Každý to tušil, ale mnoho z nás doufalo, že to nepřijde moc brzo. Opak je pravdou.

Ten starý WoT Launcher, který jsme všichni měli rádi i ho nenáviděli, už odešel do důchodu. WG přešlo na sjednocený Wargaming.net launcher. V současné době bude možné hru a všechny její verze (CT, Sandbox) hrát pouze prostřednictvím této sjednocené platformy (WGC).

71
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

A doprdele….

DoktorKevina
Člen

Normálně bych to editoval, ale tohle to vystihuje na 100%

Vortho
Čtenář
Vortho

I tohle bys editoval, jo? 😀

DoktorKevina
Člen

no to dopr**** jinak ne

rdim
Člen
rdim

Bylo to jasné od momentu kdy WGC oficiálně uvedli. Vzhledem k tomu že WGC používám již od vydání bety, tak mohu říci že za tu dobu udělali spoustu vylepšení a nyní WGC hravě předčí starý WoT Launcher.

VijaCZ
Člen

Mohl bych vědět v čem konkrétně? Osobně sem žádnou pozitivní změnu nezaregistroval tak bych rád věděl co mi uniklo.

Lumperion
Čtenář
Lumperion

A v cem ma byt s tim novym za problem? Taky ho pouzivam, prijde mi rychlejsi…niceho negativniho jsem si za cca pulroku nevsimnul :-).

VijaCZ
Člen

Já si zase naopak nevšimnul ničeho pozitivního, tak právě chci vědět kde je ten bonus co případná změna přináší.
WGC je podle mých zkušeností méně stabilní, je nutné ho po zapnutí hry ručně ukončovat, po vypnutí hry stále běží na pozadí a i tam je nutné ho ručně ukončit, zabírá víc prostředků PC, odesílá bez povolení údaje o uživateli na net, má pro mě méně přehledný a uživatelsky nepříjemný vzhled.

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Už zase LŽEŠ! To, že WG nenávidíš víme všichni, ale že jsi ještě k tomu prolhaný lhář? WGC žádná data bez povolení neodesílá, a už vůbec ne na net! Odesílá je do WG a to je rozdíl. Mimochodem, data se odesílala i v minulosti, jsi na to upozorněn v EULA, a je to v mezích právních norem. Ostatně, tohle byla další věc, která WG chyběla ve srovnání s jinými společnostmi. Jo trend nezastavíš. A pokud je pro tebe méně přehledné než starý, pak asi nepatříš do 21. století. 🙂 Ale jestli ono to nebude něčím jiným…

Vortho
Čtenář
Vortho

Prolez si nastavení, Vijo, a nešiř nesmyslný dezinformace. Asi tě to strašně překvapí, ale počet funkcí ve WGC za rok dva podstatně rozšířili. Nic ručně ukončovat nemusíš (když zavřu okno, tak jsem teda mezi procesama nic od WGC nenašel), odesílání taky lze vypnout…

VijaCZ
Člen

Tak postupně.
Mám rád WG za to že vytvořilo skvělou a zábavnou hru, a tedy logicky budu upozorňovat na to co se mi nelíbí. Má to za cíl buď pomoct ty negativní věci odstranit nebo vysvětlit mě a dalším kde je přínos změn. Třeba jen nevidím to co mám vidět. Proto se tu ptám a zatím mi nikdo neodpověděl.
Na net WGC data odesílá, to je ověřitelný fakt. Kam je odesílá se mi nepodařilo ověřit.
Pokud už napíšeš že lžu, neměl bys hned v další větě napsat jako fakt to co v první větě napadáš. Napíšeš že žádná data neodesílá a hned v zápětí že je odesílá do WG. Překvapivě k tomu používá net, ne poštovní holuby. Takže odesílá. V čem tedy lžu?
Nenašel sem nikde žádnou možnost odesílání dat vypnout, jistě mě navedeš jak to provést.
Nenašel sem nikde žádné nastavení aby se WGC samo ukončilo, vpravo dole v liště v běžících procesech zůstává i po vypnutí hry a vypnutí okna WGC ikona běžícího WGC. Pokud mi poradíš jak WGC nastavit aby se chovalo alespoň tak uživatelsky příjemě jako starý launcher, budu ti vděčný.
A do 21.století rozhodně nepatřím, to musím uznat. Mám rád fair-play, mám rád svobodu včetně svobody slova, líbí se mi Francouzský heslo který dnes už neplatí “Volnost, Rovnost, Bratrství”, mám rád spoustu věcí který dneska nejsou “cool a in”.

Vortho
Čtenář
Vortho

Já jsem taky old-school jak sviň, ale nesmíš se tím zároveň nechávat omezovat v logickým úsudku. Fakt si to WGC prolez, možná ho pořádně vyzkoušej, sleduj čísla a pokud se umíš na věci dívat objektivně, tak zjistíš a pochopíš, že s WGC jedině získáš, ale v žádným případě netratíš. Po technický stránce nabízí totéž, co starej launcher + plno věcí na víc. Buď je využiješ, nebo ne. Ty možnosti ale jsou, to je důležitý. Dřív nebyly, teď už jsou. Je proto načase aktualizovat svůj pohled na tenhle systém, jako se aktualizoval i on sám.

A to píšu jako člověk, kterej právě ze zvyku a z toho důvodu, že WGC nabízí totéž (plus to, co nevyužiju), zůstává a zůstane u starýho launcheru, jak jen to půjde. I když WGC mám.

Co se týče těch dat… Není důvod podléhat všudypřítomný propagaci, jak schraňování dat je urputný zlo a jak to narušuje soukromí… Tak se WG dozví, na čem hraju, kdy mi to kleklo, jak rychlej mám net… k čemu tyhle informace může použít? Jedině k optimalizaci. Tak je to se vším. Samozřejmě, společnosti jako FB jsou jiná kapitola, ty na základě těchto dat vymlátěj z inzerentů větší prachy, protože “hej, my vám tu reklamu dáme přesně tam, kde to bude mít efekt”, ale má to na uživatele reálně nějakej dopad, na jeho soukromí?

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Trolle, nauč se chápat psaný text! LŽEŠ v tom, že to odesílá data na net! Správně jsi měl napsat, WGC, ostatně i hra, data odesílá prostřednictvím netu do WG – tak by to bylo správně. A to je kurde rozdíl! Ověření? To jako fakt myslíš vážně? Nechceš tady tvrdit, že data z WGC jsou vypouštěna někam do prostoru, stejně jako výkaly do stoky, že? Ale přesně takto jsi to napsal. Čeština je bohatý jazyk a ne každý ji umí správně používat. Hra se slovy je pro náš jazyk důležitá, bohužel nemáme tak jednoduchý jazyk, jako je angličtina. 🙂 A když už jsi u onoho slavného Robespierrova hesla, tak ono beze zbytku neplatilo (ani nemohlo) nikdy, tedy ani v dobách, kdy vzniklo. A pokud ti WGC opravdu tak vadí, o tom tedy silně pochybuji, v tvém případě jde pouze o princip, tak se přece můžeš svobodně rozhodnout, že ho používat nebudeš, a problém máš vyřešen. Je to jen a jen na tvém svobodném rozhodnutí, nikdo tě k tomu nenutí. To je svoboda. Pokud by jsi chtěl tvrdit, že ti to WG cpe, tedy ti to nutí a ty se nemůžeš svobodně rozhodnout, tak to bys požadoval pro sebe absolutní svobodu, ta však neexistuje. Podmínky vždy určuje ten, jemuž patří právo (v širším slova smyslu)!

Vortho
Čtenář
Vortho

Bertiboom: Není troll, jenom nemá znalosti a přehled. Pak už jenom stačí neumět se dívat na věci z větší perspektivy a máš z toho výsledek, jakej máš.

rdim
Člen
rdim

Některé z pozitiv jsem ti napsal níže jako odpověď na tvůj horní příspěvek.

Teď k odpovědi: Celkem bych byl rád, kdyby si mi řekl jak přišels na to, že WGC je méně stabilní, za dobu používání mi nespadl ani jednou. Navíc po zapnutí hry je kravina ho ukončovat vzhledem k tomu že jsi do něho přihlášený a pokud chceš přejít ze serveru na server, tak bys musel ručně vypisovat email a heslo do hry, jelikož si hra bere přihlašovací údaje přímo z WGC.

Pokud ti vadí že WGC jede na pozadí po zavření hry, tak doporučuji zakřížkovat “Opustit Game Center , když zavřu hlavní okno” a po vypnutí hry nepojede WGC na pozadí, ale v popředí a ty budeš moci WGC vypnout pomocí křížku na který většina lidí intuitivně kliká když chce něco zavřít.

A že WGC zabírá víc prostředků? Neříkej mi že to zatížení 0% procesoru, 110MB paměti RAM, přijímání a odesílání 0MB/s když se neaktualizuje hra je pro tebe tak hodně, možná pro mě pro člověka co má 6 let starý notebook co tenkrát stál 12 tisíc je to šimrání na zadku, ale každý kdo má v dnešní době průměrný počítač to nepozná.

Co se týče toho že odesílá bez povolení data o uživateli na net, tak prosím dodej důkazy že něco takového dělá BEZ POVOLENÍ, pro zajímavost v nastavení je možnost “Žádné odesílání”.

Je to méně přehledné a má uživatelsky nepříjemný vzhled? Každý člověk jiné gusto, mně to připadá jako kopírka starého vzhledu s pár inovacemi. Ale jak jsem psal každý člověk má cit na vzhled trochu jiný, já bych třeba uvítal možnost změnit barvu pozadí na černou.

Snad jsem na žádný bod nezapomněl.

EDIT: 16:28 opraven překlep v jednom písmenu

VijaCZ
Člen

Stabilita : Tanky který spouštím přes launcher kleknou opravdu málokdy, letadýlka který mak WGC povinnej padaj po každý druhý hře s chybovou hláškou odkazující na WGC. Jestli to je hrou nebo spouštěčem nevím ale můj laickej závěr je že hra spouštěná přes WGC mi padá a hra spouštěná přes launcher ne.
Nemám sebemenší potřebu přecházet mezi servery. To využiju jestli WG někdy umožní hrát s jedním účtem ve více regionech, do tý doby to pro mě má nulový efekt.
Nemusím nic ručně vypisovat, Aslain mě přihlásí jedním kliknutím.
To co popisuješ mám zakliknuto a přesto musím manuálně ukončovat a to hned několika kliknutíma navíc. Křížek na to nefunguje : http://imgworld.cz/ukazka/jse3o3kvrY.jpg
Není rozhodující o kolik víc prostředků WGC bere, bere prostě víc a to je fakt a nejde to prezentovat jako vylepšení, bohužel.
Žádné odesílání mám zakliknuté samozřejmě, přesto WGC vykazuje odchozí aktivitu na síti. Alespoň můj správce úloh to říká. Takže buď kesá WGC nebo Windows.
Můj názor na spouštěče všeobecně je že nejlepší spouštěč je ten o kterém uživatel vůbec neví že tam je – můj požadavek je jedním kliknutím hru zapnout, jedním kliknutím hru vypnout. Aktualizovat v okamžiku kdy já chci aktualizovat. Nic víc. Cokoliv navíc je pro mě nadbytečný, neužitečná zátěž.
Vzhledem k tomu jak WG přistupuje k páči o svoje zákazníky a ke komunikaci s nimi si stejně udělají co se jim zachce a je mi jasný že údržba jednoho launcheru pro všechno je ekonomicky výhodnější než několika různejch. Takže výhody pro firmu vidím jasně. Jen pořád nikde nevidím výhodu pro mě.

Vortho
Čtenář
Vortho

Zvláštní, mně na to křížek funguje, ať dělám, co dělám. A ano, mizí mi to jak z procesů, tak i z toho tebou vyscreenovanýho místa. Stačí mi jednou kliknout na uzavření okna WGC. Nic víc. Zkontroluj, jestli to máš opravdu zapnutý.
Odchozí síťová aktivita samozřejmě probíhá, už jenom kvůli tomu, že aplikace třeba vznáší požadavky… na aktualizaci dat, udržení relace… Taky je otázkou, v jakej okamžik to sleduješ, jak dlouho… Nedělej z toho ale hlavně pořád špionážní prostředek 🙂

Můj názor na spouštěče všeobecně je že nejlepší spouštěč je ten o kterém uživatel vůbec neví že tam je – můj požadavek je jedním kliknutím hru zapnout, jedním kliknutím hru vypnout.
Tohle nesplňuje ani ten nynější. Tohle nesplňuje žádný launcher.

Co se týče padání, na WoWs žádnej problém, na WoT taky ne, když jsem ho přes něj xkrát spustil.

Chápu tě, že tu přidanou hodnotu oproti dosavadnímu launcheru nevidíš, ale jak říkám – když už ti to nic nepřinese, tak ti to aspoň nic nevezme. Výkon to o nic víc nežere, připojení to taky o nic víc nezatěžuje… a že je rozhraní nepřehledný? Otázka zvyku, navíc kliknout na tlačítko Hrát jde rovnou… Není důvod z toho dělat nějaký zlo.

rdim
Člen
rdim

Vortho to pěkně shrnul, ber to objektivně. To že to dělá tobě, neznamená že to dělá i ostatním a to že to nedá výhody tobě, neznamená že to nedá výhody ostatním. Jinak tím nechci Wargaming nijak bránit jako firmu, ale WGC prostě funguje a to je fakt.

Mentalovic
Čtenář
Mentalovic

Přesně tak, pod rdim a Vortho se podepisuju. 🙂 Hlavně ta objektivita 😉

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Přečti si to po sobě pořádně. Vše je jenom o tomhle: “já, já, já a zase já”. A že třeba ostatní mají jiný pohled na vývoj a tuto novinku chtějí? To tě nezajímá. To co ty nepotřebuješ, jíní běžně používají, hra není jen pro tebe. Ostatně, teď mně došlo, nesložil Olympic onu písničku právě kvůli tobě?

VijaCZ
Člen

Předpokládám že je víc hráčů kteří hrají jen a pouze tanky, je jim jedno na kterým serveru a o žádný další blbiny okolo nemají zájem. Celou dobu se tu snažím zjistit co WGC přinese takovým hráčům, zatím mi tu nikdo nedokázal dát jedinou odpověď. Chápu proč to chce Wargaming, chápu proč se to líbí hráčům kteří hrajou lodičky, letadýlka a všechno možný na víc účtech, tomu všemu rozumím. Jen sem se pořád nedozvěděl co to přinese čistokrevným tankistům s jedním účtem. Vím naprosto jistě že nejsem jedinej takovej. No a pak sem se taky dozvěděl že lžu když říkám že WGC odesílá data na síť, protože ve skutečnosti odesílá data na síť a to je něco úplně jinýho než odesílání dat na síť. Což mě neskutečně pobavilo.
Každopádně děkuju hráči pod mym videem na youtube kterej mě dokopal k tomu vychytat všechny zádrhele a chybky a umožnit spouštění hry bez launcheru čistě jen z .exe souboru, čímž jde WGC úplně obejít a zbavit se všech problémů který s ním mám.

Vortho
Čtenář
Vortho

No a pak sem se taky dozvěděl že lžu když říkám že WGC odesílá data na síť, protože ve skutečnosti odesílá data na síť a to je něco úplně jinýho než odesílání dat na síť. Což mě neskutečně pobavilo.

Překrucuješ… smutné

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Proc jen mam pocit, ze mate z toho noveho spousteni obavy z uplne jinyho duvodu :-).
Protoze co se tyce funknosti, neni s tim zadny problem. Snad nemas strach jen z toho, ze novy spoustec umi neco vic :-).

VijaCZ
Člen

Celou dobu se snažím přijít na to co. Zkus mi to napsat přímo, jako pro blbce. Buď první.

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Slape to normalne, chyba bude asi na tve strane, ale je fakt, ze jiny hry od wg nehraju…tak budiz, nemuzu posoudit.
Vyhody ti tu uz popsali. Nevim, jak se to chova s temi vasimi modpacky, jestli to neni duvod vasich obav :-). Cely to halo kolem toho mi prijde usmevny, za normalnich okolnosti to nema zadnej negativni vliv, tak to pitvani hnede hromadky mi prijde zbytecny. Delat problemy, tam kde nejsou.
Uz se ti k tomu nevyjadrim, to tema povazuju za zbytecny :-), mej se.

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Lháři prolhaná, lžeš a teď dokonce ještě úmyslně překrucuješ text, který jsem napsal. Jsi opravdu takový primitivní ubožák? Nevím, do školy jsi chodil, tak by jsi měl znát rozdíl mezi předložkami, konkrétně mezi významem předložky NA a PO! Proč? Protože WGC odesílá data PO síti, a nikoliv NA síť, jak píše troll tvého kalibru. To je chlapče velký rozdíl, tak tu nevypouštěj z úst exkrementy typu: “No a pak sem se taky dozvěděl že lžu když říkám že WGC odesílá data na síť, protože ve skutečnosti odesílá data na síť a to je něco úplně jiného než odesílání dat na síť. Což mě neskutečně pobavilo.”. Tohle opravdu pobavilo, a jen to dokazuje co jsi zač.

Vortho
Čtenář
Vortho

Tě zbytečně jménem svobody zabanujou 😀
Buď nepsat nic, nebo trochu víc argumentačně… ne kvůli němu, ale kvůli ostatním čtenářům. Ať si udělaj určitej obrázek. Ne jenom na něj, ale jestli je důvod se bát atp.

smrq
Čtenář
smrq

Nazyvat lharem nekoho jen proto, ze napsal ve vete spatne predlozku, je zamerne prehaneni. Kdo nema v hlave nakakano, pochopil, co tim vija myslel. Slovickaris uplne zbytecne, zbytecne ho nazyvas lharem. Podobne jak on honi carodejnice u wg, ty je honis u jeho prispevku. Nemate si co vycitat, jste uplne stejni. 🙂

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Další co nedokončil základní školu? Ta změna předložky znamená změnu významu textu, což v daném případě znamená, že někdo lže. A také hlavně proto, že Vija to myslel tak, jak to napsal, tedy vědomě uváděl nepravdu, nebo-li lež.

rdim
Člen
rdim

Mimo to že je svižnější jak psal Lumperion, tak výhody jsou ve větší míře nastavitelnosti. Kupříkladu “Využít při instalaci všechny zdroje” je možnost která mi ve starém launcheru chyběla a nemohl jsem nechat WoT aktualizovat na pozadí. Pokud odejdu od nastavení vidím pozitivně brouzdání v novinkách bez potřeby otevírání prohlížeče a taky možnost automatického přihlášení do hry, které zatím nepoužívám a čekám na možnost přidání oblíbeného serveru na kterém prej již pracují.

VijaCZ
Člen

Díky za první fajn odpověď k věci. Bohužel ani jednu z těchto vylepčení nevyužiju. WoT nechávám aktualizovat předběžně přes noc nebo od rána když odcházím do práce, používám jediný účet v jedné hře a automatický přihlašování za mě řeší Aslainův mod pack. Včetně pěknejch obrázků a historickejch fotek tanků.

rdim
Člen
rdim

Ano, módy některé z nedostatků řeší. Sám tvořím modpack takže vím. Ale je pozitivní že se WG snaží některé věci implementovat přímo do hry.

Vortho
Čtenář
Vortho

Brát módy jako 100% bernou minci je podle mě špatnej přístup. Snažil bych se, už jenom kvůli kompatibilitě (a popř. bezpečnosti), preferovat vestavěný řešení.

VijaCZ
Člen

Ano, chci tím říct že tahle funkce je aplikovatelná i na starý launcher, že jí tam moderská scéna dokázala dodat. Když to dokážou modeři, devs by to měli umět taky, nebo ne?

Vortho
Čtenář
Vortho

Tak lepší (přednastavená) volba serverů bude a automatický přihlašování už ve WGC je, nebo ne?

VijaCZ
Člen

Prosím pěkně v čem je to “lepší”? Na oba servery mam přibližně stejnou odezvu. Chápu to v jiných regionech kde se odezva může různit hodně výrazně, ale tady nejsou širé Ruské stepi ani oceánie…. Ale k věci – ano, ve WGC je a v launcheru je pokud vím taky i bez modifikací, nebo ne? Vždycky sem tam tu volbu míval jestli chci na eu1 nebo eu2 nebo jestli to nechám na automatu. Automatický přihlašování MŮŽE UMĚT i starej launcher. Ty velký písmena tam nejsou omylem protože je to nejdůležitější část to “MŮŽE UMĚT”. WG ale nechce aby to uměl takže se to tam dodělává amatérsky. Což nemění nic na tom že technicky to možný je, takže to opět nejde uznat jako výhoda WGC. Hele kdyby třeba přes WGC šly automaticky v rámci aktualizace aktualizovat i modifikace a udržovat je při každým přihlášení, uznám to jako výhodu. Kdyby ve WGC bylo cokoliv co neumí starej launcher nebo to do starýho launcheru nedodělal nějakej studentík doma večer u kafe, uznám to jako výhodu. Já tam ale pro mě a pro mě podobný hráče nenašel nic. Opakovaně sem tu prosil aby mi ukázali kde je ta výhoda a zlepšení pro takový hráče jako sem já a na nic sme tu nepřišli. Takže nemám vůbec žádnej důvod cokoliv na starým launcheru měnit.

Vortho
Čtenář
Vortho

Prosím, přestaň ze sebe neustále dělat úplnýho hlupáka. V čem je to lepší, to jsme ti už xkrát v několika lidech popsali. Pokud ty výhody, resp. benefity oproti starému launcheru, jsou ti k ničemu, tak fajn, já to chápu. Každej má svoje preference, každýmu se hodí něco jinýho. Ale neshazuj ten systém celej. Nelíbí se mi, že tady děláš hysterii z nějakýho WGC, který je momentálně ve stabilním a použitelným stavu. Po stý píšu, že i když ti (tobě, čistě tobě) ten systém nic novýho nedá, tak ti aspoň nic nevezme. Tobě jako úplně obyčejnýmu uživateli může bejt úplně jedno, jestli klikáš na tlačítko Hrát v programu A nebo B. Stejně tak je čistě tvůj problém/tvoje věc, že ty výhody odmítáš uznat. Protože jsi zkrátka subjektivní, nedokážeš bejt objektivní a dokud není po tvým, tak se pořád přiblble opakuješ a nejsi schopnej rozumný argumentace.

Ano, starej launcher MŮŽE UMĚT automatický přihlašování… Jenže to by ho bylo zapotřebí předělat. Tzn. napsat/vytvořit ho úplně od píky. Minimálně už kvůli tomu, že v něm chybí správa účtu a jakýkoliv hlubší nastavení. A už tušíš, že jakmile k němu přidáš nějakou uživatelskou administraci, potažmo účet, tak máš tentýž systém, jako je WGC. A tím pádem taky tušíš, že mít 2 programy, který uměj to samý, akorát jeden to umí pro hru X a další pro hru Y, Z i X, je pakárna, kterou by ani WG nevymyslel. V každým případě ale neříkej, že “aslainův modpack to umí, tak WoT launcher může taky”… tady je problém v tom, že to, jak to má Aslain, není zrovna bezpečný a košer, aby se to takhle dělalo oficiálně. Mód je mód, od něj se nic nečeká ani nikdo neručí za škody, který ti způsobí.

Mám z tebe takovej dojem, že kdyby na WGC nasadili vzhled starýho launcheru a ostatní hry dali někam pod nenápadný tlačítko, tak poznáš úplný hovno.

Jestliže se ti momentálně WGC chová nestandardně, odstraň modifikace, reinstaluj WGC nebo ho updatuj. V další fázi napiš na support a tam chování co nejlíp popiš.

VijaCZ
Člen

Dobří lidé mě naučili jak spouštět hru bez WGC. Tím to pro mě přestává být problém. Si spokojenej?

Vortho
Čtenář
Vortho

Nikdy jsem nebyl nespokojenej.
Kdyby někoho jinýho zajímalo, jak to Vija udělal (resp. chtěl launcher obejít), a taky neuměl vytvářet zástupce a chodit do složky se hrou:
1. Pravý klik na zástupce WoT na Ploše.
2. Levý klik na Otevřít umístění souboru
3. Pravý klik na soubor WorldOfTanks
4. Levý klík na Vytvořit zástupce
5. Levý klik na “WorldOfTanks – zástupce”. Tlačítko myši nepouštět, držet.
6. Přetáhnout na Plochu.
7. Podle potřeby zástupce přejmenovat.

smrq
Čtenář
smrq

Myslim, ze reseni je jednoduche: vija nechce vyhody, po nej konkretne nejsou uzitecne a pokud ano, nahradi je mody. O nespravnosti takoveho pristupu ho nema smysl presvedcovat, stoji si za svym. Myslim, ze je na case tuto pri ukoncit, nema reseni.

JoAn
Čtenář
JoAn

To jako že se dnes už po staru nepřihlásím do hry? Nebo od kdy to bude platit?

VijaCZ
Člen

Prozatím to platí pro verze hry mimo klasický herní server ( Sandbox, Testserver )
Podle mě minimálně do aktualizace si s launcherem zahrajeme.

Vortho
Čtenář
Vortho

Za sebe z týhle změny, pokud nastane, nadšenej úplně nejsem, ale že bych byl horlivě proti, to taky říct nemůžu.
Jako vzhled je mi rozhodně míň sympatickej než u starýho launcheru, ale zase co si budeme… v launcheru člověk tráví minimum času, takže mě to moc nevytáčí. Hlavně pochybuju nad významem unifikovanýho launcheru u společnosti, která má na PC jenom dva konkurenceschopný tituly, z toho jeden tak nějak napůl… Ten launcher mi nemá co nabídnout, krom pár dalších možností nastavení, bez kterejch by se obešel (nastavení využívání prostředků nebo rychlosti netu).

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

Používám ten poklad na loďky a občas na poletuchy, ale žádná hitparáda to teda není.
Souhlasím s Vijou, že zcela nesmyslně zůstává viset v počítači i po vypnutí a že odesílá bůhví co, bůhví kam …
Dál jsem zaznamenal, že pokud pokud používáte víc účtů a nezatrhnete volbu zapamatovat heslo, tak už si ho nezapamatuje a budete ho zadávat pokaždé znovu.
Taky pokud jste měli hry na víc počítačích a kvůli rychlosti jste aktualizace stáhli jen na jednom, tak třeba na loďkách na to zapomeňte, po instalaci je hned maže, fakt bezva finta …
Rovněž taky mění strukturu adresářů hry, takže při převádění WOWS to na jednom PC fungovalo bez problémů a na druhém jsem reinstaloval …

VijaCZ
Člen

Lodičky nemůžu posoudit, doexpil sem se tam na tier 4 kde se vyskytují letadlovky, přišel sem na to že to jsou v podstatě tamní artyny jen mnohem víc likvidační a bez možnosti jakkoliv někam uhnout nebo se schovat a v ten okamžik hra letěla natrvalo do koše.

RaySpruance
Čtenář
RaySpruance

Vždyť tomu tak bylo i ve skutečnosti, viz zkáza 1. leteckého loďstva Japonců u Midwaye. Stačilo mít štěstí, tedy natankované a vyzbrojené letouny na palubách a bylo vymalováno. Jamato a Musaši, dvě největší bitevní lodě co kdy existovaly, byly potopeny taky letadly z letadlových lodí, a to běžnou municí – leteckými torpédy a protipancéřovými pumami.

VijaCZ
Člen

Nepopírám historii, bavím se o hře. Pokud je v týmu jeden typ techniky který bez omezení střílí kohokoliv ho zrovna napadne kdekoliv na mapě a ostatní slouží jen jako pohyblivé cíle tak o hru nemám zájem, to je závěr který sem si udělal z letadlových lodí a svoje hraní warships ukončil. Tak nějak vnímám rozdíl mezi realitou a hrou. Ani Japonský bitevní lodě neměly v reálu HPčka… 🙂

Poli
Čtenář
Poli

Konec hraní na kolejní síti…

albi
Čtenář
albi

Tak tanky i letadla spouštím přímo exe souborem ve hře, který jsem si dal jako zástupce na plochu.To jejich WGC zapnu jen když to chce aktualizaci.

Pavel
Čtenář
Pavel

Dost zavádějící informace.
Cituji: “V současné době bude možné hru a všechny její verze (CT, Sandbox) hrát pouze prostřednictvím této sjednocené platformy (WGC).”
Co to je za termín “v současné době” ?

nepoviem
Čtenář
nepoviem

aspon menej opic bude thx WG

Pavel
Čtenář
Pavel

A tím chceš říci co ?

Ivan
Čtenář
Ivan

Tiež si myslím, že táto veta je veľmi zle napísaná “V současné době bude možné hru a všechny její verze (CT, Sandbox) hrát pouze prostřednictvím této sjednocené platformy (WGC).” Ja som dneska hral pod starým launcherom.

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Ono je to uplne jedno pretoze WoT je uz mrtva hra je to hra ktora sa uz neda hrat a nemoze ludi bavit ako zahral som si 8 hier dnes a s toho 5 hier bolo 15:0 alebo 15:2 ked tak a to je proste hra ktoru uz normalny clovek hrat nebude.Taky styl hry ta nebavi a je jedno ci vahras alebo prehras.Mozna tak raz za mesiac inak strata casu.

Guderian
Čtenář
Guderian

ja to mam bežne 5-6-7 prehier v rade, no a ked maš 5 vitazstiev za sebou tak sa nesťažuješ.:D

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Ja som nepovedal ze to boli prehry boli to vyhry 15:0 ale to ma rovnako nebavi ako ked by to boli prehry mne je jedno ako hra skonci ale predovsetkym ocakavam zabavu a to je tazko zabava ked pokial s Heavy tankom prrides na svoje miesto vyhravas 7:0 a este si nevystrelil alebo aj naopak je to jedno proste hra ide dole vodou cela a WG to vie e nebude s tym nic robit je to preto ze v hre nedostatok hracov uz nahradzaju kde namiesto hracov je bot a to je koniec zabavy

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Uz sa viac zabavim aj na Pro Cycling Manager

Whiskeyjack
Čtenář
Whiskeyjack

buuuu buuu, už se zase brečí

Guderian
Čtenář
Guderian

tak ja som ho neskušal, takže som nazaujaty 🙂
, ale stary luncher mi stačil, nepotrebujem viac funkcii a omačok.

Kurt von Strohm
Člen
Kurt von Strohm

jako nadšený nejsem ….
když to vezmu z svého pohledu
– WGC si bere víc prostředků PC ( nejsem ajták ale tohle si najít v procesech dokážu )
– ukončování je trochu divné kdy chybí ( a nebo chyběla před pár měsíci kdy jsem ho používal ) volba “po spuštění hry se minimalizuj na lištu a nepruď ” , WGC buď prudil dál na ploše ( a žral o 106 data což na mobilní netu nepotěší ) a nebo se vypnul úplně což ho úplně negovalo pokud mě to vykoplo ze serveru ( a s tím byl tehdy krapet problém ) a automatické (znovu)přihlášení bylo fuč , musel jsem datlovat všechny údaje na přihlašovací obrazovce což se starým launcherem nemusím
– žere net a to víc jak launcher , wotko + WGC mělo na ping větší vliv než má třeba wotko + skype ….

takže žádná výhoda ( jeden účet si dokáže zapamatovat i starý launcher ) vs spousta problémů ……

Vortho
Čtenář
Vortho

WGC zabere nějakejch max. 140 MB v paměti, ale většinu času mi to ukazuje 122. WoT launcher 27,5 MB. Zní to katastrofálně, jenže kapacita RAM se pohybuje v tisících MB, takže stovka je plivnutí. Pár aktivních záložek v prohlížeči udělá klidně přes giga. Co se týče provozu na síti, WoT launcher je statickej. Nemáš tam žádnej účet, vůbec nic, kvůli čemu by bylo nutný udržovat nějakou relaci, vznášet požadavky na aktuální stav, cokoliv. Prostě ho otevřeš, jednorázově se ti načte pár odkazů s jedním obrázkem a tam to končí. WGC musí ověřovat platnou relaci, velmi pravděpodobně dokáže zobrazit novou novinku i bez toho, abys okno zavíral a pak zase otevíral, stejně jako dokáže aktivně kontrolovat dostupnost aktualizací. Jenomže zase, podívejme se na konkrétní čísla. Krátce po spuštění ti zatíží Internet cca 0,4 kB/s (0,4 kB = 0,03 MB)… Normálně stahuješ v řádech Mb/s, upload pod ten 1 Mb/s ti taky nejde. Teda pokud nejseš na vesnický síti z roku 2005. Nicméně dejme tomu, že po spuštění to trvá tak minutu, než se to srovná na 0 (ano, já ten provoz na síti teda pořád nemám)… to máme 24 kB dat. Katastrofa. Pouštěním písniček přes YT vytížíš svůj net víc než tisíckrát víc. Když mám WGC na liště nebo jsem ve hře (WoWs), tak provoz opět žádnej. Ani spouštění paradoxně nemá moc na to vliv. Pouze při ukončování hry to mírně vyskočí na vteřinu, pak prudké klesání.

Takže mi vysvětli, v čem to tu tvoji bramboru tak vytěžuje… a proč si dvěma kliknutíma a pak drag’n’dropem na plochu neuděláš zástupce .exe souboru hry. V praxi je to totiž prašť jak uhoď.

Vortho
Čtenář
Vortho

Teď akorát koukám, že jsem napsal 0,03, i když jsem myslel 0,003. Mě to úplně praštilo do očí 😀
Snad je zbytek ve větší pohodě

jukl
Čtenář
jukl

Nějakou dobu jsem se tomu vyhýbal, spouštěl přes exe. Ten starý launcher pro mě byl takový nějaký.. neříkám apriori špatný, ale něco mě odpuzovalo od jeho hlubšího studia. Tenhle nový je docela fajn, pro mě přidaná hodnota, že se logne sám launcher a nemusím se logovat ve hře – při dvojím ověřování je to občas štrapáce.

btw. odesílání ´informací na net´, omg borci.. každá aplikace co nějak něco řeší online musí ´něco´ odesílat, to je podstata fungování internetu. Jestli nemáte rozklíčované pakety s tím, že jste tam našli velikost bot své milé, tak se tím raději neohánějte, nedělejte ze sebe hlupce.

Podobné téma ´aplikace prohledává počítač´. Pak tu ještě někdo psal, že je to ilegální. Je fakt rok 2019, nebo 1349?