s LT !!!!! A znovu, WG naslouchej!!!!! Pryč s LT!!!

Zug007
Čtenář
Zug007

To je dost blbá reakce. Volby taky nic nezmění a je to důvod k nim nechodit ?

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Artyny střílí přes kopce, to už tak u artyn bývá milý Vijo. Jsou součástí hry, když se s tím nedokážeš srovnat, tak to odinstaluj. Jestli chceš oplácet, tak hraj třeba tenis. Tam můžeš míček vracet na druhou stranu sítě donekonečna. 🙂

Kopíruji to, co napsal Bykop a plně se s tím stotožňuji. Je to to, co záměrně zamlčuješ.:

Život také není fér, tak kde je pointa?
Proberme si, čím je to všechno vyváženo:
1. Střílet přes celou mapu lze, ale když cíl nikdo nespotuje, je tato výhoda jaksi mimo. Jistě, když si někdo hraje na dřevorubce a jede přímo, je zde jistá šance ho trefit.
2. Na spoustě map je artyna téměř nepoužitelná a na další spoustě map má možnosti velmi omezené (Paříž, Himmelhergotsdorf, Ensk, Horský průšvih atd.), zatímco s ostatními tanky se dá většinou “něco” uhrát i na těchto mapách.
3. Množství hp je u artyn velmi nízké. (od spousty strojů jsou na ránu)
4. Doba nabíjení vzhledem k udělovanému poškození také není příliš košer.
5. Přesnost je kupodivu také mnohem horší než u jiné techniky.
6. Rychlost střel je proti většině tanků také jen třetinová.
7. Pohyblivost většiny artyn je mnohem horší než u většiny ostatních strojů.
8. Dohled prakticky všech artyn (až na dvě výjimky) je tragický.
9. Doba zaměřování je také mnohem horší než u všech ostatních strojů.
10. Satelitní pohled je vyvážen neexistencí sniper módu.
11. Není možnost výběru typů munice (jen jedna nebo dvě výjimky).
12. Systém přidělování zkušeností také není zrovna férový, jelikož artyny jsou přímo dělané pro střelbu na velkou vzdálenost a na blízko jsou prakticky nepoužitelné. Přesto mají postih při střelbě na vzdálenost vyšší než 300m. (stejně nesmyslný postih mají TD).
Jinými slovy ta “nefér výhoda” je vyvážena podle mě značným (řekl bych až přehnaným) množstvím nevýhod.
Zrovna tak jako má artyna výhodu při boji na dálku na otevřené mapě, má množství nevýhod v čemkoliv jiném.
To samé platí pro všechny stroje, nejen pro artyny

Ale tobě jde přeci o něco jiného. Chceš jen sobecky hrát hru podle vlastních pravidel a chceš si vybírat kdo po tobě může střílet. Cesta k vítězství je obtížná. A ty si jí chceš zjednodušit. 🙂

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Napadání, urážky, pomluvy, výmysly, výmluvy, odbíhání od tématu. Jak mám na tohle reagovat slušně a věcně?

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Prosím pěkně, kde? 🙂

bykop
Čtenář
bykop

Zřejmě jsem mnohem jednodušší než jsem si myslel. Prosím pana VijaCZ, aby speciálně pro mě poněkud rozvedl, kde přesně jsou ty urážky, pomluvy, výmysly a výmluvy.

VijaCZ
Admin

“když se s tím nedokážeš srovnat, tak to odinstaluj” – uráží mě pokud mi někdo upírá právo mít názor. “Jestli chceš oplácet, tak hraj třeba tenis” – výsměch, pohrdání, urážka, “Život také není fér” – hra být musí nebo by být měla, jinak to není žádná hra, opět věta urážející oponenta, následuje výčet věcí který nebudu komentovat, protože velká čás byla vyvrácená mnohokrát, jdeme na závěr : “Ale tobě jde přeci o něco jiného. Chceš jen sobecky hrát hru podle vlastních pravidel a chceš si vybírat kdo po tobě může střílet. Cesta k vítězství je obtížná. A ty si jí chceš zjednodušit” je tak ubohá pomluva jak jen může být, výmysl nejhoršího kalibru a snaha oponenta urazit. Kdyby tam byl jen ten výčet jednotlivejch bodů tak prosím, je to argument se kterým jde normálně diskutovat, ale začátek a konec je hnusárna s touhou urazit, nic jinýho, nezlob se na mě.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Pán si plete pojmy s dojmy 🙂

bykop
Čtenář
bykop

“Život také není fér” , opět věta urážející oponenta.
Věta urážející oponenta? Jako vážně to myslíš vážně? Tak speciálně pro tebe, je to prosté konstatování skutečnosti. A ještě dodám, že něco jako férovost a spravedlnost je čistě lidské zbožné přání. Ve vesmíru totiž nenajdeš ani jeden atom “spravedlnosti či férovosti”.
A pokud máš pocit, že hra musí být fér “jinak to není hra”, tak zkus hrát šachy (přestože tam má sice malou, ale přesto výhodu bílý hráč). Doporučení abys hrál jiné hry není urážka, ale snaha ti poradit. Mimochodem, existuje mnoho her, kde hráči mají různé výhody a nevýhody ve hře a je na nich jak tyto výhody a nevýhody využijí (ale podle tvé definice to nejsou hry, i když pro všechny ostatní ano). Také je zajímavé, že když WoT pro tebe není hra, tak že jí stále “hraješ”.
Věci které nechceš komentovat a jejichž velká část byla mnohokrát vyvrácena? Kdy, kde, kým? Tebou? A vyvrácena jak? To co jsem napsal, je prostý popis toho, jak fungují artyny, ale jelikož se to nehodí do tvé “reality” ohledně artyn, tak to ignoruješ, v horším případě lžeš a snažíš se tvrdit že to není pravda.
“když se s tím nedokážeš srovnat, tak to odinstaluj” o5 se jedná o radu (a jeho názor) a autor ti rozhodně neupírá právo na tvůj názor. Má totiž stejné právo vyjádřit svůj názor, jako ty nebo já.
Navíc autor doplnil své poznámky smajlíkem, což znamená, že to opravdu nemyslel jako urážku, zatímco ty z toho děláš div ne “smrtelnou” urážku. A to je myslím přesná ukázka tvých fabulací, děláš totiž z komára velblouda a v artynách vidíš to největší zlo, potažmo z hráčů co je hrají se snažíš udělat div ne vrahy malých dětí.
A tohle je můj názor na tvá vyjádření ohledně artyn a artynářů.
Chovám nepatrnou naději, že si tento můj příspěvek vyložíš tak jak byl zamýšlen, a ne jako napadání, urážky, pomluvy, výmysly, výmluvy a odbíhání od tématu.
Přeji ti mnoho úspěchů v bitvách a aby tě hraní WoT bavilo, nikoliv frustrovalo.

prde
Čtenář
prde

wotko ale nezostrojila príroda ale človek, ľudia. A na nich záleží ako ju vybalancujú. SPG je zle vybalancované a hráči ktorý ju hrajú využívajú toto nastavenie tak tiež dobrovoľne. Vedia aká je to trieda, vedia aj o imunite a predsa sa neuveriteľne čudujú že ich za to niekto odsudzuje.
Za mňa stun zrušiť, imunitu zrušiť a SPG je v poho.
Roky vedieme spory s hráčmi spg na fóre a ubezpečujem ťa že o zákernosti a podlosti niektorých hráčov tejto nadtriedy vieme svoje. /česť výnimkám/.

bykop
Čtenář
bykop

S autorem článku téměř úplně souhlasím.
Proč ta nenávist k artynářům? Je to součást hry, tak by se s tím každý měl vyrovnat. Hraji všechny třídy tanků (včetně dělostřelectva) a jediný problém který kdy s artynami byl, je jejich počet v bitvě. To WG stále nepochopilo a řešení s ochromováním podle mě není nejšťastnější. Hlavně proto, že z toho artynář nic nemá (zkušenosti a kredity).
Proč byl například mód Frontline (tak se to jmenovalo?) tak zábavný (alespoň pro mě)?
Ze tří důvodů:
1. byla jen jedna artyna na 14 tanků
2. pouze jednotierová bitva
3. veliká mapa dá se říci bez koridorů
Opravdu v tom módu byly artyny tak moc veliký problém? Neřekl bych.
Mnohem větší problémy jsou s tanky bez weakspotů, nesmysl s RNG na penetraci, tanky s goldovou HE municí která dává větší dmg (Type 4,5), špatné (hlavně malé a koridorové) mapy, špatný MM (z deseti bitev být 9x low tier je podle WG v pořádku) a spousta dalších.
A snad největší problém je možnost zobrazovat staty hráčů v bitvě (XVM), naštěstí jsem jen mírně nadprůměrný hráč, tak se mě to moc netýká, ale i tak je to podle mě jeden z největších problémů hry.

12Stig12
Čtenář
12Stig12

Ve Frontline nebyly arcky v pohodě, protože ti poslal facku nábojem, dělostřeleckou baráž a na závěr nálet bombardérů, poté co použil letecký průzkum, aby tě nasvítil. Kdyby z těchto 3 věcí mohly arcky v tom módu mít jen průzkum + zbylé co jsem nejmenoval (povzbuzení…), tak by v tom módu byly v pohodě

bykop
Čtenář
bykop

To samé šlo i s ostatními třídami tanků, jen jsi měl méně slotů (TD myslím také měla tři)
Navíc používat nálet bylo velice neúčinné, jen ta dělostřelecká baráž měla smysl, po poslání průzkumu jsem to posílal na nepřátelskou artynu, nebo při defování báze. A kouřovou clonu, když zakempená TD bránila cap a nikdo nebyl schopen je odtamtud vykopat. A povzbuzení u arty jaksi postrádalo smysl, že?
Ano, špatný hráč tě trefil artynou, poslal baráž a nálet. Vzhledem k době dobíjení to bylo naprosté plýtvání, protože když tě zabil, vzal jsi jiný tank a jemu to potom chybělo když to bylo opravdu zapotřebí, a když tě nezabil, dojel si se opravit.

Brainless
Čtenář
Brainless

Problem je ve WG nikoliv v hracich at hraji cokoliv.
V momente kdy WG pripusti ze da 3 arty na bitvu, vytvori “mechaniku stun” a povoli hracum nainstalovat XVM … co se asi bude dit ?

Pokud mate pomaly HT tank, arty friendly mapu a snazite se hrat aktivne v prvni linii .. stane se pravde podobne nasledujici …
bum 20sec stun, bum 25 sec stun, bum stun, bum stun a garaz …

Arty urcite do hry patri maji sve opodostatneni ( napriklad i v CW kde se na nektere mapy berou i 2x arty ) …

Imho na publicu
1) zrusit XVM, resp. nezobrazovat XVM enemy teamu maximalne po bitve ..
2) omezit arty na 1ks
3) zrusit stun a ponechat alfu nekde na urovni 1/5 hp poolu

Howgh …

PS: Pokud tento stav neresi WG mohli by si ho vyresit gentlemnsky hraci sami, proste pokud zacne bitva a jsou v ni 3x arty tak 2 a 3 v poradi odprasknout na zacaktu bitvy 😉

bykop
Čtenář
bykop

Souhlasil bych s tebou, ovšem nikoliv s bodem tři. A to P.S. je dobrý nápad, ovšem pouze v případě, že hráč který zabije vlastní artynu dostane ban na dva měsíce a při každém opakování další měsíc navíc.

BrainLess
Čtenář
BrainLess

Ale notak, za zabiti vlastniho zadny postih neni, pokud to nedelas v kazde bitve 😉 A ver mi za po 60k bitvach v tehle hre o tom vim sve. Takze ban na dva mesice je jen tvuj vlhky sen.

12Stig12
Čtenář
12Stig12

Přesný opak uřvaných artyhaterů, ale stejně jako oni, ani děda neustoupí. Chápu, že je těžce nemocný, ale jestli nikdy pořádně nehrál normální tanky, tak nemůže chápat, proč lidé arcky nesnáší. Arcky v této hře nemají co dělat ať už ve formě současné či minulé. A to, že se zde v komentářích snaží namluvit, že bez arcek by bylo extrémně moc kempení a byla spousta remíz je blbost, bitev které končí remízou je teď 1-2% a můj osobní pocit je, že když vzácně dostanu hru bez rakoviny, tak málo kdy skončí remízou, protože se není třeba obávat satelitářů a mohu hrát jinak, protože si dám pozor, kde jsou tanky, proti kterým budu bojovat a zároveň, aby mě někdo nemohl snipit.
Další věc je zcela nesmyslné ochromení – máš to neuvěřitelné štěstí a s VIII tankem hraješ proti VI, ale nepřítel má 2x M44 + GW panthera a ty jsi ve VIII heavyně co je v první linii (dejmě tomu na Murovance) a stačí obě M44, aby jsi byl permanentně ve stunu – dávají asi 12s stun a nabíjí asi 18. Nebo neustálý focus artyn na tvůj tank ve full X hře je sranda ochromení v délce 15-20s a k tomu 500 hp pryč, když se trefí a 200 když minou.
A to, že máme používat artysave pozice? To mám na Westfieldu se s HTčkem schovávat ve vesnici či na Útesech mám stát schovanej za horou a čekat až nepřítel díky mé pasivitě získá převahu? Ano jsou mapy kde se dá hrát užitečně a zároveň artysave, ale na většině map dostaneš od artyn silnou nakládačku, když budeš hrát aktivně…

richardoRici
Čtenář
richardoRici

Přesně tak, musíš se zakempit a zůstat artysafe. Vždyť arcky jsou přeci ve hře aby se nekempilo :). Každá aktivní hra musí být po zásluze potrestána :). Každy artinář ti řekne, že arcky bojují proti kempení :). Tenhle jejich argument je fakt k smíchu nebo spíš k pláči.

PeeTee
Čtenář
PeeTee

a hlavně když by mohli udělat něco užitečnýho jako např. vyblindovat enemy artu to ne to tě pošle do hajzlu a střílí si to co není potřeba

Garrth
Admin

v AW byla paradni vec pro artyny, ze kdyz vystrelila, tak se spotla pro enemy arcku a kdyz vystrelila tusim 3x ze stejneho mista, tak se spotla pro vsechny

Lasman67
Čtenář
Lasman67

tak keby sa toto pridalo do hry tak by som s tym vobec nemal problem a konecne by to bolo spravodlive pre vsetkych podla mna

bykop
Čtenář
bykop

Jistě, pokud VŠEM tankům ve hře sníží dohled o 100m a stejně tak vykreslovací vzdálenost, a pokud všechny artyny budou mít otočnou věž a mobilitu jako pomalejší medko, tak klidně ať to zavedou. A samozřejmě pokud nejmenší velikost mapy bude 1000×1000.
to TeePee: blindovat artyny jde na větších mapách jen pokud ti spojenci označí odkud to schytali, jinak je to ztráta času. A mohu tě ubezpečit, že já vždy označuji artynářům odkud jsem to dostal. Ale když hraji za artynu, stane se to zhruba jednou za 100 bitev že mi někdo označí odkud to na něj přiletělo, takže tak. A to, že WG díky neustálému kňučení artynám sebralo DMG mimochodem způsobilo, že pokud enemáckou atynu netrefím naplno, dost často to přežije a pak už si dává pozor a přemísťuje se.

Lumperion
Čtenář
Lumperion

No jo Garrthe, ale v AW jsou arcky daleko přesnější, ve Wotku už by byly úplně k h…:-), kdyby dostaly i tenhle “handicap”:-).

Agyn
Čtenář
Agyn

Zdar, jsem v našem klanu hlavní artynář ale to neznamená že nejezdím i jiné tanky. ano jsem taky nasr…. když dostanu od tří artyn současně a jako artynář také nesouhlasím s ochromením. Radši bych mechaniku z minula (velký dmg, žádné ochromení). Teď někdo zas začne šílet z 1shot/1kill že? NE!! Pokud vím tak je několik tanku které toto dokážou i teď (FV4005,KV-2,….), takže v čem je problém?? Nehledě na to že jsou arty i teď diskriminované a to tím že nemohou do čety. Radši by se měl každý zamyslet nad jinými tanky. Lajt(hned několik) nespotnutelný na 20 metrů, scifi tank EVEN (téměř nezasažitelný) řízený umpalumpy, atd.. To vás nese….????
A co zase točí mě do max. otáček?? Příklad: Start battlu a já se začínám s artou přesouvat na pozici odkud budu moct podpořit svůj team. Uplyne přesně 6 vteřin a dostanu zásah za full od spojence v HT. Do nikoho jsem nestřelil ani nenarazil! A postih nedostal žádný! A co můžu? NIC! Takže přestaňte brečet!

PS.: V tanku taky není každý unikum a to platí i pro arty

12Stig12
Čtenář
12Stig12

proč nám nevadí KV-2 či Hvězdy? Protože oni mají stejné podmínky, jako tanky které střílí – pokud tě trefí KV-2 či 183, tak to z 99% bylo v rendrovacím kruhu a přímou střelou (rozumněj – nepřeletělo to se štěstím kopeček a netrefilo tě) a je možnost opětovat plabu (když přežiješ zásah) je možnost je spotnout či zkusit je trefit na slepo, to ale u artyn nemůžeš, protože tě trefí na 800 metrů a při tom přestřelí 7 domů a 2 kopce

Agyn
Čtenář
Agyn

nepochopil………… o tomto ten příspěvek vůbec není. přečti znovu a zapřemýšlej.

Brainless
Čtenář
Brainless

Muzes nehrat housky 😉

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Samozřejmě chápu, že pro pisatele je arty ideální věc, netušíme ovšem, jestli má něco nahráno s ostatními tanky a tudíž má představu, jaké to je z druhého pohledu, hráče normálních tanků. Takto nutně má velice jednostranný názor. Navíc ho dle mě prezentuje zhruba stejně neústupně jako ti takzvaní ” artyhateři”. Že artyny potřebují nutně vyvážit, minimálně omezením jejich počtu na bitvu, je snad jasné i jejich zastáncům.

Agyn
Čtenář
Agyn

další co nezná wotko. otevřít profil hráče je asi tabu

Milovník dřeva
Čtenář
Milovník dřeva

Další jasnovidec.

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Z toho jeho profilu toho moc nevyčteme, když očividně se mu hraje špatně skoro se vším. Navíc když někoho nenapadne , že by se podíval na něčí bůhvíjestli pravý nick, tak nezná wotko? Zajímavá logika.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Odpusť za “podraz”

Tatíček
Čtenář
Tatíček

taticek54 ! Nemám staty , za které bych se musel úplně stydět, když hraju v podstatě jednou rukou …Teď používám jiný účet , kde hraju jenom SPG, ale ten si nechám (z pochopitelných důvodů) pro sebe. Ano zkoušel jsem hrát (dost neúspěšně ) i jiné tanky – na běžné poměry mám nahráno celkem málo , ale o to více jsem četl , koukal a hlavně přemýšlel …

Inferland
Čtenář
Inferland

Je to úplně jednoduchý, kdo se neumí krýt před artynou, je dřevo. Je to prostě součást hry a normální hráč na to musí myslet. A nebo běžte hrát tetris, pokud to nezvládáte. A víte co by následovalo po odstranění artyn? Odstranění HE, protože jim to ničí moduly a není fér, že jim dá DMG, i když by je neměl prostřelit? A pak budou jiné plačky požadovat, aby tank protivníka měl zakázanou střelbu, protože jim to kazí hru, když ho chtějí zabít a on jim opětuje palbu? Tihle uplakánci nikdy nebudou spokojení. Howgh!

Milovník dřeva
Čtenář
Milovník dřeva

Je to úplně jednoduchý, jsi očividně krapet omezenej.

ChevSeet
Čtenář
ChevSeet

Malinkovka, Prochorovka, Murovanka, Westfield….jen pár map, kde jsi mistr když seš schopný být artysafe a nebo tam s tebou stojí dalších 5 tanků (Malinovka mlýn).

PeeTee
Čtenář
PeeTee

a kde se skrýješ třeba na prochorvce ? prosímtě….

ChevSeet
Čtenář
ChevSeet

Byl bych rád, pokud by zareagoval na naše komenty i čtenář, který napsal článek “Tatíček”. Rád si dál poslechnu jeho názor. Můj názor je jasný: Upravit počet artyn na bitvu + stun neaplikovat na celou posádku stejně, ale zhodnotit i místo kam dopadl granát od arty (řidič 20sec, nabíječ 15sec atd.). Udělat to trochu reálnější a ne že jsi artysafe, artyna to bouche do skály nebo šutru před tebou a tvoje posádka dostane stun jako hov*** 🙂
Poslední věcí bych pro posádku udělal perk, který bude snižovat/omezovat/redukovat délku či úroveň ochromení a vybavení, které pracovalo na podobné bázi.

Bigman
Čtenář
Bigman

Souhlasím s tím co jsi napsal a zrovna bych dodal, že dále by se mělo tedy omezit Dm Japonským obludám, E 100, anglickému stíhači atd. , protože i to jsou přeci neskutečné zhovadilosti. Lehkým tankům ubrat maskování a střeďákům průbojnost a hned bude zase vše ok…. Přesně kvůli takovým hňupům se furt něco mění a hra jde do kytek, ale jen tak dál a budete si moct za chvilku akorát hrát piškvorky. Statistiky neměli být nikdy oficiálně zveřejňovány a hráči by nebyli na sebe hnusný jako prasata, modří a fialový hráči by se furt někde neschovávali a nehonili by si ego. Stačí si číst chvilku chat ve hře a chce se Ti z toho zvracet a to není nic proti dementům co zařvou v první minutě a pak klikají jako idioti. Závěrem tedy nezbývá dodat, že všichni víme, že 3x arty v bitvě je prasečina, ale není to jediná prasečina co ovlivňuje celou hru a pokud si někdo myslí, že bez artyn by bylo lépe tak by se měl trochu probrat z toho snění. Malinovka bez artyn a 5x stihač v týmu a co následuje??? ….takový by byl nový scénář bitev bez artyn.

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Malinovka bez artyn a 5+5 TDček ? Sem s tím, už dlouho sem nic tak nádhernýho nehrál.

Tonislav_cz
Čtenář
Tonislav_cz

Ja zastavam nazor na tri mesice zkusebne dat moznost lidem si ve hre vypnout hry bez artyn… zpracovat data jak WG a hracu. Pro me jsou arty nejvetsi zlo ve hre a kdyby ta moznost byla tak bych je zrusil. Pohadky jak jsou ve hre potrebne beru jako velmi spatny vtip.
Autorovi clanku preji hodne zdravi a stesti, ale nezlobte se na me Vas ” dojemny ” pribeh + ” fakta ” jak Vija lincuje artynare se mnou ani nepohne. Ba naopak aspon me to utvrzuje jaci lide tento typ tanku hraje.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Milý příteli , mnoho lidí zapomíná , že je to HRA , která má být přístupná široké veřejnosti ! Dělat z toho olympiádu není nejšťastnější , zvláště při množství náhodných veličin (včetně SPG) , které do hry vstupují … a doufám , žes tím výrazem “jací lidé” nemyslel nějakou urážku , i když je to módní !

VijaCZ
Admin

Na tohle nejde mlčet. Plně respektuju Tvůj zdravotní stav a přeju ti, přes to co si tu napsal, aby ti bylo co nejlépe a držím palec v osobním životě. Kdybys hrál kvůli zdravotnímu omezení třeba těžký poziční stíhače tanků, tak řeknu že si frajer a tvoje hraní je skvělý a perfektní a pošlu do prdele každýho kdo ti bude vyčítat statistiky nebo kempení. Hraješ artyny, odmítáš se seznámit se základníma herníma mechanikama, ok, co se dá dělat, je to tvoje volba ale v tom případě frajer nejsi. Na WarCheatGaming foru si lži pomlouvej a urážej jak se ti zachce, tam to moderátoři artynářům schvalují a jakýkoliv kritický příspěvky jsou trestaný banem. Ale tady ti můžu napsat upřímě co si myslím. Svýho času sem vydával videa kde byly čistě jen replaye kde (většinou) mě trefila spojenecká artyna. Stává se to tak často že nový video vycházelo každej druhej den a to sem vynechával ty stovky bitev kde sem od spojenecký artyny dostal “jen” stun. Bezohledná střelba artyn do spojenců je problém a dokud to nebude trestaný stejně jako u jinejch tříd techniky tak proti tomu budu protestovat. Ty střelbu artyn do spojenců obhajuješ a ještě nadáváš obětem co se tam pletou a jakto že neutekly. Hnus. Když si ARTYNÁŘI VYŽÁDALI TESTY protože odmítli uznat obrovskou toleranci teamdamage artyn, provedli sme testy. Výsledek mýho testu bylo 11 poškození spojenců bezprostředně po sobě jdoucími výstřely a celkem cca 3,500 dmg jejich poškození – a ani sem nezmodral. Zkus totéž s jakýmkoliv jiným tankem – nafasuješ ban po třetím výstřelu. Reakce artynářů byla zajímavá – odmítli předložené důkazy a začali nás napadat za to že jsme udělali testy KTERÉ SI ONI SAMI VYŽÁDALI !!!! Jak si vůbec můžeš dovolit tady o někom napsat že lže? To proto že ti předložil důkazy který nedokážeš vyvrátit, tak ho prostě začneš pomlouvat? Žádný artynář nikdy a nikde nepředložil jediný funkční způsob jak hrát proti artynám. NIKDY. Zato urážek, výsměchu a pomluv artynáři trousí všude až až. Podlí ve hře, podlí v diskusi. Shrnu-li to, střílíš artynou do spojenců a považuješ to za správné, odmítáš trestání takového chování ve hře

//edit – i na muj tolerantni vkus to bylo az prilis urazlive, jakkoliv to bylo mysleno konstruktivne – garrth

N2G_Exodus
Čtenář
N2G_Exodus

Tu opět vstoupím a to do tvé fráze, kde lžeš, že nic nebylo dodáno. Viz. můj komentář co jsem ti psal výše. A Prdemu byli na fóru poskytnuty 2 repleye. Jeden kde bylo na jednom účtu odehráno pár her v normálním tanku a na dalším účtu nebyla odehrána žádná jiná hra (viz. odkaz na replay výše ) . Takže prosím nelži, že vám nic nebylo dodáno.

EDIT: zde je ten druhý replay: http://wotreplays.eu/site/4566671#karelia-n2c_noob-bat_-ch_tillon_155_58

prde
Čtenář
prde

trochu pravdy napísať je ok ale nenapísať ju celú je podlé a typické pre teba. Zahral si oba testy len do zmodrania. Ale už nedodáš že som hneď na to urobil obdobné testy kde som ešte modrý dal 6 zásahov do spojencov a min 1 pás. A v druhom teste som dostal bann po 9 zásahov s dmg 1 kill a minimalne 5 pásov. Samo že to nenapíšeš, pretože tomu nerozumieš alebo nechceš rozumieť a ani to nie je pre tvoju tendenčnú pravdu vhodné. Pre nezaujatých tu sú oba testy /všetky podklady a záznamy boli poskytnuté a stále sú na fóre/ –
https://www.youtube.com/watch?v=LCFdPZnqklA&t=2s
https://www.youtube.com/watch?v=NeUC4o4F4I0&t=322s

Bigman
Čtenář
Bigman

VijaCZ, četl jsem pár tvých článků a stali za…. Kecy o tom, že máš neskutečný množství videí a nevím čeho všeho jsi tady tuším před pár měsíci každému vnucoval i s Tvým kamarádem. Pokud ti artynář chtěl pomoc a nebo jsi byl tak akční a najel jsi tam kam artyna vystřelila tak jsi hold koupil nějaký ten omračující účinek, ale nechápu, že jsi furt jako dement a neustále zkoušíš všechny přesvědčit jak je všechno špatné a už vůbec nechápu proč tu hru hraješ?? Artyny jsou a budou a pokud se opravdu někdy stane, že nebudou o čemž pochybuji( vidíme kolik hraje hráčů na dvou servech) tak se ti stejně za pár dní nebude něco líbit, protože ty jsi prostě jenom takovej malej *****, kterej se chce neustále jenom prezentovat jako největší machr co kdy WG mělo ve hře a všichni by se měli řídit podle tebe. Všude jinde tě buď někam poslali a nebo dali BAN, ale možná asi věděli proč, nemyslíš?? Jsi Mě vcelku šumák a i kdyby jsi lítal v tankách s letadlem tak za pár dní budeš mlet zase to samé, takže závěrem, nech tatíka hrát s čím chce a nemel mu do toho už jenom ze slušnosti ke stáří, pokud Ti to něco říká. Běž se třeba kouknout do kina na Dobu ledovou a budeš večer usínat spokojenej a My nebudeme muset číst tve sr… o tom jak tě zase artynář poškodil a ty nebudeš muset přemýšlet jaké video k tomu zrovna narychlo sehnat. Ps.: Třeba se poštěstí a zrovna budu mít arty v bitvě tak ti ji s chutí šoupnu ať máš proč brečet.

//drobny edit, uz mam tech nadavek dneska dost – garrth

Bigman
Čtenář
Bigman

Garrth: šulin není sprosté, ale mohl jsem použít šulínek to by se hodilo více.

Garrth
Admin

Bigman: ja vim, jen me to uz dneska nejak kompletne sere

Bigman
Čtenář
Bigman

Garrth: Sere je sprostý…OOMMMGGG 🙂

Garrth
Admin

Bigman: a ty si taky trhni 😛

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Děkuju že si mi napsal co si údajně myslím. Je skvělé když máš schopnost přesně vědět co si lidé myslí, dokonce lépe a přesněji než ti samotní lidé. Nemusí tě pak vůbec zajímat kde je pravda, když sám víš nejlíp co si údajně myslím. Musí to být zajímavý život s takovou schopností. Třeba přijdeš k šéfovi v době kdy má důležitou poradu a všem oznámíš že šéf si myslí že ti musí zdvounásobit plat. Nebo přijdeš do restaurace plné hostů a oznámíš servírce že si myslí že by měla vyhodit ty dva lidi u okna aby sis měl kam sednout a pak zavoláš směrem ke kuchyni že si kuchař myslí že by ti měl udělat zadarmo pořádnej biftek. To musí být úžasné.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

No, předně bychom měli uvést tvé imaginativní manipulace na pravou míru. 1. srovnáváš přímou střelbu tankem s poškozením provedeném splashem, které je na 1 výstřel nepoměrně nižší, takže prahové hodnoty dosáhneš mnohem později.
2. po třetím výstřelu z tanku máš ban v jedné bitvě. S artynama jste si hráli několik bitev po sobě a záměrně jste nedávali přímé zásahy, abyste uměle zvedli počet pokusů o udělení poškození. Stříleli jste tak, abyste záměrně nedosáhli prahové hodnoty co nejrychleji a v jedné bitvě. Systém totiž také vyhodnocuje četnost výstřelů do spojence během jedné bitvy – tento algoritmus vyhodnocuje například zda jde o záměrné poškození nebo nehodu. Tím že jste počet pokusů o poškození rozhodili do více bitev, tak jste záměrně snížili pravděpodobnost, že jde o záměrné poškozování spojence. Na to jsi totiž přišel sám, když jsi ukazoval jak poškodit artynu, aniž bys jí trefil přímo. Záměrně jste tedy provedli pěkně pokřivenej test.
3. “Zato urážek, výsměchu a pomluv artynáři trousí všude až až. Podlí ve hře, podlí v diskusi”. No panáčku, laskavě si zameť před vlastním prahem. V urážení druhých – v tom jsi totiž přeborník ty. Aneb zloděj křičí: Chyťte zloděje! Za tu sprostotu co jsi předváděl na Foru WOT jsi dostal zasloužený BAN. A došlo to tak daleko, že tvá pověst tě předešla i ve WoWs. 🙂

Opravdu se divím, že takhle pokřivenej člověk dostal důvěru být moderátorem na tomto serveru. Kozel zahradníkem. 🙂

Garrth
Admin

neni mod, je redaktor a to prave i kvuli tomu, ze ma jiny nez obecne uznavany nazor … je dobre mit moznost uvest i texty z “druhe strany barikady” (ja treba mam artyny rad a nevadeji mi), navic kontroverze prodava /kappa

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Kontroverze možná prodává, nicméně… stejně si myslím, že by to měl být nezaujatý a rovný člověk. A hlavně by měl mít rozum, mluvit pravdu a neshazovat úroveň tohoto serveru.

Bigman
Čtenář
Bigman

Na obranu ViljaCZ musím říct, že některé články má super a u toho by se měl držet a pokračovat v nich, ale co se týče hry…..no comment

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Ale jo, má i světlé chvilky. 🙂

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Prosím zopakuj můj test a střílej při tom třeba z houfnice Type5Heavy nebo jakéhokoliv jiného stroje s podobnou ráží děla HE náboje schválně těsně vedle spojence tak aby si nemířil přímo na tank a tak aby si samotný tank nezasáhnul ale dal mu poškození jen výbuchem. Bude to přesně to co já dělám ve videu. Po třetím výstřelu přijde automatický trest, protože nejsi v artyně (ověřeno). Jinak tímhle svým příspěvkem v podstatě říkáš že poškození splashem nebo omráčením a poškození modulů a posádky podle tebe není poškození spojence. Podle mě to poškození spojence je a spojenec v jeho důsledku často umře nebo dostane další zbytečné poškození od nepřátel a takové zásahy by tedy měly být počítané jako teamdamage. Poškození spojence zůstane poškozením spojence, bez ohledu na to jestli k němu dosšlo výstřelem, pádem, výbuchem HE granátu nebo třeba nárazem. Pořád to bude poškození spojence. A k tomu banu na forum – mám k dispozici screen takže můžu každému kdo by měl zájem zjistit jaká je pravda ukázat za co konkrétně ten ban byl, stačí mi napsat.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

1. Nejsem VijaCZ, abych schválně střílel po spojencích. 🙂
2. Nejsem VijaCZ, abych provokoval spojence, abych pak mohl tvrdit, že po něm spojenci bezdůvodně střílí
3. Nejsem VijaCZ, abych si vymýšlel lži abych pak mohl o jiných napsat: Jinak tímhle svým příspěvkem v podstatě říkáš…..
4. Nejsem VijaCZ, abych si vymýšlel pohádky o tom, za co dostal VijaCZ BAN na Forum
5. Nejsem VijaCZ, abych tvrdil, že jsem oběť zlovůle moderátorů Fora WoT

Jenom pro informaci čtenářů, kteří neznají historii VijaCZ:
Roční BAN dostal za opravdu dlouhodobé a opakované porušování pravidel fora: Používání vulgarismů s cílem dehonestovat diskutující na veřejném foru, obtěžování v PM, name and shame, opakované rozpoutávání flamewar vůči hráčům artyn, pokusy o obcházení systému trestů, nepravdivé obviňování diskutujících z porušování pravidel fora, zneužívání reportovacího systému na foru s cílem vybanovat oponenty a za pokus obejít systém trestů. Prostě andílek k pohledání.

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Stále platí že screen toho za co mě zabanovali pošlu komukoliv kdo si o něj napíše. Zbytek nehodlám komentovat, unavuje mě pořád dokola vyvracet lži a hájit se před osobními útoky.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Jeden screen??? 🙂 🙂 I ty minimalisto. Tvůj tresní rejstřík na WOT foru je dlouhý jak Lovosice. Stačí aby si laskavý čtenář pročetl odpovídající vlákno na foru a hned bude mít obrázek co jsi zač. 🙂 Ale není to poprvé, co se stavíš do role oběti. 🙂 🙂 To ti jde opravdu dobře.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Milý Vijo – už to je proti pravidlům !!!

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Takže ty tu o mě napíšeš lež a ještě mi bereš možnost předložit důkazy na svou obhajobu? Oháníš se zákazem zveřejňování soukromý korespondence a zákazem diskutování o udělených trestech když ti hrozí usvědčení ze lži? Bravo.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Ty žádný důkazy na svou obhajobu nemáš. Naopak, na WOT foru je přímo kopa důkazů, že jsi dostal BAN oprávněně.

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Prosím předložit. Pokud je jich kupa, jistě nebude žádnej problém ukázat je tu veřejně. Já už sem tu ukázal za jakou nevinnou pitominu mi napařili rok. Udělej to samý a ukaž tu veřejně moje prohřešky. Děkuju.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Ale prosím, jak je libo: Zamknuté vlákno o artynách na WOT Foru, velmi dobře ho znáš. 🙂 Upozorňuji zdejší čtenáře že je vlákno promazané o vybraný slovník VijaCZ. Ale jeho zbylé příspěvky nepřehlédnete. Mnoho slov je nahrazeno červeným “edit”. 🙂

VijaCZ
Admin

Zajímavé – takže říkáš – tady je důkaz ale není tam žádný důkaz, musíte mi věřit že tam byl ale teď ho tam nenajdete….. velmi zajímavé.

Kožený obleček
Čtenář
Kožený obleček

Ale byl – bohužel je to promazáno… Jen pro jistotu jsem si jich pár na památku zkopíroval :
SPGs zcela a bez jakékoliv náhrady nebo kompenzace zrušit včetně smazání jejich posádek. To je myslím slušný návrh pro obě strany.

Vloženo z

Samotný návrh herního režimu BEZ ARTYN je kompromis a OBROVSKÝ ÚSTUPEK artyhate strany sporu. Vždycky pamatuj že původní návrh artyhate strany byl   ARTYNY ZCELA SMAZAT A TO BEZ NÁHRADY, BEZ JAKÉKOLIV KOMPENZACE.

Vloženo z

VijaCZ
Admin

A zkopíruješ sem prosím i tu řadu urážek a dehonestace od zastánců artyn která tomu předcházela, aby příspěvek byl v souvislostech? Aby bylo vidět kdo, jak a čím argumentoval na původní slušný příspěvek hledající řešení které by nikomu neublížilo? Příteli, když se snažíš jednat slušně a ohleduplně a někdo ti za to flusne do obličeje a napíše že si debil ať jdeš do prdele, tak v odpovědi na TEN JEDEN KONKRÉTNÍ příspěvek můžeš být sprostý a bezohledný jako on, nebo sarkastický a ironický jako já. Nebo si jeho urážky a zesměšňování můžeš nechat líbit, protože moderátor s jeho ničením diskuse nic neudělá. Promiň ale já si takový věci líbit nenechám.

prde
Čtenář
prde

Jednookej – k bodu 1, – ale na tom videjku je práve zámer – zámerne poškodzovanie spojencov splashom, veď to otvorene píšem niekoľko krát a hlavne aj pri uvedení videjka na forum a píšem aj prečo – práve pre to že SPG najčastejšie poškodzuje spojencov splashom a práve videjko ukazuje že poškodzovanie spojencov od SPG je v podstate nelimitujúci – a to ovplyvňuje neslušných hráčov SPG pri vyhodnocovaní rizika zásahu spojenca ak je evidentné že ho môže pri streľbe do enemáka zasiahnúť. 2, to že je to vo viacerých hrách nie je zámer, sám priebeh hry si to proste vyžiadal. A nakoniec to len krásne ukazuje to o čo nám išlo /koniec bodu 1/. 10 poškodení s dmg + pár zničených modulov spojencov bez oficiálneho zmodrenia je jasný dôkaz že je toto nastavenie cez čiaru! Je to overené priamo z hry. Špekulovať môžete koľko chcete ale skutočnosť nezmeníte.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

1. Nejezdi artynám do rány, nedostaneš splash. 400 na 1 ránu z tanku je něco jiného než 75 ze splashe.
2. Poškození se počítá na herní účet ne na typ vozidla. Mezní hodnota poškození ti nic neříká? V tanku jí dosáhneš rychleji. Matematika ti moc nejde, viď?
3. Chápu, že posuzuješ artynáře podle svých měřítek. Ty jsi totiž doslova synonymum pro “slušného” hráče. Jak se ti někdo nelíbí, hned mu jednu šoupneš od cesty. Kamaráde v bitvě. 🙂

prde
Čtenář
prde

1. nikomu do rany nevbehávam – nie som masochista – od arty dostaneš splašom niekedy tiež pekné hapká a niekedy aj kill /väčšinou si totižto otočený sadnicou k spojeneckej arte/ ale hlavne dostaneš stun a skoro vždy aj pás a nejakú posádku. Pomoc od vlastnej arty ma už niekoľko krát stálo garáž. A prezradím ti že ani len report ti nepomôže. Vieš proste že to pánko urobí v ďalšej hre znova, pretože má od WG požehnaníčko.
2. porozmýšľaj nad tým čo si tu napísal – samo že trestné body a prehrešky sa počítajú na účet – na čo sa majú iné počítať? Ubezpečujem ťa že o dosiahnutí PH /prahovej hodnoty/ viem dosť na to aby som vedel zhruba ako to funguje. Ale tu ide práve o to že na tom účte dosiahneš PH v tanku 3+ poškodeniami ale ak sedíš v SPG nemusíš zmodrať ani po 10 – tich poškodeniach! A to je ten problém prečo hráči SPG strieľajú tak často do enemákov aj keď jasne vidia že je tam aj spojenec, ktorého môžu zasiahnúť.
3. O tejto medaile si s tebou rád pokecám. Asi vieš že prišla do hry keď som mal už polku mojich hier za sebou. A asi vieš že ak trandíš rýchle tanky, tak ju len tak ľahko nedosiahneš, pretože ti ju sekne každé škrtnutie kolegu. A áno, nie som najslušnejší hráč hry ale som za svoje prehrešky trestaný tak ako každý hráč čo hrá v tanku. Nepotrebujem sa skrývať za imunitu! A ešte farizejsky hlásať že ju nepotrebujem, pretože ja do spojencov nestrieľam ale popri tom ju chrániť ako operlenú výsadu.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Ty asi nevíš, že se dá +/- přibližně zjistit, kolik her si odehrál od zavedení této medaile. Smolík kamaráde. Hraješ jako prase a moralizuješ ostatní. To je kamaráde chucpe.

prde
Čtenář
prde

jasne že to viem, ja hrám +- fér aj v hre a aj na fóre, narozdiel od zbabelca schovaného za neherným nickom. Mám +- rovnaký pomer ako je priemer hráčov hraných podobnou technikov a podobných výsledkoch.
Mimochodom vysvetlíš mi logiku – že ak ja hrám ako prase pre čo všade vypisujem že chcem prudké sprísnenie a zvýšenie pokút za team poškodenie a to u všetkých triedach? A u spg trvalo navrhujem opraviť prasárnu ktorá práve iba neslušákov podporuje v teamdmg poškodzovaní??? A aký dáš ty protiargument? Že hrám sám ako prase! Pane aspoň trochu hraj fér a skús ozajstné
argumenty.

Tom
Čtenář
Tom

Dle mého názoru arty do hry určitě patří, ale omezil bych je na 1ks na team jako support. Dvě když si Vás vyhlídnou Vám pořádně zatopí, obzvláště když vidí díky xvm, že to je nějakej lepší hráč, tak jdou po něm a o třech o tom ani nemluvím. Ti vám dokáží tu hru totálně znechutit a ani pomalu nenechají Vás něco v té hře takticky vytvořit.

Le3ky
Čtenář
Le3ky

max 1 na premiovom ucte max 2 bez

OID_N00b
Čtenář
OID_N00b

Pekny, ale predmetem nenavisti a zloby nejsou pouze artyny, ale kdokoliv kdo se ocitne v ceste dusevne nemocnym nebo nevyzralym jedincum.

Smutne je, ze i nekteri zdejsi redaktori nemaji spetku slusnosti, nestrannosti a profesionality. Jeden z duvodu, proc me opustila motivace tvorit nake clanky.

Je treba si uvedomit, ze wot je v prvni rade pouze hra. Nekterym ovsem vstoupila do zivota a zdeformovala jejich uvazovani, ale predevsim vystupovani vuci druhym hracum – lidem.

Krasnym prikladem je tady pan VijaCZ, ktery si neuvedomuje, ze spg jsou ve hre proto, aby je lidi hrali. Pokud si cloveks tahne hru, tak za ucelem , aby ji hral. Ve hre jde o to si vybrat libovolne vozidlo a s nim hrat. Pan si to jeste asi neuvedomil,

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Omlouvám se že si myslím že hra by měla být zábavná a spravedlivá. Omlouvám se že můj smysl pro fair-play vstupuje do hry. Omlouvám se že pokud mě osobně přijde některá část hry špatná tak svůj názor napíšu. Omlouvám se že mi některé části hry nevyhovují, ale hru jako celek mám rád, prostě je to tak, nic s tím neudělám. Omlouvám se že poskytuju zpětnou vazbu na místech k tomu určených. Omlouvám se že diskutuju s ostatními hráči o našich názorech na hru a vývoj a pomáhám tak WarGamingu zjistit co si zákazníci o jejich produktu myslí. Omlouvám se že se snažím najít řešení některých problémů nebo věcí které mi jako problém připadají. Promiňte.

OID_N00b
Čtenář
OID_N00b

Ta hra je spravedliva. Muzes si vybrat co chces a hrat to. Ve hre jsou lepsi a horsi stroje. A kazdy si muze vybrat treba jen ty lepsi kousky a mnozi to takto i delaji. Arty urcite mezi ty lepsi stroje nepatri, coz je jasne prokazatelne zjistitilene podle WINRATU. Na arty neni nic co by bylo nefer.

Pokud ti ta hra neprijde zabavna, tak ji nehraj. Pokud jsi na hrani zavyslej a hrajes i pres to, ze te nebavi, ale musis, tak vyhledej odbornou pomoc.

Pokud ti nektere casti nevyhovuji, tak se muzes slusne vyjadrit a podat svuj nazor. Coz je v tvem pripade vyloucene a proto mas ban na forum. Ted nove i tvuj kolega.

Vse jen proto, ze se nevyjadrujes pouze ve smyslu co se ti nelibi, ale ciste projevujes svoji nezdravou nenavist. (je to pouze hra, chapes???)

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Jak jevidět tak bez urážek, napadání a argumentačních failů se artynář v diskusi neobejde – takže nemá cenu na podobný příspěvky reagovat. Až se naučíš psát slušně, zkus to znovu, rád si s tebou popovídám.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Nevidím žádnou urážku od Old Nooba, ba naopak, VijaCZ si zase vymýšlí že ho druzí napadají, uráží a faulují, protože se uněj zas dostavila argumentační krize. Aneb osočování druhých z toho co nedělají – osobní útoky. To je jen jeden prohřešek z mnoha, za který jsi dostal roční BAN na WOT forum. 🙂

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Když tě baví lhát tak klidně lži – upřímě, od artynářů sem za ty roky zvyklej na ledasco. Mrzí mě že s takovými lidmi musím sdílet hru a diskusi. Pravda vám nevoní, co naděláme. Pokračovat pořád dokola ve vyvracení nesmyslů nehodlám. Běžte se plácat po ramenou na ty vaše tři duplicitní artymilovnický diskusní vlákna na foru a nezapomeňte že VijaCZ taky může za to že zdražili pivo, že už se nedělaj ty dobrý rohliky a že je podzim a prší.

Rallytravel
Čtenář
Rallytravel

Jestli fakt oponenty rozdelujes na arty a nearty, tak to je skutečně už diagnóza.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Ta tvoje pravda 🙂 smrdí lží na sto honů. Stačí si projít diskusi na WOT Foru, kolik pravdy jsi tam nakydal. 🙂

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Rozumím. Nemáš jak argumentovat tak budeš šířit nepravdivý pomluvy. Když nemáš jak napadnout argument tak napadneš pisatele. Nemyslím si že je to dobrej způsob jak vést diskusi.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Pomluvy? WOT forum z tvými proeditovanými příspěvky je tvrdou realitou. Aha, promiň, to byl asi někdo jiný. 🙂

prde
Čtenář
prde

jednoočko, pre čo sa schovávaš za neherný nick? Nie je ti blbé komunikovať od čiaročky schovaný – alobo znovu hráme to isté ako v hre?

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Od čiaročky? Jakmile tě někdo začne kritizovat, tak je hned artynář? Nemám rád styl diskuse, který jste vy dva a pár dalších jedinců rozjeli na WOT foru. A ještě víc nemám rád šíření účelových lží a pomluv, které předváš ty a Vija. Chytil ses. Ty vidíš všude jen artynáře, jsi z tý hry úplně mimo. Pro tvou informaci: Já totiž artyny prakticky vůbec nehraji, protože mi díky nim padají fialové staty do modrých. 🙂 🙂

prde
Čtenář
prde

Ale predsa račej ostaneš schovaný za iný nick. Neodpovedal si mi! Tak že znovu –
jednoočko, pre čo sa schovávaš za neherný nick? Nie je ti blbé komunikovať od čiaročky schovaný – alebo znovu hráme to isté ako v hre? – zbabelé ale za to “hrdinské” poznámky od neznámych ma vždy fascinujú. Druhá strana s tebou komunikuje pod nickmi z hry, tak pre čo sa bojíš potvrdiť tvoje názory aj aspoň hernou identitou? Nechcem od teba pin kód.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

To je kamaráde jednoduché. Já používám v diskusích na internetu už léta jenom jedno jméno. A pro tvé modré oči to měnit nebudu. 🙂

prde
Čtenář
prde

ale no tak, ja po tebe nechcem zmenu diskusného nicku, stačí keď napíšeš férovo aký máš herný nick, ale to sa asi nehodí že? ináč by si to urobil už po prvých mojich vyzvaniach. Tak že ako v hre tak aj v živote. Tajne a od čiaročky.

myzrael333
Čtenář
myzrael333

Dříve jsem artyny nesnášel, důvodů bylo několik – rány za full hp, rozbitá posádka. Občas mě spojenec poslal schválně do garáže, protože se mu nelíbil můj styl hraní.

Co bylo bylo, po rebalancu jsem s artynama více méňe spokojenej, občas zafunguje i spolupráce, zásahy od spojeneckých artyn dostávám minimálně asi nastejno jako když někomu vjedu před dělo cca 1 za 100 her. Fakt nevím, nevnímám to a nechápu ten nekonečný brekot.

Jako když bych potkal např. Prda66 z fóra a hrál bych artynu kvůli misím, tak bych po něm střílel schválně jenom tak pro tu prdel :D, protože to je neskutečný kolik na fóru je schopen splodit bleptů. Když tam byl Vija tak to mělo aspoň úroveň :D, jinak Vijovi přeji ať se daří na youtubu, on je totiž docela šikovnej kluk jeden vousatej.

Jo a článek se mi líbí, je hezké když wotko, taková jinak debilní hra, dokáže někomu smysluplně pomoci.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Nevím , jestli to myslíš vážně , protože jsem si zvykl spíše na negativní reakce , ale v každém případě ti děkuji! Nevěřil bys , přestože užívám velmi silné utišující prostředky , jak adrenalin , vyplavený do krevního oběhu při hře WoT dokáže eliminovat i poslední zbytky bolesti – a jak za ně děkuju ! Obecně – moc lituju , že ti nemůžu dát více “Liků”. Dík !

myzrael333
Čtenář
myzrael333

Artyny mi nevadí kromě jedné na tieru 5.

Mě osobně na wotku sere balanc tanků hlavně na desítkách a to v kombinaci s drahou municí a stereotypním mm.

Dále balanc na tieru 8, kde je plno nehratelných standartních strojů, jako tvp vtu nebo nový francouz, Tiger 2. Osobně pokud chci devítku, tak osmu musím přeskočit, já už bych hrát takový krámy psychicky prostě nedal. A bitky taky tak vypadají, hrajou se samí premiáci, který jsou většinou lepší.

A prý mají vysoký tiery zrebalancovaný, tak teď půjdou rozesrat ty dole.

Trochu sem se nechal unést, ale zrovna artyny mi přijdou OK a nechápu kolem nich takový halo. A do budoucna bych se o artyny nebál, jsou a budou součástí wotka

Sipovsky
Čtenář
Sipovsky

Reknu to takto,.
Nikdo z Nas s timhle probleme nic neudela,.
Co by ale zlepsilo hru k lepsimu je toto:

1) Max 1 arcka na bitvu,
2)Sebral bych uplne nesmyslnej stun,

Hra by byla opravdu zabavnejsi,.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Můžu doplnit ? – více a přísněji trestat nevhodné chování ve hře – obecně !

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Proč tedy bráníš a obhajuješ střelbu artyn do spojenců? To není nevhodný chování?

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Neobhajuju střelbu do spojenců !!!( zase ! překrucuješ ?!) Naopak jsem její možná nejtvrdší odpůrce ! To co však předvádíš a požaduješ ty se svým kamarádem je naprostá degradace artyn , jejich výrazné znevýhodnění proti ostatním tankům. To všechno jenom proto , aby Prdemu nevadila v jeho agresivní hře, kdy naprosto nebere (ani ty ne) , že hrajou i artyny a přesto , že víte , že do toho místa do 2sekund dopadne granát artyny , tak tam bezohledně vjedete a pak řvete na [edit] artynáře (viz ta videa od Prdeho – mimochodem o pár komentářů výše píše , že není masochista – tak proč to , prosím , dělá ?! Naprostá bezohlednost vůči artynářům! ). Právě proto , aby nebyli artynáři neustále banováni pro hloupost nebo bezohlednost takových hráčů , snížil WG trestnost poškození splashem pro arty – a vy právě proti tomu bojujete! Chtěli byste být neomezenými pány bojiště bez ohledu na ostatní hráče . Trochu vzájemných ohledů a můžeme klidně zavést přísněší posuzování prohřešků během použití SPG. Pokud se budete chovat , tak jako doposavad , je nutné SPG alespoň mírným způsobem chránit !Pořád tvrdím , že WG to má dokonale ošetřeno – žádná “imunita” neexistuje , jenom vyváženě reguluje chování hráčů. Jestli si někdo myslí , že může 10x a více střílet do spojenců v normální hře ( nevím a nechápu , proč by to měl dělat ?! ), tak varování – moc si nezahraje !!!

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Voláš po ohleduplnosti, a dokážeš napsat že tank vjede artyně do rány? Příteli, artynář má spoustu času na to aby před výstřelem mrknul na mapu kde jsou spojenci, kolečkem myši si oddálil pohled a překontroloval situaci, má na to klid, nic ho netlačí. Je velmi jednoduché prostě NEVYSTŘELIT pokud může ohrozit spojence. Zásah spojence je vždycky chyba toho kdo zmáčknul spoušť, v artyně navíc máš čas a klid si to rozmyslet. Vím že tanky moc nejezdíš a nemáš tedy moc zkušeností jaké to je v boji nablízko, takže věř že pokud se hráč soustředí na nepřítele, na svou pozici, na časy nabíjení, na pozici a pohyb tanků okolo, tak nějaký písmenka v chatu nebo značku na mapě úspěšně přehlédne. Na to aby si značení všimnul vždy a spolehlivě má prostě plný ruce práce. Ten kdo na to čas má je právě ten artynář který má možnost čudlík na myši prostě NEZMÁČKNOUT pokud vidí spojence poblíž.Ten artynář následně vystřelí – a teď mi upřímě napiš kdo je tu ten bezohledný.

N2G_Exodus
Čtenář
N2G_Exodus

A ještě dodám, že se chovají bezohledně i k jiným. Jak nám předvedl Prde v jednom svém videu co dodal na fórum. Kde Prde sám vyprovokoval hráče v TDčku a to jen proto, že ten hráč nehrál podle Prdeho představ.

VijaCZ
Admin

Proč se vždy jakákoliv debata o artynách zvrtne k napadání a urážení těch kteří s nimi nesouhlasí? Neumí si artynáři svoje hračky obhájit věcně? Nemají co říct tak napadají hráče? Když to tak čtu tak artyhateři kritizují herní mechaniku a artynáři urážejí hráče. První věc pravidla připouští, druhou ne. První je banovaná, druhou nechají moderátoři ofiko fora bez povšimnutí. Chápu že má třeba WarGaming nějakej důvod artyny ve hře nechávat – tak ať nám to Kája řekne rovnou a upřímě a neposílá na nás svoje hlídací psy.

N2G_Exodus
Čtenář
N2G_Exodus

By mě zajímalo, kde furt bereš, že každý kdo se staví proti těm vašim nesmyslům je u tebe artynář, když jsem jasně psal, že když hraji za arty, tak jen kvůli misím, že je jinak nehraji. Máš to tam výše. Nikoho jsem nenapadl, jen jsem poukázal na fakt, který sám Prde dodal 😉

prde
Čtenář
prde

N2G_Exodus – áno, takýto som bezohľadný provokatér – a pán exodus to prezentuje na mnohých vláknach fóra ako špinavosť roka – chlapče len hádž ďalej šutrom pán spravodlivý – https://www.youtube.com/watch?v=pIudKidYYio&t=1s

N2G_Exodus
Čtenář
N2G_Exodus

Nebreč! Ty můžeš být rád, že někdo z lidí na fóru nebo moderátoři to video neposlali na support. Tvůj problém. Nadáváš na SPG a přitom se sám neumíš řádně chovat. Navíc to video si poskytl ty sám. Jinak, jakékoli poškození spojence je proti pravidlům!!!

VijaCZ
Admin

Tak proč artynáři tak sveřepě obhajují obrovskou toleranci střelby do spojenců artynama a to jak přímou tak výbuchem, beztrestnost stunu a poškození modulů dělostřelectvem? Proč?

N2G_Exodus
Čtenář
N2G_Exodus

Protože, kdyby jsi hrál občas i ty arty, nebo si více všímal jak hráči v arty hrají, tak by jsi věděl, že plácáš hlouposti. Proto jsi dostal odkaz na replaye testů, kde v jeden test je proveden tak, že na daném účtě bylo odehráno pár her v normálních tancích a druhý test, kde nejsou odehrány žádné jiné hry. Výsledek byl takový, že po 2-3 přímém zásahu a asi 2 splashům arty zmodrala. Další rána nebo splash by následoval ban. Proto vám neustále říkáme, že to je o tom, jak často střílí ten daný hráč do spojence a že pokud se toho dopouští zřídka, tak může nastat i taková situace, kde hráč do spojence střelí vícekrát, než je běžné.

VijaCZ
Admin

Arty sem hrál, mám se za co stydět. Test sem provedl a dokázal sem vám že jde spáchat poškození spojenců 11x po sobě bez jakýhokoliv trestu, jen proto že bylo stříleno artynou. Nic z toho nemění že střelba do vlastních je zhovadilost a je naprosto jedno jestli trest přijde po druhým, osmým nebo devátým výstřelu. Tolerance by měla být u všech tříd stejná, pokud možno výrazně přísnější než je teď. To co dokola opakují artynáři na foru znamená jen “chceme střílet spojence a nebýt za to trestáni” a to se mi hodně nelíbí. Dokud bude tolerance střelby do spojenců u artyn tak extrémní jako je teď, bude k poškozování spojenců artynama docházet pořád. Znamená to že artyny naštvou ještě víc hráčů než je nutný. Kadíte si do vlastního hnízda. Pokud někdo tvrdí že střelba do vlastních je OK tak s ním prostě nemůžu souhlasit, a je jedno jestli to je artynář, tédéčkář nebo skautík.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Ale milý VijoCZ , střelbu do spojenců artynou bez trestu jsi tady provedl jenom ty s kamarádem ! V normální hře se setkávám spíše s opačným jevem – střelbou tankistů do spojenecké artyny . Nějaké masivní využití této výhody v obecné hře nehrozí ( není to v zájmu výhry družstva ; munice je drahá na to , abych ji plýtval na spojence ; když střílím po spojenci ( pouze a záměrně) nemohu střílet na nepřítele…zkrátka střílet po spojenci , pokud nejsem duševně narušený (ani pták si nesere do vlastního hnízda) je naprostá hovadina. Několikrát jsem tu zdůraznil , že jsem zarputilým odpůrcem poškozování spojenců v jakékoliv formě , přesto mě neustále osočuješ , že jsem zastáncem toho přestupku ! Fatálně se mýlíš ! Za svou karieru “artynáře” se mi podařilo několikrát (asi 0,01% her – nebudu se hádat , kolikrát to bylo , ale v poměru odehraných her to bude určitě tak 5x až 10x méně , než se podařilo vám dvěma každému zvlášť !) zasáhnout spojenecký tank . Kromě jednoho případu se to stalo naprostým nedopatřením ( podobně jako Prdův případ 14HP !) , že tankista náhle změnil směr a v okamžiku mého výstřelu se rozhodl tank taranovat , přesto že jsem signalizoval, že jej mám zaměřený a čekám na vhodný okamžik ke střelbě – ten okamžik nastal a já vystřelil … konec znáš! Tankisti by se měli laskavě naučit spolupráci s SPG a ne na ně bezdůvodně nadávat! Co se týče autorství té úlevy v poškození splashem – nenapadej jejich uživatele , ale autory a důvod její aplikace. Kdyby se tankisti chovali normálně a nevjížděli záměrně do oblasti palby dělostřelectva , nemusí WG chránit SPG před zneužitím mechaniky hry ! ANO ! Zneužití mechaniky hry – tak se jinak nazývá to tvoje dokazování “imunity SPG” . Je obdobné jako topení spoluhráčů ve vodě, shazování ze skály, křížení kanonů , vytlačování do palebné linie … Všechno to je zneužití mechaniky hry , protože WG chtělo ušetřit strojový čas serveru , nebo nepočítalo s výskytem takových”testerů” jako jste vy dva … nevím z jakého důvodu to přisně nevyhodnocuje automatický systém a je mi to jedno – jedno mi ale není , že takoví “testeři” ještě pořád mohou tu hru hrát (ačkoli se svým podpisem zavázali respektovat Smlouvu EULA a pravidla hry obecně ) a znepříjemňovat svým chováním hru běžným hráčům hry jenom proto , že si zvolili určitý druh legálního stroje ve hře a snaží se svoji úlohu dělat dobře ! To , že SPG hraje i několik hráčů, co nemají problém s poškozováním spojenců , je bohužel daň za to , že hru může hrát každý i bez “řidičáku” na daný stroj. Poškození ,udělená SPG není rozhodně častější ,než u jiných tříd , jak se tady (marně) snažíte prezentovat. *************************************************************************** Takže – buď tu hru hrajte tak , jak ji WG chce mít , nebo využijte doporučení WG – hru odinstalujte – mnohým se v tom případě uleví ! Hlavně však se snažíte upoutáním pozornosti na údajné nadměrné poškozování… Číst vice »

VijaCZ
Admin

Takže popisuješ ten nejodpornější případ kdy střílíš do spojenců naschvál jako něco přijatelného? Popisuješ že si spojence celou dobu viděl a přesto si vystřelil – a prý to není tvoje vina? Prý ti za to nadává bezdůvodně? Pokud už tohle není obhajoba beztrestnosti poškozování spojenců tak už nevím. Ty máš prst na spoušti a ty vidíš že v oblasti jsou spojenci, na tobě je zodpovědnost a pokud vystřelíš tak tobě by měl přináležet trest pokud spojence trefíš. Žádné výmluvy “on mi tam vjel” na tom nic nezmění. Ty si stisknul spoušť a ty si poškodil spojence. Proč tedy píšeš že špatní jsou ti hráči tanků které artyna trefila? Nikdy nikdo nikam nevjede záměrně – tankista prostě udělá to co je podle něj v daný situaci nejlepší a spoléhá se na to že artynář je spojenec a normální člověk, že po kamarádech střílet nebude. Bohužel často střílí, viz můj youtube seriál kde sem ukazoval podobný případy každej druhej den. Poškození od artyn nemusí být častější než od jiné třídy, ale na tom nezáleží. Pro tuhle část sporu je důležité že stun spojence je naprosto beztrestný, shození pásů spojenci je naprosto beztrestné, za poškození výbuchem je mikroskopická pokuta a mimo ní je extrémě benevolentní. A přitom často stačí už jen spojence omráčit aby kvůli tomu umřel. Ty můžeš hrát slušně, ohleduplně ke všem, ale pokud bráníš tu trestní imunitu, schvaluješ hnusné chování těch méně ohleduplných. Tobě osobně by trestat artyny stejně přísně jako ostatní třídy nevadilo, pokud se chováš slušně. Proč tedy bráníš ty bezohledné kteří klidně do spojenců střílí? Nechápu to. Nepřítelem pro mě jsou všechny artyny. Je jedno jestli spojenecké nebo nepřátelské. Ale nepřítelem jsou ty artyny, ne jejich hráči. Hodně mě mrzí že mě z něčeho takového jako nenávist k HRÁČI někdo obviňuje. Promiň ale nemáš nejmenší právo mi zakazovat hrát hru která mě baví. Nemáš sebemenší právo mi bránit v poskytování zpětný vazby. Nemáš žádné právo mi zakázat psát co se mi na hře nelíbí. Prosím přestaňte nás urážet vyzýváním k odinstalování hry a označovat nás, HRÁČE, za obtěžující a nepřijatelné tvory. Mám v garáži poměrně velké množství strojů a věř že ne na všech je slušná posádka. Nejsem dobrý hráč, podle statistik pouze průměrný, obviňování z nějakého lovení nováčků tedy není na místě, jedná se o hrubou urážku proti které se musím ohradit. Ve skutečnosti jsem poměrně lehká kořist pro kohokoliv kdo si dokáže stoupnout líp než já a v ten správnej okamžik vystřelit. Dělám miliony chyb. Nařknout mě z touhy po masakrování nováčků je velmi hnusné. Ten závěr to je prostě na zvracení, nezlob se na mě. Trestat dobré hráče za to že jsou dobří? Ničit je kvůli tomu že se hru naučili líp než někdo jiný? Co to je proboha za zvrácenou logiku? Kamarádovi jde něco líp než mě tak jeho práci zničím? To snad ne! Kde se ztratil ten normální přístup “Kamarádovi jde něco líp než mě, je dobrej, zkusím se učit a cvičit abych byl jednou dobrej jako on” ? To mluví závist… Číst vice »

prde
Čtenář
prde

N2G_Exodus – ja nebrečím, samo že som to videjko dal sám, ja som to zahral a aj nahral. Strelil som mu raz do pásov a vedel som ako budem za ten prehrešok potrestaný – tak ako každý v tanku – opakujem v tanku. Ja sa neskrývam za imunitu ako tí hráči SPG, ktorý ju popierajú alebo ešte lepšie – obhajujú. Prečo ju tak obhajuješ práve ty – taký spravodlivák? Veď odsudzuješ môj ukrutný jeden výstrel do pásu, ako je možné že obhajuješ nastavenie jedinej triedy, kde môžeš bez zmodrania streliť do spojenca aj 10 krát? To predsa nedáva zmysel – keď tak prudko odsudzuješ jeden track bez dmg?

N2G_Exodus
Čtenář
N2G_Exodus

Prde – to že jsi ho střelil do pásu a nedal mu dmg to obhajuješ?! Taky jsi mu ale to dmg mohl dát. Takže ty tím chceš říct, že střílet spojence z tanku je normální, ale z SPG je to už nespravedlnost?!

Vija – a opět ignorace testu který vám byl dodán!!! Zde se opět ukazuje, že tobě a Prdemu nejde o spravedlnost, ale jen o vlastní zájmy.

VijaCZ
Admin

Že si k testu vezmeš účet se kterým si předtím střílel do spojenců aby výsledek testu byl požadovaně zkreslený má něco dokazovat, prosím pěkně? Jak tedy vysvětlíš 11 poškození spojenců artynou bezprostřeně po sobě a to bez zmodrání, tedy výsledek který sem předložil já a to včetně replayů aby bylo vidět že hry šly opravdu těsně po sobě? To nejde jakkoliv zkreslit – prostě tam těch 11 poškození bylo a systém je vyhodnotil jako vyhovující chování. Pokud už tohle není důkaz tak opravdu nevím jak to dokázat a jak konečně zastavit to obhajování střelby do spojenců který artynáři omílají pořád dokola. Podle mě obhajovat porušování pravidel není OK.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

máš pravdu v tom , že to správný postup nebyl ! Správný postup by byl – vzít ta vaše videa (včetně replayů) a poslat je na support se stížností na porušování pravidel…
Jenože to bychom se už nedočkali vašich přínosných postřehů , protože jediný správný postup supportu by bylo nenávratné smazání vašich účtů . Ale nezoufej – podklady jste poslali sami , a pokud je modi přeposlali, tak se máte na co těšit … 😉

VijaCZ
Admin

Zaprvé – testy si vyžádali samotní artynáři. Bez jejich vytrvalých požadavků by se nic takového nestalo. Zadruhé – můj test byl proveden na testserveru kde nikomu neublíží, veškerý postup hrou byl s vypnutím testserveru anulován. Zatřetí – ten automatický systém trestů na který se slavně odvolávají i artynáři moje chování vyhodnotil jako vyhovující, což je přesně ta chyba na kterou celou dobu upozorňujeme. Můžeš prosím jakkoliv vysvětlit proč když spojence poškozuje kdokoliv jiný artynou tak je to v pořádku a vinu dokonce svádíš na její oběť a když totéž udělá VijaCZ tak by mu za to měli smazat účet? Proč jednoho hráče obhajuješ a jiného chceš připravit o účet? Proč?

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Napsals to sám – základní a zásadní rozdíl je ten , že ve hře obdržíš poškození od SPG z 95% náhodou (proč , bylo už mnohokrát vysvětleno – nepřesnost , vjetí do rány atp.) na rozdíl od ostatních tanků , kde náhodou můžeš označit pouze přejetí před kanonem v době sniper modu .
Ty sám doporučuješ nestřílet , pokud v blízkosti tvého zaměřovacího kruhu se pohybuje spojenec , ale pouze pro SPG . Bohužel kážeš vodu , ale piješ Whiskey ! Na videích je jasně patrné, že toto absolutně nedodržuje a střílíte i přesto , že spojenec je přímo v zaměřovacím kruhu – naprosto jasný záměr poškodit spojence , nebo absolutní ignorace přítomnosti spojence( tohle “artynář neudělá”! ) Ale pro SPG žádáte , aby nestříleli dokonce už když spojenec je v blízkosti zaměřovacího kruhu !
Naprosto rovné podmínky, že ano ?
A co se týče toho “testu” – proč nepoukazuješ na topení spoluhráče , vytlačování do palby nebo ze srázu … jsou to”vady ” stejného charakteru jako to tvé střílení HE municí na splash – jedná se o tzv.”zneužití herní mechaniky” ! Tady se můžeš bránit pouze přímým reportem na support! Pokud to budeš provozovat na ostrém serveru dlouhodobě , tak si tě systém najde , neboj se ! Vzhledem k tomu , co dokázal N2G_Exodus , tak na to nepotřebuješ zdaleka ne 10 pokusů – tam stačily 2 ! Tak už přestaň s těmi nepravdivými tvrzeními a nenič hru (rozhodně horším způsobem , než “artynáři”) !
P.S. A ten “test” si nevyžádali “artynáři” , ale provedl to Prde na základě toho , že mu nebyly dodány podklady o výpočtu pro poškozování spojenců ! Nechceš tvrdit , že tvůj kamarád lže , že ne ?! A hlavně si zkus promyslet , proč tyhle údaje potřebuje znát běžný hráč, pokud nechce poškozovat spojence bez postihu ?! Tak zkus alespoň jednou nelhát i ty . Děkuju!

VijaCZ
Admin

Takže opět a pořád dokola, stále stejný přístup. Když artynář nemá co odpovědět, začne lhát, pomlouvat, urážet. Opravdu už mě nebaví pořád dokola opravovat vaše “omyly”.
Artynář celou dobu vidí že u cíle je spojenec a přesto vystřelí. Ty dokážeš tvrdit že je to nehoda?
A dokonce k tomu přidáš lživá obvinění? Má vůbec cenu dokolečka tady vysvětlovat že obhajování poškozování spojenců je blbina? Když mám spojence v dráze střely tak prostě nestřílím. Pokud už se stane že ho zasáhnu, jsem potrestán. Vím že jsem potrestán právem a spravedlivě. Artynář střílí bezohledně, trefí spojence, ani se neomluví a podle tebe je to nehoda, snažíš se to svádět na kdeco a chceš aby potrestán nebyl? Dvojí metr je pro tebe standard zřejmě.

N2G_Exodus
Čtenář
N2G_Exodus

Můžeš mi ukázat kde jsem napsal, že jsem předtím střílel do spojenců? Bohužel to je jen tvá hloupá představivost 😉

Pokud vím, tak jsem jen psal, že na tom účtu bylo předtím nahráno pár bitev v normálních tancích.
Takže ti to upřesním, ale ne proto, abych střílel do spojenců, ale abych lehce zvedl prahovou hodnotu TK 😉

A kdybych střílel do spojenců, tak se ani nepřiznávám k tomu, že jsem ty hry odehrál 😀

VijaCZ
Admin

A jak tedy vysvětlíš těch 11 poškození spojenců artynou těsně po sobě a bez trestu? ( jinak ve tvém příspěvku je zase hromada urážek a napadání – to se ve slušný diskusi fakt nedělá, zkus prosím psát bez těch sprosťáten )

prde
Čtenář
prde

nie – iba to ukazuje ako klameš – prečo nadáš celú pravdu?
trochu pravdy napísať je ok ale nenapísať ju celú je podlé a typické pre teba. Zahral si oba testy len do zmodrania. Ale už nedodáš že som hneď na to urobil obdobné testy kde som ešte modrý dal 6 zásahov do spojencov a min 1 pás. A v druhom teste som dostal bann po 9 zásahov s dmg 1 kill a minimalne 5 pásov. Samo že to nenapíšeš, pretože tomu nerozumieš alebo nechceš rozumieť a ani to nie je pre tvoju tendenčnú pravdu vhodné. Pre nezaujatých tu sú oba testy /všetky podklady a záznamy boli poskytnuté a stále sú na fóre/ –
https://www.youtube.com/watch?v=LCFdPZnqklA&t=2s
https://www.youtube.com/watch?v=NeUC4o4F4I0&t=322s

PeeTee
Čtenář
PeeTee

vaše nemoc je nepřijemná věc ale to je to jedinné s čím soucítím,pokud chcete zabavit mysl bez nutnosti postřehu a zvýšené soustředěnosti,doporučuji karetní hry,a nebo i nějakou oddychovou RPG (zaklínač III) parádní příběh bez nutnosti velkýho zatížení,nebo snad nějakou strategii,to že máte tuto nemoc nijak neospravedlnuje hraní SPG,to by mohly jiní říct že např. “já mám děti nemohu se soustředit celou bitvu na hru a být celou dobu u komplu” nebo “já došel z práce a chci se u nějaké hry najíst” nebo “jsem chlastal jak idiot tak budu hrát jen od zadu” prostě i když máte velmi nepřijemné zdravotní omezení a tak tato hra není asi úplně pro vás,výše jsem uvedl alternatívy,vidíte to jednoduše ono asi jste nehrál jiný tank a nechápete proč jsme tak rozčílení ale pravdou je že mě v bitvě nevadí obj 268 4,TD řady STRV,vadí mě SPG,boří jakoukoliv herní techniku zvlástě u těžkých tanků (hulldown,sidescrap) a vlastně 1 nebo 2 artyny které se na vás zaměří vám totálně zboří úlohu těžkého tanku ve hře,ano máte dobrý důvod proč hrát arty a řeknete si že jste jeden z mála a je fajn že je tu pro vás vzhledem k vašemu omezení tato kategorie ale pravda je že toho zneužívá tuna lidí co nechtějí hrát aktivně,chtějí hrát jednoduše a mít přitom slušný DMG a výsledky a ve finále je bitva bez SPG vítanou vyjímkou,chápu,kdyby se zrušily artyny vy už asi nebudete moct hrát ale na tomto bohužel nejde stavět obhajobu SPG a přehlížet nefér mechaniky které používají

I přes náš názorový nesoulad přeji stabilní zdravotní stav

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Děkuji za soucítění . Jak ale píšu v jiné reakci výše – nehraju SPG , protože jsem postižený , ale protože jsem postižený , hraju (jenom) SPG . Pochopils ten drobný rozdíl – ta hra mi dává adrenalin , který je utišujícím prostředkem – ulehčuju si tím svůj úděl – a smysluplně to mohu hrát právě v SPG. Nedělám to z nudy . Druhá věc , kterou bych ti vytkl (tykání není výrazem neúcty , ale je to v takové komunitní komunikaci běžným jevem )je , Jak můžeš nazvat nefér mechanikou něco , co je ve hře legálně implementováno – čili potažmo autory požadováno. Hráč v SPG pouhou účastí neporušuje pravidla – že nemá vštěpeny základy slušnosti, není už vinou hry ! Navíc si myslím , že tato třída pokulhává za ostatními účastníky v projevech právem označovaných jako neslušné a nefér .

12Stig12
Čtenář
12Stig12

Proč jsou Arty nefér:
1) nezajímá je vzdálenost – zatímco většina tanků by měla mít dostřel 720 metrů (podle tanks.gg) a nepřítele vidí do vzdálenosti 564 metrů, ale dělostřelectvo díly satelitnímu pohledu vidí všude a většinou přestřelíte celou mapu.

2) je jim jedno, že mezi ní a tankem, který střílí, je kopeček a pár baráků, protože je náboj přeletí, zatímco tanky musí nepřítele střílet na přímo.

3) Pokud tě artyna zasáhne, tak nemáš šanci jim zásah oplatit. Ano můžeš argumentovat nespotléma tankama, co tě střílí, ale když znáš pozice, které se hrají, tak ho můžeš zkusit trefit na slepo (to se mi povedlo včera, když jsem 2x trefil nespotlého Škorpa G na profláklém camperpostu).

4) Ochromení – snažíš se mít co nejlepší posádku, aby jsi měl co nejefektivnější tank a měl co nejlepší výkon v bitvě, ale pokud si tě vyhlédnou 2 artyna, tak posádka je pořád ochromena a její efektivita klesá, nemluvě o ztrátách modulů a členů posádky. Kdyby i normální tanky s děly ráže 150mm a víc měly také stun, tak ano byl by to obří pain, ale takhle mi přijde debilní, že X BC Arty se 155mm dělem ti dá stun, ale Hvězdy se 183mm HESHem či Prase se 170mm HEčkem ne.

A co se týče vývojářů, tak ti většinou ani neví v jakém stavu je hra, protože ji nehrají, zpětná vazba se k nim málokdy dostane a úpravy tanků dělají, jen když má divné statistiky (Př: několikrát buffovaná IS-7, protože je to první X většiny hráčů a ti často neví jak v X hrát a mají třeba 1000 dmg/bitva a protože jich je mnoho, tak to zkresluje statistiky. Navíc zaměstnanci co komunikují s hráči mají za úkol prezentovat stav hry jako to nejlepší a nepřipouštět chyby WGčka.

bykop
Čtenář
bykop

Život také není fér, tak kde je pointa?
Proberme si, čím je to všechno vyváženo:
1. Střílet přes celou mapu lze, ale když cíl nikdo nespotuje, je tato výhoda jaksi mimo. Jistě, když si někdo hraje na dřevorubce a jede přímo, je zde jistá šance ho trefit.
2. Na spoustě map je artyna téměř nepoužitelná a na další spoustě map má možnosti velmi omezené (Paříž, Himmelhergotsdorf, Ensk, Horský průšvih atd.), zatímco s ostatními tanky se dá většinou “něco” uhrát i na těchto mapách.
3. Množství hp je u artyn velmi nízké. (od spousty strojů jsou na ránu)
4. Doba nabíjení vzhledem k udělovanému poškození také není příliš košer.
5. Přesnost je kupodivu také mnohem horší než u jiné techniky.
6. Rychlost střel je proti většině tanků také jen třetinová.
7. Pohyblivost většiny artyn je mnohem horší než u většiny ostatních strojů.
8. Dohled prakticky všech artyn (až na dvě výjimky) je tragický.
9. Doba zaměřování je také mnohem horší než u všech ostatních strojů.
10. Satelitní pohled je vyvážen neexistencí sniper módu.
11. Není možnost výběru typů munice (jen jedna nebo dvě výjimky).
12. Systém přidělování zkušeností také není zrovna férový, jelikož artyny jsou přímo dělané pro střelbu na velkou vzdálenost a na blízko jsou prakticky nepoužitelné. Přesto mají postih při střelbě na vzdálenost vyšší než 300m. (stejně nesmyslný postih mají TD).
Jinými slovy ta “nefér výhoda” je vyvážena podle mě značným (řekl bych až přehnaným) množstvím nevýhod.
Zrovna tak jako má artyna výhodu při boji na dálku na otevřené mapě, má množství nevýhod v čemkoliv jiném.
To samé platí pro všechny stroje, nejen pro artyny.

Boomer68
Čtenář
Boomer68

Zdravím,
jsem taky hráč, který artiny fakt nemá rád a spolu s MM to považuji za těžkou otravnost. Nedělám si iluze, že by tuto třídu zrušili, ale tak jak to je teď je to ( podle mě ) špatně….dostat od artiny damage, mrtvýho člena posádky, modul a k tomu stun…to je vážně super…proto tanky už téměř nehraju a přestal platit premiák…MM je nemocný a artiny taky…
Jinak jasný – měl jsem kamaráda s těžkou nemocí a než umřel hrál taky právě jenom artiny, protože už nevládnul dobře oběma rukama…..přesto takto postavené housky s počtem max. tři v bitvě považuji za odpornost ve hře…

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Rozumím …

Jan T
Čtenář
Jan T

Tvého zdravotní stavu je mi líto ale tvé herní hlouposti ne. Ty evidentně nedokážeš pochopit proč se tolik hráčů dívá skrz prsty na to tvoje hrdinství skrz křoví a to je docela smutné. A ještě horší je, že za to čekáš uznání. Doslova s tím otravuješ na wot fóru a teď ještě tady. A hlavně si uvědom, že rady jak hrát od někoho kdo má o hře jen matné tušení působí opravdu trapně. Nemáš desítku, na tom co máš dáváš 2 rány na bitvu ale rozdáváš rady na všechny strany. Hlavně že ses vylíčil jako ten správný charakter

Spaniel_2015
Čtenář
Spaniel_2015

Ahojte. Na štatistike som si pozrel, že arty hrám 16% podielom k ostatným triedam. Nepovažujem sa za artinára, ale hrám ich rád. Hlavne ich hrám, keď si zapnem hru neskoro večer, alebo v noci. Som unavený a je to jednoduchšie. Čo sa týka zásahu spojencov občas sa to stane. No hejty na tento stav by mali smerovať asi opäť smerom na WG. Lebo to na artiny dalo rozptyl taký, ako dalo. Ja mám namierené na enemy, ale kruh je veľký. Okrem toho vždy pred vypálením označujem kam mierim, takže LT HT a MT dostanú správu, že môžu dostať. Často krát si vyberiem iný cieľ pokiaľ spojenec necúvne od enemy. Potom prídu aj hejty, že som nepomohol…. Takže CHLAPI trochu sebareflexie a uvedomiť si aké má arta možnosti a kooperovať s ňou. Musím povedať, že väčšinou mám s kooperáciou s ostatnými spojencami dobré skúsenosti. Na druhej strane je pravda, že tento nastoj pravdepodobne do rúk berú aj slabší hráči, lebo je pre nich jednoduchší. Možno majú aj menej rokov a teda všeobecný obraz artinára sa zhoršuje. Napriek tomu nemám nič proti trestaniu za zásah spojenca. Pravdu povediac nerozumiem tomu prečo to WG ešte nespravilo. Zásahy spojencov mám ojedinelé. Porovnateľne s ostatnými triedami. Rozumiem aj hráčom, ktorí to berú ako prekážku v progrese bitky. Tiež hrám LT, MT. HT a TD už menej. HT sú terčom pre SPG a TD majú slabú otáčavosť dela.(absencia veže – niektoré). Na záver jeden fakt. OBA TEAMY MAJÚ ROVNAKÉ PODMIENKY, TAKŽE KRIVDA SA NEDEJE.

prde
Čtenář
prde

V prvom rade je mi ľúto že máš zdravotné problémy a prajem ti len to najlepšie v ich riešení. A teraz k téme. To ťa ale neoprávňuje verejne klamať! Klamal si nespočetne krát na fóre ja osobne som ťa minimálne 3x s jasného klamstva usvedčil, kým som ťa nezačal ignorovať tak ako ťa ignoruje mnoho iných s podobnými skúsenosťami – niektorý ťa majú dokonca v popisku/ je to dohľadaťeľné/ a ani raz si klamstvo neuznal a ani si sa neospravedlnil tým, ktorých si práve na základe tvojich klamstiev krivo obviňoval. Podobné si dovolíš uviesť aj tu. Našťastie sa týkajú iba mojej osoby a keď že od teba som na také chovanie už viac ako zvyknutý, je mi to fuk. Obhajovanie pravdy s tebou je x krát overená strata času. Podarilo sa vám zabanovať na fóre viju, a teraz aj mňa, /tak tiež môžem komukoľvek poslať aj za čo/. Len sa opýtam autora jednu vec. Zúčastnil si sa akcie vyreportujeme Prda1966 za opačný názor? Odpovieš mi? A pre tých ktorí netušia o čom píšem – na fóre existuje funclub klikačov ktorý jednoducho ťahajú klubovo. Na tom nie je nič zlé. Až do chvíle keď sa im znepáči osoba ktorá má iný názor a tak ho zaň jednoducho potrestajú – týždeň, dva spamujú jeho príspevky odvolávaním sa moderátorov na potrestanie a reportujú každý náznak k možnému porušeniu pravidiel. A keď že mod je fanda SPG a prirodzene si chce uľahčiť prácu – zabanuje toho jedinca. Takto funguje svet klikačov. Ako na bojišti, tak aj v živote. /samozrejme česť vínimkám/.

OID_N00b
Čtenář
OID_N00b

A neni to nahodou tak, ze jsi dlouhodobe a soustavne porusoval pravidla diskuze? Ja jsem ti nikdy treba nedal ani jeden report. Na forum jsem za celou dobu co tam chodim poslal tak max 3 reporty, ktere ovsem byly nutne. Zadna skupina na tvoje vyreportovani z fora neexistuje. Reporty ti posilali mozna tak 2-3 lidi. Ovsem vy jste take s kolegou cilene posilali reporty na konkretni osoby. To nebudes doufam popirat. Vtip je ovsem v tom, ze ikdyz jste poslali treba opravnene reporty, tak na cz sk forum musis pravidla porusovat velmi dlouze, aby ses propracoval k banu. Pokud pominu tedy kauzi k 11, kde se rozdalo vic banu nez za celou existence fora 😀

S cim s tebou souhlasim je, ze tvoje debaty s tatickem byly defakto ztrata casu, ale z obou stran.

Opet se jen zopakuji, ze tvoje snaha vystupovat nad veci a slusne diskutovat byla vzdy potopena tvoji irocialni nenavisti vuci prvku v pc hre. Sam jsem te vyprovokoval kdykoliv se mi defakto zachtelo. Moje posledni provokace pro tebe mela byt velke varovani k zamysleni. Ovsem nejsi pristupny k sebereflexy v tomto smeru. V jistych ohledech sebereflexy mas.

Proc mas ty a Vija ban na forum a ja nikoliv? Protoze soustavne a cilene neporusujete pravidla.

Pokud jsi chtel na forum prezentovat svoji nespokojenost s nakym hernim prvkem, tak jsi to mel delat neosobne a nepersonifikovat. Coz jak jsem napsal, ty nedokazes.

Mel jsi vzit za fakt, ze arty je soucasti hry a jako takove se muze hrat. Obvinovat druhe lidi ze sikovani druhych lidi je opravdu za carou.

Tak si uzij ban a nezoufej. Vijovi brzo vyprsi, tak se vystridate:D

prde
Čtenář
prde

cielene si ma vyprovokovával dlhšiu dobu – sám to pripúšťaš – to že ty nemáš ban, za to že si osobne vyhrožoval najznámejšiemu streamerovi fyzickou konfrontáciou, je ukážka ako to na fóre vypadá /počítam že si za to možno dostal napomenutie – ban si nemal/ mýlim sa? Vyprovokoval si ma s tou jeho fotkou, ktorú si podlo zneužil s textom ako toto ukazuje svojim fanúšikom, ktorých základňa je okolo 13-15 rokov+-. Zachoval si sa znovu ako tá najpodlejšia bytosť. Poznáš ma a vedel si že ťa za to odmením a že mi je fuk že je to na fóre. A bol som za to potrestaný. Právom. Ty si dostal za tú ohavnosť trest? Aspoň napomenutie bolo? Asi nie a ak áno tak sa zase stiahneš na pol roka a trest vyprší.
Je to len a len moja hlúposť že som sa nechal vyprovokovať a tvoja ukážka podlosti s ktorou hráš, a žiješ ruku v ruke. To že nemáš permu ty, je len o tom, že aj bezcitný, bezcharakterný podliak ktorý zákerne kalkuluje takéto veci je na fóre podľa modov OK. Spokojný? Podarilo sa ti to zase. Ja som naivka ale ctím charkter, pravdu a morálnosť. Nie vždy sa mi to darí ale snažím sa. A proti špinavosti sa vždy ozvem a je mi fuk či je vyprovokovaná a či je práve vtedy, na hrane nejakých pravidiell fóra – pretože tie sú v takýchto prípadoch druhotné. Bann mám len na 14 dní a je mi fuk celé takéto fórum, kde sa banuje za názor. Štve ma len jedno, ako podlo ste to dosiahli a priamo potvrdili, čoho všetkého ste schopný. Bodaj by nie – pod vedením brilantného učiteľa. Znovu česť výnimkám. Nikdy som nehádzal ľudí, či priamo hráčov do jedného vreca a ani hráčov SPG, vždy sa snažím také zdôrazňovať, mám plno kámošov čo to hrajú a sú v poho a nekujeme na seba podlé špinavosti ako niekto, len pre to že máme odlišné názory.

OID_N00b
Čtenář
OID_N00b

😀 Ja jsem si te nekolik mesicu vubec nevsimal, protoze jsem na forum nechodil. Bylo leto a mel jsem jine starosti. Moji dovolenou od fora jsem defakto mel v planu delsi dobu. Znas to, hra te nebavi, mas jine zajmy a citis, ze proste udelas papa. Takze pokud si pamatujes. Jakoze ty mas velmi casto problemy s pameti, tak jsem ti pred mou dovolenou z forka defakto nabidnul vypomoc a smir a snazil jsem se nakou formou tu tragikomickou debatu na forum o tzv “imunite” nakym zpusobem vyresit dohodou mezi dvema tabory.

To se nepodarilo, protoze ty nemas sebereflexy a pro tvoje opomenty jsi vdecna figurka pro pobaveni. Jak sam pises, jsi takova spontalnejsi povaha a trosku “naivka”. Muzes to maskovat za to, ze mas charakter apod. Co se tyce Martyho, tak jsem mu nevyhrozoval a proto jsem ban nemel. Na to jsem uz tady odpovidal a nebudu to dale resit. Nekolikrat jsi to opet pouzil na forum nedavno a ja jsem na to nereagoval. Proste jsi me jen pouze pouzival pro svoje ucely s arty a artynarema. Coz jsem parkrat prehlidnul a pak jsem ti vratil jednorazovou provokaci, ktera defakto vznikla na tve komicke poznamce, ze Marty je naky moralni vzor nebo tak neco. Marty je lecos, ale moralni vzor urcite ne 😀 Klidne se na to optej samotneho Martyho, jestli se tak citi. On je hrac a youtuber a to je vse. Neni na nem nic co by melo byt moralnim prikladem pro kohokoliv. Nemel jsem v umyslu ti davat nake reporty apod. Jen jak bys rekl, jsem jen odkryl tvuj vulgarni charakter a dobre se nad tim pobavil.

A dik za urazky na moji osobu, ale musim se jim jen smat 😀

prde
Čtenář
prde

hlavne že sa bavíš, to to vystihuje. Klameš, Mártimu, ako aj na fóre si písal že si s ním rád osobne vysvetlíš kto má na čo skapať. Dokonca si navrhoval miesto a dopĺňal si to svojským ohodnocovaním jeho fyzickej výbavy…. Je to zdokumentované. A čo za tú provokáciu s fotkou – bez trestu?

OID_N00b
Čtenář
OID_N00b

Ted jsi to napsal presne. Takze, kdyz chces, tak ti pamet funguje 😀 A ted mi ukaz, kde mu vyhrozuji tim, ze ho fyzicky napadnu? Pouze jsem mu nabidnul osobni konfrontaci, protoze v osobni rovine mimo internet a sveta youtube reflektoru by mi asi nerekl, ze mam umrit v pekle. Coz bezne moralni vzory rikaji co:D Prat druhym lidem smrt 😀

Co se tyce jeho fyzicky, tak ano, nemam problem poukazat na to, kdyz je nekdo tlustej a nevzhlednej za predpokladu, ze je to jedinec v plne sile a mohl by se venovat misto vysedavani za pc nake fyzicke aktivite a pecovat o svoje zdravi. Stejne k tak knedlik co ridi CSA nebo jak se jmenuje. Pracuje myslim jako IT nebo tak neco a ve volnem case opet sedi za monitorem:D

Ale chapu, ze pro tebe je to moralni vzor. Urcite, mladej typek co vysedava za pc a jedine co dava jako vzor je, aby deti nebo kdokoliv jiny co se na nej kouka taky vysedaval za pc a budoval si atletickou postavu ala rezatej knedlik:D

Jasne, ze jsme za tu fotku nic nemel. Je snad neco spatneho na tom kdyz dam fotku neznamejsiho ceskeho wotkare na forum? Proboha proc bych za to mel mit naky trest? za co? zduvodni to. To je martyho vec, jestli toci svoje videa v zimnim kabatu nebo v plazove uprave. Ja s tim nemam co spolecneho.

prde
Čtenář
prde

máš s tým prudko spoločného – hodil si tam nahú fotku s textom – takto sa tvoj vzor producíruje pred svojou fanúškovskou základňou, ktorú tvoria hlavne decká /doslovne to nie je – nechce sa mi to hľadať ale je to asi na chlp/. Vedel si dobre ako fotka vznikla a zneužil si ju potupným spôsobom, a zo zavádzajúcim textom! Vedel si čo bude následovať. Nehovoriac o tom ako dlho si si ju uchovával uloženú a pripravenú na ten správny čas. To že ty to vidíš ako ,,co je na tom špatného” presne vykresluje tvoje vlastnosti. Nechcem ich opakovať pretože u niektorých ľudí to nie sú urážky ale naopak to berú ako poklonu. Tvoju inteligenciu ale prudko devalvuje až chorobná zákernosť a jej zaradenie do svojho statusu samozrejmosti.

OID_N00b
Čtenář
OID_N00b

Nahu fotku? Vzdyt jsem ti Martyho jeste oblekl 😀 Nevidim nic spatneho na fotce v plavkach. Uchovaval:D Napsal jsem, ze jsem ji v pc nemel, ze byla ulozena na facebook serveru. Pokud ti nekdo posle neco pres fcb, tak se to archivuje nikoliv ve tvem pc, ale na fcb serveru.V pravej cas?:D To bych ji zverejnil uz davno davnooo, musis trosku premyslet. Spis me prekvapilo, ze takovy verny fanousek o Martym takove veci nevi.

Tvoje urazky si nech od cesty. Nejsem vubec zakerny clovek, urazis me tim a ohrazuji se proti tomu. Podivej se na to co jsi ty a Vija vyplodili za ty roky na forum. Pokud se citis jako hrdina a charakter, tak chapu, ze ve me vidis zakerneho cloveka:D

Mej se:D

prde
Čtenář
prde

tak že si vyhodnotíme fórum rovnosť – ty si nedostal za tieto veci ani najnižší trest – napomenutie – píšem to správne? A ja mám bann na 14 dní – kde mimochodom hrozí že ak ma do pol roka zase reportne váš funclub – rok alebo aj full bann, za to že som si dovolil napísať o tvojom zneužití fotky čo si o tom myslím + ako druhý trest – za 3 maličkosti ktoré sú až smiešne – znovu kto požiada a zaviaže sa že to nezneužije – pošlem. Prečo sa vlastne čudujem že je tu tento článok? A len pre info – tresty na fóre nie sú za množstvo ale vždy za konkrétnu vec a tú ti aj pošlú.

OID_N00b
Čtenář
OID_N00b

Tak pokud bych pripustil, ze ta fotka neco porusovala. Podle me nikoliv. Tak jsem ji hned po tvem prohlednuti vymazal z uloziste, protoze jsem ji chtel ukazat pouze tobe, ale zaroven jsem te chtel verejne usvedcit z toho, ze jsi o me siril naprosto vulgarni pomluvy a urazel jsi me.. Tedy mod ani zpetne nemohl dohledat nic, takze ikdybch neco porusil, tak jednat nemohl.

Chce to trosku nestranosti a racionalniho uvazovani. Jenze ty mas tunelovite videni. Coz jsi nekolikrat dokazal uz jen pri teto konverzaci.

prde
Čtenář
prde

štýl mojej konverzácie s tebou aj tu a všade je ovplyvnený len a len skúsenosťou s tebou. Zažil som s tebou toľko podlostí že nemôžem viesť komunikáciu s tebou inak aj keď ju ty vedieš slušne. Slušná komunikácia a zákerná podlosť sa bohužiaľ nevylučujú – komunikačne slušný zákerák je len vyšší level. Fotku si zmazal, ale môj koment o tom čo si o tebe za zneužitie fotky s tým textom myslím si okamžite poistil pripomienkou že to samo zmažem aby som nebol potrestaný. Ja som to tam nechal. Ale to určite nebol od teba kalkul že. – účel splnený prde vyprovokovaný a potrestaný. A zrovna v čase, kedy funclub stále omieľa ako sú moje príspevky neslušné a že všetka moja činnosť vedie iba k jedinému a to dehonestovať triedu a všetkých ich hráčov a odstránenie triedy z hry. Koľko krát som písal že mi ide len a len o chybné nastavenia tejto triedy, že rešpektujem aj hráčov ktorý to chcú hrať a pre to som zástanca a spolunavrhovateľ výberu módu z dvoch možných módov – s a bez SPG. Vy si môžete klikať ďalej a hráči čo nechcú SPG si hrajú svoje a kedykoľvek si môžu zapnúť aj tradičný mod. Ale to je o inom. Sami ste si urobili na fore s tejto triedy ideológiu. A ako správny vodcovia podobných ideologicky založených štruktúr ste poňali jasné presvedčenie že kto nejde s nami ide proti nám a našu triedu si špiniť nedáme a nech odpadne čo je oportunické ….. Váš funclub likviduje na fóre podlo hráčov za opačný názor.

OID_N00b
Čtenář
OID_N00b

Tak mysli si co chces. To je tvoje vec. Ja mam spokojeny zivot a netoci se kolem wotu nebo debat na forum. Obcas je to zabavne na trolling, obcas clovek poradi, ale o to neni moc zajem.

Kalkul to nebyl, protoze je mi jedno jestli dostanu trest na forum nebo ne. kdybych ho dostal, tak to usetri jen muj cas. Fotku jsem smazal, protoze nebyl umysl ji sirit verjnosti, ale pouze vyvratit tvoje nechutne urazky na moji osobu.

Tak se mej.

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

OK takže tady je – upozorňuju že poslední příspěvek v tom výčtu je pouze okopírovaný příspěvek artynáře kde je původní část textu nahrazena slovy “hraní artyn” – původní text samozřejmě na foru zůstal bez trestu a bez editace. http://jyxo.info/uploads/5B/5b40bb5a71a2c1a66dfde963706762aa93e503e3.jpg

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Tak mě napadá – a nebylo v původním textu napsáno místo “Hraní dělostřelectva” – “Záměrné střílení do spojenců” ? … pak bych to chápal !A samosebou i podepsal !Je v tom totiž zásadní rozdíl !
(bohužel původní text , který tam (údajně) zůstal jsem nenašel , tak fabuluju, ale vzhledem k tomu , že jsem tě už měl možnost dostatečně poznat, tak se asi blížím pravdě! )

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Škoda že si opět neodpustíš další osobní útok a další obviňování ze lži. Jak s artynářema má člověk rozumě debatovat když každej jejich příspěvek je takovej? Jak se mám rozumě bavit s člověkem kterej mi v každým příspěvku napíše nějakou urážku?

Jednookej
Čtenář
Jednookej

To je krásné, jak jsi se přiznal. BAN za rozjíždění flamewar. A pak že za nic. 🙂 🙂 🙂

prde
Čtenář
prde

nehovorím o kalkule tvojeho trestu, ale o kalkule o vyprovokovaní mňa k banu. Zmienka o nezmazaní môjho príspevku je jasný kalkul. Dík za infá. Ja som sa dozvedel, čo som potreboval. Nikdy ti nedocvakne aké zlo páchaš.

OID_N00b
Čtenář
OID_N00b

Ja zadne zlo nepacham. To jste rozjeli vy s kolegou. Ja si chci v klidu zapnout hru a zahrat si, pak si obcas zajit na forum a podelit se o moje zazitky ze hry. A na co tam nenarazim? Na fasisticky vedenou kampan proti skupine hracu, kdy jsou oznacovani za opicky, zm*dy a je jim upirano pravo hrat hru, kterou si stahli. Jak se rika, jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva, vis ?

Nebo jsi zapomel na to co jste tam s kolegou provadeli a psali? Pamet ti neslouzi co. Pak jste se to snazili zkultivovat, protoze nad vama vzdy visela prave hrozba banu.

Zapomel jsi na na reci o opickach apod???

Tak se koukej vzpamatovat, jsi dospely chlap.

Fakta jsou naprosto jasne. Hra je volne stazitelna a dostupna vsem. Nadavat nebo vest proti nekomu kampan, ze hraje neco co se me nelibi nebo je dusevne a fyzicky handikepovany a nema takove vysledky je to prave zlo. Kdyz se snazim proti zlu bojovat, tak zlo nepacham. Uvedom si kdo je to zlo. Hrat hru neni zlo. Zlo je urazet hrace te hry a vest proti nim nenavistnou kampan. Kdyz obcas naky pubertak napise svoje vylevy na forum , tak se to da omluvit. Ty vedes cilenou kampan v radu let a pubertu uz ma staky hodne davno za sebou. Moc dobre vis, co jste s kolegou vse napsali, ale rad to urcite zas popres. Ze te hamba nefackuje!!!!

prde
Čtenář
prde

A je jim upírané právo hrát hru? Ja vám zakazujem hrať čo chcete? Alebo vám uberám nejak právo na výber? Vybrali ste si dobrovoľne klikanie – viete sami aká je to trieda, aké má nastavenia a preukrutne sa divíte že vám niekto napíše čo si o tom myslí? Samo že veci cez čiaru odsudzujem a to u všetkých komunikácii včetne árt. Ale ak ma trafí vlastná arta len pre to že sú mu absolútne ľahostajné nejaké hapká spojenca, tak mu za to poďakujem. Celé mesiace ste mlčali keď som po vás chcel aspoň uznať že aspoň na cielené poškodzovanie spojencov by imunita nemala platiť! A niekedy som niekde niečo poprel čo som napísal? Napíš sem doslovne ako presne si formuloval text k tej fotke ako ukazuje svoje …. deťom. Urob z nás ešte zvery ktoré obmedzujú hendikepovaných. Áno napísal som toho dosť a za všetkým si stojím – ale nikdy som nerobil chladnokrvné cielené zákernosti, ako ty. Zakopal by som sa pod najbližšie bývalé JZD a priamo pod silážnu jamu keby som mal na svedomí desatinu tvojich podlosti. BB, choď si škodiť ďalej, pretože iné teba nenapĺňa tým pravým pocitom blaženosti.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Ale kamaráde, vy jste se tam oba vybanovali sami. Máte svůj názor, ale místo kultivované diskuse jste aktivovali hnojomety. Dlouhodobě jste hrubě porušovali pravidla fora a i přes několik varování od moderátorů jste pokračovali ve svém stylu “diskuse”. A teď brečíš, že jsi dostal banána a mohou za to jiní, že si ty vaše sprosťárny nenechali líbit? LOL! Vemte se s Vijou za ruce a vraťte se do mateřské školky.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Nepřekvapils ! Nezlob se , ale ubohé – ať si čtenáři laskavě posoudí sami , kdo lže víc ?http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/661357-delostrelectvo-diskuze/page__st__2040__pid__15753393#entry15753393

takyFotr
Čtenář
takyFotr

Ahoj Tatíčku, dlouho jsem váhal a ono mi to ani vlastně nedalo spát, nereagovat na některé přispěvatele do diskuze pod Tvým článkem. Nejsem žádný diplomat, takže na plnou hubu. Lidskej život není dost dlouhej na to, aby jej člověk marnil pitomostmi. Takže za prvé, reálný život, stejně jako hra WoT není fair, ostatně Ty sám to víš nejlíp. Na rozdíl od života, ve WoT si můžeš vybrat, jak jej budeš hrát. S jakým, nereálným nakresleným druhem tanku se budeš prohánět po nakreslené a nereálné krajině, jestli pro urychlení postupu ve hře použiješ placený prémiový účet, anebo pro své ještě lepší uspokojení ze hry využiješ některý z široké škály snadno dostupných a zatím příliš nepostihovaných cheatů. To v reálném životě nelze. Takže, dělej to co děláš, bav se hrou, tak jak Ti to jde nejlíp a pusť ty jejich kecy z hlavy. A prosím Tě, hlavně si to užívej. Nenech se rozhodit. Většina zdejších artyhaterů, kteří tak špatně snášejí utrpěné virtuální bebí, jsou fyzicky zdraví lidé. Nic jim nebrání v tom, aby místo “virtuálních zážitků” prožívali ty reálné. K jejich smůle je něco pudí k hraní on-line hry, která sama nezastírá, že s realitou nemá nic společného.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Přiznám se ti , že když jsem dočetl tvůj komentář , zůstal jsem pár vteřin s otevřenou hubou – pak jsem si přečet koment znovu a pochopil jsem , že si neděláš srandu !
Takoví lidé ještě žijí a jsou součástí komunity hráčů WoT ?! Děkuji ti – konečně někdo , kdo chápe smysl “hraní” , že to není primárně soutěž o velikosti orgánu ! Nereagoval bych na ty “koniny” , kdybych živelně nesnášel lež a překrucování fakt. V tom případě vždycky vypěním a snažím se to uvést na pravou míru – takoví už my, starší lidé většinou jsme , tak se omlouvám všem , které jsem kdy neprávem urazil !
A tobě neskonalé díky za naději , že správní lidi ještě žijou !Tobě taky přeju šťasný a plnohodnotný život !

prde
Čtenář
prde

sám tam ukazuješ ako zavádzaš, ja tu nedám tvoje klamstvá, k tomu ma nevyprovokuješ, nemám potrebu ťa opakovane usvedčiť, urobil som to na fore niekoľko krát a neviedlo to k ničomu – nepamätám si že by si sa ospravedlnil poškodeným a naopak, nahradil si to okamžite ďalším, novým, obdobným výtvorom. Je to tvoja šou, tak si ju uži.

Nekdo
Čtenář
Nekdo

Vija by myslim mel vyhledat odbornou profesionalni psychiatrickou pomoc, tohle uz opravdu neni normalni.Takova obsese je nenormalni a vetsinou uz ji clovek sam nezvladne…

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Krásná ukázka. Pán je artynář nemýlím-li se, že?

Dedek
Čtenář
Dedek

Je zajímavý, ze takhle, podle stylu psaní jiných článků, inteligentní člověk je schopen takové nenávisti vůči lidem, kteří zcela legálně hrajou součást hry, kterou jim její tvůrce nabízí

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Obávám se že mě soudíš špatně. Nenávist tam rozhodně je ale je namířená proti špatně vytvořené nefér herní mechanice dělostřelectva. Snažím se to vysvětlit celou dobu. Jakmile ale napíšu cokoliv na téma artyny, sesype se na mě hromada lží, pomluv, překrucování a útoků od zastánců artyn, kteří si brání svou hračku a možnost beztrestně masakrovat spojence. Je myslím pochopitelný že se takovým lidem budu bránit – nejsem ten typ co by nastavil druhou tvář. Když mrkneš sem do toho odkazu na poslední příspěvek uvidíš jakej na artyny mám názor dlouhodobě – nikomu je neberu, nechci je odstranit, nechci je omezovat ani nerfovat, nevadí mi hráči artyn, jen prostě chci mít možnost hrát bez nich. Chci mít možnost užít si fér hru která mě baví, chci mít možnost využívat všechny dostupný pozice na mapách, všechny možnosti který mi hra může poskytnout…. pokud v ní nejsou artyny http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/661357-delostrelectvo-diskuze/

Jednookej
Čtenář
Jednookej

🙂 Kdyby sem začali psát všichni artynáři z WOT fora s kterými jsi “slušně debatoval”, když ti rozporovali tvůj nesmyslný nápad a ukázali zde všechny tvé invektivy, kterými jsi je častoval na veřejném foru a v pm…. 🙂 tak by ti tu docela efektně začala hořet koudel u zadnice. Hraj si dál na neviňátko. 🙂 Pročpak sem nedáš svůj legendární kousek, kdy jsi se snažil čtenáře lživě přesvědčovat, jak po tobě artynáři bezdůvodně střílí, aby jsi rozpoutal flame na foru. 🙂

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Myslíš ten kousek kde po mě artynář doopravdy bezdůvodně střílel nebo ten kousek kde po mě artynář schválně a bezdůvodně střílel? Nevím který myslíš, u obou byla střelba artynou do spojence a u obou artynáři střelbu do spojence schvalovali a obhajovali a teamkillera se zastávali.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Prý bezdůvodně. 🙂 Prolhanej jako vždy

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Opakovaně sem artynáře kteří o mě šíří pomluvy žádal aby doložili alespoň jedno jediný místo kde lžu. Nikdy žádnej z nich nic takovýho neudělal. Ani teď ani dřív. Asi se žádnýho důkazu nedočkám, zato mě pořád dokola napadají. Takhle se diskuse nevede.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Opakovaně sem píši, že si čtenáři mohou udělat obrázek o tvém stylu diskuse a včetně lhaní po přečtení odpovídajícího vlákna WOT Fora. Karma tě dohnala kamaráde.
Mimochodem, takový poznatek, vždy, když někdo poukáže na fakt, že nemluvíš pravdu, tak o druhém začneš psát, že že šíří lži a pomluvy. 🙂

VijaCZ
Admin

Opakovaně o mě píšeš věci který mě mají očernit a nikdy k tomu nepředložíš žádnej důkaz. Opakovaně o mě píšeš že nemluvím pravdu a nikdy nikomu neukážeš kde to bylo. Mám tě za to snad chválit?

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Ale Jiříku, přece nebudu projíždět několik stovek stránek diskuse ve vlákně o arty, a dávat sem jeden odkaz za druhým na tvoje průpovídky. Ale aby jsi mě mohl alespoň trochu pochválit, tak sem dám odkaz, aby si laskavý čtenář mohl udělat vlastní obrázek. Chtěls to, máš to mít. Upozorňuji čtenáře, že některé celé příspěvky plné toxicity od Vija CZ byly smazány – to se týká opravdu nechutností vůči celé skupině lidí, zbytek je proeditován a nejedná se o editaci slov “artynář, klikač” a podobně jak rád VijaCZ zlehčuje, ale o vyložené vulgarismy. Chtěls to, máš to mít. 🙂 http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/194110-delostrelectvo-neboli-arty/

VijaCZ
Admin

Fajn, prošel sem asi 30 stránek a našel sem svoje slušné, věcné komentáře nebo reakce na jiné příspěvky, nikde žádnou sprosťárnu. Takže ti děkuju že si sem poslal důkaz že stran urážek a napadání sem nevinný.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

myslels třeba tohle ? :
“View PostVijaCZ, on 04 February 2018 – 06:16 PM, said:
To že sem nepíšu neznamená že by dělostřelectvo bylo najednou v pořádku – kdepak, stále je to stejnej _ n e f é r __ h u m u s _ kterej ničí hru.”
nebo snad :
“View PostVijaCZ, on 05 February 2018 – 03:35 PM, said:
Hmmm tak mě napadá že oni už takoví boti který mě rozsekaj kdykoliv je potkám jsou. V soupisce je to označuje takovým čtverečkem a maj nascriptovaný takový výhody že pokud by to byli hráči tak je to na okamžitej ban – střílej skrz překážky, nepotřebujou mě vidět, rozbijou mě přes celou mapu… dělostřelectvo se jim tušim řiká, a je jich ve hře strašně moc…šli by takoví boti někde vypnout?”
– to je jenom ukázka těch jemnějších , které zůstala na foru nesmazány ! Ale jako příklad toho , jak smýšlíš o hráčích hry , kterou si můžeš volně stáhnout a hrát podle propozic, které ti autor poskytuje. Pokud se ta hra, tak jak je sestavena někomu nelíbí ,autor d ů r a z n ě (!) upozorňuje , že ji nemá instalovat ,ev.posléze zjištění nepřekonatelných “závad” odinstalovat ! Nepostupování podle tohoto doporučení ( smlouva EULA ) j e _ p o r u š e n í m _ Pravidel – respektování smlouvy! Chceš to snad oponovat ?!

OID_N00b
Čtenář
OID_N00b

No ja mam jeste plnou postu jeho nechutne vulgranich a agresivnich vzkazu v me poste. Ted se snazi pretvarovat, aby nabral subs na yt a mohl psat pod wotko no, ale ty roky prasaren na forum nezahladi.

prde
Čtenář
prde

smejem hlasno, pretože ty si v osobnej pošte napr. ku mne používal iné.

VijaCZ
Admin

Pokud se ke mě někdo chová hnusně, nemám nejmenší potíž s tím chovat se k němu hnusně taky. Na hrubý pytel hrubá záplata. Nebudu slušnej na někoho kdo mě vláčí bahnem, to po mě fakt nikdo nemůže chtít.

VijaCZ
Admin

Nečekal sem že mě tu artynář bude obhajovat, ale stalo se. Děkuju ti že si všem ukázal že já kritizuju HERNÍ MECHANIKU zatímco artynáři urážejí MĚ JAKO ČLOVĚKA. Zatímco první je povolené a WarGamingem dokonce žádané, druhé je zakázané. Bohužel na foru se banuje to povolené a mechává bez povšimnutí to zakázané.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

“Kefalín, a čo také si predstavujete pod pojmom “artynár” ? ” Totiž pozor – v jeho podání je to hanlivá narážka , ačkoli jsem mu vysvětloval , že “artynář” je zavádějící , protože neznám (kromě mne nyní) žádného dalšího hráče, který hraje jenom SPG . Jinak jsou to normální běžní hráči tanků , kteří (ať u z jakéhokoli důvodu) sedli do SPG a třeba si odehráli misi. Takže uráží vlastně všechny hráče!( nebo pouze mne ! )…
To, co chceš hrát ty, Vijo, ale není WoT – tam prostě ty artyny jsou !A mimochodem ,Vijo , beztrestné masakrování spojenců jsi nám předvedl pouze ty a tvůj přítel ve svých “důkazech”! V “běžné hře” se záměrné poškození spojence artynou vyskytuje vzácněji , než jinou technikou !

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Původní význam slova byl “hráč dělostřelectva”, v přeneseném smyslu je to kdokoliv kdo artyny hraje a/nebo se jejich existence zastává a obhajuje je. Přenesený význam je lehce zkreslený, ale potřebný – je výrazně jednodušší napsat “artynář” než “hráč artyn nebo hráč který artyny schvaluje nebohráč kterému artyny nevadí”.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

no – “artynář” je rozhodně lepší než jména , která jsi volil pro “artynáře” v diskuzním foru , po nich zůstaly po zásahu moderátora pouze červené “EDITy” !( přestože tě moderátor upozornil , že je nemáš používat 🙁 .)

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Ano, moderátor editoval všechna slova “artynář” – proto sem taky dost dlouho nesměl používat “artyny” ale psát zdlouhavý “dělostřelectvo” a “hráč dělostřelectva”. Dohledej si to. VaiglCZ má k dispozici původní text – když je to váš kámoš, jistě ti ho dá.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

ale!,ale!, příteli !
Nebyli to jenom “artynáři” a ty to moc dobře víš ! Jenom doufáš , že ti někdo uvěří , protože to není dohledatelné (po [edit] ) , ale pokud budou mít čtenáři dost trpělivosti, jistě někde ten tvůj pravý slovníček jistě najdou (“klikači”,”housky”,”opičky”… – to jsou jenom ty slušnější, ale je jasný jejich hanlivý význam , takže ti je konkrétně ty moderátor zakázal používat! Ty si to možná neuvědomuješ , ale pokud někdo sleduje tvá videa , už z tónu hlasu je cítit ta tvoje nepřekonatelná nenávist k SPG a jejim hráčům a jízlivost přímo přetéká z každého tvého komentu činnosti SPG.
Vážně – doporučuju ti tu hru smazat – ne proto , že porušuješ základní pravidlo hry (smlouvu EULA) , ale v zájmu i (nejen) tvého zdraví ! A vezmi , prosím , svého kamaráda Prda s sebou – prospěje to všem !

VijaCZ
Admin

To je další věc která mě uráží – když už v argumentačním zoufalství neví artynáři co by napsali, začnou protivníky vyhánět od hry a zakazují jim psát. To se ve slušné diskusi nedělá. Opakovaně píšu že hra se mi líbí, baví mě a rád bych jí hrál fér, tedy bez ošklivostí jako jsou artyny nebo cheaty. Pokud někdo nefér herní mechaniku používá, je to jeho věc, ale musí počítat s tím že ho budu brát jako člověka který používá herní mechaniku kterou považuju za nefér. Jsem stejně hráč jako ty a nemám menší ani větší právo mít na hru a dění kolem ní názor. Nemám menší ani větší právo se o ten názor podělit s ostatníma. Nechci jiné názory umlčet ( na rozdíl od většiny artynářů ) a chci najít řešení přijatelné pro všechny. Pokud je to podle tebe špatně, zkus WarGaming přemluvit ať do pravidel hry a fora přidají zákaz negativní zpětný vazby. Dokud je povolená, mám právo jí poskytovat ve všech podobách a na všech relevantních místech, včetně mýho youtube kanálu.

Jan T
Čtenář
Jan T

Co je špatně na na výrazu klikač?

VijaCZ
Admin

Nevím, zeptej se moderátorů fora který za ně rozdávaj bany.

prde
Čtenář
prde

klameš – v prepočte na počet výskytu v hre, je spg mnohonásobne najviac spojencov poškodzujúci stroj v hre. Vieš to, sám si sa tejto debaty zúčastnil, dokonca si si to aj sám vyskúšal a vyšla ti vraj čísla aké svet nevidel. Včetne ostatných testujúcich, ktorí názorovo neboli na našej strane – ale naopak na vašej. A všetkým vyšli čísla na tony iné ako tvoj blud. Čím to asi bolo? Vážne nechápem tvoj zámer pre čo to robíš.

Tatíček
Čtenář
Tatíček

Neklamem! Opět mě napadáš , že lžu , ačkoli to nemůžeš dokázat (oproti mě – kde já ti můžu dokázat , že tvoje tvrzení , že tebe poškozují spojenecké artyny záměrně a často – a stává se ti to “min 3x denne !” ,abys účinněji očernil třídu artyn ve hře – zajímavé je , žes byl nucen po velmi mnoha stranách v diskuzi připustit , ” že sa ti to teraz stáva už iba 1x za 50hier” – a tos ještě přeháněl. Přitom stačilo po tobě žádat ty tři replaye denně , kde tě ty artyny ” podlo a zámerne ” poškozují ! Nedodals ! Jsi nepravdu tvrdicí člověk ! A zlý , protože svoje nešvary se snažíš přehodit na oponenta ! Styď se !Mimochodem , po uznání svého failu jsi mě přejmenoval ze zvláštního důvodu “Taťkohyena” (to se ale moderátorovi taky moc nezamlouvalo )
Ostatně stačí si opravdu po každé hře prohlédnout výsledkové tabulky , kde v “týmovém hodnocení” rozklikneš postupně všechny tanky , a pokud se objeví červená čísílka , hráč poškodil spojence – opravdu nejlepší test (bez barbarského poškozování spojenců , byť na testserveru !), který jsi ostatně doporučil sám , ovšem v tvém případě měli hráči tendenčně rozklikávat p o u z e S P G , aby zjistili , že SPG poškozují spojence ! Já doporučuji rozklikávat v š e ch n y hráče – je to “objektivnější ” . Takže autorem toho testu je Prde1966 – nechci mu ani upírat autorské právo , abych mu neublížil !
A proč to dělám ? Abych dokázal , že tendenčně používáš lživé údaje , pro své účely selektivně ignoruješ příspěvky , které se ti nehodí a překrucuješ skutečnost , jak ti to vyhovuje.
No, pokud má čtenář dostatek času a silný žaludek , doporučuji si přečíst vlákna , ve kterých tato “debata” probíhala :
http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/661357-delostrelectvo-diskuze/#topmost – 5010 postů ! a
http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/623500-imunita-trestov-nadtriedy-spg/#topmost – 2591 postů
Dobrou chuť ! Udělejte si názor sami .

N2G_Exodus
Čtenář
N2G_Exodus

No koukám, že tam měl Vija dost příspěvků edit.

VijaCZ
Admin

Ano, pravděpodobně jako jediný hráč na foru nesmím psát “artynář” “artyny” ani běžná a všude jinde naprosto normální hovorová označení “houskař” nebo “klikač”. To je 95% mých EDITů. Když to srovnám s příspěvkama artynářů kde to urážkama a posměškama hýří, jsem hodně slušnej kluk a děkuju ti že to tady všem ukazuješ.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Kecy, prdy, beďary. Ty jsi nepsal jenom artynář. Ty jsi také používal sprostá slova. A osobní útoky proti svým oponentům. Ty jsi na WOT foru sprostě lhal a pomlouval. A samozřejmě, nyní mě můžeš obvinit z pomluvy, protože na WOT foru ve tvých příspěvcích sprostá slova nejsou, protože jsou nahrazena červeným “edit”. 🙂 🙂 🙂 Víš co je fajn? Že se na to nezapomělo.

VijaCZ
Admin

Pak doufám že se nezapomělo ani na to kolik lidí mělo po mým zabanování v podpisu FREE VIJA.

Jednookej
Čtenář
Jednookej

Myslím, že jich bylo pět, z toho čtyři si z tebe dělali Prde-l. 🙂

bcstano
Čtenář
bcstano

Pravda bude niekde uprostred. Co je ale jasne je ze arta by v hre asi mala byt ale tak 1 kus na 15 clenny team a ako sa vravi prinajhorsom nech nezerem tak 2 kusky ale ked tak tak nie na otvorenych mapach. Pri takomto rezime by ale asi cakacka na bitku s artou bola dost dlhsia co by ale mohli vyriesit nejakymi bitkami proti botom pre artynarov (kludne aj v catach lebo bota nenaseries 🙂 ). Styl hrania standartnymi tankami a artynami je tak odlisny ze dat to dokopy nejak vyvazene je dost problem.

TenPlayer
Čtenář
TenPlayer

Jen malé šťouchnutí – ten kdo sem napsal že (Super)Conqueror je neprobitelný do věže tak by se měl nad sebou zamyslet a kouknout se na tanks.gg

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Koukám, jaká, že se tu rozvinula diskuze. Vážení artifobové, vzpomeňte si, jak to bylo v dobách, než jste právě vy, artifobové začali nadávat a svým brečením způsobili to, co máte teď. Ano, tohle je VAŠE ZÁLEŽITOST, VAŠE DÍLO (ARTIHUJEŘI a ARTIFOBOVÉ), TOHLE JE NA VÁŠ POPUD! Bohužel nikdo před lety neposlouchal nejen mé varování, které jsem na webu psal! A dopadlo to přesně takhle, už zase nadáváte, místo toho, abyste se přizpůsobili. Před “stunem” vás sice artina mohla dát na ránu, ale bylo to velmi vzácné, a končili tak pouze kempeři a hráči co stáli více jak 20 s na odkrytém místě po nasvícení. Vše ostatní bylo dílem náhody, ostatně tak je tomu i dnes. Jenže artiny jsou nyní přesnější, rychleji nabíjejí, dávají menší damage, a mají stun. Konec konců můžete být rádi, mohlo a mělo to původně dopadnout mnohem hůř. Na okraj, pro ty co by chtěli, aby artina střílela jako tank, tak tento nápad může mít pouze ….. Tuhle třídu už tu máte, jmenuje se TD (TD nahradily protitankové dělostřelectvo), a v podání některých TD je to rána horší než od artiny. Dělostřelectvo, co je ve hře, představuje skutečné dělostřelectvo, které nikdy nestřílelo na přímo (až na výjimečné případy), a vždy podporovalo armádu hezky zezadu. Tak do bylo do hry dáno a tak to v ní i zůstane. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat. Dalším řešením je přestat hrát. Ostatně čistě řečnická otázka: Proč někdo hraje hru, když je špatná, nelíbí se mu, ba co víc, ona ho sere? Tohle nepochopím, to už je asi opravdu pro “Chocholouška” 🙂

VijaCZ
Admin

Takže zas a znovu a pořád dokola.
Nikdy žádný kritik artyn nechtěl buff artyn který přišel v 0.9.18. Myslím že procházím pravidelně a vcelku pečlivě všechny dostupné zdroje informací a nikde sem nic takového neviděl. Je to sprostá útočná lež. Byla už stokrát vyvrácená. Prosím neopakuj jí.
To že něco ve hře je neznamená že to tam musí zůstat navždy. Je dost věcí které ze hry zmizely, mapy, dokonce celé herní režimy. Obávám se že “je to tam tak to tam musí zůstat” je nevhodný argument který se vyvrací velmi lehce.
Nehrajeme hru která je špatná. Hrajeme hru která nás baví a chceme aby byla co nejlepší a nejzábavnější. Pokud se nám něco líbí nebo naopak nelíbí, píšeme o tom. Tomu se říká zpětná vazba a WarGaming jí po nás dokonce vyžaduje. Jak s ní potom nakládá už je jiná věc ale o tom tohle téma není.
Závěrečnou urážkou si tomu nasadil korunu – ale na to už sem od určitých lidí zvyklý. Když nemají co říct, začnou chrlit urážky a pomluvy. Bez takovýho útočení by se nám diskutovalo líp.

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Jáká lež? Psal jsem tu někde něco o tom, že by kritici artin chtěli buff? Tohle jsou jen tvoje vylhaná slova, sedmilháři, V TOMHLE PŘÍPADĚ LŽEŠ TY! A jen naokraj, nejen já, ale daleko více nás bylo, kteří ještě na wot.cz varovali před tím, co na základě artifobu přijde. WG zamýšlelo daleko více, naštěstí prošel jen stun. Projdi si archiv a najdeš tam spoustu příspěvků – ty mé pod nickem Buldozer. A že zmizely různé herní módy neznamená, že zmizí artiny. Ty ze hry nezmizí, na to si můžeš vsadit. Jen se může měnit jejich podoba od lepšího k horšímu (ale i obráceně) pro všechny hráče. O hře a jejím vývoji mám “trochu” lepší informace, než ti, kdo je čerpají jen z různých internetových zdrojů. Jsem v klidu, již v minulosti mé informace “nedal” jeden z těch, který si myslel, že jen on je ten, co ví vše. To ale neví nikdo z nás, ani já. Nicméně v případě artin jsem si jist. Překrucování toho co napíší jiní ti jde opravdu dokonale, ostatně nejen v diskuzi k tomuto článku to dokazuješ. To, že zpětná vazba je důležitá, je bez debaty. Nicméně v případě artin to na základě artiplaček se zpětnou vazbou dopadlo tak, jak to dopadlo. Máte co jste chtěli, sníženou damage, ale za jakou cenu? Hráči utrpěli Pyrrhovo vítězství, když WG otevřelo Pandořinu skříňku zvanou dělostřelectvo ve hře. A že jsem někoho urazil? O tom nic nevím, ten závěr byla jen řečnická otázka, nic víc. No, že se na ni chytla jedna “potrefená husa”, je věc druhá. O jednom, kterému soustavně docházejí argumenty, překrucuje fakta a uráží druhé bych věděl, kdo to je, ponechám na ostatních. A máš pravdu, bez něj by se tu diskutovalo lépe.

VijaCZ
Admin

Píšeš že by se tu bez útočení diskutovalo lépe a dokážeš vyplodit tohle, včetně extrahnusný nadávky na “artyplačky”? Bavit se s artynářem fakt nemá význam, artynáři jsou stejní ve hře jako v diskusi. Hodně smutný.

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Tohle je urážlivé? Kdybych chtěl někoho (jedno koho) urazit napsal bych přímo jemu a asi takhle: “Klobouk dolů, jak je domýšlivý, vztahovačný a urážlivý, ten mladý spratek.”. Jenže já napsal pouze pravdu! Chápu, že občas bolí, ona již urazila hodně lidí, nejsi první ani poslední. Je vidět, že ti došly argumenty, tak jen kopeš kolem sebe, ale pozor, aby ses zbytečně neztrapnil. 🙂

Peter Ernestovic
Čtenář
Peter Ernestovic

Za mňa max jedna arty, keď bude jedna, môže byť aj to ochromenie, plus automatické zobrazovanie kde arty mieri, to by hádam pomohlo sa vyhnúť nejakým zbytočným zásahom.

bcstano
Čtenář
bcstano

Ten jeden kus je uz asi vseobecne prihjatelny snad vsetkymi stranami ale s tym oznacovanim kam mieri by nebolo zle ale to asi nie to by bolo dost cez. Ale mohol by sa oznacovat po dopade delostreleckeho granatu a to cely radius aky bol v momente vystrelu. Ked mozu byt smerovacky odkial ide vystrel aj s indentifikaciou stroja aj ked ho nevidis tak preco to takto nevylepsit v pripade artyny? Hraci by sa mozno lepsie zaridili po prvom poklepani na vezi 🙂

tatham2
Člen
tatham2

Moc nechápu, proč tolik vášně, podle mě jednoduché řešení, aktualizace jsou pomalu každých 14 dnů, takže při každé přidat možnost výběru- A: hra s dělostřelectvem- B: hra bez dělostřelectva, dám za A- mužu hrát s arty, tím pádem s jakýmkoliv jiným tankem budou ve hře taky, dám za B- nemůžu hrát s artynou, ale taky je nebudu mít vůbec ve hře. Každy si zvolí co jemu vhodno jest, pokud se mu to zamlouvat nebude, při další aktualizaci to může změnit. Všichni budou spokojeni a o to přece jde ne?.-)

prde
Čtenář
prde

Presne tak, jednoduché hraj a nechaj hrať – a vieš čo na to hráči SPG? Neexistuje – je to hlúposť… a vymenujú ti x výmyslov, ktoré len prudko maskujú nebeský strach z katastrofy, že prídu o terče – o fackovacie figurínky do ktorých si môžu hrdinsky strieľať schovaný u čiaročky.
http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/434482-moznost-volby-hry-v-rezime-s-artynami-alebo-bez-artyn/#topmost

tatham2
Čtenář
tatham2

hm, přečetl jsem si pár stránek, je to síla… argument: “nelíbí se ti arty zahraj si za ni 1000her a pak uvidíš jaká pohoda to je za ni hrát” mi přijde jako od dítěte mateřske školky, proboha, proč bych s ni měl hrát, když mě nebaví a nelíbí se mi?? Jinak tímhle by se i vidělo která část hráču je ve většině, nebo taky že to je třeba fifty-fifty. Každopadně už 25 let mi tlučou do hlavy že žijeme v demokracii, a ta je o možnostech volby a podřízení se menšiny většině:-)

Bertibom
Čtenář
Bertibom

Jednoduché možná, jenže není to možné. Už jen kvůli misím, ono by úplně stačilo dát 1 artinu na hru. Dříve jich bylo až 5, dnes 3, tak je na čase zase ty 2 ubrat a bude klid. Nejsem zastáncem dělostřelectva, ale do hry patří. Mělo by se zregulovat na 1 kus v bitvě. Kdo chce hrát artinu, ať si počká na bitvu třeba hodinu. Tato samoregulace by plně postačila, a problém by vyřešila.

tatham2
Čtenář
tatham2

Dobře, ale pořád mam na výběr.. A-chci plnit mise, zvolim arty, B- obětuju plnění misí, nezvolim arty. Pořád mám 2 možnosti volby a je na každém co si zvolí.

N2G_Exodus
Čtenář
N2G_Exodus

Jenže hrát wot bez arty se dá. Od toho je Blitz, kde arty nejsou.

prde1966
Člen
prde1966

N2G_Exodus ale, ale – veď všade tvrdíte aké sú v hre nenahraditeľné a potrebné, a že slobodná voľba je hlúposť a vidíš – ide to aj bez spg, aj keď iba na Blitzi. My vám nenavrhujeme dookola nehrajte to, len sa čudujeme ako radikálne odmietate všetko čo je “proti” vašej obľúbenej triede. Nedopustíte ani náznak náprav ale prudko sa čudujete že vám potom niekto napíše čo si o tom myslí. /znovu – česť výnimkám/