Dnes se podíváme na odpovědi vývojářů ohledně kolových vozidel.

 • Řada francouzských kolových tanků bude začínat na 6. tieru a povede z lehkého tanku AMX ELC bis.
 • Celkově bude v řadě 5 strojů a jedno prémiové vozidlo. Prémiové vozidlo bude Panhard EBR 75, který byl již představen. Vozidla budou klasifikována jako lehké tanky. Stejně jako všechny ostatní lehké tanky budou mít MM +-2.
 • Prvním představeným kolovým vozidlem byl Panhard EBR 75 (prémiový vozidlo 8. tieru) o kterém jsme již psali zde a na jehož základě jsou postavena ostatní vozidla. Dalším uniklým vozidlem je desítkový Panhard EBR 105.

 • Všechna tato vozidla existovala, jediným historicky nepřesným vozidlem bude Panhard EBR 105. Tento stroj je vytvořen na základě pouze plánované modernizace.
 • Pro hráče chceme připravit co nejlepší herní zážitek a proto podobně, jako byl Kanonenjagdpanzeru přidán nehistorický 105 mm kanón, bude takto upraven i Panhard EBR 105. Dlouho jsme se nemohli rozhodnout, jaké dělo dát na Panhard EBR, aby nebyl příliš silný a byl konkurenceschopný, proto jsme se nakonec rozhodli právě pro 105 mm dělo.
 • Na 9. tieru se objeví Panhard EBR 90 s 90mm kanónem.
 • Pro 8. tier jsme hledali kandidáta dlouho, ale nakonec jsme zvolili tříosé, šestikolové vozidlo AML Lynx.
 • Na tieru 7 bude opět nezvyklé vozidlo a to tříosý Hotchkiss EBR, který bude disponovat speciální mechanikou okamžité akcelerace, kdy vozidlo stojí na brzdě, motor zvyšuje otáčky a stroj se po uvolnění brzdy okamžitě rozjede. Bohužel tato mechanika vám může poškodit motor při častějším používání, ale budete na to včas upozorněni.
 • Na tieru 6 se objeví pouze dvounápravové vozidlo o čtyřech kolech Panhard 60. Tudíž se u tohoto vozidla nebude nacházet jedinečná mechanika jako u vyšších tierů, ale nová, kde je jiné uzamykání a automatické doměřování na blízké cíle. Rozhodli jsme se tak, aby hráči neměli problém při přechodu z klasických lehkých tanků na kolová vozdila s novou mechanikou. (pozn. redakce: pokud to nevíte, tak wg do těchto vozidel prakticky integruje vlastního “aimbota”, upřesníme hned, jak budeme mít možnost mechaniku otestovat)

 • Při poškození jednoho kola se bude vozidlo nadále pohybovat. Nezastaví se na místě, ale ovlivní to jeho ovladatelnost. Sníží se jeho rychlost, manévrovatelnost. Každé kolo má za následek zhoršení určitého prvku ovladatelnosti.
 • Pohon u všech vozidel bude na všech kolech. Navíc od 7. tieru bude k dispozici mechanika okamžité akcelerace a od 8. tieru volba jízdního režimu mezi výchozím (off-road) a jízdním pomocí tlačítka X.
 • Čím více kol bude mít vaše vozidlo, tím bude stabilnější a bude mít lepší ovladatelnost.
 • Režim jízdní a výchozí (off-road) bude k dispozici pro tři a více nápravová vozidla, kdy budete moci pomocí tlačítka X spustit zbylé nápravy pro změnu režimu. Mezi těmito režimy se bude moci přepínat i během jízdy, ale mechaniku akcelerace budete moci využít jen při zastavení.
 • Již zmíněné dva režimy od tieru 8:
  • Výchozí (off-road), při kterém je vozidlo snadno ovladatelné, ale pomalejší (60 -70 km/h). Tento režim je určen pro městský povrch, horší terén a při nutnosti objíždět nepřátele.
  • Jízdní, při kterém má vozidlo vyšší rychlost, ale horší manévrovatelnost.

Pingback: americké aerolinky

 • Jak a kde budete používat tyto režimy závisí pouze na vás.
 • Nejhorší na těchto strojích je to, že se nedokáže otočit na místě. (pozn. Garrth: já vám to říkal, hodně štěstí v uličkách na Himmlu)
 • Automatické zaměřování u těchto vozidle bude fungovat odlišně podle vzdálenosti mezi vaším a nepřátelským vozidlem. Při používání této mechaniky uvidí hráč, který hraje s tímto vozidlem, speciální značky, aby věděl, že tuto mechaniku využívá.
 • Mezi ostatními národy je také mnoho vhodných kandidátů na přidání do hry, ale zatím přidáme jen francouzská kolová vozidlo. Podle zpětní vazby se pak rozhodneme, zda přidat i kolová vozidla jiných národů.
 • Před aktualizací, kde se objeví kolová vozidla, projdou všechna tato vozidla Supertestem a následně veřejným test serverem. První veřejný test těchto vozidle proběhne na začátku roku 2019. Pro zatím se vozidla nachází v interním testování.

 

33
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Mara
Čtenář
Mara

Ahojda. Máte v textu docela dost chyb. Jinak ale dík za info;-)

Garrth
Admin

díky, opravoval jsem to ve 3 ráno – pár chyb a nesmyslů opraveno, pokud najdeš další, dej prosím vědět

rdim
Čtenář
rdim

Zajímavé. Když se nedokáže otočit na místě, tak to všichni rozpálí na 80 km/h a otočí na ručce 😀

Jajina
Čtenář
Jajina

A příští rok tam přidaj koloběžky

JoAn
Čtenář
JoAn

Koloběžky asi ne, ale přidají se balóny,pak vzducholodě a na konec vrtulníky. Kolové vozidla ve wotku, a hra směřuje definitivně do prdele

IksDee
Čtenář
IksDee

Jediný co by mělo směřovat do prdele tak je tvoje osoba 🙂

Garrth
Admin

nenapadej ctenare, diky

IksDee
Čtenář
IksDee

Já ho nenapadám, podle toho komentáře co napsal to není čtenář ale blb……

Garrth
Admin

myslet si to muzes, ale pamatuj – i blb ma pravo na nazor

IksDee
Čtenář
IksDee

to si myslím že je špatně….

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Jo, to si myslíš špatně.

baraba
Čtenář
baraba

A kdy přijdou konečně poláci na koních

Lasman67
Čtenář
Lasman67

A ako budu radene do tierov? Pocitam ze tier 1 bude daky somar, potom pride na 2 a 3 mula a vyssie uz budu kone, a tier 10 bude plnokrvnik arabsky ciernej farby s moznostou odfabenia chvosta na bielo 😀

Zug007
Čtenář
Zug007

Dokud nebude ve hře spolehlivý anticheat který dokáže okamžitě odpojovat lidi s aimbotem, tak jsou taková vozidla k ničemu.
Retardů s aimbotem ve hře je velké množství, hlavně u horších hráčů. Sice s aimbotem nedělají velké škody v první linii ale LTčka to trackuje dobře, špatně se aktvině spotuje. To že rajče nepoškodí většinu hráčů na mapě při běžné hře ale spolehlivě se trefuje do LTček co jedou 70 km/h je docela profákne, v každé hře se někdo najde.

watts1
Čtenář
watts1

Za mě kolová vozidla NE! Nějak nevidím důvod proč je cpát do hry. Chápu, že je potřeba přidávat další a další obsah, ale tímhle směrem? Když si dám dohromady +-, tak těch – je opravdu značná převaha. Doufám, že jim testování ukáže jak nesmyslná cesta přidání kolových vozidel do WoT je a nakonec od toho upustí. Pokud se tohle do hry opravdu dostane, začnu mít i já “zarytý” obhájce WG o hru poměrně značné obavy. Naopak naději mi dodává možná úprava MM o které se začalo mluvit. Podle mě tohle je ta správná cesta jak přilákat ztracené hráče zpět. Kolová vozidla nikoho neoslní navíc jejich případné přidání do hry dost hráčů od hraní odradí. Jenom subjektivní názor:)

rdim
Čtenář
rdim

Co jsem zaslechl, tak 1.12.2018 bude v kalendáři první prémiák s koly. Uvidíme jestli se proroctví vyplní.

M_cz
Čtenář
M_cz

No tak to je moje peněženka fakt chudák zvlášť po ždímaní za lt 432 a další měsíc prémka. Tohle vozidlo bude luxus ! 🙂

bykop
Čtenář
bykop

to watts1: naprostý souhlas, ale bohužel mám pocit, že se ve hře brzy objeví tohle https://www.facebook.com/militaryportal.cz/posts/1040567689366471

watts1
Čtenář
watts1

😀 díky – docela pobavilo..:) .. Jak řikám – můžu se plést a přidání kolových vozidel do hry nebude mít negativní dopad. Ale tak nějak si to nedokážu představit. Napadají mě jen dvě možnosti – buď budou vozidla vyžadovat extrémní skill – tudíž to přinese totální chaos a z už teď rychlých bitev se stanou ještě rychlejší. Protože půlka lidí si bude jen tak jezdit po mapě a druhá pulka bude radši sedět vzadu, protože to přeci nejsou tanky, aby byli v předních liniích – ani jeden nebude mít ve výsledku přínos pro tým. Druhá varianta je, že díky tomu novému autoaimu z toho budou OP bestie, které budou bezmyšlenkovitě jezdit po mapě a v rychlosti 70km/h střílet těžké tanky jakoby se nechumelilo. Tak jako tak to do už tak nabouraného systému random bitev (stačí vzpomenou na 268v4 před nerfem – teir X byl v tu dobu opravdu očistec a “zábava” hrát) přinese akorát další nevyvážení a chaos. A věřím, že o to nestojí ani jedna strana barikády – ani ty co hrají jen pro zábavu a nekoukají na výsledky a ani ti co je baví se ve hře zlepšovat a dosahovat lepších výsledků. A početnou skupinou těch co hru hrají především kvůli tématice tanků asi taky neoslní to až trefí s Jgpz. E100 nějaké takové vozítko do kolečka a ono pojede směle dál jako by se nic nestalo :))

watts1
Čtenář
watts1

ještě jsem zapomněl zmínit spojení kolová vozidla a současné městské a koridorové mapy – asi se není potřeba dál rozepisovat. Jaký přinos pro hru na 90% map budou takové vozítka mít mi prostě není jasné..:)…tohle je snad poprvé, kdy se o hru začínám trochu bát.. protože tohle může odradit spoustu stabilních hráčů na kterých hra stojí… za cenu toho, že bude pár lidí zvědavých co to vlastně ty kolová vozidla jsou .. a to se podle mě nevyplatí..

bykop
Čtenář
bykop

Podle mě kolová vozidla do téhle hry nepatří. Když už budu mít náladu jezdit autíčka, mám na výběr spousty specializovaných her. Jen doufám, že testy prokáží jaká nebetyčná pitomost to je, přidat do hry auta. Ale vzhledem k tomu, že supertest ani test server ani zdaleka nejsou to samé co public, tak se tato zhovadilost do hry velmi pravděpodobně dostane. Třeba se mýlím a ukáže se, že je to bezvadný nápad. Nyní jsem přesvědčen, že to totálně zmrší balanc hry, nebo v tom lepším případě jen ti co si pořídí kolový prémiák budou pouze litovat že vyhodili peníze za nehratelnou sr….
Nezbývá než doufat že to dobře dopadne, hru mám rád a doteď mě bavila, ale také je tu možnost že jí po přidání autíček přestanu úplně hrát.

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Wattsi? Uz nekdy davneji jsme se bavili…psali :-), ze se zacinaji ve wotku michat hrusky s jabkama, ze melo WG udelat dvojku. Myslim, ze pridani kolovych vozidel by bylo presne ono.
Tenhle krok je mozna prevencni..nevim jak ve WT, ale v AW je ted globalni server…treba WG nechce riskovat, aby wot hraci vubec uvazovali, ze by si “odskocili” na zkousku ke konkurenci. Tak to treba berou tak, ze pridanim tohoto obsahu nebudou mit duvod neco zkouset jinde:-).
Tak ci onak, melo byt wot 2 a WG by melo ” nesmrtelnou” hru :-).

watts1
Čtenář
watts1

no zajímavá myšlenka dává mi to smyls – že se tímhle tahem snaží “reagovat na konkurenci” 🙂 i úvaha o nesmrtelné hře je docela trefná – zajištěnou zásobu obsahu na rozšiřování takové hry by měli zajištěnou:))..jestli jim to opravdu vyjde si nejsem jistý.. – přeci jen si myslím, že jejich cílová skupina jsou spíše zastánci jednoduchosti a zajetých pořádků. Takže si nejsem jistý jestli by WoT2 slavilo nějaký úspěch – ono cokoli jiného nežli WoT od WG zrovna díru do světa neudělalo. A spíš bych se bál, že by z toho udělali spíš jen takovou ždímačku na peníze – odfláknutou nemastnou neslanou hru, která by stejně neměla moc budoucnost. Ale můžu se plést o tom žádná..:) .. každopádně jsem rád, že se shodneme na tom, že kolová vozítka do WoT nám prostě nesedí..:) teď ještě aby nám to bylo něco platné:))

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Tak WoT je a bude vzdy uz jednickou…a kdyby WG delalo hru typu AW…bylo by to ve vsem “vetsi”..nemel bych obavy, ze by jim to neslo :-)…jevilo by se mi to jako mensi riziko dopadu na hru, nez tady “tohle”…to michani mechanik na soucasnych mapach a pod :-)….ale jeden duvod by asi byl, cim by to WG mohlo domrsit…vicemene povolenym cheatingem :-).

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Nepotřebujete WOT 2, jde to udělat i jinak a lépe, navíc vám zůstane celá hráčská komunita. Jenže všechno není hned, a rosa není med. 🙂 🙂

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Tak jiste…wot 2…obrazne receno..ono by toho slo delat hodne i s tim, co uz ve hre je, ale ne tak, ze se do hry pridavaji veci, co tam nepatri :-).

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Kolová obrněná vozidla, nebo-li tanky chudých, mají v historii své místo, tak proč by nemohly být ve wot, když tu jezdí i “papírové” tanky. Tato vozidla se s tanky střetávala, takže nevidím důvod, proč je sem nedat. Jen nevím, kdo je bude hrát, hlavně jak je uchopí “TOP” hráči. Jak se říká: “Chutí máme na ¨vybranou, a jen na každém z nás záleží, jakou upřednostňuje.”

watts1
Čtenář
watts1

rozhodně souhlasím, že mají místo v historii – jestli mají mít místo i ve hře World of TANKS .. si jistý nejsem – ne snad pro to, že by mi tolik záleželo na tom ” TANKS” .. ale spíš s ohledem na balanc a zábavnost hry a na situaci, prostředí atd jak je hra dnes nastavena. Z tohoto pohledu nevidím reálný přínos pro přidání kolových vozidel do hry. Ale třeba to Wg udělá opravdu dobře a zapadnout výborně do konceptu hry – potom se pletu a budu jedině rád:)

Don_Tommy_CZ
Čtenář
Don_Tommy_CZ

jeětě chybí tahle kolová artyna !!

https://postimg.cc/6yLhBQxZ

Lasman67
Čtenář
Lasman67

Koksooo, to chcem do Bratislavskej premavky, moze byt aj bez rakety 😀

kvakin7
Čtenář
kvakin7

neříkej že by se ti to nehodilo do garáže 🙂

Timerone
Čtenář
Timerone

Super uz se nemuzu dockat. Konecne novy naboj do hry.

ahoj
Čtenář
ahoj