Veteráni World of Tanks si určitě pamatují doby, kdy ve hře bylo více tzv. arénových map, které byly jen rychlým pohřbem jedné nebo druhé strany. Jednou z nich byla mapa Kampánie, která bořila všechny mozkové buňky všem hráčům, už jen tím, že se na ní mohli potkat klidně X tiery a to dámy a pánové na mapě s rozlohou 600×600 m bylo úplně nehratelné! Také proto přesně 1.9.2015 byla odstraněna ze hry.

Ale jak můžete usoudit z názvu článku nebo videa nastal čas, kdy se tato mapa má zase vrátit, tentokrát v HD podobě a zcela předělána.

Představili jsme novou mapu ledovec, nyní je čas se vypořádat s druhým problémem: zde revidovaná a vylepšená mapa Kampánie jde do Supertestu. Pokud vše půjde dobře, můžete očekávat, že se brzy vrátí do hry. Je možné, že toto je mapa, na které jste bojovali ve vaší úplně první bitvě.

Pravděpodobně první bitva skončila tím, že váš tank byl zničen výstřelem odnikud. Tyto situace byly hlavním důvodem, proč jsme nakonec odstranili starou Kampánii ze hry. Mapa byla pro nové hráče příliš komplikovaná svým koridorem. Proto jsme vytvořili prototyp nové verze, abychom tyto problémy vyřešili a tím vrátili Kampánii se vším, co v ní bylo dobré a charakteristické.

Co se změnilo? Nejprve – velikost. Stará Kampánie měla rozměry 600x600m, nová má 850×850 m, což znamená, že by měla lépe vyhovovat nárokům vysokých úrovní. Dlouhá vzdálenost mezi protilehlými svahy umožní efektivnější používání hry založené na kamufláži, ale zároveň bude setkání na blízko stále důležité. V současné době je dosah renderování a vidění jen přes 500 metrů, což je optimální hodnota: umožňuje vám najít a zasáhnout protihráče z druhé strany, pokud ho někdo rozsvítí.

Za druhé – hratelnost. Dříve byla Kampánie postavená na rychlém odhalení a rychlé střelbě. Lepší kamufláž a dohled bylo ve většině to, co vyhrávalo hru. Nová mapa vypadá jinak a výhra bude vyžadovat manévrování: sedět na vlastním svahu nestačí, budete muset zaútočit na kopce, které jsou na druhé straně. Útok bude vyžadovat koordinaci: část týmu se bude muset dostat na kratší vzdálenost, přičemž ostatní jim budou poskytovat krytí. Pro útočící skupinu to bude těžké, kvůli riziku, že dojde ke střetu s nepřátelskou útočící skupinou. Nicméně, pokud získáte klíčové pozice, budete schopni narušit obranu nepřítele a tím snadněji vyhrát.

Za třetí – nové příležitosti. Udělali jsme nějaký prostor pro taktické experimenty. Mapa je kompaktní, ale stále nabízí několik možností. Můžete se pokusit zaujmout pozice, které normálně patří vašemu soupeři a tím ho zachytit v kaňonu, nebo můžete použít serpentinu k útoku v několika směrech. Je také možné, že týmy změní místa a budou se pohybovat směrem k výchozím pozicím a tím se budou otáčet v kruzích.

Minimapa:

Více obrázků:

zdroj: rykoszet.info

6
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
_DAF_
Čtenář
_DAF_

Skvělá mapa snad se jí dočkáme.. Na Excaliburu nic zajímavé…

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Jak nic? Máš tam Konvalinu 🙂

rdim
Čtenář
rdim

Už se těším 😀

juraj
Čtenář
juraj

Na tejto mape som dostal prvu medajlu za kapovacku, ked sa posledny enemy volakde skryl a nechcel fajtic, tak som mu zakapoval.
Paradna mapa na blbnutie z malymi tiermi, velke nehratelne, sranda na vycvikovku a hladanie glicov, ked ta maus natlacil z ms1 nahore pod jeden baracik, katapultovalo ta to prec do oblakov :)))

Garrth
Admin

Jediná mapa, kde jsme na cw brali tier 8 lightko 😀