Nejprve chci poprosit naši komunitu o to, aby zde nekomentovala urážlivými komentáři, nezapomínejte, že jsme všichni určitě slušně vychovaní. Původně jsem se k celé této situaci odmítala veřejně vyjadřovat, jelikož já neznám fakta a ani nemám možnost si to ověřit pomocí programů a i z dalších důvodu. Kdo mě znáte, určitě víte, že jsem se vždy snažila najít a poskytnout informace a nikdy, když jsem ty informace vydala, jsem svůj názor nijak extra nepletla do oficiálních vyjádření, ale pokud již jsem tak učinila, tak jsem je označila tak, aby bylo jasné, že jsou mé. Jednoduše chci být vždy veřejně nestranná, nehledě na okolnosti a snažím se vše rozebírat ze všech úhlu. Nakonec jsem se ale rozhodla přeci jen napsat tento článek, jelikož každý hráč může mít svůj názor, který se nemusí shodovat s tím Vaším, ale je vždy potřeba dát prostor pro obhajobu či vyjádření toho druhého. Proto jsem se rozhodla tuto možnost poskytnout i našemu novému Komunitnímu Kontrubitorovi (dále v článku jen CC).

Pokud byste měli nějaké otázky, samozřejmě se ptejte, náš nový CC bude mít možnost k nám zavítat a případně i reagovat.


Ahoj, nejprve bych ti chtěla poděkovat, že jsi ochotný se mnou udělat rozhovor. Na začátek bychom tě asi měli představit komunitě pro ty, kteří tě neznají či mají jen malé povědomí.
Jak jsi vlastně k této hře přišel? Co tě na ní zaujalo a udrželo tak dlouho?

Ahoj, k World of Tanks mě přivedla moje záliba v tancích a s nimi velmi spojený zájem o druhou světovou válku. A také o techniku, která se používala. Ačkoliv dnes můžeme jen stěží mluvit o tom, že všechny tanky ve hře bojovaly v druhé světové válce i tak mě tato hra nadále baví. Jsem rád, že je možné vybrat si z tolika tanků a tolika různých národností, což je asi i důvod, proč u této hry pořád zůstávám. Navíc neustále se do ní přidávají další novinky, i když ne vždy jsou z mého pohledu všechny super, tak jsem rád, že je pořád co nového zkoušet a je pořád dost tanků, se kterými si můžu zahrát. Určitě, ale také k tomu, že tuto hru hraji tak dlouho, přispělo založení mého klanu, ve kterém jsem postupem času našel i spousty fajn lidí, se kterými sdílím svůj zájem o tuto hru. V neposlední řadě mě také velmi baví výzvy, jako jsou osobní mise, ale o tom bychom tu mohli mluvit celý den.

Dívala jsem se na youtube, kde máš svojí stránku (odkaz ZDE), jak tě napadlo dávat na ní videa? Jaké byly tvé pocity v prvních měsících, kdy jsi začal natáčet? Nebál jsi se neúspěchu?

Natáčet videa bylo už delší dobou mé veliké přání a zároveň jsem měl pocit, že můžu přinést i jiný pohled na hru, než přináší spousty dalších, někdy mi přijde, jako bych si pustil 10 různých “youtuberů” World of Tanks a slyšel vždy to samé. Právě i kvůli tomu, že jsem s nimi často nesouhlasil, jsem si řekl, že zkusím natáčet taky a uvidím, jaký to bude mít ohlas. Neočekával jsem tisíce zhlédnutí, ale doufal jsem alespoň v pár a malou komunitu fanoušků, kteří si moje videa zalíbí. Myslím, že ale asi nikdo nezačíná s tím, že by očekával 1000 zhlédnutí na každém videu. A jestli jsem se bál neúspěchu? Tím, že jsem neměl až tak veliké ambice, vlastně ani ne, ale byly chvíle, kdy jsem si říkal, že to asi nemá cenu a to, protože jsem dostával nenávistné zprávy, dnes již to vnímám jinak, jelikož vím, že natáčím pro ty, které moje tvorba baví a ne pro ty, kterým se nelíbí.

Hodně lidí si pod tvými videi přeje, abys je komentoval, plánuješ něco takového do budoucna?

Je možné, že k tomu časem opravdu dojde, ale zatím se držím toho, že svoje replaye nekomentuji, protože často se jedná jenom o bitvu na ukázku toho tanku a třeba tam ani není moc, co komentovat, ale moji fanoušci mi mohou posílat replaye které moc rád okomentuji na email – konvalinadaniel@seznam.cz.

Teď, když jsme tě trošku představili, tak bych ráda přešla k trošku ožehavějšímu tématu 🙂 . Jak již všichni víme, stal jsi se nedávno CC WoT – kde jsi se dozvěděl o tomto programu a co si od něho slibuješ pro budoucnost naší komunity? Máš cíl, kterého bys chtěl jednou dosáhnout?

O programu komunitních kontributorů jsem se dozvěděl již před dlouhou dobou, dokonce před tím, než jsem začal natáčet a jakmile šel můj youtube kanál výrazně dopředu, říkal jsem si, že by bylo super kdybych jednou byl také zapsaný mezi těmi ostatními slavnými jmény a mohl pořádat soutěže, pro své fanoušky a občas i natočit nějaký ten speciální tank, než se objeví v prodeji. Dnes už vím, že to není tak jednoduché, musel jsem splnit docela dost podmínek, abych měl možnost stát se komunitním kontributorem a když jsem se dozvěděl, že je již splňuji, chvíli jsem tomu ani nemohl věřit, to o čem jsem dříve snil, se stalo pravdou. Věřím, že díky tomu budu mít větší příležitosti ukázat hráčům i tu světlejší stránku World of Tanks, kterou někteří nevidí. Zároveň si ale zanechat nestrannost. Trochu jsem měl obavy, jestli to bude obojí zároveň možné, ale po přečtení podmínek, jsem již věděl, že to půjde. Teď už žádný konkrétní cíl nemám, snad jedině nějaké počty odběratelů na youtube, blížíme se pomalu k 10 000 a to si zaslouží velikou oslavu. V průběhu své další tvorby chci i nadále bavit mé fanoušky, informovat je o novinkách a zpříjemňovat jim hru. Není to ale vše jenom o zábavě, také se snažím lidi varovat před podvodnými stránkami a riziky které by mohly končit tím, že by přišli o účet.

Na tento dotaz asi budou chtít znát všichni odpověď, když tě FB stránky WoT oznámili jako CC, strhla se debata, která pokračovala i na našem foru WoT a rozdělila komunitu na několik části. Jaké v tu chvíli byly tvé pocity? Je něco, čeho lituješ, či naopak z čeho máš radost a co jsi nečekal?

Musím uznat, že to pro mě byla ledová sprcha, jelikož ve mě proudilo nadšení z funkce komunitního kontributora a zároveň jsem věděl, že na FB stránce bude zveřejněna zpráva o mě, což jsem v první chvíli vnímal jako, že moji fanoušci z toho budou naprosto nadšení a navíc se najdou i třeba nějací další, kteří si rádi pustí moje video. Ale pokud bychom měli jít na začátek, než jsem zjistil, že už k tomuto zveřejnění došlo, pod mými videi se začali množit komentáře o tom, že jsem cheater a že mám aimbot. Po krátkém zapátrání jsem narazil na vlákno na foru, kde se všichni shodovali na tom, že jsem cheater a že si nezasloužím funkci komunitního kontributora. Až poté, jsem se dozvěděl, že jsem byl zveřejněn na FB a začal se v diskuzi objevovat ten šílený hate. Nechápal jsem, co se děje, já, který se hlasím k tomu, že by nejlepší byla hra bez jakýchkoliv módů, jsem najednou obviňován od tolika lidí, že sám používám zakázané módy. Neváhal jsem a ještě ten večer, kdy to začalo, jsem se pokusil obrátit na komunitní manažérku, bohužel, kvůli tomu, že již bylo tak pozdě, jsem jí nezastihl. Měl jsem čisté svědomí a věděl jsem, že se nic takového nestalo, ale co když by to najednou ohrozilo můj post komunitního manažéra? Nebo by snad WG podlehlo nátlaku komunity a já skutečně dostal neprávem ban? No, ten den se mi neusínalo zrovna nejlépe. Mám samozřejmě radost z toho, že se opravdu prokázalo, že jsem nic takového nepoužil a k tomu se mi nějakým zázrakem podařilo najít replay z jedné bitvy, ve které jsem údajně měl podvádět. Byla to veliká náhoda, protože občas promazávám replaye a podle časových záznamů, jsem je promazával naposledy dva dny před onou osudnou bitvou. A jestli něčeho lituji? No, možná teď zpětně lituji toho, že jsem kombinoval fixní a volnou kameru, ale vím, že kdo chce psa bít, si vždy najde hůl.

Jaký je tvůj názor na celou tuto kauzu?

Mrzí mě, že se najde v lidech tolik nenávisti a záště k tomu, aby vytvořili takovouto kauzu, která se nezakládá na žádné pravdě. Neměli bychom se vzájemně v komunitě takto urážet a pomlouvat, ale asi to je prostě lidská povaha.

Když nakonec přišel výsledek a oficiální vyjádření WG o tvé nevině, co byla tvá první myšlenka?

Co bude dál? Určitě to tímto nekončí, najde se spousty lidí, kteří si nadále budou tvrdit to své, ale aspoň moji fanoušci a spousty dalších lidí, kteří chtějí naslouchat argumentům uvidí, jaká je pravda. Také mě velmi zajímaly reakce lidí na moje video, které jsem téměř zároveň vydal, ve kterém k tomu i já říkám nějaké věci.

Teď, když už je to za tebou, změnil by jsi něco z těchto pár dní? Případně proč by jsi tak učinil.

Asi jenom to, že bych si nedělal takové obavy. Jak je napsáno na hlavní stránce mého klanu, PRAVDA VÍTĚZÍ.

Včera se na foru i na jiných serverech objevil screen z videa, kde jsi vysvětloval některé věci kolem složek WoT. Vznikl tedy dotaz stran toho, jak vysvětlíš označené pasáže, konkrétněji změny v datech, kdy změny jsou ze stejného dne, viz. přiložený screen.

Je pravda, že jsem si tohoto všiml taky při natáčení videa, ale nakonec jsem to tam nechal, jelikož nemám co skrývat a k tomu se ještě bavíme o starších verzích. Než jsou ty zmiňované s tankem KV-4 Kresl. Nevěnoval jsem tomu ani větší pozornost, jelikož jsem si říkal, že zřejmě došlo k nějaké chybě při instalaci nových verzí hry. Když se to ale začalo více řešit v komentářích, začal jsem si nad tím také více lámat hlavu, jak k tomuhle mohlo dojít. U všech složek, které mají stejný čas úpravy došlo k tomu, že někam zmizel textový soubor readme.txt. Doteď stále nevím jak to je možné ale vzhledem k tomu, že tu vidíme 5 složek které byly upraveny ve stejný čas, jenom stěží bych dokázal ze všech odinstalovat módy během jedné minuty. Nepřikládal bych tomu tedy nějakou větší váhu.

Chtěl bys naší komunitě sdělit něco dalšího?

Je toho hodně, co bych chtěl komunitě říct a ani nevím pořádně, kde začít. Pokusím se tedy říci stručně. Užívejte si hru a nehledejte pořád chyby tam, kde nejsou. Vzpomeňte si, proč jste začali World of Tanks hrát a proč ho dnes ještě pořád hrajete. Věřím, že většina z vás to hraje, protože se u toho chtějí bavit a ne být jenom u té hry neustále naštvaní a na vše nadávat. Budu rád, když navštívíte i můj youtube kanál a můžete si mými videi zpříjemnit hraní této hry a třeba se potkáme na bojišti 🙂 .

21
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Garrth
Admin

předem upozorňuji, že hrubé nadávky a vyhrožování nebudou tolerovány

nalkirk
Čtenář
nalkirk

Hezké počtení. Osobně bych ale raději uvítal vysvětlení konkrétních situací v bitvách, které jsou všude prezentovány. Nicméně já osobně se prozatím nepřikláním k žádně straně, to učiním až si udělám vlastní soukromý detailní rozbor videí. Jedná věc je komentovat něco co lze jednoduše vysvětlit (bez ohledu na to jestli pravdivě nebo nikoli) a druhá, vysvětlit konkrétní situace. Já osobě bych uvítal replay z Elevenem, který bych mohl detailně prozkoumat a udělat si vlastní nezávislý názor. A co by bylo z mého pohledu pro konvalinu11 nejlepší? Dát k dispozici replaye z bitev napriklad na wotreplays.eu. Pokud je čistý určitě to replaye prokážou a pokud ne …. tak taky 🙂 Pokud k tomu nedojde tak tady bude vždy nevyvratitelné podezření z podvádění, které mu zůstane přišité a věřte, že jeho videa se budou studovat a sledovat, tak jako jeho další výsledky. Čas stejně ukáže kde je pravda, tomu se nevyhne.
EDIT: Tímto sem taky chtěl požádat konvalina11 a souhlas z použitím části jeho videi v mém detailním rozboru.
EDIT2: Ještě bych chtěl hráči konvalina11 zdělit. Pokud dáš k dispozici originál replay z tankem ELC, udělám nezávislý a detailní rozbor, kde jednoznačně potvrdím nebo vyvrátím použití aimbota. Pokud jsi čistý, věřím že s tím nebudeš mít problém. Dodaný replay neposkytnu třetí straně.

Zug007
Čtenář
Zug007

Auto kamera určitě během 2 sekund zaměří postupně 4 weaky body na IS6 a pod. No jasný, pro mě jsi jednou pro vždy cheater, možná už je nepoužíváš, ale ty replay co jsem viděl, jasně aimbot ukazují, z toho se prostě nevykecá, nebo snad nám chce tvrdit že má ruku přesnou a rychlou jako počítač ? hahahaha. Nehledě na to jak po provalení kauzy začalo klesat wnko…. jo jasný sedmilháři

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

No chlapec se snaží vystupovat rádoby smířlivě, ale je přitom dotčen. ” Mrzí mě, že se najde v lidech tolik nenávisti a záště k tomu, aby vytvořili takovouto kauzu, která se nezakládá na žádné pravdě” Tak místo aby uznal, že to vypadá opravdu minimálně podezřele a lidi mají celkem oprávněný pocit neférovosti, tak to samozřejmě hodí na nenávist a zášť. Tak lidi snad vychází logicky z informací co mají k dispozici ne? No půjdu si odložit trochu nenávisti a zášti, trochu mne to tlačí. 🙂

SITMIR
Čtenář
SITMIR

No podle videí co jsem viděl vůbec a aimbotu nepochybuji. Z lagy a propady FPS tohle nemá co dělat. Navíc, jiné rozhodnutí jsem od WG za téhle situace ani nečekal. V každém případě dobrý způsob jak ze sebe udělat ukřivděného chudáčka a ještě získat popularitu.

licus_10
Čtenář
licus_10

Konvalino11kolik Ti je vlastně let ? Jinak mě se opravdu zdá, že tam aim boot je. (sorry nevím ani jak se to píše) 😀

MartasZLA
Čtenář
MartasZLA

Přesně tak ta kamera se chová velmi divně tím jak přeskakuje z jednoho tanku na druhý.

SITMIR
Čtenář
SITMIR

Tohle je taky pěkné video, Marty prohlásil na Twichi že nějaké video už v životě viděl ale jestli mu bude někdo tvrdit že ten týpek nemá aimbota tak už se s ním nemá dál o čem bavit :-). Koukněte od 9. minuty. Masakr, asi zase lagy nebo co ?? https://www.youtube.com/watch?v=QoWL8CPG6oE&t=623s

Ghost532
Čtenář
Ghost532

“pod mými videi se začali množit komentáře o tom, že jsem cheater a že mám aimbot. Po krátkém zapátrání jsem narazil na vlákno na foru, kde se všichni shodovali na tom, že jsem cheater a že si nezasloužím funkci komunitního kontributora.” Není pravda. Na youtube mu lidé psali do komentářů, že používá aimbot dávno předtím, než se celá kauza začala řešit. Peacemaker jen na fóru na tento neduh upozornil. Věděl jsem to dávno předtím, že má aimbot. Dva měsíce zpět my posílal kolega a kamarád video od konvaliny. Jestli nepoužívá aimbot. Shodli jsme se na tom, že aimbot tam byl. Takže tvrzení, že celá kauza vznikla náhle je výmysl. A oznámení, že konvalina11 se stal komunitním kontributorem pro mě i mého kámoše byla ledová sprcha.

EAT_MY_GOLDS
Člen

stejně je to cheater a s jeho pověstí by se své funkce měl pro svoje dobro vzdát dobrovolně co nejdříve, něž to udělá někdo jiný a vyjde z toho jako úplný blbec….

magor331
Čtenář
magor331

Přésně :3

magor331
Čtenář
magor331

Upřímně, znám tě delší dobu, přiznávám, že svým hlasem mi zrovna příjemný nejsi, ale pokud ti zaměřovač na tancích skáče jako vyhulenec po autech v Praze, tak si myslím, že není o čem mluvit a ty jediný zatím vypínáš kameru V OKAMŽIKU, KDY MÍŘÍŠ NA TANK, důvod, proč to děláš? Pro mě celkem jasný. 😉

SITMIR
Čtenář
SITMIR

Tulipán je vytlemenej ale podle reakcí na Twichi, FB a YT myslím že ještě není konec 🙂

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

Sorry jako ale už je konec. Konvalina je vysmátý, WG to uzavřelo po svém a jen se čeká na to až to vyšumí. Bohužel už je dávno konec, on se té své funkce nevzdá a bude zatloukat do bezvědomí.

SITMIR
Čtenář
SITMIR

Je dobře že už ví nejen česká komunita co tu WG vyvádí…. http://1url.cz/Dt8x9

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

Tak nové videjko, kdo mi po tomhle bude tvrdit že nemá aimbota tak prosím jít na oční https://www.youtube.com/watch?time_continue=90&v=dV42qvZtlUw

SITMIR
Čtenář
SITMIR

Tady prostě není co řešit. Nevidí to jen ten co nechce.

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

Tak kytička je rychlá, video po jejím nabonzování smazáno, prakticky se tím doznal bohužel pro něj to tam bylo vidět až moc jasně.

Ragnarocek
Čtenář
Ragnarocek
Garrth
Admin

Mě na tom nejvíc sere to, že ho wg prostě protlačilo na cc pozici, i když ho komunita jasně a hlasitě odmítla.

N2G_Exodus
Čtenář
N2G_Exodus

Jenže ten soubor sám od sebe nezmizne. Ten může zmizet jen v tom případě, že celý obsah složky vymazal.