Tentokrát jsem se hodně rozmýšlel, zda budu psát tento nedělní sloupek. Byl jsem od čtvrtka neschopen cokoli dělat. Jak vidíte, nakonec jsem se do toho dal.

Co týden dal s WG

Dostali jsme velkou porci Q + A, kde jsme se něco málo dozvěděli a taky nedozvěděli. Wargaming má ve zvyku mlžit. Jeden komentář to vystihl úplně přesně. JoAn napsal “Pochvala Sstyx a redakci za super články, všechny čtyři. Už méně nadšený jsem z těch odpovědí. Tolik konkrétních otázek a tak málo jasných odpovědí !!! Možná, snad, jednou, když, uvidíme…..atd. To nedokážou ani politici v předvolebních slibech.”

Blíží se nám šestá epizoda FL. Tanky k pronájmu budou T-44 FL, Pz. 58 FL a T34 FL. Jen by mne zajímalo, kde je ta slibovaná nová mapa.

Začal nám CT verze 1.6, kde zásadní změnou je vypnutí poškození spojenců na publicu. Nevím, co si o tom myslet. Na jednu stranu dobrý, na druhou ne. Ten, kdo často střílel do spojenců se časem vybanoval. Bez tohoto prvku je hra opět blíže arkádě. Nehledě na to, že arty udělují stun i spojencům. Britská LT budou přidána již v této aktualizaci. Je to nejrychleji přidaná větev do hry. Na supertestu se nám představily před necelým měsícem.

Když už jsme u toho přidávání vozidel do hry, na WoTExpres jsem četl, že za letošek přibylo 13 nových vozidel na ST. Minulý týden jsem o tom mluvil, že těch prémiáků je nějak hodně..

No a nakonec tu máme Tank Reward. Nápad dobrý, odměny slabší. Vzhledem k triviálnosti misí si nemůžeme stěžovat. Na NA serveru měli lákavější odměny. Prémiové tanky Tieru VI. My máme jen tier V.

Náš web, aneb nejen o nás

Nedávno přišla na FB otázka, jak je to s odměnami po bitvě. Jsou to ty “dárečky” co jednou za čas dostanete. Tak nějak jsme se snažili odpovědět. Když jsem zahlédl včera video od Superkravaťaka tak jsem si na tu zprávu vzpomněl. Jedná se spíše o popis co v nich dostanete a je tam i trochu popis za co a kdy odměny dostanete. Video je umístěno pod článkem.

Při brouzdání webem mne zaujal článek o bitvě u Kurska, který rozdmýchal vášně hlavně v Rusku. Není se čemu divit, deník Die Welt napsal, že tankové jednotky SSSR útočily ve stylu kamikaze. Pokud vás článek zajímá můžete si ho celý přečíst zde.

Nakonec o nás. Tady je vše při starém. Počet redaktorů se nezměnil. Nikdo zatím nedostal odvahu přijmout mojí výzvu z minulého nedělního článku. I když byli náznaky, ale zatím nic. Osobně mám jednoho favorita mezi čtenáři. Bohužel se vyjádřil, že za těchto podmínek není ochoten spolupracovat.


23
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Jas
Čtenář
Jas

Milí přátelé WOTka,
Mě překvapuje, že ještě někdo rozhovory s vedením WG dělá… Vše co jsem zatím četl, zahrnoval odpovědi typu:uvidíme, zvažujeme, diskutujeme… Proste odpovědi, který vám dá Franta Vokurka v hospodě při dopijeni třetího piva, bez toho aby musel cokoli vědět.

O nejhorší větvi, a to britských LT, nemluvě. Aneb I tak se dá dělat rebalanc, když přidáte něco, co je ještě horší, než nektere stávající tanky.

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

Co za katastrofu na tebe dopadlo? Mor, záda nebo rodinná dovolená 🤪

P.S. Tak oni na tom východě jsou na pravdu citliví tak nějak všeobecně – ale co si tak může člověk myslet, když se jedná o zemi, kde jeden z hlavních státních svátků oslavuje bitvu, která se nikdy neodehrála (Den obránců vlasti)

Garrth
Admin

tak jsou i divnejsi svatky, treba jeden 4. cervence, kde se oslavuje to, ze zruinovali evropskou ekonomiku na par desitek let tim, ze odmitli vratit dluhy a zapricinili tak francouzskou revoluci …

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

Musím tě opravit, evropskou ekonomiku (a kdyby jen ji) dostala na kolena Laki v roce 1783. Jo a aniž bych chtěl být za hnidopicha, tak možná zanedlouho zažijeme to … Dežo ví 😵

P.S. ale takový dnešek, to je den, který je potřeba pořádně oslavit – osobně bych to nazval Dnem francouzské průmyslové revoluce

Chen
Čtenář
Chen

WG to WoT směřuje pěkně do zádele…

Dedek
Čtenář
Dedek

Napadá mě ještě jedna věc co stojí za zmínku, vypnutí týmových bitev…

Krabat
Čtenář
Krabat

Ahoj. Taky Vás chci podrbat za ouškem a pochválit za super stránku o wot. Přikládám i otázku na Sstyx. Nevíš jestli Wg zvažuje do budoucna možnost prodeje směrnic, které už máme ve skladu, za bony?

Sstyx
Člen

Ahoj, bohužel k tomu vůbec netuším přímou odpověď, zatím ani jako šuškandu jsem nic nezachytila…

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Ne, tohle nemají v plánu. Není to v plánu do koce roku 2020, ani v plánu na 2021. Ale u WG jeden nikdy neví, nicméně tady bych jim věřil. Rozdávají směrnice zdarma, takže směna za bony je nesmysl již z principu. Nezbývá, než je používat, nebo dál zbytečně syslit.

Sstyx
Člen

Mám pocit, že tím za bony, myslel upřesnění “směrnice za bony”. Ale jak na to koukám, tak je možné, že ne

Krabat
Čtenář
Krabat

Ano myslel jsem směrnice za bony. Děkuji za odpověď. 🙂

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Moje odpověď se vztahuje i na ně, tedy i na ty, které jsi si zakoupil za bony.

Glock17
Čtenář
Glock17

To dřív budou hráčům nabízet konverzi zlaťáků za reálné peníze…

Guderian
Čtenář
Guderian

Ja som za to aby sa nedal trafiť spojenec. Pre normalneho hráč, ktorý sa venuje hre je neprijemne keď pred kanon v čase výsterelu mi vbehne spojenec. /aj Keď je to vynimočne/ To že streľbu do spojencov použivali jedinci na šikanovanie je druha vec. Je to o vyspelosti hráčov a ich charaktere. Blb vždy bude blb:D
Nemyslým, že to posunie hru viac k arkáde viac ako FL 😀
Dnes hra WOT kopu deti,ktore nevedia spracovať frustraciu a hnev.
LT britske tanky ma nechávajú chladným, rýchlych vozidel je tu až moc.:)

Merlin40
Čtenář
Merlin40

Dovolil bych se vrátit k tématu, který tu probleskl minulý týden. Každý večer je na serverech přihlášeno 100K hráčů. Jak je potom možné, že se ocitám ve hře s víceméně stálými spoluhráči/protivníky? Například včera jsem s lognul do hry a z patnácti spoluhráčů, jsem měl dva zamutované (neumím to správně přeložit- zamlčené, zmlčené 🙂 ?) a jednoho na černé listině. Jak se tohle může stávat?

Glock17
Čtenář
Glock17

Dám dobrou radu zdarma – blacklist a “ztišené” spoluhráče nenechávej v banu navždy. Stačí je po lhůtě vymazávat. Délku lhůty nechám na Tobě, já čistím blacklist 1x za měsíc.

Merlin40
Čtenář
Merlin40

No vyčistit black list umím. Jak ale vyčistit ztišené hráče? Když na ně ve hře kápnu, tak je odmutuju, pokud sekají dobrotu, ale jak to udělat systémově nevím. Nicméně, že se objeví zrovna dva v jediné hře?
Navíc už některé hráče velmi dobře znám podle nicků. Zrovna včera. Hráč Voj… nějaké číslo, z klanu CZ…cosi cosi !!!!!!! Toho už znám jak falešnou pětku. Vím, že je to hráč s WN okolo 500 a že je to trol. Nezklamal. Nástřel cca 27 HP a celou dobu do mě trolil jen proto, že jsem se odvážil se postavit na post, který chtěl on. Tak jsem mu uhnul a odjel jinam. Tam jsem dal tři hity a už jsem ho měl na zádech. Přejel jsem na původní post, který opustil a dal jsem z toho místa opět tři hity. To už duševně neunesl a napálil mi ránu do motoru. Pak si zavolal kamaráda z klanu (špinavých ponožek) (ve finále nástřel cca 120) a po zbytek hry mě trolili, snažili se mě vystrkat před ememy MAUSE. Ve finále mi oznámili že je po večerníčku a že mám jít spát 🙂 . Bohužel takovýho “materiálu” mám v týmech přehršel.

Glock17
Čtenář
Glock17

Vezmi replaye, ulož je, napiš PM jejich komandérovi a udělej jim ostudu na Fóru (pokud jde o dobrý klan). Taky poslat Superkravaťákovi pro jeho YT kanál o zmrdech.

Jinak poslat ticket a obětovat kozu. WG skutečně dává herní bany (na chat, na hraní), jen jsou to příliš krátké bany.

Vortho
Čtenář
Vortho

Dostali jsme velkou porci Q + A, kde jsme se něco málo dozvěděli a taky nedozvěděli. Wargaming má ve zvyku mlžit.
Za tuhle větičku si nafackujte a vůbec to neflákejte… 😀 Mlží každá trochu inteligentní společnost. Protože každá trochu inteligentní společnost si uvědomuje, že se během všech etap vývoje může cokoliv tisíckrát po**** a že lidi (hráči) jsou hromada tupejch hovad, ze kterejch se ve správnej okamžik klubou největší géniové. Pokud firmu netvořej sebevrazi, tak si na sebe tuhle oprátku plést nebudou. I přibližnej termín může bejt z důvodů technickej problémů nebo potřebnejch předělávek posunutej o několik měsíců. Stejně jako nikdy nelze s jistotou říct, jestli se nebudou muset změnit priority. Stejně jako může bejt změněná výsledná podoba úprav. QA. Roadmap. QA. Roadmap. Připadaj vám ty termíny podobný? Nebo dokonce stejný? QA není roadmap. Je to daleko spíš nástin myšlenkovejch pochodů vývojářů a toho, kde vnímaj prostor pro zlepšení. Tak ze sebe přestaňte dělat blbce neustálým divením se, že neříkaj přibližný termíny, že nesdělujou podrobnosti ke svým nápadům, který mnohdy ani oni sami nemaj ještě probraný ze všech stran, aby si mohli říct, že jo, to jim představíme, protože v týhle podobě z toho máme dobrej pocit…