Určitě si již mnozí z vás všimli nenápadné zprávy v garáži, která na vás čeká po přihlášení do hry. Veteráni již tuší na první pohled, že se jedná o podvod, ale ne všichni tomu odolají, obzvláště pak nováčci. WG se sice snaží proti těmto podvodům hráče ochránit, ale bohužel jsou propagační pracovníci této stránky stejně aktivní, jako je samotný výrobce hry – vlastně o něco aktivnější. Do teď se podařilo zabanovat několik takových účtu, včetně jejich podúčtu. Ovšem sama jsem nikde nenalezla jedinou zprávu vydanou WG pro varování hráčů, což mě mrzí a maličko zaráží – i když ať jim nekřivdím, možná jen neumím hledat (dobřeuznávám, poslední 4 slova jsou pěkná blbost na entou). V první chvíli jsem zavítala na oficiální stránky podpory, zda tam něco nenajdu – kde nic, tu nic. Dobře, vyzkoušíme ruskou podporu, třeba tam jsou moudřejší – nene, kdepak, stejná pavučina nesmyslného ničeho jako u nás. Pomalu ale jistě jsem začala drtit klávesnici v zubech. Ok, tak tedy třeba něco bude na externích stránkách, tam jsou často moudřejší a rychlejší… Po dvou hodinách hledání a zadávání do Googlu různých frází s přípojkou WoT jsem byla zoufalá, na klávesnici chyběli písmenka a já už nepotřebovala večeři. Nikde ani slovo! Nu což, tak hold aspoň budu moct něco sepisovat já.

Pozn. Z důvodu ochrany byly z obrázku odstraněny údaje o hráči a odkazech na nebezpečné servery.

 

Zpráva samotná vypadá velmi lákavě, nabízejí vám vylepšenou posádku, marky na dělo, kredity i zlato. Stačí si jen objednat balíček, případně kombinaci balíčku, který Vás zajímá nejvíce a hráči z jejich stránek se o to postarají. U každého produktu je dokonce i předpokládaná doba trvání dodání (vážně 6 marků na posádce za 30 dní??? – moje čelist klapla o zem).

Zpět k varování, o kterém má tento článek informovat. Nabídka stránek zní lákavě že? V čem je tedy háček? Daný balíček vám zajistí hráči ze serveru, kde jste si balíček zakoupili – vy jim poskytnete přístup na účet, email, heslo a oni si na něm mohou dělat co chtějí. Z toho ale plynou hned dvě veliká rizika.

“Cože??? Jejich hráči?” – Ano, to je ten háček!

  1. Na účtě hry mohou mazat, prodávat, kupovat, vydělávat, opouštět klan a sem tam si zajedou i pro team dmg nebo pěkný mark.
  2. Email: pokud jste předvídatelní  a nemáte silné heslo, můžete ztratit i tento účet a pak jste jemně řečeno v …. no jaké slovo by se asi hodilo?… loji? Obzvláště, pokud máte jen jeden email a máte na něm vše – emaily z banky, klubu, přihlašovací údaje na jiné stránky….

Na samotných stránkách jsou samé kladné recenze, což ve mě vyvolává představy klamavých reklam na hubnutí, kdy stojí na jedné straně hezká holčina s krásnou postavou a vedle stojí jiná dáma i když podobná, ale řekněme prostorově jinak řešená. Stránka samotná obsahuje velké množství vylepšení a vychytávek do všech oblíbených online her, ať již na PC, PS4 nebo XBOX one. Jedna věc mě ovšem na stránkách zarazila, buď jsou tak dobří, že na ně nejde nijak vyzrát, nebo možná nejsou tak špatní, když fungují od roku 2002. Spíše natolik dobří, protože při překlikávání mezi stránkami vám ještě kontrolují bezpečnost prohlížeče – jen jednou, každé následné prohlížení už tyto informace mají uložené. Napadá mě jediné – kontrolují bezpečnost jak píšou nebo zda nejste nějaký internetový revizor?

Stojí to za riskování vaší veškeré snahy a času tomu věnovanému, nebo takové zprávy ignorujete a jdete do toho? Našly jste někde takové varování či upozornění? Napište nám své dojmy!

10
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Ragnarocek
Čtenář
Ragnarocek

vdaka za info 😉

Frantajetel3
Čtenář
Frantajetel3

Ono při takové zprávě se stačí trochu zamyslet.. A kouknout na profil hráče co vám to poslal.. Když člověk vidí, že 0 bitev.. Tak se asi jedna o bota. Který přeposílá viry.. Nebo tyhle blbosti.. Nechápu jak se na to někdo může nachytat.. Ale. Dobře..