Již v mém minulém článku Zlatá výzva jsem poukazoval na politiku WG. Dnes budu znovu kritizovat. Po opětovném prodeji Defendera (Object 252U) a kamufláží, které měly být odměnou za mise, přichází na řadu další ždímání peněženek. Progetto a neodolatelná nabídka.

Tento prémiový tank byl uveden letos na jaře při uvedení italské větve. Dále nabízí WG “neodolatelné” balíčky Tier VII tanků. Minulí týden to byl zase Eagle. Výše zmíněný defender je zase nesmyslně silný. Hodil by se spíše na devátou úroveň.

Dle mého, WG již neví kudy kam a ždímá z WoT co se dá. Nejsem sám, i na fóru se objevují hlasy, že není něco v pořádku. Problém těchto nabídek tkví v jejich cílení. Dlouho hrající hráči nepotřebují dávat do hry tolik financí, díky osobním zálohám, klanovým zálohám a misím. Hlavní skupinou, na které je zamířeno, jsou méně zkušení hráči, popřípadě nováčci – v textu je tank vychválen do nebes, balíček obsahuje prémiový účet a tak dále.

Ale kam to vše spěje?

Důsledek toho všeho je jasný, Tier 8 je zaplevelen prémiovými vozidly s nezkušenými hráči, kteří pak nadávají na MM a RNG. Jelikož mají pocit, že přeci WG jim prodalo nejlepší stroj na světě. Jejich hlasy volají po skill MM, nejlépe rozložení +/- 1. Všude lítá “zlatá munice” a aby jí lidé zaplatili, potřebují prémiový účet, někdy ani to nestačí, tak hurá koupit Fort Knox. Tier 10 je prakticky to samé. Napsal bych v bledě modrém, ale spíše je to rudá. Chybí u nich sebereflexe. Nepřemýšlí, jak je možné, že neprobíjí? Proč jsem dostal takovou nakládačku a vystřelil si jen jedinkrát? Radši remcají a vymýšlí konspirace o preferenčních účtech, či nějakém software ovlivňujícím jejich výkon.

Jak to tedy na publicu je?

Je zde malé procento hráčů, schopných lepších výsledků ve vyšších tierech. Dále je zde mnoho remcalů s malými zkušenostmi, ale se spoustou teorií. No a nakonec hráči s prémiovými vozidly a bez jakékoliv zkušenosti z nižší tříd. Vše díky snaze WG dostat všechny na desítky co nejdříve, aby se sypaly penízky. Největší záplava těchto hráčů je nečekaně mezi druhou a osmou odpolední. A samozřejmě o víkendech.

No a nakonec je tu plno boost misí na zkušenosti

Opět se jedná hlavně o osobní zálohy, ale i mise jiné, kde je odměnou různý počet zkušeností 5000, 10000, nebo i více. Tyto mise jsou denní, týdenní a víkendové. Kde jsou ty časy, kdy byly mise jednou za čas.

Bojím se o World Of Tanks. Pomalu ale jistě dochází k velké degradaci hry. Vytrácí se jistý um v boji a snaha poučit se ze svých chyb a vše je nahrazeno penězi.

Není vše ztraceno

Jestliže by se WG začal více věnovat začínajícím hráčům a nehnal je tak rychle na vysoké tiery. Dále by ze strany vývojářů nebylo špatné zaměřit se na stávající chyby, místo přidávání dalších a dalších vozidel. Jak prémiových tak standardních.

I když slibovaná česká osmička by přišla vhod.

Vidíte to podobně? Nebo máte jiný názor? Pojďte se podělit o váš postoj v diskuzi.


Nejsem extra “Skiller”, taky dělám chyby a to dost často. Ale mám i světlé chvilky, i já jsem do WG hodně sypal.

63
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Iksde_
Čtenář
Iksde_

Článek absolutně o ničem … to co si tu napsal se omýlá už pár let, jediná věc ve které máš pravdu je, že teamy na tieru 8 jsou více než z 50% složeny z prem tanků. Jinak jestli ti přijde defender jako silný tank, tak se asi řadíš k těm co hrát neumí nebo si ho nekoupil 🙂

Lumperion
Čtenář
Lumperion

A tak ten pocet premiaku v bitve se da pochopit, ne? Hraci si vydelavaji kredity, cvici posadky, nebo treba uzivaji goldparadu. S tim se da pocitat.
A k clanku…asi by mne taky nezajimalo ze strany wg, jestli ma problem nekdo s urovni hracu, zbozi se prodava, takze problem neni. No a kdo ma potrebu hrat jen “ligu”, nemusi trpet na publicu, ne?:-)

VijaCZ
Člen

Pokud ti vylepšený podvozek z IS-7 nepřijde na tier 8 premiáku jako příliš silný, je to tvůj názor. Já mám názor opačný, podle mě Defender nemá na tieru 8 co dělat a podle mě by řešením bylo mu přiřadit “tier 10 only” řazení do bitev, tedy že by neustále byl proti desítkám ale měl by tam přeci i tier 8 tanky – takže slabší soupeře než je on. Jinak to že se tohle téma omílá všude už dlouhou dobu je pravda a je to dobře, problém o kterém se mluví zůstává aktuální.

jarnotrulli
Čtenář
jarnotrulli

Já jsem si defendera teď koupil, ale abych pavdu řekl tak OP tank to není v žádným případě. Dneska tě goldem rozpáře každý LT, a to dělo je u něj naprosto tragický. Není nic neobvyklého že z 50m, domeřenej zezadu neprostřelím LT……navíc všechna artiny jdou automaticky po mě. Odehrál jsem s ním zatím 11 bitev a vyhrál jen jednu (pokaždé jsem mezi 3 nejlepšími hráči týmu….)
Jestli je něco OP tak Progetto m35 mod.46 – ten tank mám zadarmo a je to neskutečnej zabiják a výdělky jak prase…..

seppik
Čtenář
seppik

Myslím si, že každý hráč má své limity ve svém zlepšování a zkrátka pak ať dělá co dělá, lepší už nebude. Počítám se spíš mezi horší hráče, ale hra by mne určitě více bavila kdybych se s 8. tanky nedostával tak často do bitev s 10.tierem. Ano ať si Ti lepší hrají 9.-10.tier – hlavně mezi sebou s podobným WN a mi co by jsme chtěli hrát max. 8. tanky se jim tam nebudeme motat a hlavně podle nich kazit hru. Proto jsem si třeba kupoval prem. tanky s omezeným mm. Škoda, že v nastavení hry nejde tyto dva druhy hráčů od sebe oddělit, jako je v nastavení bitev hra jen pro 10. tanky. Udělat bitvy s omezeným mm , klidně by za ně mohlo být méně expů a kreditů a hře by to jen prospělo.

Honza7540cz
Čtenář
Honza7540cz

To je zase článek. Obchodní politika WG je jako každá jiná. Nebál bych se WG přirovnat k sp. Apple. Je na každém člověku jestli si chce a za kolik koupit zboží(službu). To že toho WG zneužívá je jiná věc. Proč by za dvacet korun prodával kamufláže, když k tomu může přidat zálohy. To samé s vyškolenou posádkou s jedním a nebo dvěma pérky. I já bych si rád takovou koupil, ale se třiceti tisíci goldy NE. Nedávno mě napadlo, že by mohlo WG nabízet zálohy na prémiový účet na čtyři hodiny po deseti za sto korun. Bohužel by to skončilo v balíčku se zlatem. Ale jak říkám je to na zákazníkovy jestli si službu zakoupí.
Co se týče akcí na týden, víkend, tak si pamatuji mnohem lepší časy. Týkalo se to hlavně pátého tieru. Znič 25 nepřátelských tanků a dostaneš 250 000 kreditů a nebo 80 procent kreditů navíc za výhru. Dnes je jiná doba. Já si třeba díky Halloweenu, který mě bavil a to je co říct, najel přes sto tisíc zkušeností.
Nevím co vidíš OP na Defederovi. To téma, ale rozebírat nebudu, na fóru je toho dost.
A neboj Doctore nic není ztraceno. Balíčky na vánoce jistě splní svůj úkol.
Nikdo nikoho tady nenutí nic kupovat, ale díky těmto lidem si ty můžeš tuhle hru zahrát. Chápu, že tě WoT baví, mě po šesti letech ještě taky(ale už ji tak moc nežeru), ale zjistil jsem, že jsou i jiné hry, jiný život.

watts1
Čtenář
watts1

V otázce gameplay natieru VIII + to vidím stejně – je zde propastný rozdíl úrovně v poslední době zapříčiněný v článku popsanými skutečnostmi. Navíc všechny tyto vlivy se v (hloupém) systému 3-5-7 projevují více než je zdrávo! Asi každý z nás co pravidelně hraje si musel za poslední dobu všimnou situace, kdy jedna ze tří “topek” je AFK, celou hru na redline nebo se utopí na začátku hry. Těžko pak takovou hru nějak zásadně ovlivníte s mid nebo low tier tankem. Stejné to je pokud se vám na top tier dostane četa začátečníků s pronajatým tier VIII prémiovým tankem bez kapky znalostí hry. Taková hra je pak často rozhodnuta ještě dříve než začne, ale především trvá cca 3 minuty.

Defender – s prodejem tohoto tanku se všechno výše popsané ještě zdvojnásobilo – pokud máte mm 3-5-7 a na topu 3x is6 proti 3x defender – nepomůže hráčům v is6 většinou ani značně lepší skill … a hra je opět o ničem. Defender je prostě špatně vybalancovaný tank – já bych ani netvrdil, že OP (ty lepší hráči často upřednostní jiný tank). Ale prostě do konceptu hry se stávajícím nastavením přináší značné nevyvážení bitev a tím zhoršuje i celkový herní zážitek.

Na druhou stranu pro WG je to prostě určitý obchodní model – více hráčů na tieru VIII + – více goldů.. více prémium účtů.. více prem. tanků … atd.. takže se není čemu divit – nemyslím, že by WG nějak rapidně ubývalo hráčů (jen subjektivní názor)…takže bych se o hru jako takovou uplně nebál.. o co se bojím je hratelnost a herní zážitek pro ty, která hledají v hraní WoT i určitou dávku skillu a taktiky na randomu.

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Rozhodně souhlasím s tím, že frekvence akcí slev bonusů a všech možných postrků se dostala do neuvěřitelných obrátek. Taktéž prodeje tanků které dřív byly jen vzácně, se objevují čím dál častěji. Podle mne je toho skoro už moc.

Vortho
Čtenář
Vortho

Defender má naprosto kriploidní dělo, se kterým když trefíš, natož v dnešním MM probiješ (beru souboj heavy vs heavy), tak můžeš slavit. Má taky naprosto kriploidní konstrukci podvozku (má ho jako sukni) – dostává na kolečko a když kvůli tomu dělu vyrazíš na close combat, tak i na spodek štiky. Stejně tak při palbě shora je vrchní plát jeden velkej weakspot. A co si budeme, při hulldownu z kopečka se střílí hlavně shora dolů. To mi připomíná, že ten tank nemá ani depresi, takže ukazuješ spodní plát a kolikrát i část spodku, abys nějak vyjel. Protože opět debilní podvozek. Má pancíř na boku, to jo, ale ten opět nemůžeš využít při sidescrapu, protože jak jsem psal, budeeš to dostávat přes kolečko. K tomu si připočti náchylnost na HE (japonský obludy, shitbarny…) a snad ti dojde, že s tím, co v bitvách teď jezdí, je 252U chudák pomalu i v čistě osmičkovým MM. Ale lamě to asi nevysvětlíš.

Jinak by mě zajímalo, v čem je rozdíl, jestli lama hraje pětku nebo šestku anebo prémiovou osmičku… nech mě hádat – v ničem. Teda krom toho že s tou osmičkou si aspoň nějak zahraje, protože na vyšších tierech už to není tolik o individuálním výkonu. Nižší tiery jsou plný honičů ega a statů, kde ti stačí nastřílet cca 1300 dmg, abys měl výhru vlastně jistou, když teda zbytek týmu nejsou úplný lobotomici a ty to nedoháníš, až když je rozhodnuto (3:6 aj.).

Myslím si, že tenhle článek nemá wotko.cz vůbec zapotřebí.

watts1
Čtenář
watts1

btw: komentáře typu “článek o ničem” opravdu nechápu.. – vždyť pouze článek zadává podnět k diskusi a ukazuje pohled autora – nic víc.. nic míň… od toho tu přece jsme – pobavit se o Wotku ať už máme názory jakékoli:)

Vortho
Čtenář
Vortho

Autor není celebrita s respektem, u který by si člověk ten názor rád přečetl (ne jenom z principu “co je to zas za blbost”) a nepovažoval to za ztracenej čas. Psát tady svoje názory každej, tak wotko úplně ztratí informační hodnotu a stane se z toho blogérsko-bulvární koutek plnej rádoby pisálků, který ani nezvládaj psanej projev. Čemuž se tenhle projekt už bohužel několikrát přiblížil. 🙂

Garrth
Admin

projekt je zalozen na tom, ze ma kazdy pravo vyjadrit nazor … kdyz se ti to nelibi, tak sem nechod, zaloz si neco sveho, nebo proste jen jdi do zadele

Vortho
Čtenář
Vortho

Aha, já myslel, že u článků jsou diskuze a že má wotko dokonce i vlastní fórum. Ale tak nic. Asi to jde jenom touhle formou. 🙂 Jak říkám, vzít to z tvýho nebo autorova úhlu pohledu vícero lidí, tak se vám z celýho projektu stane bezcennej brečící koutek. 😀

Garrth
Admin

ach jo … necetl, ze? https://wotko.cz/about/o-nas/

watts1
Čtenář
watts1

opět někdo kdo se snaží tvářit jako velký inteligent přitom není schopen pochopit smysl těchto stránek (tak jak je autory prezentován)….zkus se nejdřív zamyslet co znamená odkaz v horní liště těchto stránek “přidat vlastní článek” – k čemu tak asi slouží?

Garrth
Admin

protoze ti inteligenti, co nadavaji na “článek o ničem” chteji jen proste informace, ostatni veci je nuti premyslet

Vortho
Čtenář
Vortho

Jedině děti přemýšlí o pohádkách. 😀 Místo toho by se spíš neškodilo zamyslet nad tím, čím to je, že tenhle “jev” postihuje všechny vydavatele her? Třeba tím, že hráči ty hry opravdu takový chtěj? Nebuďme pořád zaprděný v časech minulých, kdy o podobě her nerozhodovaly trendy a přání hráčů, ale čistě ideje vývojářů. 😀

Garrth
Admin

z her, ktere hraju ja, to nepostihlo zadnou

gormit
Čtenář
gormit

Přátelé PROČ věnujete čas těmhle výlevům 🙂 … hru hraju cca 4 roky, účet, jsem zdědil po synkovi, kterej už dávno hraje něco jinýho a mám 22K bitek, hraju jen random a bez čet. Podobná slohová cvičení čtu po celou dobu co tu hru hraju. A za tuto dobu máme hd tanky, hd mapy, nové větve, nové mechaniky, nové premiáky, nové národy a také celou řadu různých kravin a kauz … ale to k tomu patří, za mne wotko žije a rozvíjí se … stačí se podívat k sousedům na, určitou skupinou vtipálků, protěžované ÁAWWÉE, tam není nic, hnusná grafika, minimum hráčů, nula nápadů. Podstatné je to, že pokud chce komerční produkt dále existovat musí fungovat finančně a to jde. Fialky nikoho neuživí a tak musí wg vymejšlet jak na to. A logicky zjistilo, že wotko prostě nemůže bejt nějakou ligou pro fialky a nováčcci se musí co nejrychleji naloďovat. A je to komplikované a ne každému to dojde a k nějakému výkonu se dostane. Včera mne na malinovce například začal odstřelovat pomateně bloudící spojenec, který měl 60K bitek a 2800 osobko. Prostě tak to je. Sám mám účet po synkovi a za freečka jsme kdysi bourali desítky a pak koukali, že to nejde. WN jsme měli tak 600 … vrátil jsem se šesty, udělal své první tři znáčky na T3485 a jen lehce se věnoval vyšším tierům, nyní mám wn 1200 a recent okolo 1500 – 1600 prostě postupně se to učím a našel jsem si v tom to své … takže hraju osmičkové premiáky a k tomu expím jednu větev. Modelka, Type, T44-100, Evan to jsou mé hlavní mašiny a jsem spokojenej … můžu si dovolit zagoldit, neprodělávám (má cca 60 mega kreditů), vylepšuju posádky a k tomu vždycky dodělám nějakou větev. Podtrženo a sečteno, pisatelé těhle úvah by měli věnovat čas něčemu smysluplnějším, než jen stále dumat nad tím proč jsou WG idioti 🙂 … mimochodem comeback defa nic hrozného nezpůsobil … naopak wg zbouralo hloupý pomník a samozřejmě si i pořádně vydělalo 🙂 .. a já jim to přeju !

Garrth
Admin

“stačí se podívat k sousedům na, určitou skupinou vtipálků, protěžované ÁAWWÉE, tam není nic, hnusná grafika, minimum hráčů, nula nápadů”
– grafika uz opravdu zastarala, po spojeni ru a eu serveru jsou cekaci fronty do 30s, hracu je celkem vic nez na wot eu serveru a napadu? mensi rng (10% na ap, na heatu vic), funkcni pancir a spousta dalsich veci … ta hra mela potencil poslat wg na sibir, ale bohuzel to podelali sami eu vydavatele my.com, kdyz si najali retardy jako je silentstalker, co umi hovno, ale umi o tom dobre kecat

gormit
Čtenář
gormit

jo .. v pohodě .. spojení serveru jsme přehlédl o ss mluvím a podle mne neměla poteciál … vznikla s cejchem kopie a je zaměřená na nové tanky … mnoho lidí chce hrát epic stroje ze SWW

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Cejch kopie…omg a v cem a jak zasadne by mela byt jina? Kourovy efekty z monitoru a pod? Kdybys tu hru aspon nekdy hral a pak je srovnaval..a neuvedomujes si to zasadni…tyhle “kopie” posouvaji i to tve bezchybne wotko dopredu..to si uz konecne uvedom :-).

gormit
Čtenář
gormit

samozřejmě že jsem si to kdysi naistaloval a zase odinstaloval – nelibí se mi to – je to hnusné … to si přiznej a vzniklo to jako plagiát … to si taky uvědom … bohužel si pamatuji dobu kdy se klonovalo, přetahovali lidi, snažili se switchnout komunitu … prostě bud v klidu a nenavážej se do mne … nemáš rozhled a to není můj trouble ale tvuj 🙂

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Nemas psat sracky, o kterych vis hovno…typickej lahvacovej zaprdenec, kterej uz se v zivote k jine hre, nez je wot, ani nepodiva.
Cos stihnul odehrat? Par bitev na 1. a 2. tieru? Tos tu hru fakt jeste nezkusil, nehlede k tomu, ze je tam od te doby uplne jinej strojovej park. ..kurva ty o tom wotku furt basnis, jak nejakej politruk…a korunu nasadils tou blbosti, ze chces hrat epic bitvy s vehicly z 2.sv…asi hrajes wotko na jinym serverech, nez ja.

gormit
Čtenář
gormit

jejda to je roztomilé vztekání 🙂 a přátelé proč ? … prostě protože někdo řekne, že ÁVÉE je hnusně vypadající kopie … položme otázku PROČ se koukat na něco, co je objektivně hnusné …. fakt nevím … např, nyní ve wotku máme novou mapu Hranice říše …vůbec mi to na ní nejde, ale kochám se, je to nádherné. Proč tedy věnovat více než lehký náhled něčemu co se mi nelíbí ?, nevím 🙂 … Jinak milý Luperione, já zde nepíši poprvé a o wotku nebásním, jen se, např. k tomuto článku nechci přidat, protože je prostě trapněj. Jo Pokud si po sobě dobře čtu tak jsem napsal EPIC stroje ze SWW a ty mi vkladáš to úst EPIC bitvy … jestli mohu požádat tak nepřekrucuj, já samozřejmě chápu, že ve wotku, jsou to často spíše funny bitky, než epic bitky., ale rozhodně s epic stroji ze sww a nezlob se, lidi opravdu chtějí drandit s tigrem, t3485, kv1 atd… prostě tohle ÁWÉE nemá, fakt nemá … ale zase má jen ty epic bitky … já vím :):):)

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Kochej se grafikou..to je takovy pozlatko..ja mam zas nazor, ze akorat mapy jsou horsi, nez byly..jasne, chces historicnost, to vetsina…ale s 20k bitev bys mohl vedet, ze ani ve wot neni jen vse ruzove.
To by se dalo v pohode prehlidnout, ty tvoje kecy o tom, ze te AW nebavi, kdybys k tomu nemel ty tvoje debilni dovetky. Vis o tom prd a hlasas ty svoje moudra.
Tvuj rozhled bych fakt nechtel mit, ty uz nikdy jinou hru hrat nebudes, a ani nemas poneti, jak se okradas o zabavnost.
Kdyz to dam do prirovnani…hrajes si jen doma na dvorku, tak nekritizuj to, co se deje venku za plotem.

gormit
Čtenář
gormit

za plotem … nezlob se, ale AWÉ je za plotem a tam i zustává, ta hra je stále ve stavu klinické smrti a dokud do toho nenasypou majlant tak to bude jen horší a horší a to co jim chybí neudělají za tejden, spíše je to otázka několika let …. a opět proč mi něco podsouváš 🙂 .. a ještě tak nejapně … nevím, že bych spojil histročnost s čímkoli jiným 🙂 … prostě wotko je postavé na strojích – + SWW, což je lákavé a lidi to chtějí … tak to prostě je a je .. tečka. A vůbec proč do toho taháš muj rozhled do jiných her … neznáš mě a nic ti do toho není … já opakuji, že jsem reagoval na článek zde zveřejněný, který docela stereotypně hejtil wotko a napsal, jsem, že za dobu co tu hru hraju se ledacos povedlo, na rozdíl od druhé tankové hry 🙂

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Ja neposuzuji hry z ekonomicke stranky, to mi je sumak, ja se chci u hry bavit. Narozdil od tebe, ktery zamerne prehlizi neduhy ve wotku. Narazis na clanek…ja na tvoji zaslepenost. To je jak kdybych ja mel nadavat na War Thunder…proc? Proto ze tu hru nehraju? Nekdy k tomu dojde treba, ale nehraju to jen kvuli casu…nechcu ho melnit do dalsi hry. A verim tomu, ze i tam jsou lepsi veci, nez v AW a wotku.
Dobre to popisuje kolega pode mnou…cheaty, rng…to jsou neprehlednutelny veci…a jen ty je snad nevidis. Beru to tak jak ty, je mi to u zadele, hraju to, co mne bavi, ale nebudu o wotku hlasat, ze je vlastne perfektni. Neni..a uz ani nebude, protoze hru jako takovou zabije prave ta komercnost..pri tom by stacilo se tomu venovat rovnomerne…hledet i na tu hratelnost. Ne jen ” bezhlave” zdimani penez.

Garrth
Admin

“ale AWÉ je za plotem a tam i zustává, ta hra je stále ve stavu klinické smrti”
– momentalne ma v rusku vic hracu nez wot …

gormit
Čtenář
gormit

…no tak to jsem rád, že jsou tvůrci hry spokojení … 🙂 … nicméně já bych si dovolil tvrdit, že ke spokojenosti je velmi daleko, nebo se pletu? … :):) a hra nemá žádnou budoucnost protože zaspala dobu. Wotko taktéž nemá žádnou zářnou budoucnost, protože životní cyklus obou her je za zenitem, starší hráči odcházejí a nováčci nemají šanci efektivně se dostat do hry. Nicméně zatím stále je to celkem rozvíjející se prostředí, kde se je na co těšit (a z čeho být následně vyléčen :)), za co utrácet a na co se koukat. Tak to vidím já a lidi z mého okolí … zrovna nedávno mi kámoš psal …”koukal jsi na Mike Case …on natočil ÁWÉE … to ti bylo tak hnusné a divné…” Proto se nepřipojuji k hejtění WG :)!

Lumperion
Čtenář
Lumperion

…zrovna vcera jsem si pustil ten zaznam ze streamu…myslim, ze byl z doby pred sloucenim serveru…ale tos vybral spatne, on se neumel ani pripojit do hry 🙂

Odkaz DEBILOVI
Čtenář
Odkaz DEBILOVI

Lumperion, když dokážeš vulgárně nadávat jiným, tak tedy tobě taky něco od strdce.
JSI TOTÁLNÍ DEBIL a svůj názor si strč do prdele.

Lumperion
Čtenář
Lumperion

DDD…blbecku, proto si musis narychlo vymyslet nick? …decko…se nekteri chovate, ze vam ta hra patri, prdlajs…bezvyznamny zrnka jak kazdej druhej.
No a ze zvedavosti, dite, kde jsem gormita vulgarne urazel?
A jednu radu vsem tem deckam, misto hunteni wotka se zamerte na svou cestinu…nekteri jste fakt kousci.

VijaCZ
Člen

Stran AW – když budu chtít vidět pěknou grafiku tak se podívám z okna, mam tam terasu, zahradu, jezírko, přes ulici les a ve vedlejším údolí řeku. Po hře chci něco jinýho, především hratelnost a z ní přímo vyplývající zábavnost. Když se po placatý mapě budou honit dvě kostičky a bude při tom prča, tak je to hra která splnila svůj účel. Grafiku neřadím na přední místa stran priorit. Zábavnost WoTko ještě stále má – jinak by jsme ho nehráli. Je ale těžce poznamenaná tím že se neopravují často dost vážné chyby, a to dlouhodobě, upřednostňuje se krátkodobý likvidační výdělek před dlouhodobým stabilním příjmem a že je firma naprosto hluchá ke zpětné vazbě. Jelikož tu hru mám rád, prostě mi to nedá a budu zkoušet všema možnejma způsobama říct majitelům co se mi líbí a co ne, a proč třeba nedám do jejich produktu svoje peníze. A k tomu patří i vydávání takovejchhle článků. Říkejte si tomu třeba brečíky, to je fuk. Já osobně budu WG chválit jen tehdy když bude za co.

Kis
Čtenář
Kis

EDIT: Tak za mne ať si prodávají co chtějí i 10 prémiové tiery. Akcí ať je taky klidně víc na mne osobně to nemá vliv. Za mne má každý právo si koupit ve hře co chce i rajče. Ale nelíbí se mi umélé zvýhodňování slabých hráčů díky RNG aby jim zůstali ve hře a neutekli jim když zjistí že nic neumí. Od jisté doby neplatím a ani nebudu i kdyby do hry dali ke koupi cokoli. Nebudu platit přece za hru prolezlou cheaty jiných stran a prolezlou největším cheatem co je ve hře a tím je RNG. Je mi totálně putna jestli proti mně stojí rajče v prémiovém tanku na tieru 1 nebo 10. To co tuhle hru kurví nejvíce je posrané RNG a cheaty a to je to za co může WG v obou případech. Rajče neví ani kam střelit a díky RNG tě pošle na ránu do garáže. Ty ho trefíš z boku na místo bez pancíře a ono to buď neprostřelí nebo to tank úplně mine. Jako stojíte hned vedle sebe v zaměřovači máš 98 procent siluety tanku zaměřeno přesně na weakspot a RNG poví poletí to na ty 2% co jsou mimo jen proto že WG předem nastavilo která strana zvítězí. No to by ve skutečnosti snad minul jen slepec z granátem co nebyl soustružený ale ukutý na kovadlině. Co by tuhle hru zachránilo by bylo zrušení RNG a nebo jeho snížení na minimální hodnotu. A za další osobní ohodnocení za každou bitvu ať vyhraješ nebo prohraješ měl by si dostat body za to co si uhrál a ne že každé vemeno dostane více bodů jak ty jen pro to že ač nic nezahrálo bylo ve vítězném týmu. Za mne by vítězství mělo být zaznamenáno jen statistický ale né bodově. Každý ať má body jen za to co uhrál a ne za to co uhráli jiní. Díky osobnímu ohodnocení na které by nemělo vliv vítězství nebo prohra by se už nestávalo že by se šli hráči utopit šli by afk nebo se nechali schválně zabít hned na začátku aby mohli hned do další bitvy. Každý by bojoval o každý výstřel protože by věděl že za něj dostane body a né že vyplýtvá munici ať už golfovou nebo obyč a pak za prohru dostane kulové. Paradoxně by pro mne bylo i dobře že jsem v týmu co prohraje protože dobrý hráč si vesměs nejvíc nastřílí v prohrané bitvě protože rajčátka se bezhlavě rozjedou když cítí že vyhrávají. Opravdu mívám nejvíc nastříleno v prohraných bitvách ale k čemu to je když za prohru dostanu kulové jen vyplýtvám drahou munici za nic. A rajčátka co nic nezahrály dostanou veselé expy a credity do vyššího tieru za to že zahrála úplné hovno. To je ten hlavní důvod že nahoře jsou rajčata. Ne nejsou to prémiové tanky ale to že dostávají expy bez toho aniž by bitvou získali nějakou zkušenost a nic je ani nenutí se nic učit protože expy za vítězství jsou jisté ať hraje jako idiot nebo bůh. Také… Číst vice »

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Jasně kdo jinej 🙂

watts1
Čtenář
watts1

no .. za to ty určitě budeš fialka podle toho co píšeš..:-D

btw: pokud si dokážeš nastřílet nejvíc při prohře.. tak asi děláš něco špatně 😀 (jen podnět k zamyšlení) :))

hb74
Čtenář
hb74

smutný je, že Kis má v mnoha ohledech pravdu. Podle mě zábavnost hry jako takové klesá. Důvody jsou známy a uvidíme, co s tím WG udělá, HB

jarnotrulli
Čtenář
jarnotrulli

Ale ono je to přece logický…..já mám všechny Radley-Waltersovy medaile taky zjískané při prohrách…..8 killů + DMG větší jak zbytek týmu ale prohra……

Guderian
Čtenář
Guderian

je pravda ako bolo spomenute, že akcie, bonusy su teraz ako na bežiacom páse.Kde sú tie časy,ked sme sa tešili na víkend čo bude za akcia a nový premiák bol veľký sviatok.:D
mne to osobne nevadi. Takže budem top tier s osmičkou, ale budem mat polovicu tímu bootov… TO fakt nechcem.:)
Je pravda, že WG ryžuje ,kde sa dá… poriadne to roztočili hlavne počty premiákov, chudáci zberatelia ty im naplnia kapsy.
Osobne mám 5 premiových VIII. tankov /SG,Lorrka,Progeto, modelka…klasické obľúbene stroje:)/ ktoré točim su to vozidla,ktoré vedia nastielať a obstát i s X-tkami. Našťastie ma nezaujíma cvičenie posádok /jazdím strom a nejak nepotrebujem mať všade 5-6 skily na posadke/a nie som zberateľ.:)

Le3ky
Čtenář
Le3ky

mna to stale bavi uz 6 rokov a ked sa mi nedari tak to vypnem a tyzden nepustim nie som na tom zavisli. Tanky kupujem, premium mam skoro stale. Ja by som prijal ak by sa dal spravit v hre z obycajneho tanku premiovy za peniaze. Moj tiger by si uzil . Alebo aj kebyze idu vyssie na tier 11-20. AW som skusal kupil aj premiovy tank aby som hru podporil , ale nebavilo ma to. Nech sa wotku este dlho dari …..

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Stále zapomínáte na jednu dost podstatnou věc. Ta hra není vaše, ta hra je pro všechny hráče, bez rozdílu. Jde o hru typu “free to play” a proto, jako v každé takového hře, máte hráče všech typů. Takto je hra koncipována a tak to bude i nadále stejné. Kdy se jednalo o placenou hru “a priori”, pak by tu těch noobů, rajčat, či lam, bylo daleko méně. A ždímání peněz? Již dávno všichni, kdo se o dění v herním průmyslu zajímají ví, že největší zisky jsou generovány v hrách F2P, a WG je toho důkazem. Proto neustále nový obsah – hráči to chtějí, bez toho, by wotko jen umíralo. Bohužel to je rub konceptu zvaného F2P. Buď to přijmete, nebo se s ní rozloučíte. Ostatně průměrný herní věk hráče jednoho titulu jsou max. 3 roky, pak jde zpravidla dál. To, že tanky, ale i jiné hry, hrají i ti, co si tzv. honí e-péro, je známá věc, ale jsou tu ostatní, a je jich většina, které žádné xvm a jejich výsledky nezajímají (více než 95% hráčů), ONI PROSTĚ JEN HRAJÍ SVOJI HRU – TANKY, a tím to pro ně končí. Bohužel někteří, zejména honiči “e-péra”, to stále nemohou, nebo spíše nechtějí pochopit. Jen když se podíváte na fóra, tak je navštěvuje cca 1% z registrované hráčské komunity, a to v lepším případě. Takže asi tak. WG ví moc dobře co dělá, proč to dělá a jak to dělá. A pro reptaly, co budou narážet na označení F2P, tak si nejprve zjistěte co toto označení obnáší (ne to co si myslíte), než ze sebe budete dělat …
PS: Šetřete si na Vánoce, bude jedno velké, opravdu velké překvapení. 🙂

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

No trochu zevšeobecnuješ, ale samozřejmě v základu máš pravdu. Jen podotýkám, že rajče bude rajčetem ať se o staty zajíma nebo ne 🙂 Tudíž to můžeme komentovat, protože samozřejmě ovlivňují hru pro všechny.

Jamato
Čtenář
Jamato

Já jsem rajče, protože jsem hodně her za relativně krátkou dobu odehrál špatně a pokazil jsem si staty na dlouho dopředu. Dnes mám recent staty zelené a jako rajče drtím namyšlené duhové egouše všech barev, kteří si myslí rajče=nic neumějící odporná sračka, je třeba ho ihned zničit. Jen tak dále, činíte mi tím vlastně radost ze hry.

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Kdo my? Netuším na co reaguješ. Ty duhovej egouši…duha obsahuje i červenou barvu.

Lord_of_lemra_CZ
Admin

On je celkem velkej rozdíl, kdy se hra dá považovat za F2P a kdy už je hra označována jako P2W. Bohužel, jak už ze statistik znovu prodávajícího defendera můžeme vyčíst, hra se přiklání k P2W.
A prosím o registrovaných hráčích nepiš, spíš piš o aktivních hráčích, což je cca 0,4% (beru to jako 50 mil. registrovaných a z toho 200 tis. aktivních).
No ono u toho ždímání to je taky jinak, než píšeš. WoT má oproti nejvýdělečnějším hrám úplně jinou ekonomiku. Ve WoT tě do nákupu prémiového účtu ta ekonomika prakticky donutí, kvůli tomu, že ti prostě dochází peníze na nákup nových strojů a nemáš tolik času si grindit na malých tierech. Oproti tomu ostatní hry vydělávají na skinech a hru si tím pádem neurychlují ani neovlivňují hraní ostatním (oproti defenderovi ve WoT).

jarnotrulli
Čtenář
jarnotrulli

Myslím že WG asi neví co dělá. Pamatuji doby (cca před 3roky) kdy bývalo online cca 200000 hráčů, zatímco War Thunder hrálo cca 40000. Dneska je přes den online cca 1/3 jak dřív, ale WT hraje naopak 2x tolik lidí.
Dřív si prakticky všichni moji klanový a známý spoluhráči platili PÚ a kupovali goldy, dneska už tak skoro nikdo nečiní……proč? protože nikdo nechce strkat peníze do hry, která kde evidentně do kytek a navíc už není vůbec zábavná, protože 2-3minutový bitvy kdy o výsledku rozhoduje de-facto už jen MM a RNG jsou prostě nezábavné..

DJW_
Čtenář
DJW_

Ja by som si dovolil oponovat k tym “konspiraciam” o nelegalnom softveri, ergo cheatom. Pouzivanie cheatov vo WOT sa obmedzilo len mizerne malo, stale su bezne padacie mody, tundra a aimbot.
To je neuprosny fakt

marty
Čtenář
marty

JJ včera po půl roce jsem se přihlásil do hry a vzal 3x artynu X tier (ano také je nemám rád, a proto za ni sem tam si zahraji, WG řeklo že je to naprosto v pořádku šikanovat ostatní hráče), výsledky 2:15, 15:3, 15:1 … rozhodnuto do jedné minuty, GG WG tohle nehodlám hrát a to jsem wot hrál 6 let.

12Stig12
Čtenář
12Stig12

Edit: doporučuji kliknout na číst dále, pro větší přehlednost komentu. Dle mého názoru je jen brečení autora. 1) prodej Defendera – ano má silný pancíř oproti oponentům, ale pověst OPčka mu udělali hráči, kteří neumí pořádně hrát a do hry nikdy neinvestují ani hlaíř – čili děti a brečí, že je to moc silný stroj, protože ho nedokáží zničit + ho ani nikdy nebudou mít. 2) Prodej Špagety a VII – nevidím zde nějaký problém, pokud zde není E25, což není. Špageta potřebuje zkušenosti, aby se s ní uhrál lepší výsledek, kvůli abseci pancíře a mechanice nabíjení. Z VII jsme měli VK45.03 – mix Tigera I a Tigera II s pancířem stejně neúčinným jako má Tiger I, Steyer – smutný TDčko, americký Škorp – méně smutné TD než předchozí, KV-122 – prémiové ISo a Panther M10 – rychlé flusátko. Eagle – pomalejší a slepější T20 s lepší pancířem (který moc nevydrží – pokud netrefíš mantlet) a lepším dělem. 3) speciální kamufláže – ano, zákeřný krok, že je prodávají, ale to se od WG dalo čekat a radši vidím toto, než aby emblémy a nápisy na tancích dávaly bonus různým členům posádky, jak to chtěli udělat v Rubikonu. 4) Rajčata a remcalové na vysokých tierech – Rajčata, ty tam byla vždy a zkušený hráč řadu let ví, že spoléhat se na tým je největší chyba, která se dá udělat. Ano je jich víc, ale jen co vyprší pronájmy, hned to bude lepší a navíc jak se s tiery zvyšuje ekonomická nákladnost, tak neplatící račata dlouho nevydrží a vysokých tierech a ráda se vrátí na nízké. Teď platící rajčata byla na VIII prémiácích, aby vyždímala co nejvíc z Halloweenského bonusu co nejvíc, ale kdo nevěnoval pár večerů vydělávání, při této příležitosti. Remcalové – ti jsou součástí koloritu od počátků – oblíbené hlášky – gold noob terorist či protekční účet… 5) Všudypřítomné goldy – tady se s autorem shoduji na tom, že je to největší problém dneška – potkal jsem fialku v X Pattonovi, co mě cinkla, když jsem jel ve VIII prem WZtku TDčku a hned druhá rána byl gold. Zlaté časy, když se goldy šetřily jen na pár potřebných tanků, ale dnes už hráči nehledě na svůj a protivníkův tier a vozidlo jsou schopni při prvnim dinganci nabíjet goldy, i když to třeba byl lucky bounce… 6) Náprava – a) WG nikdy nepomůže nováčkům zlepšit se – za těch let na to měli času dost a ani ťuk. b) Oprava chyb – občas něco opraví, ale aby zároveň zkazili další 2 věci. Je třeba si uvědomit, že WG nemá zájem o rebalanc starých strojů, aby byli dnes na úrovni, ale radši přidají nové, aby lidi za jejich rychlé odemknutí platili (př: E100 vs 60TP). c) Obava o hru – začal jsem v září 2013 a asi od léta pravidelně slýchávám, že WoT jde pod kytky a za 2 roky je hra mrtvá. Ano, vím, že jednou na ni taky dojde, ale myslím si, že pár let ještě vydrží, protože bude dost… Číst vice »

Vortho
Čtenář
Vortho

Čti si fóra. Zjistíš, že WG se řídí komunitou víc, než si myslíš. Kdyby se jí řídili ještě o kousek víc, tak je hra vážně v loji. 😀

Garrth
Admin

ne, exc umrel proto, ze nikdo z vedeni neni hrac a odmitli poslouchat co jim rikam

Garrth
Admin

jediny kdo pracuje pro wg jsi ty – jednoznacne jsi najaty a placeny troll, ktery se objevi pokazde, kdyz se do wg zacne nekdo z mych lidi navazet

vyrid svym sefum v Minsku at jdou do prdele a Kaju vezmou s sebou

samozrejme ze sem zacnes vypisovat, jak moc to neni pravda a ze nam za to urcite zaplatil wg – nasrat mily pane, kdykoliv se napsalo neco negativniho o vytahovani penez z hracu, tak jsi tam hned byl a utocenim na ostatni ses wg zastaval

velka cast mych kamaradu jsou slovaci, ale ani jeden z nich se nechova tak stupidne jako ty a pokud je vas tam, odkud pochazis, vic, tak doufam, ze tam i zustanete … pokud sem chces chodit, NEBUDES se navazet do redaktoru ani do ctenaru

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Vitej zpet Ferdo 🙂

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Vim…nejsi ani Icemann, ale i s jeho nazory absolutne souhlasis 😀

Garrth
Admin

ja se nerozciluju, jen by me zajimalo, kde se tyhle nesmyslny famy berou … ikdyz by me teda nevadilo, ze by mi wg platil, alespon bych nemusel vzit druhou praci abych vsechno utahl

v tom pripade jsi velmi dobry jaderny fyzik, protoze tahle stranka funguje 8 mesicu naprosto bez problemu a presahla navstevnost exu bez investice jedine koruny

klidne si nazory pis, ale na tema clanku, ne na redaktory a ctenare, protoze hodne lidi odradilo prave tvoje vystupovani, takze kdyz to zmirnis, nemam s tim problem

Garrth
Admin

jo to zhodnoceni bylo docela ok, jen to neprezen

clovece nemas, mas tendenci hned kazdeho napadat a to se mi prave nelibi – udelejme dohodu, ty se budes drzet a ja to nebudu resit (pokud to nepresahne nejakou hranici)

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

I vydal se Icemann do světa, kde se s Ferdom potkali, nelenili a zasadili semínko, ze kterého vyrostl JozkoMrkvička, nám to však nevadí, my se tomu zasmáli. 🙂

VijaCZ
Člen

Mrkvičko, kámo, pobavil si mě, podobnost s Icemanem je určitě jen čistě náhodná 😀 Děkuju za hodnocení mojí osoby, a jediný co bych dodal že jako vtipálek tu diskusi můžeš jen pozdvihnout (každý se rád zasměje) a předpokládám že vážně tě brát snad nikdo nebude.