Děkujeme za příspěvek přesně v duchu webu “komunita sobě

Viděl jsem množství negativních názorů na Homefront, které jsou hodně v rozporu s tím, jak ten mód vnímám já. Takže jsem z jednoho mého včerejšího replaye vytípal obrázky, přidal kroužky, čtverečky a šipky… abych udělal jednoduchý manuál pro hráče, kteří se potkali s prvním Tigrem a utrpěli z toho šok. Nejsem příznivcem komentovaných replayů, nemám účet na YT a už vůbec nemám znělý hlas a kultivovaný projev.

Podstatný předpoklad: hrajte pouze v četě, nikdy v randomu s boty a Poláky. Ti vás nechají na holičkách.

V setupu před bitvou si zvolit vhodnou divizi. Je dost podstatné, aby četa měla 2 nálety a 2 dělostřelectva. 5 ze 6 divizí má takové zálohy, šestá má minové pole. Ještě jsem nezkoušel variantu v četě se 3 minovými poli, ale zatím preferuji dělostřelectvo a letectvo. Dost podstatné je, aby někdo v četě měl zálohu Průzkumný let a pouštěl ji ve chvíli, kdy se spawnou boti.

Pořadí vln:
1/ 4x Pz IV D + 6x Pz 38t
2/ 1x Tiger + 4x Pz III K – po ní je bombardování
3/ 2x Marder 38T + 2x Pz III K + 6x Pz II
4/ 5x Panther – po ní bombardování – POSLEDNÍ VLNA PRO TIER1
5/ 3x StuG IIIG + 4x Pz IV H + 6x Pz IIIE
6/ 3x StuG IV + 5x Pz III K + 6x Luchs
7/ 3x Tiger + 4x Pz IV H – po ní bombardování – POSLEDNÍ VLNA PRO TIER2
8/ 12x Leopard
9/ 6x Panther
10/ 3x Tiger + 4x Panther – POSLEDNÍ VLNA PRO TIER3

Tier1 tanky mají 5 vln, tier2 tanky mají 7 vln, tier3 tanky mají 10 vln. Vlny jsou vždy stejně početné a ze stejných strojů. Taky zálohy hráčů jsou stále stejně silné, bez ohledu na tier. Odstupňování na tier bitev se děje podle počtu, ne podle síly. Proto je důležité umět se zálohami správně zacházet.

Je to daleko důležitější než umět střílet. Pro představu – dělostřelecký úder dává 500-600 dmg bez ohledu na to, zda je to Pz II nebo Tiger. Tedy 2x dělostřelectvo + 1x nálet udělá z čety 5 Pantherů kriplíky s 350 HP. Bitvy vám nevyhraje dobrá střelba, ale dobře naházené zálohy.

Další věc – dobře se rozestavte po mapě – někdo musí dělat spotera, někdo musí z dálky snipovat, někdo musí umět vlny zablokovat (alespoň jednu stranu mapy).

Jen informativní screen – byl jsem pozván do čety, ve které jsme jen dva měli tier3 stroje,ostatní měli než tier2. Byla to naše první bitva na tieru3 (10 vln) a měl jsem celkem obavy, protože jsme dostali asi nejmenší a nejzastavěnější mapu – Ensk. Já nevěděl, co má KV-1 za výzbroj, přesto jsem si ho vzal jako první volbu.

 

 

Ukázalo se, že má 122mm hovnici (já jedu doleva), kolega v tier2 KV-1 má než 76mm flusbrok.

 

 

 

Ensk je mapa malá, ale koridorová. Tudíž jsem jel blokovat pravou stranu a střed. S houfnicí se člověk nemusí bát, jen musí pořádně mířit, protože nabíjí 10 vteřin. Všimněte si, že TDčka kryjí primárně střed (budu jim ho spotit), sekundárně mají výhled doleva nebo doprava. T-34 dělá spotera na polích. Tohle rozestavení jsem si zvolil, protože boti se často tlačí středem nebo levou stranou pozorováno na Ensku i na Prochorovce) Málokdy pravou. Takže naše rozestavení není symetrické = víc tanků je na středu a vlevo. Stojím v sidescrapu a nechám bota přijet. Alternativně vykouknu a spotím střed.

První vlna s minibossem (Tigerem). Já to v tuto chvíli prošvihl, jsem mimo postavení za domem, protože jsem si dojel pro munici a následně musel couvat za dům.

 

 

Zatím nejlepší taktika je stát tak, abych mohl hodit zálohu hned po respawnu botů bezprostředně poté, co je najde Průzkumný let a oni se ještě nerozjedou od sebe. Na Tigra už brzy poletí sprška granátů. Šipky ukazují, kam tanky jely – levá strana má víc botů a střed sjíždí doleva.

 

 

Až vypnu Panzera III K, tak jedu kouknout na střed, abych našel Tigera. Spottter T-34 se stíhnul za dům a bude pálit zpoza něj. TDčka se nepřesunují, čekají na Tigera.

 

 

Tiger zničen, nastává čas na taneček. Všichni se stahují dozadu, nikdo nejede dopředu. Já se v první řadě snažím dostat z oblasti náletu a ve druhé řadě dojet pro munici a dojet na svoji pozici. Z nějakého důvodu nemám zapnutý Na plný výkon (s ním jede i KV-1 docela svižně a krásně zatáčí). V dalších bitvách jsem ho měl zapnutý a bomby mi nepoškrábaly lak. Nevýhodou je, že se nedá vypnout a na konci doby užívání poškodí motor, tedy je potřeba mít nabitou opravárnu.

 

Všichni se stáhli před bombardováním, ale nezměnili sektor (střed – levá strana – pravá strana). Já mířím do svojí mezery mezi domy.

 

 

 

Třetí vlna – zase jsem byl chamtivý a couvám do krytu. Jedno SU-85 chytře jede za mne, aby mi pomohl s „rychlými“ Pz II. Ostatní se vrací na svoje pozice.

 

 

Náhled shora před užitím záloh. Nejdříve jsem chtěl hodit artyny na ty Mardery, ale potom jsem…

 

 

 

… je hodil mezi Pz II. Účinek byl přesvědčivý.

 

 

 

 

3 Pz II jsou v pánu, na čtvrtého mířím (a netrefím). Následuje vykouknutí na střed a výmaz Marderů.

 

 

 

Toto je čtvrtá vlna. Zase jsem pozadu a nejsem na pozici. Ostatní na pozici jsou a vidí (i částečně) na střed. Panthery jsou všechny na středu, takže všichni na ně nahází tier1 zálohy.

 

 

Dopadají první bomby a granáty. Čas 24:14.

 

 

 

Konec záloh. 3 Panthery jsou v pánu, trosky 2 jsou ještě viditelné. Čtvrtý Panther dostal jen jeden nálet a jednu artynu, takže přežil s 300 HP. Kromě 2 ran od jednoho SU-85 bylo všechno poškození ze záloh. Čas 23:49 = za 25 vteřin jsme de facto vymazali čtvrtou vlnu.

 

 

Nejkratší cestou mířím z oblasti bombardování (zase nejedu Na plný plyn). Cestou jedu přes munici, za sochou se otočím a jedu na pozici.

 

 

Pátá vlna – zase jich je hodně. Ale hodně papírů (Pz IIIE). TDčka jsou na svých místech, ale T-34 se vydal na výlet (nevím proč).

 

 

Tentokrát jsem artyny nepustil na lowtiery (jako u třetí vlny) na pravé straně, ale chci pomoci se StuGy – střílejí přesně a rychle (ale pomalu se otáčí). Na Pz IIE mi stačí rána, na Pz IVH 3 rány, ty navíc pojedou na střed.

 

 

Šestá vlna  – z Luchsů strach nemám, tak házím zálohu…

 

 

 

… na střed, mezi StuGy IV, které mají málo HP a nepřežijí.

 

 

 

 

Sedmá vlna – držíme pozice, jen T-34 se toulá vepředu (taky tam nakonec umřel, kamikadze jeden).  Tigery pojedou středem. Pz IV H nejsou pro KV-1 soupeřem.

 

 

 

První 2 padlí v četě. Jedu pryč před bombardováním, kolegové taky.

 

 

 

 

Osmá vlna – tady jsem se bál rychlosti Leopardů. Ale dobře to dopadlo. Mají  5cm kanony a střílejí jen ze stastávky. Tak jsem se jim ukazoval v sidescrapu, aby zpomalili. Zapomněl jsem na ně hodit zálohu, což mi vyneslo pěkných pár ran do kožichu a zbylo mi 16 HP. Velká chyba nehodit zálohu.

 

 

Devátá vlna – tady se stahujeme zpátky, vepředu jen scout. Kolega ještě nehodil Průzkumný let, takže si setříme zálohy. Panthery jely středem, takže je zálohy efektivně vyřídily.

 

 

 

Panthery jely středem a mířily na levou stranu, TDčka se přesunuly. KV-1 zdechnul, protože nedokázal zajet za dům… Já mířím pryč kvůli bombardování. A pro munici = mám 199 granátů, ale do tanku se rozhodně nevejdou.

 

 

 

Desátá vlna – dva čeveně orámovaní Pantheři pojedou přímo na mne. Čekáme na průzkumný let, zálohy nahážeme na Tigery a na levou stranu mapy. Mne to bude stát 1 život. 214 granátů mi bude hodně chybět.

 

 

 

Střed a levá strana zkolabovaly, já si vzal T-34 a kroutím druhého panthera (první je mrtev). Kolegové přesedlali na T-34 a přemístili se, aby mohli Tigery střílet do boků.

 

 

 

Boti se zastavili před SU-85B schovaným za domem a potom pomalu popojižděli. Ideální situace na střelbu do zad. Celá četa měla 8 zničených vlastních tanků.

 

 

 

Výsledek bitvy – mám nejlepší skóre, protože mám nejvíc dmg, protože jsem 95 % času odehrál s hovnicí. Za celý den jsme v četě dali 4 bitvy (jedna prohra s desátou vlnou) a já měl denní příjem 367 bodů.

 

 

 

Naše zatím nejlepší práce se zálohami (screen je z jiné bitvy než přechodzí snímky). Číslo 1 se asi netrefil, č. 2, 3 a 4 – plné zásahy. Č. 5 je falešný kruh, protože jsem v replayi měl zapnutou volnou kameru.

 

 

Poznatky k botům:

Tier2 – 4 = před střelbou zastavují a míří. Nechávají se zmást sidescrapem a vystřelí do pásů. Následně popojedou, zastaví a vystřelí … atd.

Tier5 = někteří před střelbou zastavují (TDčka), jiní střílí za jizdy (Pz IV H). KV-1 jsem zkoušel úhlovat, ale většinou to nepomáhá (střílí APCR?).

Tier7 = Střílí zásadně za jízdy. Lze je ale oblbnout spotem na proxy. Bot nerozezná, zda je dům zničitelný nebo ne, snaží se ho vždy objet. Přo objíždění se dá detracknout, ale nedá se udržet detracknutý. Dejte si pozor na proluky mezi domy, protože Tiger občas zastaví a smázne vás přes celou mapu úzkou škvírou mezi domy.

Všichni boti se dají snadno objet, protože otáčí pouze věží a ne podvozkem. Primárně se je snažte od sebe oddělit (zálohami) a umlátit jednoho po druhém. S KV-1S jsem zblízka utočil i Panthera, na randomu tohle nezkoušejte…

Zdá se mi, že Tiger i Panther mají stejně pomalé otáčení věže. Rozdíl je v rychlosti otáčení podvozku (Panther je znatelně lepší). Taky začnou otáčet věží po prvním nepříteli a mají ho v zaměřovači dokud nezhasne – typicky spotter vyjede, nakoukne a zajede. Boti ho stále zaměřují ikdyž mají v dohledu jiné nepřátele, kteří to do nich sypou.

Pokud jste dočetli až sem, tak už víte, že není třeba se botů bát. Hodně štěstí!

Glock17

42
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Nepovim
Čtenář
Nepovim

Tak tenhle celej článek je úplně o ničem. Proč ? Protože celý PvE je o ničem. Kdyby jsi měl trošku rozum, doporučíš lidem se na to vykašlat do tě doby, než to WG udělá pořádně. A né být ovcí, která se vrhne do každé kraviny. Ani nejsou schopní dát za to pořádnou odměnu. Zato jim vůbec nevadí, že předimenzované desítkové odměnové tanky (obj 907, T95/FV4201) tiranizujou na publicu osmičky a nebo že bez goldů nejde drtivá většina desítek hrát.

GOMEL67
Čtenář
GOMEL67

Nebreč, zkus udělat 200 000 dmg na vrcholu stromu a dostat stabík nebo 3x 3.úroveň divize a mít ventilaci, dalekohled a optiku. Co je asi jednodušší? A nepleť do toho odměnové tanky za kampaň na globální mapě – to je jiná liga.

Rovano
Čtenář
Rovano

Musí to tam plést. Ty možná ne, ale my je potkáváme pořád. Nehledě na ty zaplacený brigády, kdy to klany vyjezdili lidem, co si zaplatili.

GOMEL67
Čtenář
GOMEL67

Proč myslíš, že je nepotkávám? A co mají společného tanky z kampaně s domácí frontou? Zkus to pojmout jako trénink na prostřelování vyšších tierů a třeba se zlepšíš na publiku. A nefér způsob získání tanků si musí vyřešit WG.

Rovano
Čtenář
Rovano

Ty jsi se do něj opřel, protože hořekoval nad X. odměnovými tankami. Jsem odrostlý WoT classic. Je to o názoru.
A co je jiná liga? Když si to lidi zaplatili, aby jim to někdo vyjel?
Nějak jsem tě nepobral.
“Nepovim” nadává na “Domácí frontu” a také WG, že by mělo řešit jiné věci, například odměnové tanky.
Nevím kde jsi přišel na to, že mám problém něco prostřelovat. V X. prostřeluju i bez goldů, v “DF” je to složitější to popsat. Ale tam není problém prostřelování. Ale jiné věci.
Takže když si prubl můj účet, tak se akorát tak můžeme pustit do diskuze, proč ty čísla jsou taková, jaká jsou. Nic jinýho z nich nevyčteš. Protože to evidentně neumíš a nemáš dostatek zkušeností, v nich číst.
Takže prosím příště, když nemáš pádný argument k diskuzi, tak se nepouštěj do jiných hráčů skrze jejich hodnocení. Protože na todle téma věřím, že si Tě namažu vždy.

Rovano
Čtenář
Rovano

tak gratuluji, žej si našel účet, který není posledních 8 měsíců aktivní a teď jej patrně zneužíváš. Protože nevěřím, že jsi ročník 1967 nebo že Ti je 67 let.
Ten účet je slabotka, protože nemá vůbec zkušenosti s vyššíma tierama. IX. a X se na tom vůbec nejezdilo a taky zanedbal 2 třídy vozidel. Takže si budeš do budoucna muset zlepšit své staty a naučit se hrát vyšší tiery. Nebo nepoučuj zkušenější.
Nebo řeknu tvému dědovi, že mu zneužíváš účet.

Glock17
Čtenář
Glock17

Promiň, já se necítím jako ovce z Tirany.

Le3ky
Čtenář
Le3ky

Mna to bavi

Ivan
Čtenář
Ivan

Je tam chyba. Pre tier I je posledná vlna 4/ 5x Panther.

Glock17
Čtenář
Glock17

Ano, nejen ta. Po 9. vlně zase nepřijde bombardování (psal jsem seznam vln jako ctrl-c ctrl-v a ta zmínka o bombardování tam zůstala). Podstatné je, aby se člověk nebál té mapy, držel pozici a kooperoval při házení záloh.

DoktorKevina
Admin

Opraveno, díky za upozornění

GOMEL67
Čtenář
GOMEL67

Ensk ani Prochorovku jsem ještě v tomto módu nehrál, u ostatního si myslím, že se to dá zmáknout…. jen nemít v týmu totální trdla.

Glock17
Čtenář
Glock17

Ensk je z těch map nejmenší. Prochorovka je krásně otevřená, bohužel boti potom nejedou pohromadě, protože je nedrží žádné koridory jako na Ensku.

Astute_Cat
Čtenář
Astute_Cat

Rady a tipy ze sračky menší sračku neudělají 🙂

Glock17
Čtenář
Glock17

Tak promiň, že jsem ti zkazil dojmy z HF.

Loren_Soth
Čtenář
Loren_Soth

Ten trolli uz leta. Nekrmit 🙂

Vortho
Čtenář
Vortho

Astute: Musíš brát v potaz, že ne všechny podle tebe sračky jsou vyloženě sračky 😉

TomKun
Čtenář
TomKun

Jedno ale WG musím přiznat. Nikdy předtím jsem nezažil takový pocit beznaděje jako v tomto modu. Snad z něj nedostanu tygří horečku. 😀

GOMEL67
Čtenář
GOMEL67

Kdo se bojí sere v síni…. Po prvotní panice je potřeba použít rozum a zapřemýšlet.

Nepovim
Čtenář
Nepovim

Ach jo … WG je za svou práci placenej a to sakra dobře. Takže by měl svoji práci dělat pořádně. Pokud jí pořádně nedělá, mělo by se to projevit na počtu hráčů. Takže vydá sračku a místo toho aby jste se jim na to vykašlali, tak za pár kravin se tam trápíte.
A ještě se navíc Glocku děláš s návodem… Čekal jsem celkové shrnutí a závěr ve stylu: chcete podporu ? Polepšete se !!!
S některýma věcma se těžko něco dělá (třeba odměnové tanky za mise, je v principu to samí, žádná jiná liga), ale tady prostě WG ukázat, že je to blbě jde velice jednoduše.

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Tak to se všeobecně ví, že Wargaming si sem chodí pro zpětnou vazbu…:-)

Vortho
Čtenář
Vortho

Ty poznatky k botům jsou určitě dobře sepsaný, asi se hodí i vědět, po jakejch vlnách chodí bombardování (pokud to ještě někdo nevypozoroval), ale ten zbytek (většina) článku je v praxi nevyužitelná obávám se… spíš jsem čekal pozice. Ty jsou totiž nejdůležitější. Boti neřešej “aha, tam na tý pozici někdo svítil, měl bych to checknout”, ale jedou si svoje, takže si stačí najít místo, okolo kterýho projížděj, ale přitom je stranou.
https://ctrlv.cz/shots/2019/07/29/Cfy5.png
Já mám odscreenovanou akorát tuhle, víckrát jsem si na to nevzpomněl. Nicméně na Studánkách doporučuju vpravo ten barák (stodolu) před ridgem nebo ten vrak za ní… za tím vrakem že by trefili věž, to je minimální šance, a za barákem se dá udělat sidescrap. Jen u těch vln Pantherů a Tigerů je to risky af. Pak si ještě vybavuju na Pouštní řece, že se mi hodně vyplatila duna na levý straně (z pohledu týmu vpravo na minimapě), za kterou zajížděj LT při aktivním spotu a občas je tam nějaký hulldown medko. Na tý mapě se ale dá schovat a flankout za prakticky jakoukoliv dunou.

Glock17
Čtenář
Glock17

K tvému screenu – viděl jsem hráče, který si s Chaffee najel až do křoví na B2.

Vortho
Čtenář
Vortho

To se mi až tak neosvědčilo… tady na tom je fajn jednak ten resupply spot & možnost libovolně zajet za horizont a schovat se… na ty boty to stačí. Plus lepší nástřel na Panthery jedoucí midem

Igiss23
Čtenář
Igiss23

Jezdím až na Ačkovou lajnu a spotuju je ještě před jejich rozjezdem. člověk si pak musí jen hlídat horizont (krytí).
Když jsou dobrý zálohy tak to na ně nasypat než se rozjedou.

Glock17
Čtenář
Glock17

Jo, dnes sme si v četě všichni vzali tu divizi s 2 náletama. Vůbec jsme nemuseli na Studziankách střílet = 10 náletů a jen jsme počítali instakilly tigrů/pantherů.

Ale štve mne, že za sebou byly 4x Studzianki a potom 4x Přístav.

Hjc
Čtenář
Hjc

Je pekne zverejnovat taketo clanky … ale aj tak to nic nemeni na tom ze tento mod sa inak ako v cete o 5 alebo p2w formou ani zahrat neda …

Pavel-13
Čtenář
Pavel-13

Je vidět, že ti uniká význam P2W…

Hjc
Čtenář
Hjc

A ako inak by som to mal chapat ??? Potrebujes zakupit za goldy lepsi tier aby si mal aku taku sancu ovplyvnit bitku ak nie si v cete… potrebujes.Potrebujes mat vsetky divize aby si mal odmeny?…potrebujes.Bez kanystru to nejde … a prehrami taktiez nie… a bez cety … ani nahodou… zakup si kanystri, divize a k tomu dostanes aj dalsie odmeny ktore by si inak neziskal… inak budes prehravat a stracat kanystre…teda neziskas skoro nic… co je potom pre teba p2w ak nie toto?

Vortho
Čtenář
Vortho

Uniká ti význam p2w, navíc si nedokážeš dát 1 a 1 dohromady.
Pokud si koupíš ten tier 3, tudíž budeš výrazně napřed oproti většině ostatních, tak budeš muset zdolávat společně s tier 1 a 2 vlny balancovaný pro tier 3… a to pak určitě vyhraješ 😉

Hjc
Čtenář
Hjc

…? Pokud si koupis… tak ale ja nechcem nic kupovat … a bez toho to neide… ale ano ak mas tier 3 tak budes mat vyhodu oproti ostatnym … ale vacsinou budes prehravat… pretoze oni skoncia a ty to sam nevyhrajes…a ak budu s tebou hrat 3 tak pravdepodobne to vyhrate ale k comu mi to je ked dalsie divizie musis znovu zakupit ak nechces od 1…

Staršídáma
Čtenář
Staršídáma

Chci ten nabiják, bony normálně přiskakují moc pomalu. Ale nejsem ochotná za to platit. Zatím jsem jsem odjela všechny kanystry, mám 1000 bodů a blížím se k druhému třetímu tieru. S nikým to nekoordinuju. Nejsem nijak dobrý hráč, takže Poláci mi nevadí. Jak někdo psal výše, stačí si zapamatovat, jak se boti blbě hýbou, kudy jezdí a najít si dobrý místa pro útok. Např. Studánky se proti náletu dá schovat pod mostkem a pak na druhé straně stačíte položit miny. Ale taky jsem je pak dávala přímo za kostelem a fungovalo to taky. Ono je v podstatě jedno, jak hrajete. Za prohru je 4-6 bodů, za výhru až 6-10. Pořád to nějak naskakuje, takže stačí to nevzdat a pokud každý den ty 4 kanystry odjezdím + bonusové palivo za další tier a nebudu naprostý dřevo, tak je nabiják za 9-10 hracích dní ve skladu. Takže za mne je to sice blbost, ale hřeje mne vidina dalšího vybavení. A někdy se sejde dobrá skupina hráčů, boti chcípají jeden po druhém a je to fakt zábava.

Glock17
Čtenář
Glock17

Otevři obecný chat ve hře a napiš “LF west lvl2” a do 5 minut máš pozvánku do čety.

Staršídáma
Čtenář
Staršídáma

Já vím, ale takhle to je dobrodružnější. Buď chytneš partičku pravděpodobně dětí nebo naprostých zoufalců a od třetí vlny zůstaneme dva (takže si můžu zlepšit sebevědomí) a nebo zase opak, kdy paběrkuju každou ránu a jenom zírám, jak boti umírají. Já to hraju pro zábavu a nehrotím výsledky.

Rovano
Čtenář
Rovano

Poláky bych z toho vynechal. I Češi dělají ostudu. Posilování národní nenávisti není ta správná cesta.

Vortho
Čtenář
Vortho

Tak Polák je jednak označení pro obyvatele narozenýho v Polsku a jednak je to už plošně uznávaná diagnóza 😀

Glock17
Čtenář
Glock17

Jo, máš pravdu. Měl jsem napsat “poláky”.

polák = diagnoza
Polák = obyvatel Polska
Poláková = moje (provdaná) sestřenice 😉

Dedek
Čtenář
Dedek

Poláková = taková kozatá hezká herečka

Könny
Čtenář
Könny

Nevíte prosím, jestli existuje nějaký kód na paliva? Chybí mi pár bodů do zisku nabijáku ale bohužel již nemám palivo. Děkuji moc

DoktorKevina
Admin

CAPTUREDSTREAM19 zkus tenhle, je starší, ale třeba funguje. Měl by dát dva kanystry. Jinak nic nového jsem nikde nezahlédl.

Könny
Čtenář
Könny

Děkuji moc za snahu, bohužel ten tuším dával nějaké mise obsahující nápisy a obtisky.

DoktorKevina
Admin

Tak bohužel. Nic jiného jsem nenašel.