Automatické dobíjení, kola místo pásů, sniper mód, atd. – to vše jsou mechaniky nových tanků, které hru trošku oživí a pozmění. Bohužel tyto mechaniky nelze použít na nekonečno tanků a tak už pomalu přichází čas na to, aby přišla nějaká nová mechanika. Jenže bude to ona vícevěžová nebo i vícedělová mechanika, která přibude ve hře s novým technologickým stromem?

Nejdříve by bylo dobré si říci, jak by taková vícedělová mechanika měla fungovat. Na wiki se v sekci “ve vývoji” objevuje samotný popis a to ohledně dost dlouho testované ST-II. Právě u tohoto tanku bychom měli mít na výběr vystřelit všemi děly najednou a nebo vystřelit s každým zvlášť, jak to budeme moci ovládat, už popsané není.

Teorie je to krásná, ale jak by se to dalo v praxi vybalancovat? Moc dlouhým nabíjením? Nízkým alfa poškozením? Pravděpodobně by děla trpěla na průbojnosti a nízké přesnosti. U té přesnosti se dostáváme k dalšímu problému – kam by ukazoval zaměřovač, když věž je jen jedna a děla jsou dvě a očividně nejsou v sobě, takže nějaký odstup mezi sebou mají?

Jasně, na delší vzdálenosti by to zas takový rozdíl nebyl, ale co na ty menší, kde těžký tank střílí nejčastěji? Pravděpodobně WG buď přijde s koncepcí rozděleného zaměřovače (bude ukazovat dvě kolečka, místo jednoho) a nebo si s tím WG nebude dělat hlavu a děla nechá naprogramovat tak, aby střílela na jedno místo, i když je to ve skutečnosti nemožné.

Tanky, které by tuto mechaniku mohly využívat jsou např. Versuchsträgery (zkr. VT) – německé stíhače tanků, které se objevovaly v několika variantách:

  • VT 1-1 – dvě děla ráže 105 mm s manuálním nabíjením
  • VT 1-2 – dvě děla ráže 120 mm se šesti raným zásobníkem (nápad na další WT auf E 100 – pozn. redakce)
  • GVT 01 – GVT 05

Teď se přesuneme na vícevěžové tanky, které, jak už většina z nás ví, ve hře byly ve speciálnímu módu “Leviatanova invaze”, který se konal před 2 lety. Vícevěžové tanky, se kterými jste v tomto režimu mohli hrát, byly předělané verze super těžkých francouzských tanků, které se ve hře testovaly před hodně hodně dlouhou dobou. Konkrétně se jednalo o tanky FCM F1 a Char 2C.

Pokud zase nakoukneme na wiki do sekce ve vývoji, tak najdeme informaci, že jsou vícevěžové tanky stále ve vývoji, ale v současné době to není prioritou. Bohužel tato informace nemusí být vůbec pravdivá, vzhledem k tomu, že na stejné pozici byla kolová vozidla a také nebyla prioritou.

Těch tanků, které mohou využít tuto mechaniku, je sice ve hře dostatek a dost se jich může ještě přidat, ale zde máme asi největší důvod, proč je ve hře ještě nemáme. Celkově vývoj této mechaniky by zabral spoustu času a byl by použitelný pouze na nižší tiery, které nehraje zas tak moc hráčů.

Tím pádem se nám nabízí možnost, že v příštím větším (1.7) updatu buď přijde vícevěžová mechanika (což silně pochybuji) s menším zastoupením vozidel a nebo zcela nový strom a možná i nový národ, ale o tom si povíme až někdy jindy 🙂 .


Pokud budete mít nějaký nápad na další články, tak dejte vědět do komentářů! Ty, které se rozhodnu sepsat, odměním alespoň nějakou maličkostí.

zdroje: wikipedia.org, wiki.wargaming.net

12
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Ttt
Čtenář
Ttt

Tie mechaniky by neboli ziadnou velkou novinkou. Podla mna chce to len odvahu a test ako u predoslych mechanik avsak ako pises asi by to bolo zvacsa pre nizke tiery.
Osobne si myslim ze novy narod budu madari alebo svajciari vzhladom k tomu ze pridali moznost zmenit narod vozidla,ale radsej by som videl izraelske…

過敏的
Čtenář
過敏的

Jo jo a v updatu 1.8 má být létající talíř, ale hlavně žádnou paniku oni ho přizpůsobí.

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Mechanika zavedena bude. ST-II má alfu stejnou jako ST-I, s tím, že můžeš střílet jedním dělem nebo oběma naráz, jak jsi psal. Doba nabíjení se děl se sčítá. Takže vystřelíš-li oběma děly najednou, nabíjíš nejprve jedno dělo a pak druhá dělo, tedy čas se s sčítá. Samozřejmě tank je schopen střelby i s jedním nabitým dělem, takže střelba oběma děly najednou je bonus, za který se platí větším časem nabíjení. Je to v případě ST-II jen nový druh zásobníku, nejedná se o více věžovou mechaniku. Obě děla samozřejmě střílejí do jednoho místa, zaměřovač ukazuje pouze na jedno místo, stejně jako by to bylo v reálu. Ne že by to nešlo, toto je běžný princip, který se u skutečných zbraní používal (samozřejmě, že granáty téměř nikdy nedopadnou na úplně stejné místo, ale odchylka je nepatrná).
Vícevěžová mechanika, která je ve vývoji přijde a již ve hře je několik tanků co ji budou mít. Tam to bude tak, že opět budeme střílet všemi děly do stejného místa, tedy na jeden cíl, nebo pouze dělem které zvolíme. M3 Lee – malé dělo vystřelí na lehký tank, případně jím sundáme pásy a pak přijde domířená rána z druhého děla na znehybněný tank. Palba na dva či více cílů jednotlivými děly není plánována, bylo by to složité na ovládání (to neznamená, že to nemůže někdy v budoucnu přijít). Pokud je mně známo, mechanika přijde společně s ruskými vícevěžovými tanky, následně přijdou do hry i ty ostatní, případně budou ty stávající na mechaniku upraveny. Vývoj je téměř u konce, testování je dlouhé, ale dá se říci, že se příchod těchto obludek blíží. U japončíků to bude také hodně zajímavé.

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Nevím jestli to hře něco dá, já bych se klidně obešel.

Jmeno1
Čtenář
Jmeno1

Tak je to zase svým způsobem oživení hry. Já jsem na to docela zvědav a těším se na to. Je to IMHO mnohem přínosnější, než nějaké mnohonárodnostní tanky.

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

To určitě.snad to celý nerozhasej jak je zvykem.

Walachien
Čtenář
Walachien

Pokud se jim podaří oživit hru jak u kolovejch motokár tak potěš panbůh. Pokud MM nevyváží nebo nenajde EBR do obou tymů tak třeba na Westfieldu se můžou medka bez EBR sebrat a jít se šplhat za HT, stejně většinou prohraješ.

Honza7540cz
Čtenář
Honza7540cz

Vše to vypadá krásně. No mě by stačilo ze začátku mít možnost využívat proti pěchotní/letecké zbraně. Mít tak větší možnosti se bránit proti lehkým tankům nebo kolovým vozidlům.

HoggyShoggy_CZ
Člen

To bych také uvítal 🙂

Guderian
Čtenář
Guderian

tak ja som sa najlepšie bavil na Helloweene, keď tam boli tie dvojvežove vozidla, lietali plazmove granaty + mapa Charkov, čo viac si želať,10vs10 či 15vs15 už si nespominam.Žiadne nálety, doplnanie municie/života .Taký random s nadupanými tankami. To ma fakt bavilo neskutočne.Tam ta mechanika duo canon bola zabava:)

Dnes zase need for speed režim :D:D:D

Mediamutant
Čtenář
Mediamutant

A já se nejvíc bavil u 8bitových tanků a na tom starém serveru s verzí 0.7 to myslím bylo.

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Zamna by bolo super pridať ešte nejakého frajera na motorke čo bude jazdiť a druhou rukou strieľať s pištole a dať mu nultý perk na začiatku grátis keďže bude sám tak dva perky a motorka bude jazdiť tak 150 km/hodina a ďalej by som pridal nejaké zbrane zo Star Treku a ako posledné za USA by som pridal postavu Ramba s 9 nultymi perkami keďže USA sú slabí v hre.