Na úvod bych chtěla říci, že hledat historii HWK 30 je naprosto zbytečné. Tento stroj nebyl nikdy postaven jako prototyp a byl pouze na papíře. Jednalo se o projekt lehkého tanku RU 251, který byl určen pro vývoz do Mexika. Projekt sice nikdy neopustil fázi návrhu, ale výše zmíněné tanky se nelišily ani v pancéřování ani ve výzbroji.


Výhody a nevýhody tanku

+ rychlost (60-70 km/h)
+ poškození (240 průměrné poškození na výstřel)
+ maskování při pohybu i stání je stejné (což není u všech LT)

– velikost tanku


Jedná se o stroj “must have”. Tady je to jasné a rezolutní stanovisko, které jsem zjistila hned při první bitvě a ani po dalších x bitvách ho neměním. Jedná se o stroj, který je spíše křížencem LT a MT. Můžete si říkat, proč si pořizovat další LT, když je tu Gandalf (leKpz M 41 90 mm GF) či Tequilla (LT-432) (viz. porovnání). Mě HWK 30 padnul lépe a to hned od začátku. Nejedná se z mé strany o žádný OP stroj, ale v dobrých rukou to bude tank, který dokáže protivníky neskutečně potrápit.

Do porovnání jsem vybrala pouze prémiové lehké tanky, jelikož jich není prozatím tolik. Zároveň jsem vynechala kolová vozidla, jelikož je tak docela nepovažuji za plnohodnotné LT.

Pohyb tanku při rozjezdu je trošku línější, ale ničemu to nevadí – ovšem může to být jen můj pocit. Při rychlosti kolem 60-65 km/h je to v podstatě nepodstatné – tedy pokud hrajete aktivně. Musím zároveň pochválit i rychlost otáčení korby, není to rychlé jako u GF, ale i dle porovnání si můžete povšimnout, že je lepší než většina jiných, jedná se o takový zlatý střed. Co musím pochválit je i stabilita tanku. Při velké rychlosti drží přilepen na terén a sice občas zadriftujete při prudkých zatáčkách se zadkem tanku letícím k nebi, ovšem nikdy jsem se nepřevrátila.

Dělo poslouchá, ovšem co mě na něm nejvíce irituje je, že zaměření děla trvá 1,86 (bez posádky a vybavení 2,01), což je na LT druhý nejhorší čas. Při aktivním spotu nemáte čas zastavovat a trpělivě doměřovat. Z druhé strany jsem asi trošku náročná vzhledem k tomu, že LT nejezdím a u německé větve mi posádka na tento typ tanku chybí. Dohled se svou nedokonalou posádkou jsem prozatím dokázala vytáhnout na krásných 506 m, což je velmi, velmi dobrá hodnota a díky tomu můžete s tankem pracovat i na delší vzdálenost, což oceňuji.

U pancíře jsem měla pocit, že je to spíše střední tank než lehký. Dokáže vydržet několik ran od nepřítele, ač se z mého pohledu jednalo spíše náhodu než o úmysl WG. Ovšem dané situace pobavily a mnohdy mi zachránily poslední HP.

73
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

No ty vole, takhle se dělají nové premiové tanky! Vezmeme erůčko, dáme tomu antény bouchneme do klávesnice když přepisujeme statistiky a 620 Kč volové! Dokonalé!

Kurt von Strohm
Člen
Kurt von Strohm

jo vypadá to na novou strategii WG , vezmem tak ze stromu ( tier 9 RU , tier 8 KT ) a uděláme z něj prémiový tank o tier níž …..laciné , geniální a hodně vypovídající o tom jak jsou oba tanky skvěle vybalancované když se dají prakticky beze změn dát o tier níž

Glock17
Čtenář
Glock17

Ode mne -1 za nadbytečné používání slova “vybalancovat”. Podobné sprosťárny nečtu. 😉

Kurt von Strohm
Člen
Kurt von Strohm

nerozumím řeči tvého kmene

Tiger II.
Čtenář
Tiger II.

Kazdy tank je ja zaciatku lepsi nez potom po polroku.Pre lightakov dalsia alternativa.;)

watts1
Čtenář
watts1

Neodolal jsem a zakoupil – po prvních 30ti hrách musím říct, že peněz nelituji:) není to žádné OPčko…a jak bylo napsáno v článku je to takový “opatrný” light, hnát se s ním někam dopředu na začátku bitvy se většinou nevyplácí:)
Pro mě je to takový Leopard 1 na osmém tieru:)

kvakin7
Čtenář
kvakin7

Taky jsem zakoupil a nějak nemůžu najít ten bonus kód, abych ho poslal kámošovi 🙂

Pavel
Čtenář
Pavel

Koukni do zpráv na ofic. webu.

kvakin7
Čtenář
kvakin7

Bohužel nic 🙁

JoAn
Čtenář
JoAn

Ten bonus kód to přišel v samostatném mejlu. Mě to padlo do složky “hromadné”. Překontroluj i spam. Určitě ho ale máš.

kvakin7
Čtenář
kvakin7

Díky JoAn, byl v hromadných 🙂

Kurt von Strohm
Člen
Kurt von Strohm

Dotaz on je nějaký LT kde se rozchází camo za pohybu / ve stoje ? To je pro mě novinka , co hraji tak byla vždy featura LT právě stejné camo ať se hýbají či ne , rozdíl byl max pokud se použila maskovačka …..

Vortho
Čtenář
Vortho

Jj, rozdíl je jenom v maskovačce.

Glock17
Čtenář
Glock17

Tohle měl být T8 ze stromu, ne ten šit HWK 12.

Jo a nekoupím ho. Do FL se ale bude hodit.

bcstano
Čtenář
bcstano

Asi tak nejak. Pockam ci ho nezaradia do technologickeho stromu aby sa dal kupit za zlataky a nasledne pri moznosti vymeny ho zamenim za GF a ak k tomu nedojde tak ho proste nekupim. Tak ako sa uz davno avizovalo vyzera ze dostal presne ocakavani ze je to velmi slusny priemer ktory je ale zabavnejsi ako GF a jeho spomalene projektily (nie zeby GF bol zly tank ale je vela zabavnejsich kuskov proste).

Glock17
Čtenář
Glock17

Být tebou, tak šetřím spíše na čs. prémiové T8 medko. Doufám jen, že dorazí nejpozději v květnu.

watts1
Čtenář
watts1

myslím, že Hollohlaway to nemyslel na tebe, ale na Richarda nebo Vortho. Přiznám se, že mě to taky donutilo se zamyslet (to s tou kamufláží), ale každej máme vlastní hlavu. Proto nechápu opět brčíky na hate:) bohužel jak už si napsal.. to přesně vystihuje komunitu WoT.. chtěli bychom všechno zadarmo… ale máme k tomu spoustu připomínek…

Garrth
Admin

jj doslo mi to, uz jsem to smazal

Le3ky
Čtenář
Le3ky

Sstyx dakujem za dobry clanok , len tak dalej ten hate si nevsimaj. Pises recenzie pre normalnych hracov , nie pre 5% fialiek. Tesim sa na dalsi .

Vortho
Čtenář
Vortho

Fialka recenze nepotřebuje. 😉

richardoRici
Čtenář
richardoRici

Nevím o jakém hatu píšete. Já se pouze snažil ukázat na “výhodu” která reálnou výhodou není. Ale je to marnost. A když jsem se pak dozvěděl že jen hlupák si sám nedohledá všechny informace, tak mi uniká smysl proč si s tímto webem dávají tolik práce. Mimochodem já osobně tento web navštěvoval poměrně často a dával mi dobrý přehled o novinkách – tedy myslel jsem si to, ale to jsem ještě nevěděl že si informace stejně musím ověřit sám). Trošku pak postrádám smysl Vaší práce. Ale i tak přeji ať se vám daří.