V naší sérii je na řadě další kolové vozidlo ve výzkumném stromu – EBR Hotchkiss. Mělo by se jednat o vozidlo, které mělo konkurovat EBR na Tieru 9 respektive 10 a prémiovému vozidlu.

WG si toto vozidlo úplně nevymyslel, byl vyroben jeden prototyp. Více se mi o historii nepodařilo zjistit.

Jak se s ním hrálo?

Již mne nezlobilo maskování a když jsem se včas dostal na pozici, svítil jsem nepřítele celkem bez větších problémů. Avšak i Hotchkiss trpí malým dohledem, což je typické pro celou větev kolových vozidel. Náboje HE jsou daleko účinnější než na jeho předchůdci, ovšem rychlost je opět špatná. AP létají rychleji, ovšem poškození “jen” 170 na top dělu, to odrazuje od jejich používání. Trochu mne zamrzela ztráta rychlosti při couvání. Trakce je divočejší než u AML. Jestliže jsem zastavoval z plné rychlosti, často jsem skončil ve smyku. Dokonce jsem jedenkráte skončil na mapě Lakeville ve vodě, jelikož zklamala trakce.

Opět je hra zábavná. Jste schopni dojet celkem bez problémů pro arty a vrátit se nebo třikrát objet mapu do kola. Problém je, když přeceníte svoje síly, když si vyberete cíl s větším DPM, který je schopen se po vás otočit a je po vás. Zapomeňte na tanky 9. tieru, vaše šance se blíž prakticky nule. Jestliže nemá méně výdrže, než je alfa děla nebo pokud to není málo obrněný cíl.

Mám pocit, že kolová vozidla hrají spíše zkušenější hráči. Měl jsem celkem problém na něm udělat a udržet jedno MoE. Což u většiny tanků tieru 7 trvá cca 70 bitev, zde mně to trvalo skoro celou 100 a i poté jsem balancoval na hranici 65%. Ano, nejsem žádný skiller.

Jste celkem odkázáni na tým. Pokud nestřílí po tom, co nepřítele svítíte, tak sami máloco uhrajete. Jako u tieru 6 je důležité moudře volit cíle a když jde bitva do háje, snažit se urvat co jde.

Jak vy vidíte tuto kolobrndu?


Celkově se mi linie kolových vozidel zalíbila. Ovšem pochybuji o její použitelnosti pro SH a CW. Možná je to na jednu stranu škoda, ale vzhledem k jejich povaze jsou spíše pro zkušené nebo nadané hráče. Sám se spíše při jejich výzkumu bavím, není to jako s jinými větvemi.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Horko těžko mám tu sedmu a moc nebaví. Za mě velkej rozptyl super bitva, a pak hromada her kdy udělám houby. Závisí na mapě víc než normálně lehký tanky.

kvakin7
Čtenář
kvakin7

docela mě ebr baví, dneska ho asi dohraju a skočím do té VIII 🙂

MIB_Agent_J
Čtenář
MIB_Agent_J

Jsem stále na 6 tieru a prokousávám se velmi pomalu k 7-čce. Prostě utrpení. Snad bude 7 zábavnější.