Nová varianta mapy Charkov jde na supertest

30

Po několika pokusech přichází na supertest možná finální verze přepracované mapy Charkov – v době druhé světové války největšího města Ukrajiny. Úpravy mapy jsou tak výrazné, že v podstatě můžeme mluvit o mapě zcela nové, s použitím několika nám známých prvků.

O Charkov se během války bojovalo vícekrát, ale kromě toho že se jedná o zimní období, nejde určit ze kterého roku si tato verze bere inspiraci. Mapa byla zvětšena na 1000×1000 metrů a oproti staré verzi byla pootočena o 45 stupňů vlevo, takže sever na mapě opět neodpovídá severu reálnému, jen tentokrát je odchýlen na druhou stranu. Předpokládám, že to je ústupek hratelnosti a dělá to mapu přibližně osově souměrnou.

Východní městská část zahrnuje kus Náměstí Svobody, Dům státního průmyslu GosProm a ve stejném stylu postavená Charkovská národní univerzita je nám povědomá z původní verze mapy, ale přesto zde najdeme řadu výrazných změn. Osobně vítám že “vnitrobloky” zůstaly přístupné a je zde více cest, rohů a překážek, výrazné úpravy najdeme i v terénu okolo budov.

Zcela novou částí je střed a západ mapy, kde se nachází od severu k jihu vyhloubený široký protitankový zákop a zvlněný terén s několika vyvýšeninami a zničitelnými překážkami, samozřejmě nesmí chybět v poslední době u tvůrců map velmi populární vyvýšené palposty s pevnou překážkou a křovím, humorně umístěné za dlouhou rovnou pláň bez jakéhokoliv krytí.

Rozvržení mapy tedy napovídá, že těžce pancéřovaným vozidlům je určena východní městská část, zatímco lehčí pohyblivá vozidla budou svádět boje o střed a západ mapy, podporována dělostřelectvem a stíhači tanků.

30
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Tiger II.
Čtenář
Tiger II.

Mam rad tieto autenticke skutocne mapy, kde sa bojovalo.Osobne som mal rad i Stalingrad ktory je o dost lepsi a zabavnejsi ako Paris ci Minsk ci ledovec (chapem.ze treba dalsiu zimnu mapu).Cakam kedy spracuju skvele boje o Smolensk, Rzev, Ardeny, Dunkirk, Sevastopol….keby WG vydavalo mapy castensie nez iba premiaky.Cim viac map tym lepsie.A ze nie su vyvazene obe strany,to je normal.V boji to nikdy nie je vyrovnane. Raz hras na vyhodnejsej strane raz mas nevyhodu a treba zmenit taktiku Je to v tejto arkade aspon trochu realne Zrkadlove mapy nech si nechaju na ine hry.:)

Glock17
Čtenář
Glock17

Nové mapy budou až WG přijde na to, jak každou novou mapu zpoplatnit stejně úspěšně jako nový prémiák.

Dedek
Čtenář
Dedek

Ale ona tahle mapa právě je zrcadlová a to mě na ní trochu štve. Jinak souhlasím s tím, že čím víc nových map, tak tím líp. Ale tyhle se trochu bojím, kopečky s křovím na konci holé pláně pro TD. Příkop uprostřed, který ti vlastně znemožní přejet z jedné půlky mapy na druhou jinde než u základny. Má pěknou atmosféru, jak v tom videu fuci vítr, tak se do mě normálně dává zima 🙂 Rád bych je pochválil, ale počkám až co hratelnost

Vortho
Čtenář
Vortho

Drtivá většina hráčů není schopná se naučit ani současnej setup map. Takže i když bych pro ozvláštnění hry byl taky pro přidávání dalších map, v tomhle směru se toho spíš bojím.

watts1
Čtenář
watts1

hele jen tak ze zvědavosti – nemůžeš sem hodit svůj nick ze hry?… tak nějak by mě zajímalo jak si statisticky ve hře stojíš – rád bych si zasadil tvé názory do kontextu 🙂 Nemyslím to vůbec špatně.. – jen mě to zajímá..:)

Glock17
Čtenář
Glock17

Obrázek č. 5 zřetelně ukazuje šlendrián vývojářů… Spadlé letadlo, OK. Jenže zatímco duralové křídlo je “vyhlodáno”, tak vrtule motoru nemá ohnuté listy (dozadu)… a to blyštivé plexisklo v kokpitu je taková pěst na oko.

Tady si někdo ušetřil hodně práce…

Tiger II.
Čtenář
Tiger II.

Hlavne ze si mozem zmenit tvare posadky,to ma ,,stve” najviac 😀

Garrth
Admin

ta vrtule se uz pri nouzovam pristani nemusela tocit, mohl mit poskozeny motor a snazil se doplachtit

Panicek
Čtenář
Panicek

Bude se tam dát hrát dobře s arty,takže za mě dobrý….

Vortho
Čtenář
Vortho

To sem nepiš. 😀

Panicek
Čtenář
Panicek

Myslíš,že nemám pravdu?:)

Vortho
Čtenář
Vortho

O to nejde, jen si pak nestěžuj, až tě sežere nějakej ne moc bystrej artyhater. 😀

Panicek
Čtenář
Panicek

To je jako bys nechtel hrat se sniperkou v COD nebo podobne, je to soucast hry a neni duvod hrace artyn dehonestovat… kurva je to jen hra,ne smysl zivota,uz to tak ber Vijo….

Panicek
Čtenář
Panicek

Akce čudlík? to je copak?

Kurt von Strohm
Člen
Kurt von Strohm

jenže sniperkou můžu pálit jen na přímou viditelnost a ne za kopec jako SPG , nemluvě o tom že na kill musím obvykle dát headshot což už vyžaduje u pohybujícího se cíle určitou zručnost ( na tohle byl nejlepší BF : Bad Company 2 kde byly headshoty na velkou vzdálenost nutností ) a ne že stačí trefit se 20 m od něj a dám stun / poškození

Panicek
Čtenář
Panicek

Neřeš přímou viditelnost apod…prostě je to zbraň v té hře, může ji hrát kodkoliv.Není to cheat, nemusíš si nic doinstalovávat,abys to hrál, je to od výrobce, naprosto fér hra…

Vortho
Čtenář
Vortho

Ale copak, si tam zase dostal ban? 😀

Vortho
Čtenář
Vortho

Tak snad tam nebudou řeči o obsesi tvojí osobou a snaze potlačovat slušný a férový artyhatery a bojovníky proti cheaterům. Protože to bychom se bavili spíš na tvojí osobu a vnímaní nějakejch tvojich myšlenek by bylo ta tam.

Panicek
Čtenář
Panicek

Ja pořád nechápu, když jsi Káju bereš pořád do úst, proč jsi s ním dělal rozhovor?????

Tom
Čtenář
Tom

Booože to je super pecka. Akorát otočili Ruinberg a zasypali sněhem. To muselo dát sakra práce. Sakra, proč nedají zpět ten původní.

Brainless
Čtenář
Brainless

Tohle uz neni ani usmevny, krasnej minutovej prulet koridorem z kteryho se da vyjet na zacatku a na konci ;-). Doprdele WG kdyz uz neumite udelat mapu mam pro vas 2 navrhy.

1. Udelejte open editor a dejte ho komunite.

2. Vemte umelou inteligenci, predhodte ji data z publicu, natrenujte ji a dejte ji za ukol tvorit mapy …

Vortho
Čtenář
Vortho

Fakt brainless.