Black Market, neboli černý trh, nám skončil. Pojďme se podívat na akci jako takovou.

Cílem bylo umožnit hráčům “utratit” kredity a zlaťáky nashromážděné hraním. Také to byla dobrá příležitost pro hráče, kteří nechtějí dávat do hry peníze a chtěli prémiový. Myšlenka věru dobrá a provedení? O tom by se dalo diskutovat.

Jak to celé vlastně vypadalo

Každých 12 hodin nám byl servírován tank. Výjimečný či nedostupný, jako třeba FV219b a nebo lákavý, například Type 59 Gold, který stál 25 000 zlaťáků. Objevila se i vozidla, která nezaujala, Alpine Tiger (skin WZ-111), Pz. II J, či IS-6B. Na druhou stranu překvapil velmi rychlým prodejem Cearnavon AX a T34 B, jež byl vyprodán do slova za pár minut. Nesmím opomenout čtyři skiny na tanky, které se objevily o vánocích.

Mnoho lidí bylo pobouřeno právě prodejem Type 59 G, s jeho “legendární aurou”. Zde se opakuje to samé co s Defenderem a Obj. 252U. Již nebude v prodeji. A hle změnili jsme jméno a už to není Type 59, ale úplně jiný tank.

Pro mne nepříjemná byla změna nabídky v 6:00 ráno, druhá v 18:00 mi naopak vyhovovala. Pokud by změna probíhala v jiný čas, zase by to nevyhovovalo někomu jinému. Co se dá dělat? Nic.

Cena vs. kvalita

Některé ceny tanků se mi zdáli přemrštěné. Například Pz. II J za celých 15 000 zlatých, který nebyl takovým prodejním trhákem jakým si ho WG představovalo. Ono i FV za 23 000 000 kreditů nebylo zrovna levné, to samé Foch 155 za 25 000 000. Naopak celkem slušných 5 000 000 stříbrných za německý Bulldog, mne nenechal chladným, a ani Pz V/IV. Až na výjimky byla cenovka na vozidlech odpovídající.

Počty kusů k prodeji se různily. Některých bylo mnoho (WZ-111), jiných málo (Type 59 G). Většinou se ale počet pohyboval mezi 10 000 až 20 000 kusů.

Bez problémů to nebylo

Během akce se vyskytly nějaké technické problémy. Tanky se neobjevily v garáži, i když kredity byly odepsány z účtu. Wg se vyjádřilo přes CM. Zaznamenal jsem vyjádření polského a ruského. Zajímavé je, že náš neřekl ani slovo.

Poté se objevil opakovaný prodej T34 B, z důvodu výpadku na RU serveru a prodloužil BM o 12 hodin.

Jak to tedy bylo s prodeji

Celková částka, na kterou si chtělo WG přijít je až závratně vysoká. Bylo by se jim to i povedlo, nebýt právě výše zmiňovaných nevyvážených cen. Pojďme se tedy podívat, co si WG přálo získat za těchto 7 dní celkem:

V goldech to mělo být celkem 1 395 000 000.
V kreditech to mělo být celkem 1 611 000 000 000.

Sice si nepřišli nakonec na tak velkou částku, ale hodně se tomu přiblížili. Jak v goldech, tak v kreditech přišli o pár milionu, ale to už je asi nevytrhne.

Konečné zhodnocení

Celkově černý trh hodnotím kladně.  Počty vozidel byly adekvátní a ve většině případů poptávka převyšovala nabídku. Proč ne, vždyť to byl černý trh. Na něm je všeho spíše méně, než více. Nebýt občas vysokých cen, nejspíše by se tanky v druhé polovině akce prodávali lépe. Hlavně ty za zlaté. Byla to i dobrá příležitost pro hráče, kteří nechtějí dávat do hry peníze a chtěli prémiový.

Za mne mohu říct, že mi zchudlo stříbrné konto z 75M na nějakých 25M a i nějaké goldy padly. Po vlažném přijetí na začátku, se ke konci objevovala spíše kladná hodnocení akce od hráčů diskutujících na fóru. Za akci si určitě Wg zaslouží palec nahoru.

Je otázkou, jak moc bylo využito nahrané nebo nastřádané bohatství z vánočních krabiček, či zavládlo nákupní šílenství Fort Knox? Bylo i mnoho hráčů, kteří prodávali své tanky, aby měli stříbrné na vozidla v BM.

Akci podobného druhu neodmítám, avšak její časté opakování by jí mohlo znechutit. Prodeje jednotlivých tanků WG ukázaly o co by mohl být zájem nebo ne. Uvidíme co to přinese nám hráčům. Pokud se výsledky “nezametou pod koberec” a v Minsku to použijí s rozumem.


Děkujeme hráči CaptainComic za poskytnutí přehledu s celkovými prodeji.


Jaký názor máte vy, naši čtenáři? Kladný, negativní nebo vám je to jedno?

39
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Artanis
Čtenář
Artanis

Podľa mňa to bol fajn event, ako to tu bolo zhodnotené. Je pravda že aj ja som predal nejaký ten tank pretože neboli kredity v dostatočnom množstve ale na druhú stranu som sa vďaka tomuto mohol konečne zbaviť tankov v garáži, ktoré zývali prázdnotou a zapadali prachom pretože som ich fakt nehral. Z celej akcie som si kúpil len jeden tank ale bol to zaujímavý event 🙂

richardoRici
Čtenář
richardoRici

Prosím autora článku o odkaz na to kde WG říká “Již nebude v prodeji”. Když to píšeš, máš to jistě ověřené a proto by neměl být problém tento odkaz poskytnout. Ta také by mě zajímalo, kolik je těch “mnoho lidí co bylo prodejem pobouřeno” – můžeš upřesnit alespoň v řádech a kde ty počty bereš. A ještě poznámka – píšeš o tancích 257U a Type 56G, ale to je detail. Děkuji

Nemam
Čtenář
Nemam

Tak já jsem osobne taky prodal VIII premiaky asi 4. Protože jsem doufal ve více X tieru. No nakonec by mi těch mejch 80 mega na účtu stačilo.
Ale koupil jsem si hvězdu, i focha. Oboje nehratelne(je to tím ze wn mám asi 47.5 a osobko asi jen 4K. Ale who cares). Koupil jsem si i zlatého typa jen na vydelek a cearna. Abych to zhodnotil s typem nejsem schopny cokoliv uhrát takže těch par procent co dostanu navíc, je jako když 2x probiju někoho s defendrem.
Za mě skvělý způsob jak pro hráče co mají skoro všechny X tiery pořídit nové. Ale shledavam nestastnym to, ze X tier si mohl koupit i někdo kdo nemá ani IX tier. Premiaky pro lidi co neinvestuji jsou super.
Možná jediný na co se bude dat využít hvězda bude četa 3 hvězd kdy se bude dat kdokoliv vypnout během 10 vteřin.

wotplayer
Čtenář
wotplayer

47,5 wn? to ťa ako bavi hrať wotko?

Vortho
Čtenář
Vortho

Nehraje, tohle se hraním nazývat nedá. 😀

Lumperion
Čtenář
Lumperion

No vy fialky…typek asi chtel napsat WR ..musite si uvedomit, ze bez nas byste nebyli!:-)

Vortho
Čtenář
Vortho

Tím se toho moc nemění. 😀

Nemam
Čtenář
Nemam

Přesně, 47,5% pardon. Jinak baví, investuju do hraní prachy a jezdim si jen VIII premiaky a pak koupím rovnou X tier. Na kterem sice neumim, ale hezky se na to dívá v garáži! 🙂 stejně tak jako na 4-5 ti perkovy posadky na VIII, až se jednou naučim s X tiery tak budu mít aspon fajnovou posádku.
Ale někdy se mi i zadaří a udělám v bitvě i nějakou dmg než mě vy profíci pošlete do garáže a já musim vybírat mezi 16 VIII premiaky… 🙁

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Přesně, nenech se odradit, hra je pro všechny, jen oni to ještě nepochopili. A také nechápou, že bez “rajčat” by oni fialky nebyli.

Vortho
Čtenář
Vortho

Nevím, kde se píše o tom, že by hra nebyla pro všechny. 😀 Myslím, že ty dedukce mezi řádkama můžeš zase zklidnit. 😀

Glock17
Čtenář
Glock17

Moje připomínky:

1. Tank se dobře neprodával, když byly splněny následující podmínky – tank:

a) nemá kolem sebe auru vzácnosti/hype (jako Type 59),
b) pravidelně se objevuje v nabídkách (Pz IIJ byla za 2 roky v šopu nejméně 4x, Alpine T. se v šopu objevuje taky),
c) má substituční tanky (Alpine Tiger je než WZ-111),
d) byl za goldy a jeho cena zjevně xx-násobně přesahuje tier nabízeného tanku v porovnání s jeho přímými konkurenty (cena Pz IIJ vs trojkové prémiáky – ty stojí kolik? 900 zlatých? 1000?).

Chce-li WG dávat ceny v goldech, tak by mělo k těmto podmínkám přihlížet. Jinak spláče nad výdělkem.

2. Nabízené 3D styly byly očividně výstřel do tmy, který se nepovedl. Doufám, že se z toho WG poučí a nebude blbnout s cenou 3D stylu pro T27. Mamon jim zalepil oči, výsledky BM je možná přivedou k rozumu (modleme se). Osobně bych za ně dal tak maximálně 1000 – 1200 zlatých (700 zlatých za kamufláže jsou dnes běžné + 300-500 zlatých za ty blbiny navěšené na věžích).

3. Tanky za stříbrné se prodávaly nadmíru dobře (druhá šarže T34B je výjimka, lidi asi čekali na IS-6B), protože lidi mají za léta hraní nasyslené hromady stříbrných (ve spotřebácích, v již neježděných tancích atp.), A TO BEZ OHLEDU NA TIER A BEZ OHLEDU NA JEHO SCHOPNOSTI. Prodej za kredity (stříbrné) je jistota, aby WG udalo jakýkoliv křáp.

4. Pz. V/IV je neskutečné zvíře – vana má čelně lepší pancíř než KV-1 a dingá pětkové kanony jako blázen, skvěle ramuje do pětkových medek za 300+ (a sám si udělá -30), preferenční MM, tj. třetinu bitev má s čtyřkami, které ho čelně nepenetrují. Hodně jsem o něj stál, tak mi cena (5500 zlatých) přijde směšně nízká. Na druhou stranu dnes pětkové i šestkové bitvy vyhrává ten, kdo má víc Pz. V/IV (koupili si je povětšinou zelení a lepší hráči), a to je příznak problémů = statistiky tanku vyletí tak nahoru, že se WG může rozhoupat k akci (nerfu).

5. Desítková TDčka za stříbrné je fajn nápad – většina těch rajčat, co si ho koupila, je do týdne přestane hrát. Dobrý hráč s nimi uhraje pěkné výsledky.

Event to byl pěkný, ale nemyslím, že ho WG zopakuje v dohledné budoucnosti (do konce 2019) – v létě se hraje méně, na podzim bude nový strom (každý rok dávají 2 nové větve) a před vánocimi bude každý syslit na krabičkaes.

Fukyu
Čtenář
Fukyu

Na to že většinou píšeš p***** tak tohle dává smysl, nice

meky
Čtenář
meky

Čekal jsem lepší tanky. Dobrá koupě by bylo GF ale to už mám.

Glock17
Čtenář
Glock17

Jo, mohli tam dát LT-432 za stříbrné, ten by zmizel rychleji než Gandalf.

JoAn
Čtenář
JoAn

Máš ho tam dnes za prašulky. Mám od včera kupon 30% “za zásluhy” a platí na všechno, tak že mě WG opět připraví o 4 stovky. Oni ví jak na mě. LOL

Glock17
Čtenář
Glock17

Asi stárnu a měknu… možná si ho koupím za těch 600 stovek, ač jsem prohlašoval, že letos WG ani kačku.

meky
Čtenář
meky

Taky jsem od vánoc nedal do hry ani korunu. Čekám na český prémiák.

Glock17
Čtenář
Glock17

Díky za morální podporu. LT-432 nekoupím. Ale bylo to o chlup.

Vortho
Čtenář
Vortho

Osmičkový medko za 600 jen tak nekoupíš. 😀

Tiger II.
Čtenář
Tiger II.

Ceny,je to cierny trh a tomu zodpovedaju pravidla.Na nom kupite dve druhy veci.Kradnute za lacne prachy a vzacne za vysoke ceny.Takze ked cena za goldy bola premstena slo o vzacne tanky alebo omezencov.Za kredity sa to vypredalo dost rychlo co ma neprekvapilo.Predsa kredity nie su goldy aj ked ich nazbieranie nie je jednoduche a casto bez PU a premiakov to je tazke (tie zase stoja goldy).:)
WG podojilo riadne hracov a mnohi ziskali svoje prve VIII. premiaky a desiatky.za kredity.
Akcia super ale dalsie kolo najskor o rok 🙂
Ako fanusik tankov ,ten zlaty type je hnus,hracka od matela.:D

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Kredity se nyní vydělávají ve FL a to i bez prémiového účtu, což WG moc dobře ví. Takže je nějak z lidí dostat musí, na druhou stranu 8 prémiák za cenu, za jakou byly nabízeny tanky, to byl vstřícný krok, a nebyla nijak přemrštěná.
Ostatně i cena v případě dvou nabízených X nebyla zas tak moc vysoká a příjemně překvapila.

Guderian
Čtenář
Guderian

už som to spominal, nehrám FL, je to ešte viac arkada ako random a to nechcem. 🙁
Ale jasne ,že prémiová osmička za kredity je moc dobrý obchod 🙂

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Ako v kazdom pripade ako akcia a napad je to fajn preco nie ved volake akcie treba spravit nemam s tym problem.Ale na druhej strane to ma trosku velku nevyhodu voci hracom co si napriklad Focha alebo tzv hviezdu smrti pracne expili pretoze to bude vzacnejsie vozidlo a nebude sa dat ziskata teraz si ju pokojne mohol kupit aj hrac ktory zacal hrat pred dvomi tromi mesiacmi to sa mi uz celkom spravne nezda ale ok povedzme akcia nikomu neublizila tak povedzme ze ok fajn akcia.

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Akurat kazde taketo akcie kde daju VIII premiak prakticky zadarmo a podobne treba mat pripravene aj tvorbu MM pretoze hned to hra kazdy a kto ma len ten jeden premiak a tak dalej a potom sa stava ze je v teame 5 light tankov a to nie je vobec dobre

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Tie WG akcie k tomu tak skuste si dnes zahrat tier V alebo VI absolutne nehratelne vdaka tanku zadarmo ako ok nech je zadarmo ale po ziskani ho zablokujem na 7 dni a az potom ho pustim a v tyzdni nie v Nedelu a to iste aj rozdane tanky ako hviezda smrti v kazdej hre bude

Ještěr
Čtenář
Ještěr

Tam byl nějaký zlatý tank? Proč z tak relativně fajn hry se stala taková šaškárna? Proč je ve hře takových hovadin,které kazí celkový dojem ze hry? Jakoby nestačilo,že do hry přidaly artyny,pak ještě kolové vozidla…Co bude dál? Vznášedla? Teď ještě zlaté tanky,tanky natřené na černo,na růžovo a s proužkama. Tentýž tank v americkém,čínském a německém provedení… Mám fakt pocit,že do pěti let budou po bojišti mezi tankama jezdit vybuchující zmrzlinářská auta a tanky za sebou budou zanechávat třpytkovou duhu.

Fukyu
Čtenář
Fukyu

A co jako?
Nelíbí se ti to tak to nehraj

Glock17
Čtenář
Glock17

No, mezi zdejšími čtenáři je pár osob, kterým tvoje pocity vůbec nevadí, ale nejraději by je ve WoT měli už zítra. Každej pes jiná ves.