Sada stylů pro Den Austrálie. Ošetřeno jako nehistorický vzhledový prvek, který lze aplikovat na vozidlo jakéhokoliv národa a tieru.

Cena stylu se bude pohybovat kolem 750 goldů.


Historické okénko:

26. ledna. Tento den Australané slaví jako začátek kolonizace kontinentu. Právě v tento den v roce 1788 byla založena první osada bílých přistěhovalců v Port Jackson, které leží kousek od současného Sydney. V Novém Jižním Walesu byl tento den prohlášen svátkem již v roce 1836. Victoria jej převzala v roce 1931. Všechny svazové státy jej jako státní svátek slaví ale až od roku 1946.

Když se první osadníci shromáždili, aby vztyčili vlajku v Port Jackson dne 26. ledna 1788, reprezentovali mnoho národností včetně Welšanů, Skotů, Irů, Indů, Američanů, Holanďanů, Francouzů, Němců, Jamajčanů, námořníků z Madagaskaru, Norů, Portugalců a dokonce i Švédů. Vlajka, vztyčená v ten den, byla bez zaváhání britská, král, kterému skládali pocty, byl britský a jazyk, kterým hovořili, byla angličtina. Navzdory národnostní rozmanitosti, největší skupinou prvních osadníků byli Angličani, pod velením Kapitána Arthura Phillipa na lodi její výsosti (Her Majesty Ship) jménem Supply.

První skupinu imigrantů tvořili trestanci. V druhé, mnohem větší skupině, byli svobodní osadníci a přistěhovalci, nucení pracovat pro zaměstnavatele určitou dobu danou smlouvou. V letech 1830 až 1860 byli muži většinou vesničtí dělníci s omezenými zručnostmi a vzděláním, ženy byly buď neplacené manželky a dcery, nebo služky v domácnosti. Odejít do Austrálie v první polovině 19. stol. nebylo lákavé. Austrálie byla často považována za krajinu pro trestance. Bylo to velmi daleko, nebezpečná plavba s velmi malou šancí na návrat do vlasti. Australská zlatá horečka let 1851-61 měla hlavní dopad. V té době populace prudce vzrostla.

Prvotní důvod pro příchod do Austrálie před rokem 1945 byl ekonomický. Austrálie byla považována za krajinu hojnosti a příležitosti pro každého, osvobozena od třídního systému, který dominoval všem aspektům života v Anglii. Po roce 1945 britští imigranti hledali a očekávali slunečnější verzi Anglie. Někteří byli překvapeni, že australská kultura nebyla jako „doma“ a vrátili se zpět do Anglie, někteří si nahlas stěžovali. Jiní imigranti z Evropy, jako Řekové, Italové a Poláci, věděli, že přicházejí do neznámé krajiny a byli lépe připraveni na očekávaný kulturní šok. Angličané, kteří zůstali, se usadili na všech místech napříč krajinou s velmi malou tendencí tvořit etnická gheta.

Zdroj: australiestudium.cz


8
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Mara
Čtenář
Mara

No nekup to za 750 goldu 🙂

funés
Čtenář
funés

750G no… ale hezké to je, jedno z těch určitě vkusnějších.

Calibos68
Čtenář
Calibos68

Jj jde to tak počkáme na slevu na 350 G pokud to nebude časově omezené.

Glock17
Čtenář
Glock17

Ještě tam dát obrázek Snoopyho (Peanuts) a iluze bude dokonalá.

Garrth
Admin

to by byla pocta Carrambovi, to nikdy neudelaji 😀

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

To už je celkem jedno, carramba se na WOT definitivně vykašlal a po kauze Konvalina11 smazal všechna videa na téma WOT ze svého YouTube kanálu a jede jen Warthuder a Armored warfare. Ale musím uznat že jednu dobu měl na komunitu velký vliv, dneska ho znají jen veteráni, noví hráči ani neví že existuje. Ale zase na druhou stranu Snoopy by se víc hodil do letadel.

Garrth
Admin

s tim wt ho docela chapu, ted jsem se k nemu vratil a fakt je to parada … aw dela jen proto, ze jsou se silentem kamaradi

Glock17
Čtenář
Glock17

1. vůbec jsem na Carrambu nemyslel. Já jen viděl ty oválné fleky a připomnělo mi to arašídy a Snoopyho.
2. Carramba není pro WG důležitý, je to staré téma.
3. se Snoopym by byl daleko největší problém kvůli autorským právům.