Máte pocit, že vás MM (matchmaking) posílá jako potravu pro vyšší třídy tanků? Není nad to udělat si statistiku. Nejlépe z několika tisíc her.

Nemusíte si ji dělat sami. Hráč s nickem Nalkirk si dal tu práci a ve spolupráci s dalšími hráči, kteří mu poslali záznamy hry, vytvořil video, kde je rozsáhlá statistika, jak často jsou hráči na topu nebo potrava.

Jaký je výsledek? Pro někoho překvapivý, pro jiného ne.

Cílová skupina je Tier 6, Tier 7 a Tier 8, který má jeden z “nejhorších” MM dle pocitu hráčů, dále Tier 9 a stále topový Tier 10.

Výsledek ve videu je jasný – 3/5/7 ničí tier 8. Celých 72% bottom tier.

Nejhůře dopadl 6. tier a 7. si nevede o moc lépe.

Další pokračování videa ukazuje realitu. Celkově je hráč v 26% her na topu.

Gottwy CZ nedávno zpracoval podobný průzkum a výsledky jsou prakticky totožné.

Další statistiky z videa nebudu zveřejňovat. Kdo má zájem shlédnout celé video, zde vám ho nabízím.

 

K vytažení dat posloužil Wotanalyzer. Pro analýzu byli použity samozřejmě pouze náhodné bitvy, dále se data vyfiltrovala do tabulkového procesoru. Proběhla analýza z výchozích dat. Toliko ke způsobu zpracování, který je popsán i ve videu.


Poslední a neméně důležitou věcí je další práce s daty. Kdo by měl zájem se na tomto průzkumu podílet, zašlete záznamy vašich bitev na kontaktní mail veleni@klanlcp.cz a nebo se domluvte na fóru World of Tanks.


Děkuji hráčům, kteří se zúčastnili průzkumu za spolupráci a hráči Nalkirk za zpracování.

6
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
xlup
Čtenář
xlup

No je to nemile, ale co nadelame. Za me bych privital vice jedno tierovych bitev, ale jak vidno, jistota byt dole je zkratka jistota … Docela se divim, ze jeste nekdo kupuje ty nove premiove tanky, k cemu pak v X tier bitvach jsou? Jasny, zahrajes, ale neni to ten efekt co clovek ocekava.

juraj
Čtenář
juraj

Pokial vychadzam z patenta co wg ma na macmejkink tak dam je povedane a dane ze sa mm snazi hraca,alebo co najviac hracov drzat na 50 percent wr. Bolo by zaujimave ako tento patent alebo do ake miery ovplivnuje novy mm. Akoze nasilu predrbat vela bitiek ci mm zacne davac do topu alebo je to cale domenene cisto nasilu setko tlacit do Xtier bitiek.
Inac prejem setkym pekny den

Garrth
Admin

ten patent opravdu existuje, ale jeho obsah nikdo nezna 😀

juraj
Čtenář
juraj

Garth ja som na starom kompe mal ulozenu stranku z hentym patentom. Normálně tam bola vypisana kazda somarina. Teda myslim si na zakladu teho co aj kamos co vie anglicky poveda, mali to dopodrobna rozpisane co a ako, a potom aj rozne vzorce matematicke.
Sak skus pohledat ci objavis.
Inac gratulacia ku webu, aktualnosti webu, vela informacii tuna mate chalani. Tuna na mna dyse atmosfera starrho wotcz 🙂
Paci sa mi to