Ve Wotku je nový prémiový účet. I jako neplatící hráč, jsem měl možnost jej vyzkoušet díky promokodu a další mi padl v bedýnkách.

Je to paráda, dává klasicky 50% kreditu a zkušeností, dále k tomu mám trezor. Sice jen na 750 000 kreditů, ale i tak. Vyloučení dvou map, to je pro mne jen drobnost. Nemám ani tu jednu zadarmo. Celkem se mi i zamlouvá bonus za hraní čety, ten by mohl mít pozitivní dopad na týmové hraní. A i hráči bez Pú dostanou bonus ke stříbru. Jsou tu ještě mise na bony. Je to příjemné, ale mnoho jich nedostanete.

A pak je tu možnost, jež se zdá nevinná, ale!!! Možnost zvýšit zkušenosti za vyhranou bitvu. Kdo si to vypotřebuje na prvních pěti vyhraných bitvách, tomu to moc nepomůže. Jestliže, ale bude hráč přemýšlet a nechá si to jen na dobré bitvy, Znamená to pro něj obrovský boost.

Kam to vede?

Znovu je to o dotlačení hráčů z nízkých úrovní na vysoké. Vzhledem k tomu, že se tito hráči, kteří nejsou sto utáhnout vyšší tiery na ně rychle dostanou. Jsou bez znalosti mechaniky hry, netuší kam probíjet, natož používat vlastnosti tanku. Začnou používat “speciální munici”. Budou potřebovat více kreditů a tak dál a tak dál. Já chápu WG, chce zisk. Je cesta ke zvyšování zisku tímto směrem ta správná? Nebylo by lepší naučit hráče lépe mechaniky, tak aby je hra déle bavila a aby do ní byli ochotni investovat né z důvodu prodělků při hře vyšších tierů?

Osobně bych si rád více “ozdobil” tank. Teda ne pomalovat ho jako kdybych byl opilý.

Pocitově mi připadá změna Pú pozitivní. Jen ten jeden “velkej černej flek” kazí celkový dojem.

Jaký je váš názor?

 

14
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
12Stig12
Čtenář
12Stig12

To dodatečné 3x do expů mi nevadí. Sice budou rajčata zase o něco rychleji na top tierech, ale pokud MM udělá vyrovnané týmy (náhodně, protože není žádný balanc týmů podle schopností hráčů), tak mi to nevadí (pokud dostanu 10 rajčat, tak ano, to mi bude vadit).

Nicméně, co mi dost vadí, je že se s novým PÚ odemykají nové mise, kde jsou odměnou bony. Ano 25 bonů za den není tak moc (oproti hraní jen s X tanky), ale pořád jsou to bony a přístup k nim jde přes kreditku (pokud člověk nemá goldy z CW a turnajů) a to je špatně. Doposud byly jen za hraní (ať už random či rankedy), ale nedaly se jinak získat. A našetřit si na vylepšené vybavení není sranda, ale takhle se to částečně zlehčí a hráči s PÚ budou mít teď mít možnost si dříve pořídit vybavení za bony a tím pádem lepší tank než ostatní (stačí aby člověk s PÚ měl na tanku nabiják za bony a 1v1 stejných tanků, kdy každá rána=dmg bude znamenat výhru).

richardoRici
Čtenář
richardoRici

Opravdu ti těch 25 bonů denně připadá jako reálná výhoda, když si je v pohodě vyděláš za 3 bitvy na tieru X? Uvědomuješ si vůbec, že na nabiják vyděláš za 200 dní a navíc tank s bonovým vybavením je jen o necelá 2% (nechce se mi to nyní přesně počítat) lepší než tank s normálním vybavením. Když vezmu v úvahu že RNG je 25%, tak brečení nad 25 bony denně za PÚ je směšné :). Věř tomu, že 25 bonů za PÚ ti výhry nezajistí ani z tebe neudělá lepšího hráče.

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Presne tak pokiaľ nema hráč všetky X tier tanky tak šetriť bony na príklad nabijak nemá zmysel zlepšenie to nie je realne žiadne snáď len vylepšená optika má zmysel ale meniť ju stojí pomerne veľa bonov čiže lepšie je bony využívať na smernice.

VijaCZ
Čtenář
VijaCZ

Tlačení všech na nejvyšší tiery je zřejmé dlouhodobě – se všemi důsledky, jak pro hru tak předpokládám pro WG.
Osobně mi trošku vadí ta druhá blokovaná mapa – ovlivňuje totiž přímo bitvu, respektive los do bitvy, a tím se dostáváme k placení za lepší šanci na vítězství, které nemá ve free-to-play hře co dělat. Každopádně od příchodu CromwellB a téměř všech premiových vozidel co přišly po něm už stejně čistokrevný free-to-play koncept pro WoTko neplatí, takže se v podstatě nic nemění….

Kurt von Strohm
Člen
Kurt von Strohm

tu druhou blokovanou mapu bych moc nehrotil …..rozhodně je to imho nejmíň pay 2 win věc ve hře z toho co se dá koupit za €€€€€ ….
pokud ti vadí jedna či dvě mapy všeobecně – jedné se zbavíš zadarmo a pochybuji že si kvůli druhé koupíš pú
pokud jedeš HT či nějakou opancéřovanou želvu – víc jak polovina map je pro tebe , jestli si z rotace vyřadíš 1 nebo 2 otevřené není moc rozdíl , navíc si můžeš počkat která z těch pár úplně otevřených je v rotaci a bloknout jí ( fakt málokdy je tam víc jak jedna )

pokud jedeš LT , SPG či kemperské TD máš 3 hlavní protivníky – Ensk , Paříž a Himml …..opět stačí počkat co je v rotaci a vyřadit jí …..já osobně mám bloknutý Himml kde prostě není krytí , i na té Paříži či Ensku aspoň nějaké je

medka nějakou rotaci nemusí moc řešit …..

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Vysvetli nám ako to že ja si zablokujem 2 mapy a ty si zablokujem 1 mapu mne zvyšuje šancu na výhru voči tebe? Ja si blokujeme mapu nie slabý Team.

Bigman
Čtenář
Bigman

Když měl vyjít nový Pú tak jsem říkal, že to rychlé expení nebude dobré pro hru a tvrdím to i nadále. V dnešní době je spousta nových hráčů a když dostaneš do X bitvy hráče na topu co mají dm jednu ránu na bitvu je špatný a odrazuje to od hraní. Já jsem se rozhodl vyzkoušet před pár dny RU. servery a nelituji toho ani trochu. Bitvy jsou vyrovnanější a někdy i dost zajímavě rozjeté, ale na to si zvykne hráč dost rychle a co Mě fakt překvapilo tak chat, naprostá pohoda a o nějakém klikání kdy je hráč mrtev a prudí ostatní taky nic. Pravda mám tam zase asi něco kolem 200 bitev, ale začíná Mě to zase trochu bavit když vidím, že to stojí za to a neustále nejsou bitvy ovlivňováni hráči co si koupí prémiový tank, ale neví co s ním.

Vortho
Čtenář
Vortho

To jsou zase úžasný kecy tady. Teoretický úvahy vám jdou, ale ještě si zapomínáte ověřovat, jestli ty souvislosti vlastně platěj.
Není pochyb o tom, že drtivá většina rajčat hraje bez prémia. Dost často tím pádem nemaj ani na běžnou výbavu. Ti tím pádem z PÚ těžit nemůžou a nijak je to neboostne. Ty lidi maj herní mechanismy a nějaký možnosti toho, co jim hra nabízí, úplně u prdele a nehodlaj na tom cokoliv měnit. Další naprostá pakárna je naznačovat, že by někdo platil měsíčně, aby neprodělával. Pokud někomu tenhle přístup k placení ve hře přijde ok, ať se jde léčit. Stejně jako bych chtěl vidět, kolik lidí si koupí prémko kvůli 25 bonům denně. Wow, za rok si vydělaj na jeden kus bonový výbavy na jeden tank z xyz desítek. Wow, jeden tank jim bude nabíjet o 0,2 vteřiny míň, i když v praxi to stejně nepoznaj. Jak často sypeš jednu ránu za druhou? Jak často ti uteče rána kvůli tomuhle? Když nereaguješ jak senior, získáš výhodu rány hlavně vlastní rychlostí. Někdo možná namítne, že se to pozná v tankovejch duelech, jenže kolikrát narazíš na stejnej tank? Se stejnou výbavou a perkama? A ještě ke všemu kolikrát vystřelíte stejně a kolikrát oba probijete?
Nejvíc nepochopitelný jsou ale ty řeči, že dvě vyloučitelný mapy jsou pay to win… mapa bitvu neprohrává ani nevyhrává. Taky nám nějak zase dochází k pokřivování pojmu pay to win. Takže než ho budete zase používat, blíž si nastudujte, co to je a jak se to projevuje.

Tiger II.
Čtenář
Tiger II.

Bony naviac mi nevadia,nepouzivam ich pravidelne ( iba ked expim tank a vyvazujem tim nedostatky stocku).To tlacenie hracov na X. Tier trva uz roky stale WG to zrychluje.Preto koncim IX. tierom.Pravidelne hranie a nakup X.je uz ina ekonomika.:)Nie som v klane, takze hram to co chcem. PU pouzivam prilezitostne.Nehram Wotko denne par hodin a necitim potrebu rychlo expit co sa da.Aspon mi dlho vydrzi.:)
Rozsirene funkcie PU su fajn, najviac vylucenie mapy (bye bye Minsk)mne viac chyba historickych specialov ako to bolo kedysi.

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Čo sa týka nového PU je to cele v poriadku až na bonus za hranie v skupine. Hranie v cate nemá čo na random hre hľadať na hranie v skupinách sú určené klanove aktivity takže zamna sa to ma zrušiť a nie za to dávať bonus.A tak isto to len sťažuje tvorbu MM.

SkyMaro
Čtenář
SkyMaro

Tie bony nemali davať…však si to len začníme ratať 25 bonov krat x dni….a dostaneme sa určite aj k tisicom….Mala to byť unikatna mena za dobré výkony a nie za tučne paňaženky.

Lojzo
Čtenář
Lojzo

365 dni krat 25 bonov sa rovna 9125 bono to je ako problem? to mas ledna na dva druhy vylepsenia na tank

bykop
Čtenář
bykop

SkyMaro: Nějak zapomínáš, že na získání bonů je podmínka zničit 5 tanků. Opravdu si myslíš, že to každý hraje denně a každý den zničí tolik strojů?
Odhaduji, že “průměrný” hráč si v nejlepším případě tímto způsobem vydělá tak 2,5k bonů za rok. Nemyslím si, že zrovna tohle je nějak výrazné ovlivnění hry díky prémiovému účtu.
Navíc i naprosté kopyto se díky hovězí vytrvalosti proexpí na tier X, takže získá bony za prosté hraní. Navíc bony lze získat i na nižších tierech za medaile a ty občas získá i to největší jelito.