Dnes (27. 5.) je speciální den, kdy se v Jordánsku otevřelo nové tankové muzeum. A lidi z Wargamingu mohli být u této slavnostní příležitosti, kdy muzeum otevřel sám jordánský král Abdullah II. Král sloužil dříve jako velitel tanku u britské armády. Expozice je naaranžovaná do tvaru stíhačky, zabírá neuvěřitelných 20 000 m², obsahuje 110 tanků a jednu útočnou helikoptéru Cobra. Vozidla jsou z dob válek na blízkém východě, ale i z první a druhé světové války. Sbírka byla dávána dohromady 10 let. Dle slov ředitele muzea “tato expozice vypráví prostřednictvím historie tanků příběh světa”.

Muzeum podpořila některá světová tanková muzea (muzeum v Bovingtonu, Imperiální vojenské muzeum, ale i s  Francouzskými a Českými muzei proběhla výměna). Muzeum bude během několika měsíců otevřeno veřejnosti, pakliže budete mít cestu do Jordánska, tak jej neváhejte navštívit.


Zdroj: mmowg.net

2
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
SITMIR
Čtenář
SITMIR

Tak to je paráda !!!

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Zajímavé, v zemi probíhá občanská válka a král si otevírá museum. Vlastně proč ne, staré a zničené tanky přivezou rovnou z bitevního pole.