Jedno z nejvíce probíraných témat v komunitě je – jaký tank se bude nacházet na pozici posledního vozidla, které můžete získat? Navzdory tomu, že vývojáři tuto informaci drží pod pokličkou, několik streamerů již probíralo kandidáty.

Rozmyslete si důkladně, který tank si vyberete, jelikož si budete moci vzít jen dva!

 1. STA-2 – nic moc výjimečného, všichni známe.
 2. WZ-111 – nic moc výjimečného, opět všichni známe.
 3. Emil 1951 (HT – VIII tier, švédský prémiový tank) – toto vozidlo bude exkluzivně uvedeno pro Frontovou linii. 
 4. Tajné vozidlo na tieru IX – tady vývojáři neřekli více, než jednu větu: “Jeho název, třída, národ a vlastnosti podléhají nejpřísnějšímu utajení a budou zveřejněny později v průběhu sezóny.” Již teď je jasné, že to bude vozidlo, o které bude bojovat každý hráč.

Prémiových či odměnových tanků na IX tieru ovšem ve hře moc není.

Jací jsou tedy kandidáti?
 1. WZ-120G FT (ТD – IX tier, Čína – prémiové). Míra pravděpodobnosti 1%.
  Kopie vozidla, která byla vydána pouze pro čínský server. Ovšem šance, že to bude toto vozidlo je velmi malá až mizivá.
  Je zde něco jako exkluzivita a hlavně výhradní právo pro čínský server, jak již bylo zmíněno v březnu 2017. Aby toto prémiové vozidlo mohlo být u nás, musela by se udělat další kopie, jako tomu bylo například u T-44-100 (P). Je tedy velmi nepravděpodobné, že by toto WG udělal novému tanku, který je na světě tak krátce. Ovšem to nevylučuje možnost, že za pár let se toto vozidlo bude prodávat i u nás – ostatně dle zkušeností z minulosti – proč ne?
  Pokud by ho však WG vydal, bude nutné minimálně upravit některé koeficienty statistik. A ještě jedena věc – WZ-120G FT má poměr výdělku jako prémiové vozidlo na VIII tieru.
 2. SU-122-54 (TD – IX tier, SSSR, již bylo ve hře – odebráno). Míra pravděpodobnosti 5%.
  O tomto stroji uvažovalo mnoho hráčů. Vozidlo bylo odstraněno z výzkumného stromu SSSR větve. V současné době je sice v herním klientovi jeho model, ale nemá žádný status, ať již prémiový či odměnový. Ovšem ani zde si nemyslíme, že se bude jednat o odměnu FL pro rok 2019.
  Pro připomenutí – v původním plánu bylo, že se vozidlo převede na VIII tier, ovšem to se poté zamítlo a na konec padlo rozhodnutí o jeho úplném odstranění z výzkumné větve. Když už mluvíme o IX tieru, pak i zde tomu nevěříme.
 3. T54E2 (HT – IX tier, USA). Míra pravděpodobnosti 20%.
  Toto vozidlo si určitě mnozí z nás pamatují. Daná varianta tanku se poprvé objevila cca 6,5 let zpátky ve videu: «World of Tanks. Aktualizace 8.0».
  T54E2 byl ve videu zobrazen ve výzkumném stromě jako obyčejný těžký tank na IX tieru, měl 105mm dělo, ovšem další přesné statistiky nejsou známy.
Moment z videa: WoT, aktualizace 8.0

Dále, v září 2014, byl tank viděn živě ve videu KTTS č. 24 .

Momentka z videa: KTTS №24. Aktualizace 9.3

Tato verze se moc neuchytila. Následně v květnu 2015 vstoupil na Supertest tank M48A2/T123E6 (USA HТ – X tier), u kterého byly použité veškeré vývojové statistiky T54E2. Modely tanku M48A2/T123E6 a T54E2 si byly velmi podobné, ovšem stále se jednalo o jiná vozidla! M48A2/T123E6 se nachází dokonce i v herním klientovi.

Tank M48A2/T123E6

To bylo ovšem dříve, když měli všechny varianty velkou šanci na to, aby se vrátili do hry. Kdyby se měly vrátit teď, tak by se v podstatě musely vypracovávat znovu a to v HD kvalitě. Ovšem vývojáři prozradili, že vytvářejí tank, který bude uvedený do WoT zcela nově.

4. Centurion AVRE (Británie, IX tier). Míra pravděpodobnosti 30%.

Čtvrtá možnost je nejvíce pravděpodobnou variantou, jelikož toho o tomto tanku moc nevíme a “vidět” toho bylo ještě méně. Známe pouze národ a tier.

Tank byl vidět v jedné z aktualizací Supertestu před více jak rokem. Ovšem nebylo jasné kdy bude a jaký bude, přidán byl defacto tajně, bez nejmenšího oznámení komunitě a stejně tak byl ze složek potichu stažen. Tank neměl dokonce ani ikonu.

Mimochodem, Centurion AVRE je i v další hře – War Thunder jako MT-5.

5. Waffentrager auf E 100 (prém.). Míra pravděpodobnosti 1%.

Navzdory skutečnosti, že “waffle” je X tier, je tento tank občas v komunitě také zazní jako jedna z variant. Ovšem je velmi nepravděpodobné, že se vrátí a už vůbec ne, jako odměna ve FL.

Waffenträger auf E 100 (P) v HD

Nyní jsme probrali možnosti vozidel, která již nějakým způsobem do WoT zasáhla a teď je čas se podívat na další vozidla např. z WoT Blitz, protože jak víme, vozidla jsou ve všech variantách WG her téměř stejná.

• Konzolové verze hry nemají překvapivě žádné prémiové ani odměnové tanky na IX tieru. Obecně se vlastně dá říci, že nemají prakticky žádné na tierech VIII a výše, což je zvláštní….
• World of Tanks Blitz sice nemá celou kupu prémiáku jako my, ale pořád tam nějaká jsou.

Prvním prémiovým vozidlem na IX tieru v Blitzu byl těžký tank KpfPz 70. V té době byla kolem tohoto vozidla velká diskuze.
Toto vozidlo bylo možné poprvé získat v jedné z událostí v září 2017. Jednalo se o první prémiový tank na IX tieru.

Pokud se na něj podíváte jako na možného kandidáta, pak je to velmi dobrý stroj. S největší pravděpodobností by se mohl stát jedním z hlavních favoritů na odměnový tank FL 2019. Alespoň tedy mezi tanky jiných herních platforem WoT je KpfPz 70 kandidát №1.

Následně se v dubnu 2018 objevil tank AMX 30 1er prototype.

Celkově se tento stroj uvedl do hry více než dobře. Ovšem již nám nezapadá do tabulky, jelikož tento tank máme na PC WoT ve výzkumném stromě.

Třetí byl těžký tank SSSR — К-91. V prodeji poprvé v květnu 2018.

Ovšem u nás je tento tank již dobře známý a netřeba ho tedy představovat.

7. září 2018 byl do hry uveden čtvrtý a nejslabší z výše uvedených tanků – T 55A. Ve WoT ovšem tento tank již také máme.

Ve výsledku tedy z výše uvedených kandidátů je pro nás schůdné pouze jedno vozidlo. KpfPz 70 (HT – IX tier, Německo) je výborným kandidátem a může být i odměnou za FL.


Výsledek

Ze všech uvedených kandidátů v našem seznamu se na toto místo mohou reálně kvalifikovat pouze 3 vozidla: T54E2, Centurion AVRE a KpfPz 70.
Ale vše jsou to jen spekulace. Dle nás mají procentuálně tyto stroje nejvyšší šanci.

Vozidlo, které nás zajímá, se na Supertest dostane přibližně kolem léta, ačkoliv bych se nedivila, kdyby vývojáři tuto iteraci testů přeskočili, aby tak zachovali tajemství kolem odměny o chvilku déle. Když se podíváme zpět do minulosti, tak tam některé takové případy najdeme.

Zvolili jsme potenciální 3 hlavní kandidáty, ale s 80% šancí to tipujeme na zcela jiný, nový tank, který se teprve vyvíjí. Proto momentálně nemá ani moc smysl se k výše uvedeným kandidátům upínat a chystat místo v garáži.

Jedná se o jednoduchou matematiku – bude to na 100% HT, MT nebo TD. Nikdo by se neodvážil k tak riskantnímu kroku jako jsou SPG nebo LT (ostatně i TD je diskutabilní), jelikož je těžké je balancovat tak, aby nepopudily komunitu. Ano, bude to jeden z hlavních 4 národů ve hře: SSSR, Německo, USA nebo Británie – logický krok. Francie je z kola ven, jelikož jim letos budou kralovat pouze kolová vozidla. Pokud se na to podíváte z dalšího hlediska, tak zde máme SSSR, Německo a USA. SSSR již obdrželo vozidlo, které obecně nelze zařadit do výzkumných linií a to ani jako jistý “předvoj” budoucích větví. Británie? Ta za rok 2018 dostala posilu hned několikrát, takže je nepravděpodobné, že by letošní rok pokračoval ve stejném duchu. USA – popravdě není zde žádné vodítko, které by ukazovalo na to, že by měl tento národ obdržet nový tank na IX tieru či jiné tanky, o kterých WG již dříve nemluvilo. Ale Německo ano…

Takže osobně předpokládám, že se bude jednat o německý těžký tank na IX tieru se zařazením do “odměnových” tanků.

A další předpoklady jsou již na vás. Co myslíte, které další vozidlo by to mohlo být?:)

7
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
par333
Čtenář
par333

keby si mala pravdu… nemecký ťažký tank by som prijal

SLS_23
Čtenář
SLS_23

Když jsem to četli na stránkách WoT poprvé, taky jsem přemýšlel o MBT-70. Doufám, že bude fungovat stejně jako kořistní tanky na konzolích(T-34-88 atd…), kam můžete strčit posádku dvou národů.

Kurt von Strohm
Člen
Kurt von Strohm

Tak KPZ 70 zní zajímavě jenže …. může to být MBT-70 takže US verze protože ta měla 152 mm dělo jako má Sheridian ( a už ve hře je ) na odpalování ATGM . Německá verze to být nemůže protože ta měla nést 120 mm dělo s hladkým vývrtem ( které má v současnost Leopard 2 ) – WG opakovaně prohlásil že děla s hladkým vývrtem ve hře nebudou , právě jejich zavedení je “strop” kde končí tanky ve wotku. Takže by mu musely dát nějaké nesmyslné dělo a vytvořit další sci-fi nesmysl .

Spíš bych se zaměřil přímo na obrázek který naznačuje vysoké vozidlo ( je +/- stejně vysoké jako Emil ) s hranatou věží a vypadá to že má na bocích představný pancéř. No a tomu neodpovídá žádný ze zvažovaných tanků

https://imgur.com/qNFKWuM

Yetyn
Čtenář
Yetyn

Zajímalo by mně jak to bude s výběrem tanku? Jestli když si vyberu IX, tak na jinej už nedosáhnu. Nebo to vyjde na 2x VIII. A nebo třetí varianta (asi hodně hamounska), když si vyberu IX vyjde to i na jednu VIII?

Glock17
Čtenář
Glock17

Můj seznam obav kolem Frontline reward tank:

1/ nebude to žádné OP vozítko, protože z maratonů nikdy nic výborného nevzešlo (maximálně dobrý tank do ruské větve)
2/ nebude to Rus, protože i v Minsku už zjistili, že už ani ruští hráči nechtějí hrát jen stalinia, navíc je tu Obj 279 a Obj 260
3/ nebude to Němec, protože těch je ve hře jako máku, a jsou to přinejlepším průměrné tanky (protože celá větev je přestárlá)
4/ nebude to Brit, protože lidi si ještě ani nevyjeli Chimaeru
5/ nebude to Francouz, protože Francouzi dostanou kolové tanky atd.
6/ nebude to Polák, protože je to nový strom s jedinou větví
7/ nebude to Čechoslovák, protože ty skoro nikdo nehraje
8/ nebude to Ital, protože tam vládne Prožeto
9/ nebude to Švéd, protože Emil 1951
10/ nebude to Číňan, protože jsou to vesměs slabší ruské klony, zastaralé a neoblíbené (nejsou moc vidět)
11/ nebude to Japonec, ikdyž bych si japonskou hevynu moc přál (ale na tier 8), je to dalěí mrtvý strom
12/ asi to bude Američan, nějaký zapomenutý výkres nebo vývojový mezityp. Mně osobně ve hře schází M47 Patton, kterého vyrobili 8 500 ks, nebo T42, ze kterého si M47 vzal věž.

Kaer
Čtenář
Kaer

Je E100 hero tank

Prisma
Čtenář
Prisma

s tím WZ-120G FT, hodil jsem si mod techtree na test server a už je v datech hry takže já osobně si myslím, že největší pravděpodobnost by to měl být on, protože se objevil nyní a to co je na už na veřejném testu půjde na live server (ikdyž to nemusí být viditelné tedy;)