Třetí díl Q + A je o vozidlech. Prémiových, ale i ze stromu.

Tučným písmem je zvýrazněn dotaz a hned pod tím naleznete odpověď. Myslím si, že takto je to nejpřehlednější a přímo k věci. 


Vzhledem k tomu, že některé starší prémiové tanky dostaly buff (například Pz. 58 Mutz, STA-2), plánujete i změny na dalších starších modelech jako např. AMX CDC, T34, Löwe atd.? Tyto tanky již nedokáží držet krok s novějšími stroji, např. když porovnáme Progetto M35 46 a CDC nebo T34 a jakékoli jiné HT s vysokou alfa dmg.

Neustále pracujeme na vylepšení prémiových strojů pro dnešní verzi hry. V současné době nám běží Sandbox na balanc všech tierů a vozidel. Ať už bude výsledek testů jakýkoliv, budeme se i nadále snažit o vyvážení vozidel pro nové schéma hry. Pokud to nepůjde dobře, uděláme vyvážení vozidel pro stávající schéma hry.

S nově zavedenými změnami munice si hráči všímají, že u supertěžkých tanků téměř neexistují frontální slabé weakspoty (kopule, slabý podvozek). Přidáte jim další taková místa?

V tuto chvíli vám nemůžeme dát jednoznačnou odpověď. Pokud se dočkáme změn ohledně munice a HP, budeme se muset na každé vozidlo podívat a posoudit jeho chování a úlohu v bitvě.

Vzhledem k tomu, že všechny modely tanků byly převedeny do HD, můžeme očekávat, že se do hry dostane mod na zobrazení pancíře jako je tomu ve WoWs či jiných hrách?

Tato funkce časem přijde.

Uvažovali jste někdy o samostatné třídě pro supertěžké tanky jako je Maus, E 100, japonské HT atd.?

Nepovažujeme je za samostatnou třídu. Chápeme, že se tyto tanky liší od ostatních a MM má speciální pravidla pro rozmístění těchto tanků. Pracujeme na dalších vylepšeních.

Vzhledem k tomu, že se neustále probírají změny na E-100, můžeme předpokládat, že se podobné změny chystají i pro tanky Tiger I a Tiger 2? Jaké parametry se případně budou měnit?

V současné době na Sandboxu probíhají testy pro všechny tiery a vozidla. Prozatím držíme některé změny jen na papíře, ale rozhodně se nebojíme je aplikovat, pokud bude potřeba a dopomůže to k rovnováze.

Nyní, když jsou Type 4/5 rebalancnuté, plánují se změny i pro tier VIII?

Momentálně se ohlížíme po dalších možnostech výzkumu pro Japonsko, ale plány se změnami pro tier VIII zatím nemáme.

Rozšířila se časová osa WoT i o období od poloviny 60. let do poloviny 70. let díky novým švédským vozidlům? Pokud ano, je možné dodat do hry i novější modely německých tanků?

Snažíme se operovat ne podle daného období, ale v rámci určitého výzkumu (kompozitní pancíře, hladký vývrt hlavně, automatizované systémy řízení palby atd…). Díky tomu se mění paradigma tanků. Nové německé stroje byly navrženy do tohoto nového systému.

Jsou zde nějaké plány s tankem IS-4? Přepracování nebo nahrazení například? 

Až se dokončí testování na Sandboxu, tak se uvidí jaké a zda jsou nějaké změny potřeba.

Zvažovali jste o tom, že k dosažení rovnováhy na všech tierech by mohlo dojít postupně v několika micropatchích. Řekněme, že by byly micropatche častější, ale obsahovali by pouze malé množství změn.

Proto máme Sandbox jako tzv. “balanční experiment”, který nám v případě úspěchu poskytne možnost všech změn v jednom patchi.

Je to součást nějaké nové verze, že do hry přicházejí silnější a silnější stroje? Například neproniknutelná monstra jako Obj. 279 nebo Chieftain. Proč nedáte nějaký rozumný buff na staré tanky jako E-100? Proč vaše úpravy tanků trvají tak dlouho? Mimochodem, přidejte více políček pro zabanování map – minimálně 6 – Cheers 🙂

Všechny tanky, které do hry uvádíme, mají své slabiny a součástí tohoto designu je, aby je hráči našli a používali je. Například 279 nemá spodní plát, což znamená, že má slabý trup – vám stačí přijít na to, jak tento tip využít. V případě úprav vozidel – vše je momentálně na Sandboxu a pokud to půjde dobře, určitě bude upravená i E-100. Pokud jde o mapy, vybrali jsme počet slotů na banování map tak, abychom se ujistili, že bude co nejvíce spokojených hráčů a neomezí to MM.

Proč máme tanky velikostí malých brouků, tanky s vysokorychlostním dělem, tanky s malým kalibrem, ale i tanky, které mají tak šílené množství pancíře v kombinací s obratností (Obj. 430U), příjde vám to v pořádku?

Nemá to žádný konkrétní důvod. Nové stroje vždy budou z těch starších dělat horší stroje a to bez výjimky. Například v pozdním 16. století byl rytíř v gotickém brnění na bitevním poli králem, ale puška ho dokázala vyhodit ze sedla a převzít moc. Takže ano, 430U je v jistém ohledu silným protivníkem, ale jeho dělo už tak silné není.

Mnoho hráčů si myslí, že lehké tanky jsou významně poddimenzované ve srovnání s jinými třídami. Od patche 9.20.1 neproběhly žádné změny na této třídě. Existují nějaké plány na změny lehkých tanků, aby byly na bitevním poli konkurenceschopnější, lepší dohled, pohyblivost nebo dělo?

Lehké tanky jsou momentálně tak slabé proto, aby nepřebrali roli středních tanků.

Bude součástí rebalancu umístit na tanky nějaké nové/další weakspoty? Například na věži či korbě?

Na tuto otázku je mnoho odpovědí. Plánujeme posílit čelní plát, poklopy a kopuli na některých tancích. Naše týmy neustále monitorují efektivitu tanků a žádné nevykazují zvýšené odrážení munice. Asi se budete smát, ale celkem dobré tanky v odrážení jsou KV-5 a IS-4. A to i přes to, že si mnoho lidí myslí opak.

Proč WG nezváží možnost omezit „speciální munici“?

V tuto chvíli to není preferované řešení. (pozn. Sstyx – ale je to jedna z možností, která se ze začátku okrajově testovala).

Jak je obtížné a těžké najít nové tanky, které by se daly přidat do tech. stromů? Uvažovali byste o přidání i modernějších tanků, vymyšlených tanků nebo nových technologických stromů? Zpracování každého z výše uvedeného by bylo skvělé!

Nezavrhujeme to, ale je brzy na to o tom mluvit. Nechte se překvapit:)

Kolová vozidla jsou poměrně horkým tématem (přinejmenším) od jejich přidání v aktualizaci 1.4. Osobně jsem si je docela užil, ale vím, že mnozí z nás si myslí, že jejich vysoká rychlost je trochu nepříjemná. Existuje tedy nějaká šance, že bychom mohli vidět kolová vozidla, která nejsou tak rychlá, ale místo toho se v budoucnu zaměřují spíše na jejich palebnou sílu? (Podobně jako tomu bylo v 2. polovině 20. století u stíhačů tanků). Ne tedy tak silné jako jsou stávající stíhače, ale něco mezi spotery a TD?

Tímto směrem bychom se chtěli ubírat 😉

Je možné, že dostane FV215b do budoucna nějaký buff? Je pravdou že v rukou dobrého hráče je celkem konkurenceschopný, ale jinak je statisticky špatný, za ostatními tanky zaostává. Foch 155 i FV215b (183) dostali mírné bufy po převedení na speciální vozidla, britský HT ne a nedostal ani HD model.

Uvažujeme o tom, že se vrátí zpět do hry v Obchodě za bony. Pokud se to tak stane, budeme se na něj určitě dívat blíže, protože vozidlo bylo nějakou chvíli v důchodu a možná bude potřebovat nějakou lásku a péči 🙂

Existuje možnost, že by přišla linie na TOGa, která by začínala na 6. tieru? Co musíme udělat, aby se tak stalo?

Touto šílenou otázkou jsi úplně zbořil naši diskuzi 😀

Nějaké změny pro znovuzlepšení lehkých tanků na VI-VII tieru? Vrátit jim jejich stará, dobrá děla co měla tato vozidla dříve? VK 28.01 105mm derp, MT-25 a 59-16 zásobníková děla s malou penetrací, zásobník SPI C. Při přidání desítkových lehkých tanků se změnily některé tanky po herní stránce, mnoho z nich tratí na max. rychlosti. Bylo by dobré jim vrátit opět jejich dřívější zábavnou hratelnost.

Doufáme, že nynější statistiky těchto lehkých tanků jsou v pořádku, ale prověříme to. Pokud se ukáže, že je možnost na znovuzlepšení těchto tanků, podnikneme další kroky. Více uvidíme až po skončení nynější iterace na Sandboxu.

Přijde rebalanc čínských středních tanků?

Máme to v plánu.

Nějaký plán pro buff Hellcata? Navrátit mu jeho slávu, lepší rychlost couvání, přesnost, čas nabíjení, kamufláž?

Také to již máme v plánu.

Nějaké plány nebo nápady jak předělat E-100? Momentálně nejpodobnější tank je 60TP, ale ten je co se týče pancíře daleko lepší. S daleko menším weakspotem je 60TP silným soupeřem, na rozdíl od snadno goldy penetrovatelné věže E-100. 

Máme to v plánu.

Nějaké plány na buff FV201 (A45)? Při přidání preferenčního MM by mohl být hratelný, ale i tak tento tank potřebuje nutně buff. Má nejnižší penetraci ze sedmičkových těžkých tanků, špatnou rychlost, pancíř, který jde lehce penetrovat i některými V tiery natož IX tiery. 
M46 KR byl již nahrazen v technologickém stromě T92, značí to snahu o rotaci více druhů prémiáků ve hře, podobně jako tomu je ve World of Warplanes?  

Prozatím nemáme žádný specifický buff v plánu a to díky probíhajícímu testu vyvážení munice na Sandboxu.

Jsou plány pro přidání kolových vozidel nízkých tierů do nové linie britských lehkých tanků? Jaký národ bude další?

Zatím to není v plánu. Musíme počkat pár měsíců, abychom si byli jisti, zda se uchytila do hry francouzská kolová vozidla a pak teprve budeme ponoříme do vytváření dalších linií kolových vozidel.

Proč je u tanků Churchill a Churchill III uvedeno, že mají 177.8 mm pancíře zepředu na podvozku, když ve skutečnosti je takto silný pancíř jen na malém kousku podvozku?

Dobrá otázka. Systém tyto hodnoty generuje automaticky a často mohou být matoucí. Upřímně řečeno, neměli jsme v plánu zabředávat do tajů představení kompletního přehledu pancíře na tancích.

Má Wargaming v plánu technologický strom složený z národů “Balkánců”? To by otevřelo cestu pro přidání maďarských, jugoslávských a rumunských tanků do hry. 

Ano, děláme na tom. Je to zatím nejlepší řešení jistého problému. Doufáme, že vám vše brzy oznámíme.

Co plánujete s HESH municí? Zůstane její funkčnost i nadále jako vysokopenetrační HE, nebo dostane jinou mechaniku? Například že by fungovala jako stará HE munice. 

Měli jsme několik nápadů, co dělat s HESH municí. V současné době náš tým pracuje na návrhu, který by se testoval na Sandboxu. Jakmile budeme spokojeni s výsledky aktuální iterace Sandboxu, budete to moci brzy otestovat sami. Díky za vaši trpělivost, chvíli to trvá.

Existuje šance, že Grille 15 dostane 128 mm kanon z WT auf. Pz. IV? Takto bychom mohli mít herní styl zaměřený spíše na DPM než alfa dmg.

Nikdy jsem o tom nepřemýšlel. Celá výzkumná větev v podstatě trénuje hráče, aby se staral o víceúčelový playstyle zaměřený na pozici. Na první pohled nám to nepřipadá jako dobrý nápad, ale teď o tom budeme přemýšlet.

Opravdu mám rád americké tanky, ale dokončil jsem technologický strom a pro mě osobně tam není nic nového. Existují nějaké plány na rozšíření amerického tech. stromu o nové větve? Možná by byla skvělá druhá střední tanková linie (kompletní linie se středním tankem třídy X) nebo jiná těžká linie.

Ano. Je to však pro nás jedna z nejobtížnějších zemí, která je kvůli procesu vyřizování průzkumů druhá po Číně. Takže se pohybuje, ale pomalu. Snažíme se najít cesty bez jakýchkoliv triků (Mission Impossible).

Zdá se, že mnoho hráčů chce ve hře Churchill AVRE. Osobně si nemyslím, že je to dobrý nápad, ale vyloučili jste, že by se toto vozidlo (a další tanky monstrózního kalibru, jako je Sturmtiger) kdykoliv objevilo.

V tom s vámi plně souhlasíme. Každé dva roky budujeme nový prototyp hry Assault SPG jen proto, abychom ho pohřbili. Pokud se nám to podaří, dáme každému vědět, že přicházejí noví bohové.

Vzpomínám si, že Ardelt měl v plánu dát na E-100 motor o výkonu 1000 koní. Aby se to však hodilo, musel by se změnit prostor pro posádku a prostor kolem motoru E-100, což by tanku umožnilo mít namontovanou věž v zadní části a mít delší dělo. Můžeme vidět toto vozidlo na X tieru namísto současného E-100? Tímto způsobem by E-100, E-75, Tiger II a Tiger I mohly být více vyváženější, aniž bychom jim poskytovali více nehistorických prvků.

Nic takového neplánujeme. Stejně tak doufáme, že některým starším vozidlům, jako je E-100, vdechneme nový život, a to díky testům, které jsou v současné době testovány na Sandboxu.

Jaká jsou pravidla pro přidání nového tanku do hry? Budou k dispozici i tanky z roku 2000, které používají technologii z roku 1950?

Žádná děla s hladkým vývrtem, žádné autokanóny, žádný dynamický nebo aktivní pancíř. Vozidla 21. století nebudou dobrým soupeřem pro střední 20. století, pokud budou bojovat za jejich podmínek, tj. střela vs. pancíř s omezenou kapacitou. Přemýšlejte o tom jako o jednotce dnešních mariňáků s moderním tréningem, ale vyzbrojenými kopími a mušketami, se současnou uniformou, ale bez dalších ochranných pomůcek, jak jdou do boje proti Španělům v polovině 16. století.

Bude ve hře i výzkumný strom na finský národ?

Pokud budeme mít dostatek informací pro kompilaci alespoň jedné celé výzkumné větve, která není tvořená jen klony jiných národů, tak jí určitě uděláme. Je mi to líto, ale prozatím nemáme žádný důkaz o tom, že by zde byla nějaká takováto výzkumná větev.

Bylo by možné vytvořit styl a emblém “Girls und Panzer”, například pro tank StuG III Ausf G? Pokud vím, tak WoT Blitz má několik GuP vozidel, takže by neměli být žádné problémy s autorskými právy. GuP je něco, co mě na tancích zaujalo a přivedlo mě to k WoT.

Momentálně vyjednáváme o pokračování naší spolupráce s GuP a pokud vše půjde dobře, určitě to zpracujeme.

Bude nějaká další výzkumná větev na britské HT s Chieftainem jako topovým vozidlem?

Nic takového neplánujeme.

Máte v plánu do hry zavést více tanků (ne nutně celých linií) pro jednotlivé národy jako je Československo, Itálie nebo Polsko?

Jsme pyšní na to, že jsme tyto národy vůbec dali do hry. Popravdě je to celkem výzva přidat další výzkumné větve.

Chytáte se znovu přivést do hry střední tank T-22? Např. jako odměnu za CV, maraton, jako odměnu za mise, černý trh nebo za bony?

Díky za nápad, určitě zvážíme naše možnosti =))

Máte nějaké plány pro balanc tanků jako Chieftain, 279e a 907? V současné době silně převyšují tanky z výzkumu.

Tato otázka je poměrně choulostivá. Z jedné strany jsou tyto tanky odměnou za určité aktivity, kde prokazujete skill, takže hráči očekávají, že odměna bude více než dobrá. Což je. Nelze však říci, že tyto tanky nemají žádná slabá místa. Z druhé strany mají některé tanky jen špičkoví hráči, takže je těžké dělat závěry, že je to tanky. V současné době provádíme několik testů na Sandboxu pro ověření několika nových nápadů na balanc. S pomocí těchto testů se snažíme najít obecnější řešení, jak vytvořit atraktivní a zajímavý odměnový tank, který nebude ostatním připadat tak OP.

Předpokládám, že jste dostali všechny návrhy na kompletní národnostní stromy od fanoušků. Co na ně říkáte?

Každým novým technologickým stromem chceme do hry přinést něco nového v souladu s alespoň trochou historické přesnosti. Stále se ke strojům snažíme najít alespoň základní historickou dokumentaci, na které stavíme (dokumenty, fotky, dopisy, vojenské záznamy). Například dát dohromady polský strom nám trvalo 3 roky spolupráce s jejich vojenskými ústavy, aby byly jejich tanky v něčem zvláštní a zajímavé a ne jen další modernizované verze sovětských tanků, jak je polská armáda reálně používala po druhé světové válce. Dobrý technologický strom musí splnit následující kritéria – přinést něco nového do hry a být založen na dohledatelných důkazech bez toho, abychom se museli někam vloupat. Fanoušky vytvořené stromy jsou často zdrojem inspirace pro design a historiky.

Zvážil Wargaming návrh na spojení španělského a latinskoamerického vývojového stromu? Tím by se mohly do hry přivést brazilské, španělské, uruguayské a argentinské stroje.

Ano. Máme teď odpověď na to, jak přivést do hry další zajímavé a specifické varianty strojů a budeme to brzy s radostí prezentovat.

Jsou nějaké náznaky toho, že bychom se dočkali nových větví v československém, japonském, italském a polském stromě?

Nějaké ano, ale ne pro všechny zmiňované. Momentálně pracujeme na japonských TD a hledáme příležitosti pro československý a italský strom. Hned jak bude něco bližšího, tak dáme vědět.

Kdy můžeme očekávat změnu národa u některých prémiových strojů? Vím, že se spekulovalo o převodu tanku Rudy pod Polsko a stroje jako FCM36Pak40 a 105 LeFH18 B2 jsou správně německé předělávky a ne francouzské.

Brzy.

Vrátí se lehkým tankům rychlost, jakou měly před patchem 9.8?

V současné době nemáme pocit, že LT jako třída vyžadují buff. Momentálně testujeme naši velkou iniciativu v oblasti rebalancu na Sandboxu a pokud se ukáže, že naše nápady jsou správné, mohlo by to vést k výrazné změně ve všech třídách. Budeme pak schopni vyrovnat rozdíl mezi pásovými a kolovými lehkými tanky, pokud budeme i nadále shromažďovat informace, že je to skutečně potřeba.

Můžeme mít větší šanci na rozbíjení kol na kolových vozidlech? Pokud moje 155mm střela nestačí k poškození po nárazu na kolo,  tak alespoň malé asistované poškození by neškodilo.

To je vlastně dobrý nápad. Prozkoumáme to dále.

Plánujete zlepšení ukazatele penetrace? Nezdá se, že by přesně hlásil průnik pancíře HEATem nebo neoznámí ani překrytí samostatnou barvu průniku.

Pro rozložený pancíř to je docela těžký výpočet v reálném čase. Pokud si vzpomínám, mělo by to fungovat správně, dejte nám zpětnou vazbu.

Budou některé odměnové tanky dostupné za bony? Raritní stroje jako T23E3 nebo IS-5 je těžké sehnat a opravdu bych je chtěl.

Ano, to je přesně myšlenka obchodu za bony. Máme s ním nějaké technické problémy, takže nebude ve verzi 1.5. Každopádně doufáme v časnou opravu a touto dobou chystáme první várku nabídek.

Plány na japonská TD? Jsou snadno k nalezení a rozhodně budou méně kontroverzní než linie těžkých tanků.

Ano, pracujeme na tom.

Bylo by možné zkoumat tanky jednoho národa tankem jiného národa? Například zkoumat britský Firefly americkým M4A3E8 za víc expů než normálně? Tak by se mohly přidat a zkoumat neúplné národy.

Trefil jste koncept, který máme na stole již delší dobu. V tomto momentě se snažíme koncept upravit tak, aby byl snadno pochopitelný a vysvětlitelný.

Chieftain mk.6?

Nyní ne.

Proč mají některé tanky jednoznačně špatné názvy? Object 279 (e) by měl být Object 726, AMX M4 51 je AMX M4 49 bis a IS-M by měl být IS-2Sh a je jich mnohem více.

V mnoha případech jsou stroje, které se nedostaly do produkce, vedeny pod jinými a často i různými názvy. To platí zejména u v otázce zmíněných experimentálních vozidel. Dokonce se některé názvy používaly několikrát pro různé typy stojů z různých období. V tomto věříme našim historikům, ale dáme to prověřit.

Jsem jeden z mála hráčů, co má všechny 3 tier 8 tanky z klanových válek a jeden, za který jsem platil 12000 goldů. Nějaký plán na jejich buff? Na moji IS-5 se už dlouho práší …

Momentálně zvažujeme plány.

Bude ST-II náhražka za IS-4? Pokud ano, stane se z IS-4 nedostupný tank?

ST-II a další vícehlavňové tanky budou součástí oddělené větve.

Co nám můžete říct o kolových vozidlech? Jak je WG vnímá? Máme jich v budoucnu očekávat více? Zvážil WG možnost, udělat z nich speciální třídu?

Pečlivě sledujeme data a jsme s jejich výkonem spokojeni. V režimu Frontline je s nimi pár problémů, ale snažíme se je vyřešit. Je příliš brzo mluvit o dalších vozidlech a nevidíme důvod dělat z nich separátní třídu, když slouží stejnému účelu jako lehké tanky.

31
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
zdenek125
Čtenář
zdenek125

Já jsem rozhodně pro Brummbara na VIII, Sturmtigra na IX a Shwerer Gustav na X … ať je sranda

sindelarova92_monca
Člen

neblázni, Schwerer Gustav by byl moc OP a mlátil by na ránu… jsem si vzpomněla na dokument, kde říkali, že ho připravovali 3 měsíce (90 dní) na to, aby mohl jednou vystřelit 😀

zdenek125
Čtenář
zdenek125

No hlavně by většinu, ne tanků, ale map, museli uklidit smetáčkem a lopatičkou …

P.S. A ta představa, jak zatáčí na Himmlu 🙂

jo, a těch výstřelů bylo kolem 50 …

sindelarova92_monca
Člen

myslela jsem tim to, že jen příprava na jeden výstřel trvala 3 měsíce, nevim přesně, kolikrát to zopákli. to byl ten paradox 😀

zdenek125
Čtenář
zdenek125

Já mám skoro chuť se kousnout do jazyka, že tak poučuji, ale neměla potom ta věta raději znít – “… jsem si vzpomněla na dokument, kde říkali, že ho připravovali 3 měsíce (90 dní) na to, aby mohl POPRVÉ vystřelit”? 🙂 🙂

p.s. ten počet výstřelů jsem myslel spíš jako zajímavost.

Glock17
Čtenář
Glock17

Někde na YT je video s přeskinovaným T92 právě na S. Gustava, snad ho najdu.

Zubik1000CZ
Čtenář
Zubik1000CZ

Gustava do hry? To by ale musely být mapy 5x5km a víc. A hlavně by musel mi to svoje kolejiště, takže by nemohl zdrhnout. EASY dmg pro auta…. By si jen přijeli stříleli do něj

zdenek125
Čtenář
zdenek125

No spíš 40x40km … 🙂

Forrest
Čtenář
Forrest

WG je spokojné s výkonom kolových lightov aj napriek tomu, že sa po ich pridaní stali veľkým balančným errorom.

Glock17
Čtenář
Glock17

Ale prosímtě, neskákej mu na ten korporátní spíč. Volně přeloženo – máme průser ve FL, ale nevíme jak ho vyřešit s minimálními náklady.

Jmeno1
Čtenář
Jmeno1

Naše týmy neustále monitorují efektivitu tanků a žádné nevykazují zvýšené odrážení munice. Asi se budete smát, ale celkem dobré tanky v odrážení jsou KV-5 a IS-4.
Já se nesměji, já pláču co za specialisty v jejich týmech tu hru monitorují. 🙁 Obecně z těch odpovědí mám pocit, že mají diametrálně odlišné informace od toho s čím pracují hráči.

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

Vyčerpávající, díky.

12Stig12
Čtenář
12Stig12

Například v pozdním 16. století byl rytíř v gotickém brnění – gotické brnění na konci 16st, já bych ho hnal…

Raritní stroje jako T23E3 nebo IS-5 je těžké sehnat a opravdu bych je chtěl. – IS-5 nechce, ale jen o tom neví, protože je to tak smutný stroj…

zdenek125
Čtenář
zdenek125

Uvědom si prosím, kde ten člověk sedí. V té oblasti právě prožívají období temného středověku …

Garrth
Admin

tuhle pasaz jsem pomahal prelozit ja a taky me to hodne zarazilo 🙂 asi mela v Rusku renesance 200 let zpozdeni

Glock17
Čtenář
Glock17

To vskutku měla, resp. kde v Evropě byla gotika (resp. vrcholný středověk), tam v Rusku byla než Zlatá Horda. Velmi zjednodušeně lze říci, že gotika, renesance a baroko se Rusku vyhnuly a Rusko skočilo rovnou do osvícenství s Petrem Velikým.

Pokud nemluvíš s nějakým ruským historikem, ale s běžným Rusem tak zjistíš, že běžný Rus nemá šajn o historických epochách v Evropě. Tj. že si běžně plete gotiku se 16. stoletím. Jízdní rytířstvo v Evropě skončilo o cca 100 let dříve.

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

Osobně bych řekl, že si to pletou s polskými husary, tam by to 16. – 17. století zhruba souhlasilo

Garrth
Admin

oh pravda, to me tak nejak nedoslo …

12Stig12
Čtenář
12Stig12

ano Rusko mělo historický vývoj úplně jinde než Evropa (dlouho se Rusko nebralo jako součást Evropy a až Petr Veliký s tím něco začal dělat), ale jako tohle mě extrémně praštilo přes oči, protože studuji na vejšce historii

Garrth
Admin

jakozto clovek, co delal 8 let historicky serm 15. a 16. stol. jsem s tim mel taky problem, ale to s tim Ruskem je fakt

Glock17
Čtenář
Glock17

Mám dojem, že jsem narazil na logický lapsus u otázky kolem výkonů 907, 279e a Chieftaina:

“jedné strany jsou tyto tanky odměnou za určité aktivity, kde prokazujete skill, takže hráči očekávají, že odměna bude více než dobrá. Což je.”

Podle mne je zbytečné cpát dobrým hráčům lepší tanky než je průměr. Ať jsou to dobré tanky, ale primární odměna má být z toho, že je to velmi málo vídaná rarita, ne že jde o stroje s výrazně lepšími vlastnostmi.

K E100 = jestli nebude nová věž, tak ji stejně nebudu hrát. S čelní stěnou věže rozměru vrat od stodoly je buff pancíře zcela zbytečný.

Jmeno1
Čtenář
Jmeno1

Absolutní souhlas.

zdenek125
Čtenář
zdenek125

Až na tu drobnost, že už jsem zažil hráče, který ty tanky rozhodně neměl za skill … zjednodušeně, tanky zjevně hráli Jekyll a Hyde. Pokud na tanku bylo víc než 10-15 her měl WN8 kolem 500 – 600, ale na několika X dělalo WN8 nejmíň 4500

jukl
Čtenář
jukl

@zdenek125: tak si platí boostery / za tanky z kampaně někomu zaplatil, to je celé. Užitná hodnota těchto tanků pro takového hráče je cca 0, leda mu to navyšuje prodejní cenu účtu.

zdenek125
Čtenář
zdenek125

Jo, to já vím taky, jak k tomu přišel, akorát škoda, že to neví WG … a za upozornění dostaneš tak nanejvýš výhrůžku banánem.

jukl
Čtenář
jukl

Čistá skutečnost, že evidentně má podivné staty na výběrové technice, že případně má vyjetý tank, na který by se svým skillem měl jenom velmi obtížně (viz. 279 u jednoho známého..eh.. toho no..), není důkaz podvodného jednání, i kdyby to bylo sebevíc obvious. Jestli si někdo myslí, že mu to nějak pomůže tak ok, ale reálně myslím spíš ne, vyhozené peníze. Mně to osobně nijak nevytáčí (krom prodaných pozic v kampani, protože to devalvuje snahu hráčů, kteří si to musí try-hardem vyjet), jejich prachy a blbost.

Honza7540cz
Čtenář
Honza7540cz

Japonská TD? No další monstra na konci větve. Tohle jistě bude na vrcholu. https://www.youtube.com/watch?v=NWKBa7rPgiI&t=8s

mikemp477
Čtenář
mikemp477

Víš jak velký je Chi-Ri na VII?? Tak to nebude nic velkého když Chi-Ri má jen 3m výšky. Horší to bude asi s pancířem co je ve WT tak Ho-Ri prototype má korbu silnou 75 mm pod 70° nástavbu 150 mm a gun mantlet až s hodnotou 250 mm, Ho-Ri produktion korba silná 120 mm pod 70° nástavba 225 mm a gun mantlet stejnou hodnotou. K tomu byl kanon 105 mm Typ 5 s prurazem 150 mm na 1000 m. http://sensha-manual.blogspot.com/2016/11/type5-ho-ri-japanese-ferdinand.html
https://wiki.warthunder.com/Ho-Ri_Production
https://wiki.warthunder.com/Ho-Ri_Prototype

k0n0p
Čtenář
k0n0p

Ale ani slovo o CS premium 8.

Miroslav Kourek
Čtenář
Miroslav Kourek

nějaký čas zpátky jsem četl že by do hry mohli přijít Českoslovenké arty co je na tom pravdy ??

DoktorKevina
Člen

Byl to článek tady na webu. Zatím WG neplánuje přidání dalších SPG do hry. Třeba dopadne druhá větev stromu 🙂