Jsem tu opět s mým nedělním sloupkem. Dnes to bude spíše o WG.

Výroba nových tanků jede na 120%

Pro web je dobré, když se v Minsku něco děje, ale v poslední době mne děsí záplava nových prémiových tanků. Je tu naše T27, T54E2 a tento týden přibyly další tři, dva německé E75 TS a M48A2 Räum zvaný bagr a jeden americký LT-1 Lpc. Nehledě na francouzkého panthera. Dlouho nepamatuji za tak krátký čas tolik nových prémiových vozidel. Předpokládám, že nebudou vpuštěny na live server hned. I tak je to bude útok na peněženky. A to jsme málem zapomněl na VK 75.01 (K).
Letos to vypadá na přidání již třetí výzkumné větve. Po kolečkářích a seveřanech, přibudou na podzim nejspíše Britové, zatím je odtajněna devítka a desítka a osmičkový prémiák. Málem bych zapomněl na tanky za FL a RB. A Další které už se mi nechce jmenovat.

Je vidět, že je stále kde brát. Na jednu stranu je to dobře. Na druhou není toho na jeden rok hodně?

Máme tu další fázi testování úprav munice na Sandboxu. Když to vezmu kolem a kolem, je pro mne úprava speciální munice velká priorita, na publicu je “přegoldováno”, pancíř opravdu ztrácí mnoho ze svého významu. Cesta WG se nejeví úplně adekvátní. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. V úplně první fázi bylo navrženo snížení poškození goldů, prý se k tomu hráči nevyjadřovali lichotivě. Tím pádem se ve Wargamingu zamysleli a řekli si, navýšíme HP a DMG na standardní munici, místo snížení poškození na speciální. Na poprvé to přestřelili, tak tu DMG zase trochu snížili. No uvidíme jak to dopadne.
Někde na fóru jsem zahlédl komentář co to udělá s WN8, které slouží spoustě klanů k hodnocení hráče. Budeme se snažit situaci monitorovat a podat informace.

K World of Tanks, asi poslední. Začala nám klanová kampaň. Již minule jsem přál mnoho úspěchů. Doufám v dobré, či výborné umístění českých klanů. Jako bývalý člen klan _VAL_ vím, že u nás jsou dobří hráči. A nejen tento klan je toho důkazem.

Nakonec něco o webu

Jak jste si jistě všimli, často se tu ozývá kritika na náš pravopis. Rád bych to trochu osvětlil. Například já jsem strojař. Mám střední průmyslovku. Sstyx je zdravotní sestra, EAT_MY_GOLD právě dokončil školu, mimochodem je asi jediný který s pravopisem nemá problém. Nejsme žádné kapacity na Český jazyk. Nepranýřujte nás za to. Snažíme se podávat informace komunitě a děláme to ve volném čase. Pro mne osobně je to posun. Od “pasivního” hraní k práci pro ostatní hráče. Sstyx to má velice podobně, dotáhla to dále, je z ní Comunity Contributor. A za mne mohu říct, že je jediná CC, co je opravdu vidět a plní své poslání téměř bezchybně.

Jak jsem již v jednom komentáři psal, kritika je potřeba, ale když už to přejde do nepříjemné roviny, tak to není příjemné a ani prospěšné. Věřím, že je za námi vidět zlepšení, jak v podávání informací, tak v jejich prezentování. Nechci aby to znělo jako vyhrožování, ale pokud nám naši činnost otrávíte, zbude na české scéně jediný web věnující se WoT a tím je Grunex. Ten má momentálně zpoždění s informacemi 2 až 7 dní. Ten čas není ověřený, je odhadnutý pouze mým pozorováním.

Pokud by někdo z vás čtenářů měl zájem se podílet na této “nevděčné” činnosti, ozvěte se nám na E-mail redakce@wotko.cz nebo na FB stránce, kde mimochodem uveřejňujeme věci jež nevydají na celý článek a na konec jsme taky na českém discordu World of Tanks, kde můžete kontaktovat mne nebo Sstyx i členy týmu WG.

Na konec si neodpustím malé shrnutí, jak to jde se stránkami. Za poslední dva měsíce se zvýšila návštěvnost webu o cca 20% a na FB přibylo bez jedno 100 odběratelů. Někomu se to může zdát málo, věřte že redakce to vidí jinak, je to pro nás znamení, že naše snažení není zbytečné.


Na závěr jeden pěkný obrázek.


Ještě bych rád sdílel Vijovo video nejen o nás, ale i o dění ve hře.


Děkuji za pozornost a zase příště, ahoj.

44
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Kurt von Strohm
Člen
Kurt von Strohm

Tak pokud nejde o nějaký extrém tak krom pár jedinců tu pravopis moc lidi neřeší ……ale je fakt že mě třeba ta soda co jsem tu schytal mě osobně odradila od nějaké další recenze na tank ( teda neříkám že s mým otřesným pravopisem nebyla oprávněná ale stejně nepotěšila )

Jmeno1
Čtenář
Jmeno1

Obvykle kritizuji až těžký extrém, kdy pisatel má evidentní problémy s gramatikou a nebo s interpunkčními znaménky. Stejně jako je tomu u tvého příspěvku… 😛

sindelarova92_monca
Člen

Kurte, mezi náma – rejpaly najdeš všude, takže tak 😉

Glock17
Čtenář
Glock17

Kurte, řečeno čistě mezi námi, pedanty najdeš všude. 😉

Glock17
Čtenář
Glock17

Nenávistnou kritiku ber jako potvrzení, že “se nenarodil člověk ten, který by vyhověl lidem všem”, a prostě ji odfiltruj. Já netuším, kolik materiálu má wotko.cz týdně k uveřejnění, ale asi se jim ozvu.

Jmeno1
Čtenář
Jmeno1

Grunex jsem ani neznal, ale ještě se ve vlnách snaží psát o WoT excalibur.

Sstyx
Člen

Excalibur už patří prý Grunexu:)

RozaMadMax
Čtenář
RozaMadMax

Kde jsou časy turnajů na Grunexu a normálních adminů.

Makaan
Čtenář
Makaan

E75-TS možná bude náhrada za Tiger II a Tigři půjdou o tier níž (což by bylo fajn) … LPC a Raum možná budou v obchodě za bondy.

Sandbox je sandbox, na public test toho z něj přijde pětina, do reálu desetina.

Pravopis, fajn, je dobré si držet úroveň, ale zase bych to nepřeháněl, co jsem tak viděl, tak to kritizují stále ti samí jednotlivci a to spíše značí, že potřebují ženskou, než to, že by ses měl k tomu nějak víc vyjadřovat 🙂

sindelarova92_monca
Člen

Podle mě by Tiger I měl zůstat tam, kde je a Tiger II by mohl mít o něco silnější pancíř na svém tieru, kanon za mě má dobrý. Ale kříženec E 75 + Löweho mi moc sympatický není, klasickou E 75 mam teď v garáži a bojim se, kdy na ní něco pokazí 🤨 samej kříženec a prémiák a nic z toho, protože je to na jedno brdo… Toť můj skromný názor 😉

Mentalovic
Čtenář
Mentalovic

Gramatiku by bylo fajn kontrolovat. Grunex je mrtý a Excalibur je zpožděný jak vlak vypravený ČD.

Sstyx
Člen

To souhlasím, ale bohužel jsme jen lidi a každý z jiného oboru. Sice se učíme a snažíme se chyby neopakovat, ale jde to pomalu. Kdyby jsi viděl, jaké jsem na začátku dělala chyby 😀 Teď je to lepší, sice je stále dělám, ale mnohem méně. Bohužel na toto potřebujeme čas a trpělivost, což někteří nechápou…. To jestli účelně nebo protože jsou to prostě protivné povahy nechám na zvážení čtenářů.

sindelarova92_monca
Člen

Čoveče, ne vždy se to povede na první pokus. Sice si to po sobě třeba opravíš, ale myš protestuje (nedoklikneš, když např. chvátáš), nevšimneš si a je to v pytli, co si budem povídat. Navíc – nikdo není dokonalej a v tomhle to platí dvojnásob 😉 a to, že se objeví těžce prudérní hnidopich, je už věc druhá.
Upřímně, zdá se mi, že buď Grunex spí nebo na to dlabe, Excalibur totéž, protože párkrát jsem na excalibur koukala a zpožděmí souhlasilo… Anebo – a to je k zamyšlení – jsme se stali zdatnou konkurencí 🤣🤣

zdenek125
Čtenář
zdenek125

Tak konkurovat Excalibru nemůžete ani omylem, jejich styl Ctrl+c, gůglem do mongolštiny a následně na slovenské “speciální” škole do češtiny (teda asi do češtiny) a nakonec Ctrl+v, je naprosto neopakovatelný …

P.S. kdepak je ten tvůj článek Kladivo na sověty (ten název mě obzvlášť chytil za srdíčko). Já vím, že jsem trochu prudil s některými detaily, ale on fakt nebyl špatný …

Není trochu škoda, že tady nemáte odkaz na panzernet.net? O německé a sovětské technice asi v češtině není lepší stránka.

Sstyx
Člen

Určitě je to zajímavý nápad. Zkusíme to u nás rozebrat, podebatit a navázat kontakt a případnou spolupráci. Děkujeme!

Rossonere
Čtenář
Rossonere

Díky doktore za článek. Za mě jste super web.

sindelarova92_monca
Člen

Dovolím si poděkovat i za ostatní 😉

Chen
Čtenář
Chen

Za mě – díky za vaši práci a tím pádem za super web!

sindelarova92_monca
Člen

Drze za všechny – děkujeme za kompliment 😉

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Ako som pisal pri inej teme hold pocet hracov stabilnych klesa takze treba vytazit este co sa da kym pojde hra do zabudnutia postupne ale isto tam smeruje

Makaan
Čtenář
Makaan

hra podle některých umírá už 5 let .. asi jako wowko, které umírá podle komunity už 10 let

Guderian
Čtenář
Guderian

je veľký rozdiel umierať a zomrieť. taký WIndows umiera už od 95-tky a furt je tu :D:D:D
Mne osobne nevadí,že sa Wotko meni, chápem, že niekto v tom vidí problém a je viac konzervatívny.

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Hra samotna tak markantne neumiera ako umieraju zisky WG

Rax
Čtenář
Rax

Rek bych, ze uz prilis neklesa. Samozrejme nelze ocekavat cisla, jako pred 5ti lety, protoze v te dobe nebyl online herni prostor tak pestry. Pokud se podivam na nove registrovane hrace za EU, tak je mesicne porad nad 60 tis. hracu, coz je pomerne slusny priliv novych hracu, kteri pusti korunu a pokud porovnam online hrace za tyden, je situace temer shodna s rokem 2018 ve stejnem obdobi. Ale kazdopadne, i kdyz je situdace ustalena, na nejaky vyrazny rust muze WG asi zapomenout a tedy hleda cesty, jak vytezit ze soucasnych hracu sumu, co meli z dvojnasobneho poctu pred par lety. Je potreba brat v uvahu, ze znacny pocet hracu odsala battleroyal horecka. Konkurence neuspela a nikdo dalsi se v dohledne dobe do podobne hry nechysta. Tak jako stale existuje plastikove modelarstvi, bude fungovat i tahle hra, protoze zkratka tanky budou tahnout stale. Cili neni duvod, aby v dohledne dobe upadla “do zabudnutia”.

JoAn
Čtenář
JoAn

Bylo by super, kdyby v životě všechno klesalo tak, ako “ide táto hra do zabudnutia”. Každý večer je tam na EU servrech 100 tisíc hráčů.

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Ano 100 000 tam je ale to je tak vsetko vyssi pocet nebude a WG nezaujimaju prihlaseny hraci ale hraci ktory su ochotny do hry davat vlastne realne peniaze a tych rapidne ubuda vies?

JoAn
Čtenář
JoAn

Já si to ale nemyslím, je to jen tvůj názor, který se nazakládá absolutně na ničem. Co je ale dohledatelné a co jsou fakta a taky veřejně prezentované je, že každý rok patří WoTko mezi 10 nevíce vydělávajícich internetových her. Mám za to (můžu se malinko plést) že vloni to bylo sedmé místo !!!! Takže o úbytek hráčů,ani o úbytek platicích hráčů se zatím WG určitě bát nemusí.

Le3ky
Čtenář
Le3ky

Wg podla mna tiez optimalizuje ako kazda firma , podla mna uz ani nepotrebuje tajtake zisky lebo pravdepodobne uz nema take vydaje ako na zaciatku ked potrebovali tisice zamestnanvov. Podla mna tu ta hra bude mozno este 10 a viac rokov. Ak sa adaptuje na virtualnu realitu alebo cloud hranie tak mozno este viac. A vzdy predsa mozu dorobit Tier 11-20.

Glock17
Čtenář
Glock17

O úbytek hráčů se WG rozhodně bát musí. Na trhu jsou nové hry s jinými obchodními praktikami, část hráčů se mezi tituly přelévá,…

WG má hotový produkt, do kterého nalilo šílené peníze při vývoji a rozjezdu (to byly půjčené peníze, které ale nikdo z hráčů jaksi nevidí ani vidět nechce). Teď je produkt (WoT) v produkční fázi, které se říká dojná kráva (https://managementmania.com/cs/matice-bcg) a je ve výsostném zájmu WG udržovat stav co nejdéle. Na příkladu World of Warcraft je dobře vidět, že takové vysoce rentabilní období se dá protáhnout na 10 let i více.

Guderian
Čtenář
Guderian

web je ok.Treba si vážiť každého, kto si tu námahu a čas sem prispievať. Je stále čo zlepšovať ,ale to je všade tak. Neexistuje dokonalosť:D
PS: čo sa týka pravopisu veľmi nemôžem posudzovať, kedže písanú češtinu neovládam na 100 percent /na rozdiel od slovenského jazyka/, čo mi tu vôbec nevadí:)

Glock17
Čtenář
Glock17

K tomu plánu výroby nových prémiáků na 120 % jsem si vzpomněl na jeden starý dobrý…

Plamenný řečník na schůzi KSČ:
˝Víte soudruzi co budeme mít, když splníme plán na 125%!?!˝
A někde zezadu se ozve:
˝Hovno a čtvrt.˝

sindelarova92_monca
Člen

takových vtipů by bylo 😀 😀 😀 😀

Lumperion
Čtenář
Lumperion

A dnes je to snad jinak? To bylo, je a bude vzdy…par lehkozivu na ukor vetsiny.

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

Hele nejsme tu na profesionálním webu, je to fanouškovský projekt, hledám informace a pokud tam není hrubka typu “lyška” (a s tím jsem se fakticky setkal) tak mi je to naprosto volný. Mnoho lidí to tu dělá zadarmo ve svém volnu a i když to budete mít bezchybný tak se vždycky najde nějaký rejpal. Na WOT se zase našlo několik blbů co nadávali že je článek slovensky. Za mě díky, vždycky se sem budu rád vracet a nenechte se rozhodit.

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Já bych byl zvědavej, jestli tytéž kritici třeba jdou kolem skautský vyvěsky nebo nástěnky sportovního oddílu a nechávají tam třeba lístečky s tím jak a co je tam špatně. 🙂

Glock17
Čtenář
Glock17

Lyška je houba halucinogenní o něco méně než lysohlávka. Ztvrdne ty oko a vydýš všechno tvrdě.

zdenek125
Čtenář
zdenek125

Nejsmutnější na tom je, že právě ty slovenské články měly nejlepší kvalitu a nejmíň chyb …

rejnok
Čtenář
rejnok

nekteri jsi pletou skolu a wotko clanky jsou prehnane reakce me to nevadi a fandim vam dik