Přinášíme několik obrázků z mapy Minsk, která právě šla ve dvou variantách na uzavřený test. Změny samozřejmě nejsou konečné a je otázkou kdy, v jaké podobě a nebo jestli vůbec se dostanou do hry. Ale je dobré že WG si problematických map všímá a snaží se s nimi něco dělat.

 

Celá mapa prochází velkými úpravami. Hlavní změny jsou v centrální části mapy, kolem památníku na Vítězném Náměstí ( Пло́шча Перамо́гі ) a v části parku naproti Běloruskému Cirkusu, drobné úpravy najdete i v západní části a u severního okraje mapy. Z obrázků není zcela zřejmé, jestli zůstala cesta mezi bloky domů u východního okraje mapy, každopádně zvětšení mapy, které proběhlo v minulé verzi úprav, zdá se zůstalo zachováno.

V severní části mapy byl zvýšen terén. Je to prezentováno jako “umožnění volnějších střetů na volném prostranství”, což je velmi pěkný popis prostranství krytého stíhači tanků, které ve svých palpostech za křovím budou nově navíc ještě kryté pevnými překážkami. Naopak vyvýšeniny a prohlubně kolem silnice v centrální části mapy nějaké ty manévry navíc jistě umožní, odebrání některých částí zídek umožní pohodlnější střelbu a rozestavěná budova naproti Cirkusu je také dobrým krokem k vyváženosti mapy. Spolu s úpravami některých vnitrobloků, rozšířením schodů a podobnými detaily vzbuzují úpravy mapy zvědavost a naději, že bitvy na Minsku budou pestřejší a umožní více různých variant jak a kde si se svým tankem budete moct zahrát.

16
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Minsk mám bloklej a tak to taky zůstane. 🙂

Jmeno1
Čtenář
Jmeno1

Chcete říct, že jste mi sebrali betonový sokl na A1 a přidali brod na A2? A kde teď budu kua kempit? 🙂

Guderian
Čtenář
Guderian

Minsk je u mna tiež bloknuty, keďže ta mapa je ake je a nie je ani historická. To radšej Stalingrad nazad, to je realne bojisko.:)

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Pre WG mam jedno riesenie ohladom mapy Minsk tuto mapu odstrante z hry cim skor pretoze je to totalne nezabavne nehratelna mapa. ALebo ju natiahnite volaco len tak random doplnte domy rieky mosty kopce a mate dalsie mapu pre FL

sindelarova92_monca
Člen

to by mohlo bejt zajímavý

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

Jo tahle mapa je fakticky omyl, kolikátá že už je to úprava po sobě? Téhle mapě jen pomůže jedině Shift+delete a budeme se na to snažit zapomenout. Jo ať jí klidně hodí na FL, stejně to nehraju tak je mi to volný.

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Vůbec na můj vkus je málo městskejch map…těšil sem se třeba na Charkov a podívej co z něj udělali…přitom dřív mi nijak nevadil. Hlavně že se pořád přidávají paskvily, ale soldní ryze městskou mapu neudělají.

wotplayer
Čtenář
wotplayer

problem je, že sa pridávajú mapy pre rajčiakov ktorí vedia zájsť len do prvého kríku čo na mape vidia a tam zostanú celú hru.. v každom rohu xxxxx kríkov pre zakempencov a novo pridaná mapa to isté…

Jmeno1
Čtenář
Jmeno1

Obecně městské mapy nesnáším. Ruinberg, Paříž, Himml atd. jsou vyloženě mapy pro střet HT a dalších obrněnců a zbytek může tak maximálně čekat jak to dopadne. Artyny a scouti jsou úplně v pasti. Minsk je pokus o kočkopsa jako Plzeň či Ensk, ale obecně jsou to všechno velmi neoblíbené mapy, které si hráči co čtu vypínají. IMHO nejlepší jsou pořád mapy jako Malinovka, Prochorovka či Murovanka, které mají jedinou nevýhodu a to jsou 3 arty na každé straně, případně moc nebo málo scoutů. Jinak si na nich zahraje v pohodě každá třída a ukáží se přednosti naskilených posádek, které naopak ve městě jsou de facto úplně k ničemu.

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Je to sice méně univerzální, ale otevřených map je mnohem víc, takže dobrou městskou mapu bych fakt bral..samozřejmě rozumně vybalancovanou, třeba něco jako Himml bych bral, ale aspoň o půlku větší. J

Guderian
Čtenář
Guderian

problem je,že sa snažia aby nove mapy boli zrkadlove čo je uplne zle. Ktoré bojisko je zrkadlove, Raz ma vyhodu jedna strana raz druha. Mne to nikdy nevadilo ak mapa bola historicka.:) J

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

To by ovšem platilo, kdyby ” raz jedna strana raz druha” se spravedlivě střídalo 🙂

Merlin40
Čtenář
Merlin40

Namísto jednoho kempu v severozápadní části mapy jich tam bude víc? OMFG, z toho sídla v západní části mapy už nepůjde severním směrem vyjet. Obráceně ale stále a pohodlně ano. Fakt balanced. Jinak souhlas, mapa je zbytečná, je to vlastně Ruinberg tisíckrát jinak.

Dedek
Čtenář
Dedek

Ruinberg je v klidu, ale Minsk mám vypnutej a vypadá, že to tak zatim i zustane

jukl
Čtenář
jukl

Úpravy mapy jsou vcelku logické – mapa velká do cypa, ale hraje se reálně na pár metrech čtverečních. Chtějí buffnout postup jižního týmu na západní straně, odkud je při dobrém spotu nemožno vyjet v podstatě. Ten betonový koblih na A1 tam nikdy neměl být, op pozice často, se tam postaví střevo a čau. Nicméně to asi gameplayi stejně nepomůže, možná pár tanků popojede o pár metrů dál, ale ocitnou se ve stejné situaci jako dnes. Mapu nemám rád, nicméně bloklou ji nemám, mám na ni obecně lepší hry než na Paříži, kde se často nedá vymyslet vůbec nic – ze stejného důvodu jako druhou mám bloklé retardované Letiště.

sejba
Čtenář
sejba

Mapu mám bloklou a tak to i zůstane , ono taky co přidali po 1,0 tak stojí za velké H , Velký park , Kampánie , Město duch , Charkov atd. Ani jedna není dobrá asi to nikdo z nich nehraje koridor , koridor a nic jiného.