Článek na prémiový účet je venku a bohužel musím říci, že vyvolává více dotazů, než odpovědí. Proto jsem se rozhodla se na tuto novinku podívat trošku podrobněji a prozkoumat výhody i nevýhody.

Cena PÚ by měla zůstat stejná:
Běžný prémiový účet = 250 zlaťáků za den
Prémiový účet WoT = 250 zlaťáků za den

Navíc je zde zajímavá věc:

WoT PÚ = staré bonusy + nové bonusy za stejnou cenu -> dostupné ve hře za goldy
WG PÚ = staré bonusy, ale pro všechny 3 hry od WG -> dostupné pouze v prémiovém obchodě za peníze.

Co je ovšem k podivu je, že i toto má svůj háček, respektive to není tak úplně dobrá zpráva pro všechny hráče, ale jen pro ty, kteří hrají čistě jen WoT. Před celkovými změnami stran PÚ platil tento bonus pro všechny 3 hry od WG. Sice byly bonusy x let stejné a tedy i zastaralé, ale i tak byly pořád výhodné. Chápu, proč se WG vydává tímto směrem, finanční stránka je pro vývoj hry kupředu potřeba a nikdo to nebude dělat z dobroty srdce, ale pubertální hráčka ve mě momentálně trucuje.

Uplatnitelný modifikátor na ZK
WG: “Chtěli bychom, abyste dostávali bonusové ZK navíc k těm, které získáváte v bitvách. Díky PÚ WoT budete moci uplatnit modifikátor 3x a zvýšit zkušenosti získané ve vašem posledním vítězném boji. Tento modifikátor můžete použít několikrát za den, a to kdykoliv chcete a při hraní s vozidly libovolné úrovně, abyste díky němu mnohem rychleji vyzkoumali nová vozidla a jejich moduly. Pokud jste navíc nevyužili modifikátor 2x (například za první vítězství), tak můžete navíc uplatnit 3x bonus a okamžitě získat 5x ZK v jedné bitvě!”

Tuto možnost vítám a chválím, ovšem i zde vidím háček. Podle videa by těchto modifikátorů mělo být celkem 5, což se již vyplatí a navíc můžete modifikátor použít pokaždé na jiný tank nebo všech 5 na stejný tank. Z druhé strany to znamená, že se WG rozhoduje jít směrem, kdy bude expení rychlejší a mnoho hráčů se tak dostane na vyšší tier rychleji. To nevidím jako pozitivum, jelikož hráči se musí na začátku naučit, jak s herní mechanikou zacházet a jak se spolupracuje s týmem. Mě samotné trvalo několik tisíc bitev, než jsem dostala rozum a začala se o tento problém zajímat a tomu také odpovídala moje efektivita v bitvě. Uvítala bych tu trošku více zaměření na to, aby se nováčci vzdělávali v mechanice WoT, což toto moc nepřispěje. Ten chvilkový výukový program při založení účtu mi přijde moc krátký a nedostatečný.

Rezervní zásoba
WG: “S PÚ WoT připadne k vašim výdělkům v bitvách 10 % kreditů navíc do speciální pokladnice. Jedná se o dodatečný bonus, který je připočten k vašim příjmům z bitev. Pokud jste například v bitvě vydělali 10 000 kreditů, dostanete díky 10% bonusu 11 000. Můžete tedy nastřádat až 750.000 kreditů za týden. Každých 7 dní, bez ohledu na to, zda máte na svém účtu aktivní PÚ WoT, se pokladnice otevře a všechny nastřádané kredity budou automaticky převedeny na váš účet.”

K tomuto snad ani výhrady být nemohou. Jen nerozumím tomu, proč je to vyplácené jednou týdně a ne rovnou, když se to v trezoru nijak nezhodnocuje. Doufám, že to do budoucna ještě nějak proberou a pozmění, alespoň tak, aby to dávalo větší smysl. Třeba bonus v podobě určitých % z trezoru navíc nebo jinou herní komoditu za to, že tam mám něco uloženého po nějakou dobu. Navíc proč je to limitované částkou až 750 000? Hráči jsou schopni nahrát mnohem více a tohle vidím spíše jako mínus.

Denní bojové mise
WG: “Vlastníci prémiového účtu WoT budou mít příležitost ke splnění speciálních, navazujících denních misí. Plnění těchto misí vám přinese kredity, bony a další věci. Budete si užívat napínavé a náročné úkoly, které obohatí váš herní zážitek a přitom vám přinesou tuny odměn!”

Dívala jsem se na to blíže, zda se to vyplatí. Z jedné strany nás tímto WG postrkuje k tomu, abychom hru každý den zapnuli a odjezdili si tyto mise. Proč? Protože je to lehký příjem bonů, pár bitev a mám splněno. Není to ani moc, ani málo, obzvláště, když se podíváte na obtížnost misí a na to, že na splnění těchto 3 misí, vám bude stačit přibližně 3-6 bitev.

1 den – 25 bonů
5 dní – 125 bonů
7 dní – 175 bonů
15 dní – 375 bonů
30 dní – 750 bonů
3 měsíce – 2.250 bonů
6 měsíců – 4.500 bonů

Z druhé strany, když se na to podívám očima hráče, který se snaží v klanové kampani o tank, tak se mi to moc nelíbí. Tohle může přispět k tomu , že dojde k navýšení bonů v aukci na tank, sice ne o moc, ale i tak. Navíc za chvilku bude speciální vybavení tak trošku běžnou věcí, což znehodnocuje význam slov „speciální vybavení“. Tady to asi ukáže jen čas, zda to bylo dobré rozhodnutí, já jsem k tomu skeptická a popravdě to nevidím jako moc dobrý tah.

Bonus za hraní v četě
WG: “S vydáním prémiového účtu WoT zcela přepracujeme bonusy ke zkušenostem při hraní v četách. Bonus ke zkušenostem tak nezávisí na úrovni vozidla, výsledku bitvy a na tom, zda máte prémiový účet WoT či nikoliv. Nyní při hraní v četě vždy dostanete +15 % ZK. Když už mluvíme o všem novém, co vám prémiový účet WoT dává, měli bychom také zmínit bonus ke kreditům. Pokud má alespoň jeden hráč v četě PÚ WoT, pak tento hráč vydělá za každou bitvu + 15 % kreditů a ten, který ho nemá, dostane + 10 % kreditů.”

Vítám to, že bonus obdrží v četě všichni stejný ať už všichni mají PÚ nebo jen jeden. Bonus, který bude stejný pro všechny tiery, je již jen třešnička na dortu. V četě moc nejezdím, ale když už, tak to aspoň bude mít své výhody. Tady na tomto bonusu je poznat, jak moc WG chce, aby byly čety častější, ovšem nemyslím si, že by to na to mělo mít nějaký vliv, obzvláště pro zaryté vlky samotáře. Čety mají své zastánce a ti to uvítají, ale obávám se, že jich není tolik, kolik by WG chtělo a pochybuji, že toto na tom něco změní.

Vyloučené mapy
WG: “Všichni vlastníci PÚ WoT budou moci zablokovat celkem 2 mapy. Hrajte jen na mapách, které vás skutečně baví, a nedělejte si starosti s lokacemi, na nichž byste nechtěli skončit!”

Nemůžu se dočkat. K tomu nejde co jiného říci. Ovšem i zde je háček: „Funkce vyloučených map bude k dispozici pouze pro standardní bitvy, a nikoliv pro útok a střetnutí.“ Pro ty z nás, kteří nemají střetnutí a útok vypnuté, je tato funkce tak trochu k ničemu a jen naštve. Například já nechci hrát na mapě Ensk. To, že mapu nepotkám na standardní bitvě neznamená, že jí chci mít na střetnutí. Logika věci – je to jako rozdělit bazén provázkem na dvě půlky a říct, že na jedné půlce se smí čůrat a na druhé ne. Takže nakonec nezbude nic jiného, než si útok i střetnutí vypnout … škoda.


Celkově vzato to nejsou změny špatné, ale jsou trošku limitující a sem tam nedotažené. Každopádně souhlasím s tím, že změna u PÚ již musela přijít. Před vydáním bych uvítala nějaké změny a doladění nedostatku, ale jsem již poněkud skeptická k tomu, že by ke změně ještě došlo. Novinku si budeme moci vyzkoušet ke konci měsíce a v květnu nás již čeká aktualizace 1.5, kde by se tyto změny měly aplikovat do hry.

34
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
_Sam_proti_sobe_
Čtenář
_Sam_proti_sobe_

Díky za shrnutí. Za mě jen hurá žádná Paříž 🙂

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

To je horkej favorit, za mě hlavně Ledovec, Studzianki…

bykop
Čtenář
bykop

Souhlasím, Paříž. Ale co jako druhou? Kandidátů je opravdu nepřeberné množství. (Ensk, Opatství, Horský průšvih,
Kampánie, atd.)
Osobně bych rád vypnul nejméně pět map, ale už takhle je jich zoufale málo a neustále se opakují.

Brainless
Čtenář
Brainless

Erlenberg, Fjords, Studzianky, Ledovec

Pazdi
Čtenář
Pazdi

Trošku by mě zajímalo, jestli je pryč myšlenka, se kterou se experimentovalo před vánocemi – že PÚ bude počítat skutečně odehrané dny a ne reálné dny.

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Na to ti odpovím zcela přesně. Ne, tohle nikdy nebude zavedené. Jediné o čem se v současné době uvažuje je to, že by mohla být povolená tzv. odložená aktivace PÚ. Tedy, že by se aktivoval až po tvém přihlášení do hry, případně by sis jej aktivoval dle potřeby. Týkalo by se to těch krátkodobých variant PÚ, zejména 1, 3 a 7 denní. V úvahu rovněž přichází i prémiové dny, který dostaneš za nějakou misi (zpravidla 1 den).

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

No že si můžu vyhodit mapu tak to jsem jedině rád, Overlord letí z oběhu. Jinak to že dělají takové změny v premiovém účtu je zkrátka jen důkaz že jim kšefty padají a poletuchy a lodičky pomalu umírají. Jako proč by dělali takové změny? Stejně od kauzy konvalina11 to z mého okolí z těch 6 lidí hraje občas jen jeden člověk, tak se musí snažit, už nic jiného jim nezbývá ale silně pochybuji že je tohle přiláká i když s nima nehli ty nové odměny a “přepracovaný” MM…

watts1
Čtenář
watts1

trochu rozumu do hrsti… nějaký připitomělý konvalina11 nemá na WoT vliv ani v řádu tisícin procent. Nechápu proč toho blbečka furt vytahujete – pomalu mi začínají víc vadit ti, kteří toho tydýta neustále připomínají, než on sám..!!
Podle mě si změnou PU jen připravují půdu pro případné další změny a marketingové mechanismy a není to přímý nástroj, jak přilákat hráče 🙂 Ale jako obvykle – ať už udělá WG cokoli – je tu skupina těch kteří si vždycky kopnou ..:-D že tu hru prostě neodinstaluješ a nemáš pokoj..:-D

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

No já spíš konstatuji a budu hrát, zatím mám s kým ale je divný že od určité doby se na to z mého okolí hodně lidí vyprdlo a je hodně zvláštní že poslední bitvu měli kolem června-července 2018, co se asi tak stalo? Divný, asi se to promile projevilo v 80% u mě jako že na mě v drtivé většině přilítne 100% z těch 5% goldů co po randomu lítají.
No jen odpovídám speciálně tobě, mě už je ten cheater přestal zajímat ale to se změnilo v době kdy kája umlčel vijucz po tom rozhovoru.
Jinak konec debaty, pokud budeš chtít odpověď napiš mi přes zdejší fórum SZ a rád pokecám, tady na téma k11 už neodpovím.

Bigman
Čtenář
Bigman

Tak na to neodpovídej a nemusíš tady brečet jak ti to vadí!!

Glock17
Čtenář
Glock17

Člověče, já bych potřeboval aspoň 6 slotů na zakázané bitvy.

watts1
Čtenář
watts1

😀 je to hrozné, jak si člověk uvědomí, kolik je špatných map ve hře, když si má vybrat jednu, kterou zakáže :))

Glock17
Čtenář
Glock17

Ani ne tak špatných, jako “totálně ohraných”.

Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

Já bych jich zakázal taky hafo. Kupříkladu Minsk, Paříž, Overlord (tu už jsem zmínil), “tu novou čínskou”, kampánii, doly a ensk (pro vysoké tiery nehratelný) + ta nová dálnice je pěkná nuda. Ostatní celkem OK. Já mám naštěstí ty ostatní režimy bitev vypnutý a mám jen standardní, takže bych měl jistotu že je nepotkám.

Glock17
Čtenář
Glock17

Střetnutí a útok/obranu mám vypnuté už 5 let, hned poté, co je vydali. Občas si je pustím, ale výsledek je pořád stejný – cca 25 % lidí neví co má v daném modu dělat.

bcstano
Čtenář
bcstano

WoT som zaradil do kategorie obcasneho hrania a toto na to nic nezmeni. Zase nieco co v prvom rade je v ich zaujme az potom to co hraci chcu ci ocakavaju. Fajn bonusy ale ludom chybaju ine veci. Skoda dalsich slov.

Dedek
Čtenář
Dedek

Vyloučení map jen zhorší uz tak bídnou rotaci, toho se trochu bojim

Jmeno1
Čtenář
Jmeno1

Sstyx: Díky za upřesnění. Ještě jsem se byl mrknout přímo na RU stránky stran toho trezoru. Píšou tam, že samotná kapacita toho trezoru je omezena na 750.000 kreditů (asi technická záležitost) a vyplácí se 1x za sedm dní vždy z neděle na pondělí když se mění dvojnásobky za 1 výhru, tedy u nás asi v pondělí v 7.00 hodin ráno. Opět to bude IMHO svázáno nějakým technickým omezením. Je tam i docela důležitá poznámka, že i když v daném týdnu prémiový účet skončí (před vyplacením trezoru), tak hráč své kredity dostane.
https://worldoftanks.ru/ru/news/updates/1-5-wot-prem-account/

PS: IMHO chtějí přesně oddělit dojnou krávu (WoT) od Bídných psů (WoWs a WoWp), aby měli jasný přehled co jim kolik vynáší.

Glock17
Čtenář
Glock17

Že by přezdvěst konce Bídných psů?

richardoRici
Čtenář
richardoRici

Já si myslím že kapacita trezoru 750.000 bude dostatečná pro více než 99% hráčů. Neznám moc lidí, kteří týdně vydělávají více než 7.500.000. Záleží ovšem jak to WG myslel, zda 10% je z čistého výdělku nebo prostě dá 10% z výdělku z bitvy a pak teprve odečte náklady na munici, opravy… Myslím si, že to bude z čistého výdělku za bitvu a to je pak 750.000 dostatečná částka.

RozaMadMax
Čtenář
RozaMadMax

Kolik jim co vynáší věděj dobře, tohle je jen další milking. Mrtvá jsou jen letadla a ty si pohřbili sami svou neschopností a vývojářskými pokusy, kt. se později objevili i jinde. Trezor je jen další marketingová vějička jak hráče motivovat na PU, protože wau efekt.

Glock17
Čtenář
Glock17

Chybí mi tam možnost VYPNOUT si PÚ po nějakou kratší omezenou dobu.

ThooR
Čtenář
ThooR

Bude možné převést stávajíci univerzální pu na wot pu?

Sstyx
Čtenář
Sstyx

K tomu dojde automaticky jakmile se nový PU zavede

Le3ky
Čtenář
Le3ky

Na kedy je vlastne ten 1.5 naplanovany ?

Pavel
Čtenář
Pavel

A jak ten “automat” pozná jestli chci PU pro WoT nebo univerzální?

Jmeno1
Čtenář
Jmeno1

Ten automat jsi ty, když kupuješ…

Pavel
Čtenář
Pavel

Ale já myslím na PU, který už máš koupený.

Trezy
Čtenář
Trezy

Hezky napsáno 😉

Delivery
Čtenář
Delivery

Vypnu zřejmě Paříž a Hranice říše. Další kandidáti by byli studánky a město duchů, což mi vlastně jasně ukazuje, že v poslední době přidalo WG do hry samý bullshity. O zbytku zatím uvidím, ale ta možnost většího zrychlení se mi taky moc nelíbí. Už takhle je to o ničem. Tento víkend byli 5x a co za lidi hrálo desítkové bitvy, tak to byl očistec. Prohrál jsem třeba i deset bitev za sebou 15:1,15:2 apod. V některých bitvách mělo 3/4 týmu damage 0.