Pro začátek tu máme malé vysvětlení. WG už kdysi na naší další větvi pracoval. Měla být vypracována externí firmou a po neshodě se vývoj zastavil. Jako další argument se uvádí, že by tato větev neměla co „speciálního“ nabídnout.

Když se podíváte na tento odkaz: http://pipboy.wtz.cz/wot-cs/# je zde pěkně zpracovaná celá ČS TD linie + i další popisky. II. a III. úroveň jsou meziválečné prototypy, IV. a V. jsou z války. Na VI. To začíná být zajímavé, jedná se o ShPTK-LP = Samohybný protitankový kanón na základě Lehlé Platformy. Na VII. úrovni je sice uvedená SU-100 s naším 100mm kanónem (pojmenovaná jako SD-100), ale dle mého názoru by se hodilo lépe, když se podíváte do linie lehkých tanků, na stejné úrovni je samohybné dělo, také na lehké platformě označené jako ShD-LP, ale už s otočnou věží. Tyto dvě úrovně by se vyznačovaly velkou obratností a rychlostí, ale za to velmi slabým pancéřováním.

Zdroj: http://pipboy.wtz.cz/wot-cs/

Zaměříme se na topové úrovně, kterými by s největší pravděpodobností byly poválečné projekty TVP určené pro tankové a dělostřelecké vojsko. Konkrétně se jedná o ShPTK-TVP (výkres Zb 5921-S) pro VIII. úroveň, ShPTK 14,75/950-TVP (výkres Zb 5914-S) pro IX. úroveň a konečně pro X. úroveň tu máme samohybnou kanónovou houfnici s otočnou věží 152 mm ShKH 43,5/675-TVP (výkres Zb 5913-S). Celá tato linie by se nejspíše vyznačovala rychlostí, silnými kanóny (popřípadě houfnicemi), otočnou věží a velmi slabým pancéřováním.

Zdroj: https://rft.wot-news.com/2013/09/11/tvp-stt-czechoslovak-tier-10-project/

Za předpokladu, že by se od VII. až po X. úroveň ČS TDčka vyznačovala i otočnou věží, mohl by být problém s VIII. úrovní. Jedná se o bezvěžovou verzi se 100mm kanónem, ale i tu by mohlo být řešení v podobě méně historického tanku a to by byla verze ShD-PL se 100mm kanónem (se 75mm kanónem je stejný stroj na VII. úrovni).

Nějaký VIII. prémiák, který by něčím vynikal. Jeden by tu byl. Nese označení 152 mm ShKH 43,5/675-TVP, ShKP = samohybná kanónová houfnice.  Jedná se o bezvěžovou verzi pro dělostřelecké vojsko. Ve hře by se TDčko vyznačovalo již zmíněnou 152 mm houfnicí a to by bylo dobré kladivo. Jako další plus by se mohla počítat pohyblivost, kterou by stroj dostal díky výkonnému motoru (1000 koní, proč ne). Rychlost vpřed by mohla být až 55 km/h. Jako nedostatek tohoto stroje by byl jeho čelní pancíř, který by měl 65 mm a po stranách pouhých 20 mm. Když si to zrekapitulujeme, byl by to málo pancéřovaný, poměrně obratný stroj s houfnicí, která by mohla dát i za 750 poškození. Dobré vyhlídky na pořádný VIII. československý prémiák.

Po sečtení všech kladů i záporů výše zmíněných, bychom mohli jako národ nabídnout dost slušnou a hlavně i na hraní zajímavou linii TDček. WG tohle a WG tamto, taková kritika se vždy objeví a jak se říká: „Kdo nic nedělá, nic nezkazí.“.

V tomto případě máme co nabídnout a kdyby se objevilo dost konstruktivního ohlasu na novou československou linii TDček, vývojáři by se mohli navrátit k vývoji linie. Pro letošní rok už plán pro přidávání nových linií je, ale na příští rok ještě prý rozhodnuto není.

Na fóru jsem jednou podal na fóru návrh na určitou změnu a jestli si vzpomínáte na odpovědi od vývojářů, v jedné z nich jsem na svůj návrh odpověď dostal, takže se i tímto snad budou zabývat.

33
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
12Stig12
Čtenář
12Stig12

ano. VIII TDčko co bude rychlé a má houfnici, to je přesně co ta hra potřebuje, další houfnici….

Kdyby to bylo mobilní TDčko s dělem alá ISUna, tak jo, ale další HEčka, ne děkuji

Honza7540cz
Čtenář
Honza7540cz

Pochybuji, že nějaké nové ČS tanky budou.

12Stig12
Čtenář
12Stig12

to bylo obecně, protože ve hře je už dost houfnic, oso stačí, aby kluci ve WG vypili dost vodky a klidně přidají do hry sovětská TDčka alá 268 4, ale s houfnicí co při neprobití bude dávat za 500 a nabíjet 10s

Chen
Čtenář
Chen

Za to kolopsy – ty ta hra potřbovala.To bylo přesně to co WoT potřebovalo.

HomoHabilis
Čtenář
HomoHabilis

Pořád lepší kolová vozidla přidavající novou mechaniku než nějaký nezajimavý český mrdky….

Štěpánek
Čtenář
Štěpánek

Co všichni máte proti kolovým je to jen tank na kolech a jediná výhoda je rychlost ale trefit se to dá 100% a dohled je na ho### a dělo tak nic moc tak hej ve finále je to jen další tank na který hře nedal ani neubral na hratelbosti

nehrajifér
Čtenář
nehrajifér

JJ, už se to trefuje, už to přidali do WP a dalších dvou placených aimbotů. Sice to něco stojí, ale pro tu prdel, kdy to trefíš dvěma ze tří ran, a on kličkuje, tak zato to stojí.

Jaromír Moravec
Čtenář
Jaromír Moravec

Já žádný TD další nechci.

bcstano
Čtenář
bcstano

TDcka velmi nemusim az na par vynimiek ale papierove TD s HEckami je stale lepaie nez tie japonske obludy. Pri tych papierovych aspon vies ist filozofiou aku pozicias taku vrat a ak na jednej strane by ta isli spamovat HEckami tak presne tak by davali na oplatku a bolo by to pe nich aj dost bolestive vzhladom na pancier. Netusima ani neodhadujem ako by na tom boli s popularitou ale pre hru su urcite vhodnejsie nez tazky japonci ci X inych tankov. Ak by boli pohyblive aj ked bez panciera a mali otocnu vez a slusnu palebnu silu mozno aj ja by som si s nimi skratil cas ak dovtedy WoT neprestanem hrat.

Glock17
Čtenář
Glock17

Raději bych viděl TD řadu s playstyle jako má T67 – malý pohyblivý papír s famózním dělem. Jenže to nebude RUSKÁ TD lajna, tak z toho zcela určitě vznikne další šit. Nemám vůbec žádný zájem pomáhat WG s designem tanků, opakovaně jsem totiž zjistil, že WG si s názory neruských hráčů vytírá zadky.

Já WG nehodlám dávat v tomto případě k dispozici svoje nápady zdarma. A vřele to nedoporučuji všem. Případ Carramby mne poučil dost a dost.

Vortho
Čtenář
Vortho

Lol, protože o tvoje nápady stojej. 🙂

Mzilla
Čtenář
Mzilla

Jdeme napsat petici..

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

Vždyť už pár vývojářů řeklo že Československý strom byla chyba že je to samý klon německého technologického stromu…
Aneb odborníci z WG v akci.

Kercher
Čtenář
Kercher

Klon nemecka? … Víš ze nemecko kradlo projekty z česko slovenska? Herzer , pz38t i panther a mnoho dalsich tanku je od nas at uz pouzite konstrukce tak primo plany…

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

Ano vím, to byla ironie, protože tohle jeden vývojář o Československém technickém stromu opravdu prohlásil. Ta věta na konci je snad všeříkající.
Ano moc dobře vím že němci ukořistili naše tanky a T-24 a T-25 jsou ryze československé projekty…

Vortho
Čtenář
Vortho

ČSR tanky JSOU německý a sovětský klony. Protože německý a sovětský tanky byly ve hře dřív. Tím pádem když přidáš další tank, kterej bude natolik podobnej, až bude spíš stejnej, tak je to zkrátka klon. Je přece úplně jedno, že historicky to bylo naopak. Ty tanky už ve hře jsou.

Snad to není zase moc těžký na pochopení…

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

Doufám že zase není tak těžké k pochopení i to, že zkrátka WG bylo tak líné aby nahradilo ty “německé” tanky ve za jiné. Alternativ je a bude dost aby ty české stroje z německého stromu zkrátka nahradili. Jenže WG řeklo ne. Jinak že nekecám https://www.excalibur.cz/world-of-tanks/novinky/wg-ceskoslovenske-tanky-jsou-fiasko/

Vortho
Čtenář
Vortho

Aha, takže když pro něco neexistuje důvod to dělat, tak zatím hned budeme vidět lenost…
Nebo mi vysvětli, proč by měli měnit xyz tanků kvůli tomu, že vznikly z českýho mozku, přitom patřily Německu. Je jedno, že ne hned, ale až později. Na výsledku to nic nemění.

Jinak už vidím ty spokojený hráče, který by dostali jinej tank s jinýma statama.

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

Jo aha ty jsi v tankách očividně nový, OK promiň jen ti trochu dodám nějaká fakta. Kdysi dávno byl jeden hráč Silentstalker co pro československou komunitu udělal obrovskou práci. Společně s carrambou a pár dalšími lidmi pomohl WG dohledat plány pro základ československé tankové větve. Podmínkou bylo aby to nebylo něco ve stylu desítkového Focha se zásobníkem (pak do hry přidali WT auf. E-100 jen tak mimochodem) a něco ve stylu hvězdy smrti (pak přidali do hry FV 4005 jen tak mimochodem). Pak vycházely články o tom jak nechtějí totálně sci-fi tanky a klony a tam byl právě problém s německými nízkotierovými tanky. Předkládalo se mnoho návrhů různých alternativ protože WG našlo mnoho projektů co by se hodili pro nízké tiery aby se to tak okatě nemlátilo a překvapivě i komunita to celkem pozitivně přijala protože náhrady za nízké tiery jim byl prakticky šumák. Jenže najednou se o tom přestalo mluvit, ticho po pěšině a náhle se WG vytasilo s ČS stromem a náhrady němců nikde. No dneska ty náhrady za nízké tiery máš doufám v garáži ve formě nízkotierových dárkových pleček na které nějakým omylem kliknu. Takže to by bylo cca tak celé.

Bigman
Čtenář
Bigman

Silent je neskutečný kokot, který pohřbil v Armored čekou komunitu

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

To s tím AW absolutní souhlas, jenže byly doby kdy kokot nebyl (nebo to nebylo tak zřetelné). To jak pohřbil AW to je už samostatná kapitola.

Vortho
Čtenář
Vortho

Foch a Waffle měly společný ledatak to, že měly zásobník.
Hvězda a Shitbarn maj společnou ledatak alfu.
Jinak bych asi vnímal rozdíl mezi pomocí a vnucením se.

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

Omlouvám se ale tohle co jsi napsal je trolling nebo debilita?

Bigman
Čtenář
Bigman

Ještě bych měl dotaz, kolik z Vás jezdí české 10??? Já jenom, že proč dělat něco nového když se s ostatním nejezdí??

Vortho
Čtenář
Vortho

Ne, to není trolling ani debilita, pouze holá realita. Jak to, že ty zmiňovaný tanky nelze moc srovnávat, tak i to, že ČSR větev je vynucená. Tudíž pokud chceš mluvit o pomoci, tak mluv o vynuceně přijatý “pomoci”. Za mě ten tlak na vytvoření ČSR větve paradoxně nejvíc uškodil její konečný podobě.

Kanada
Čtenář
Kanada

Ano ,chceme další cz línii až už Td či jiné, né jen samé rusáky!!!

Vortho
Čtenář
Vortho

Nechceme.

FraK72
Čtenář
FraK72

Jake linie se planuji letos pridat?

FraK72
Čtenář
FraK72

Jsem si uvedomil, ze svedske stredni tanky. Planuji k tomu jeste neco?

Vortho
Čtenář
Vortho

Zmiňovaly se ještě britský LT. Ale letos tomu úplně nefandím… vypadá to, že se budou soustředit na něco jinýho.

F h d
Čtenář
F h d

Uz skor hovorili o tazkych britoch, a lahkych myslim tiez avsak ako to uz u nich byva planuju a planuju a potom to aj tak placnu z nicoho nic po 3 rokoch. Ja osobne by som uvital nieco co uz dlhsie nebolo pridane do hry napr arty line u niektoreho z naroda alebo napr japonske td ktore maju historicky podklad a nie kolesove vozidla ktore lieataju po bojisku …

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Letos přijdou ještě jedny koloběžky, horkými kandidáty jsou německé a ruské, MT švédů, britové, čsl. 8 tier prémiák a koncem roku nová větev.

Miroslav Kourek
Čtenář
Miroslav Kourek

myslím si že to zato stojí. může to být zajímavé zpestření této hry. no co když už jsou ve hře tanky které nemusí přebíjet celý zásobník ( mluvím o italském stromu VIII. Tier – X. Tier) tak proč né tohle. rozhodně jsem pro aby seto do hra dodalo. ať také ostatní cizí hráči vědí že náš národ je silný.