Zaměstnanec WG, který tvrdí, že těžké tanky by neměly být zepředu průstřelné …

Má Murazor nějaký vliv na hru?

Lidé se mylně domnívají, že jsem vedoucí oddělení pro vyváženost hry a ačkoliv jsem se podílel na několika změnách v technologickém stromě a měl tím přímý dopad na hru, tak nejsem zodpovědný za změny ve hře jako takové, to dělá Slava Makarov.

Co je za těmi změnami? Například proč japonské tanky dostaly vysokokaliberní houfnice?

Japonské těžké tanky se před změnou moc nehrály, účelem bylo přilákat pozornost hráčů jejich unikátností. Rozhodli jsme se pro tento typ zbraní díky souvislosti s japonským námořnictvem. Mnoho lidí označuje tyto změny za špatné, ale já věřím, že jediná moc silná věc je jejich pancíř na některých místech. Moje zkušenost je taková, že si vystřelím jen jednou, než jsem zničen.

Budou nějak změněny stroje s preferenčním matchmakingem?

O finálních změnách nemůžu moc říct. Osobně si myslím, že tato vlastnost musí být odstraněna ze hry, společně s náležitým posílením těchto tanků. Třeba E-25 změny nepotřebuje, ale KV-5 rozhodně potřebuje silnější pancéřování, pokud chce bojovat proti strojům tieru X. Oba mají omezený matchmaking, ale vyžadují jiný způsob vyvážení vlastností. Nemůžeme je jen tak změnit, jsou zde i právní otázky.

Co přesně děláš ve WG?

Moje práce je na delší vyprávění, navíc název mé pozice a její náplň si moc neodpovídají. Odpovídám na dotazy a rozhoduji o drobnostech. Možná budu v budoucnu rozhodovat i o větších věcech.

Co Object 268 v. 4?

Mé jediné spojení s tímto strojem je jeho vzhled. Byl jsem zaúkolován najít optimální náhradu a rozhodl jsem, že tento stroj je jednoduché vyvážit s ohledem na ostatní tanky ve hře a vypadá dobře. Hrál jsem ho a osobně si nemyslím, že by byl silný. Pokud se podívám na % jeho výher, tak je to dobrý stroj, ale jak víte, tak se bude měnit. Herní styl zůstane zachován, ale nejpodstatnější aspekty budou horší.  Nechápu proč je kolem něho takový povyk, má dobrý čelní pancíř, ale měkké boky, žádný stroj s ním nemá problém.

Změnil se tvůj pohled na hru, když teď pracuješ pro WG?

Ano, když vidím, jak to celé funguje. Netvrdím, že je hra dokonalá, ale věřím, že bude lepší. Mnoho lidí tvrdí opak, ale podle mě je lepší než kdy dřív, speciálně po 1.0. Některé mapy jsou nevyvážené – ani náš svět není dokonalý.

Pokud by si mohl změnit jednu věc, co by to bylo?

Kdybych si mohl vybrat – E-100 má dobrý pancíř, E-75 taky, ale Tiger II je šrot. Není to pravý těžký tank, ale je historicky přesný, takže s tím nejde nic moc dělat.

Na závěr bych dodal jednu věc – tanky tieru 8,9 a 10 jsou kompetitivní, ale mnoho z nich je vyloženě tragických. Mnoho lidí se ptá na WZ-111 5A a Super Conqueror. WZ je v rukou zkušeného hráče velmi dobrý stroj, ale má slabší pancíř než IS-7. Super Conqueror je prakticky neprůstřelný, pokud neukáže boky nebo spodní plát, potom končí bitvu stejně rychle, jako FV 4005 Stage 2. Vyvážení těchto strojů je velmi obtížné, až téměř nemožné. I tak se o to snažíme. To je jako s prémiovou municí, když ji odstraníme, hráči budou křičet. To může být pro velkou firmu velice nebezpečné. Velké změny trvají dlouho.

Zdroj: Reddit

21
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
josef.bukvice
Čtenář
josef.bukvice

Murazor tak trošku “bublá z mrákot” 🙂 konkrétně: E 25 si proti 9kám ani neškrtne + E 100 nemá dobrý pancíř (ten má Maus) + Obj.268 v.4 je OP neboli přeplesknutá 🙂
Jinak docela souhlas…

Rax
Čtenář
Rax

Tak, clovek, kterej si da jednu ranu z houfnice na japoncich a jde do garaze… to je ten pravy, co by do toho mel fakt mluvit 🙂

funés
Čtenář
funés

S Typem vystřelí jednou a chcípne, tak to chápu, proč tvrdí o pár slov dál, že s 286v4 žádný tank nemá problém. Možná, když jej řídí on, ok, leccos by to vysvětlovalo. Nicméně realita bude, že ve WG nedělají na místech kompetentních k těmto změnám a úpravám lidé, kteří by dosahovali kvalit top hráčů. (to je možná smutné, ale je to realita takových produktů, ve Škodovce taky nedělají nejlepší řidiči atd.).

Darthwing
Čtenář
Darthwing

268v4 uz na supertestu a nasledne na test serveru hráči hlásili že je ten tank až moc dobrý. Co s tím udělali? Buffli pancíř o pár milimetrů a viola sup s tím na ofi server “dont care about people they are dumb”. Líbí se mi vysvětlení proč dali houfnice na japonce ted je hraje mnohem vic lidi “working as intended” rikaji… Bohužel pro ostatní hráče kteří se objeví proti těmto strojům to moc fajn není. S průměrnou pene 250 kdyz musite vyjet s tankem a jeste domerit “weakspot o tloustce 250mm” pak ho cinknout a za odmenu dostat HE granátem za 450 jooooo to se jeden pobaví.
A hláška: “Tiger II je šrot. Není to pravý těžký tank, ale je historicky přesný, takže s tím nejde nic moc dělat” je taky dobrá. Snad jsme vývojáři hry a tak tanky upravíme do nějakého balancu a ne že si u ruských tanků navymýšlíme všechno možné a němci mají smůlu protože jsou historičtí… :-P.
Ale jeden bodík k dobru Panu Murazorovi dát musím …. po dni stráveném v práci jsem se nad čtěním celého QaA konečně mohl ze srdce zasmát. Jen tak dál 😀

Tom
Čtenář
Tom

Naprostý souhlas.Ten pán je těžce mimo.Tady je jasně vidět, že vrátný dělá game design, svačinařka a uklizečka v jedné osobě dělá WG Comunity manažera, Franta co jim dělal sádrokartonový přepážky v kanclu dělá map design a map balancing prostože to má, jak se říká, v malíku když je od toho stavění a Dežo co vobíral na burze s vietnamcama lidi vo love ve skořápkách dělá Comunity contributora páč i když si lidi stěžovali,že fixluje, stejně hráli dál…..zkrátka ti praví lidé na pravých místech.

Blablabla
Čtenář
Blablabla

😂 pobavilo a este aj musim suhlasit ze ten clovek vela toho o tom nevie

josef.bukvice
Čtenář
josef.bukvice

Tak jestli je to “Murazor” z RU serveru s hodnocením WN8 přes 3,3k, tak to zřejmě žádné ořezávátko nebude a WoTku (řekl bych) docela rozumí. Minimálně mechanice 😉
Každopádně je pořád zaměstnanec WGéčka a jak docela trefně praví jedno takové rčení: “koho chleba jíš, toho píseň zpívej” 🙂

Ambri
Čtenář
Ambri

No už se vůbec nedivím že wg management stojí za… když tam “dělají” takový lidi jako tento pán, který hře jako takové asi moc nerozumí…

dupr3
Čtenář
dupr3

k tomu sa vravi jasna sprave pre wg a cheatera kto co si o nich mylsi…pobavilo https://www.youtube.com/watch?v=6BV1a1oz_fs

Blablabla
Čtenář
Blablabla

Ale ja si myslim ze by sme to mohli brat z tej druhej strany ,takato diskusia odhali co skutocne pan Murazor o tej hre vie

Maskovaný
Čtenář
Maskovaný

Super Conqueror – tomu tanku už dávno mali predlžiť nabíjanie a zhoršiť depresiu dela aspoň o 2 stupne.

Lightning
Čtenář
Lightning

Presne tak, ako mali buffnúť armor 907, ktorá je podľa teba slabá, že? 😉 Ďalší tank ako je 430U táto hra určite nepotrebuje.

JoAn
Čtenář
JoAn

A k tomu všemu ještě dnes v obchodě prémiová KV 2 s houfnicí a s posádkou s “bratři ve zbrani” za pouhých 675,-Kč !!!! No nekup to za ty prachy. Holt když má tak rád ty houfnice u japonců tak proč neposílit ve hře množství KV dvojek a ještě vydělat pár éček a doláčů. Jen tak dál, jen tak dál…ono to půjde a ne že ne!

par333
Čtenář
par333

toto by som nekúpil už len preto, že je to len preskinovaný odpad z nejakej vydojenej značky, ktorá nemá v hre čo robiť… ale koristné nemecké KV nepridajú