Po delší době se opět hlásím s analýzou tanků od Nalkirka, opět zapracoval na statistikách tanků. Nyní si vzal na mušku Somuu SM a Lorraine 40t.

I když není třeba si tyto stroje představovat. Podívejme se na základní parametry obou tanků. Data jsou brány se 100% posádkou bez perků a vybavení vozidla.

Somua SM

Těžký tank VIII. úrovně

Lorraine 40t

Střední tank VIII. úrovně


Přestože se jedná o těžký a střední tank, mají mnoho společného. Oba jsou francouzi, zásobníky a oba nejsou v celoroční nabídce prémiového obchodu. Somua má “lepší pancíř” a pět nábojů v zásobníku, Lorraine je rychlejší a má lepší maskování s dohledem. Toliko k rychlému seznámení s vozidly a teď se podíváme na podrobnější rozbor dat.


A nyní už k porovnání

K porovnání tanků bylo použito pro každé vozidlo více jak 600 bitev. Vzhledem k tomu jsou zveřejněná data relevantní a směrodatná. Jedná se o porovnání výdělků, zkušeností a rotace map. Match making jako takovým se zabývat nebudu. Vzhledem k předchozím článkům.

Začneme posledním jmenovaným a to je srovnání jaké mapy tanky nejčastěji dostávají. Zajímavé je, že Somua jezdí poměrně často otevřené mapy Step a Tundru, oproti tomu Lorr. dostává Ruinberg a Siegfriedovu linii a celkově má vyrovnanější rotaci map.

 

Další důležitý parametr prémiového tanku je: kolik vydělává. V tomto porovnání je na tom lépe střední tank a to téměř dvojnásobně a to i přes fakt, že Somua má průměrně více zkušeností za bitvu. Na poškození za bitvu jsou na tom tanky prakticky stejně. Asistované poškození není bohužel k dispozici.

  

Malá perlička na závěr. Podívejme se, co si hráči montují na tank a co mají za  první perk na posádce.

 


Toliko k datům, jež Nalkirk zveřejnil ve videu na YT. Za mě si myslím, že Nalkirk odvedl dobrou práci. Vycházel z dat, které mu zaslali hráči, z portálu vBaddict a Wotreplays.


Dovolím si přidat recenze Superkravaťáka. Z nich si můžete o tancích udělat vlastní obrázek a pokud se rozmýšlíte, co koupit, mohou vám pomoci.


Z mé osoby nemohu hodnotit Lorr. 40t v garáži ho nemám, ale vzhledem k třídě tanku, bude zábavnější než Somua. Je rychlá a obratná. Somua je pomalejší a často podrží pancířem. Určitě to není tank do první linie a neudrží sám jednu stranu. Když ale využijete jeho přednosti, je s ním i sranda.

Pokud míříte na BAT.-CHÂTILLON 25T bude vás více zajímat Lorr. Jestliže chcete AMX 50B je lepší volbou Somua SM. Výdělky obou tanků mohou být zavádějící podle použití spotřebních doplňku a munice.

Neberte můj názor doslova, jak říkám vlastním jen Somuu. No a s tímto se s vámi loučím a zase příště u některého mého článku.


Kdo by chtěl pomoci v tvorbě databáze, může kontaktovat Nalkirka na mailu veleni@klanlcp.cz a nebo navštívit jeho stránku.

6
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Bigman
Čtenář
Bigman

Lorka z mého pohledu je jasný vítěz. Mám oba tanky a u Lorky 6 perkovou posádku, kdežto u Somui jen 4, ale Lorka vítězí dohledem, maskování(vím je to střední tank) a řekl bych i penetrací i když jsou statisticky vyrovnaný, ale stejně bych řekl, že je více spolehlivější. Somua dobré sklopení děla a občas Mě dingne desítka do věže, ale hlavně ten dohled to je hrozný. Pět ran v zásobníku je paráda a občas si to někdo splete s Lorkou a naběhne si. Rád jezdím s oběma, ale pokud bych si měl vybrat jenom jednoho z nich tak jasný favorit je Lorka. Pravě včera jsem dodělal itala a na Lorku nemá ani náhodou. Špatné maskování, viditelnost, pohyblivost a jediný plus je nabíjení, ale pro Mě veliký problém, protože jak jsem zvyklej z Francouzů tak to tam peru jako o život, ale to je jenom moje chyba.

Koblaster
Čtenář
Koblaster

Já si myslím že tu srovnáváte jabka a hrušky. Každý tank se hodi na něco jiného. Je potřeba dodat že somua má výborné chování děla např oproti AMX 50 100 a rychle nabije zásobník. Zase Lorka má na medko vynikající dělo s 300 alfou a luxusním pene oproti ostatním medkům. Tyto tanky si nekonkurují a ani si nemyslím že se nikdo mezi nimi rozhoduje. Záleží jakou linii jede…

nalkirk
Čtenář
nalkirk

Porovnávali se tanky, které jsou si herně nejblíž. Nemyslím si, že se hráči nerozhodují, pokud nemají ani jeden tank v garáži. Ale každý má jiný názor a já jsem svůj prezentoval :). Nikde není psáno, že s ním musí každý souhlasit.
EDIT. nejsem žádný super unicum hráč a používám jenom dostupné zdroje, ale pokud se podívám na hráče, kteří jsou “známý” a taky porovnávají tyto dva tanky, tak to asi nebude tak nevhodné 🙂

Le3ky
Čtenář
Le3ky

Ja mam somuu a celkom v pohode nelutujem ze som ju kupil