Už od prvej časti hodnotených bitiek hráčska základňa čakala, kedy sa odhalí hlavná cena, tank na IX úrovni. Odhalenia mena, charakteristík a akého takého modelu sme sa dočkali na konci júna(června) potom, čo bol oznámený jeho príchod na supertest.

Teraz sme ale dostali k dispozícií už od známeho WOT Express fotky HD modelu Kampfpanzeru 50 t. Štatistiky, ktoré sa zmenili len raz, skoro hneď po začatí testovania, sa nezmenili. Nový model musím pochváliť, lebo vyzerá fakt pekne, no otázkou zostáva história tohto tanku. Na internete som dohľadal len článok od nám známeho Silentstalkera, v ktorom sa znovu ukazuje Wargaming a jeho zmysel pre historickosť. Osobne mi vôbec nevadia tanky, ktorých vývoj skončil na papieri. Bez nich by sme tu nemali v podstate nič a rozmanitosť by chýbala taktiež. Kampfpanzer 50 t ale očividne nikdy neexistoval ani v nákresoch.

Silentstalker sa opýtal experta na nemecké tanky, vďaka ktorému máme v hre tanky ako Spähpanzer Ru 251, práve na „reálnosť“ tohto stroja. Ten potvrdil, že Kampfpanzer 50t z hry, neexistoval v žiadnej podobe a koncept tanku si WG domyslel z obrázku z tejto stránky. Ten pochádza z knihy z roku 1958, ktorej autorom je Ferdinand Maria von Senger und Etterlin. V knihe opisuje ako podľa neho budú vyzerať bojové vozidlá budúcnosti. Medzi nimi je samozrejme aj Kampfpanzer 50 t. Ten je ale označený ako 30 t, teda 30-tonový tank. Wargaming to zmenil pravdepodobne preto, aby tento výmysel nikto nikdy nenašiel, alebo preto, lebo proste chceli ťažší tank.

Toto je tak ďalší tank, ktorý nie je až taký fake-ový ako naša Škoda T 27, no pred pár rokmi by nákres s takouto „históriou“ neprešiel cez vedenie WG. Myslím si, že je stále veľa tankov, ktoré môžu byť pridané do hry a majú za sebou reálny dizajnérsky tím a sú podložené nákresmi, alebo samotnou výrobou. Doplním ešte, že ďalšia časť tejto sezóny hodnotených bitiek by sa mala začať po vydaní verzie 1.6.1.

13
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
josef.bukvice
Čtenář
josef.bukvice

Sice je to fantasy, ale tank vypadá fakt pěkně 😉

píčus
Čtenář
píčus

si fakt gay?

Lord_of_lemra_CZ
Admin

To jako vážně? Uprav si pro příště ten nick nebo ti ty komentáře budu mazat

Dedek
Čtenář
Dedek

Je mi úplně ukradený jestli je tank vymyšlenej nebo není. Pokud to nebude úplná sračka, anebo naopak OP stroj tak to nevadí. Ono totiž ty historický stejně musej balancovat a to někdy tak hodně, že z historie zbyl akorát název

12Stig12
Čtenář
12Stig12

no pred pár rokmi by nákres s takouto „históriou“ neprešiel cez vedenie WG – blbost, říjen 2016 – příchod japonských těžáků, které mají nesporně podložené nákresy ze soukromého archivu a o niž nemohou říci více a nikdo mimo WG ty nákresy nevidět a než je WG našlo, tak o nich nikdo neměl zdání, nebo třeba WGčkem vytvořená E50M, kterou si v USA dokonce patentovali – takže ani dřív by nebyl s přidáním problém

Glock17
Čtenář
Glock17

Waffenträger auf E100, Skorpion G, Grille 15, Jagdpanther II… ☺☺☺

Dedek
Čtenář
Dedek

No a vaděj nějak? První už tam není a zbytek jakž takž OK

lalubko
Čtenář
lalubko

Skorpion G a aj Jagdpanther II sú reálne…. Jagdpanther II bol pod menom Jagdpanter a mal mať 12,8 cm delo z Jagdtigra na šasi z prichádzajúceho Pantera II… Grille 15 je zaujímavý, lebo podľa nákresov mal vyzerať ako G.W.Panther…počas jedného testu takto aj vyzeral ale niekde to zlyhalo…. WT auf E100 je samozrejme práca WG…

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

Grille 15 je čirá fantazie, měl existovat Grille 17, ale ten byl na podvozku Tigra II se 170mm dělem. Stejně tak JP II. To je fiktivní rozvinutí standardního JP, který se měl stavět na podvozku Panthera II, ale protože se ho nemohli dočkat, tak postavili JP na podvozku Panthera s prvky Panthera II.

Koukni třeba na panzernet.net

mikemp477
Čtenář
mikemp477

Zdenek125 Grile 17 ve hře už je pod líbivém názvu GW Tiger.

Glock17
Čtenář
Glock17

Nejsou reálné… U nich existovaly maximálně nějaké skici, což se s “realitou” (aka postaveným prototypem) míjí o parník.

Co se týče REALITY, tak na jaře 1945 byly ve výzbroji Wehrmachtu a Waffen SS pouze:

Z tanků Tigery II, Panthery D, A a G, Pz IV různých verzí.
Ze stíhačů tanků potom Hetzery, Mardery, Nashorny, JPz IV (Alkett a Zwischenlösung), Jagdpanthery a Jagdtigery.
Z útočných děl – StuG III D, E, F, G + StuG IV + Brummbär
Ze samohybného dělostřelectva – Wespe, Hummel, SwS Maultier s Nebelwerferem
Ze samohybných flaků – směska 20mm Vierling FlaK, 37mm FlaK a 88mm FlaK na různých podvozcích (tankových i kolopásových)

Sem tam se na frontě ještě objevily nějaké staré výškrabky (Ferdinand a Tiger I z tankové školy v Paderbornu) v posledních týdnech války.

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

Zapomněl jsi na hrstku Sturmtigru, a v Berlíně bylo nejspíš několik Pz.I a Pz. II upravených na nosiče panzerfaustu 😉 + větší množství různých složenin (taková Panzer V/IV může odpovídat pravdě)

lalubko
Čtenář
lalubko

Myslel som skôr roky ako 2014, 2013…od 2015 to začína byť zaujímavé s naším Československým stromom a potom to pokračuje samozrejme s ďalšími…