Stejný čas výstřelu, přesto rozdílný. Aneb problém, bug či podvod ze strany WG? Něco málo k tomu v angličtině vám poví skill4ltu ve svém videu.

Známý streamer skill4ltu dostal podnět od několika protihráčů, že když na něj střílí, mají prodlevu skoro 2 vteřiny. Otázkou je, zda je to bug nebo záměrné zvýhodňování. Sám skill4ltu ve videu pokládá tuto otázku. I náš známý streamer FuZero se k tomu vyjádřil na oficiálním fóru.

Posuďte sami ve videu.


Z našeho pohledu by bylo více vypovídající, kdyby tuto situaci opakovali na stejných PC sestavách a nejlépe, kdyby seděli ve stejné místnosti. Takto je to spíše zavádějící a tak trochu i “hon na čarodějnici”. Co si myslíte vy?

37
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Makaan
Čtenář
Makaan

Imho to je kombinace špatné linky k serverům, možná taky modů (jeden z těch co má lagy má mod úpravy zvuků, což je docela dost zásah do hry a takovéto mody mají právě tendenci hru zpomalovat..) a tak podobně.. jedna věc která tu plave, nejsem odborník, ale WG má servery v Německu a Amsterdamu – trasa k nim není nejjednodušší a často probíhá mnoho DDoSů někde po cestě, což ovlivňuje mnoho uživatelů mikrolagy, lagy, někdy i rovnou velkými problémy a WG za to vůbec nemůže .. jednu dobu jsem strašně trpěl na trasu přes Paříž, která byla často pod DDoS útoky a cokoliv co vedlo přes ni bylo pro můj net absolutně out 😡 ..
Jako tak je to zajímavé a mohlo by na to WG raději mrknout, ale víc bych z toho nedělal, já jsem na tohle celkem náročný hráč a nikdy jsem tento problém neměl, pokud na vině nebylo moje připojení nebo mody. Byl to jeden z dalších důvodů, proč jsem kompletně vyřadil modifikace, Aslainovo XVM dva roky zpět bylo tak zabugované, že nejen způsobovalo input lag, ale i FPS drop, nedivil bych se, kdyby na tom spousta modů nebyla podobně.

Lojzo
Čtenář
Lojzo

mody taketo veci nezapricinuju to je jasna ukazka zvyhodneneho herneho uctu a preto je tak dobry vdaka WG nie vdaka tomu ze by bol genius.

Vortho
Čtenář
Vortho

Co si myslím já? Redakce Wotka by se měla zamyslet, jestli vážně potřebuje přijít se vším, o čem se v komunitě baví. Vč. nepotvrzenejch a nepotvrditelnejch blbostí. Nic proti skillovi, je totální antitechnickej typ, takže se v tomhle klidně nechá zmanipulovat, ale zatraceně, aspoň to okolí by mohlo bejt moudřejší. 😀

DoktorKevina
Admin

Já myslel, že ze sloganu stránek je jasné co se zde bude psát. Komunita sama sobě! Pokud je to téma, jež je zajímavé a komunita by o něm měla vědět napíšeme o něm. Můžeme zde taky uvádět novinky z portálu, ale to je spoustě lidí platné, jako . . . zbytek si domysli. Garrth skončil, funguje pouze jako poradce. Děláme co můžeme, abychom donesli co nejvíce informací. Někdy je to blbost někdy je to zajímavé.
Jestli chceš pojď si to na měsíc zkusit.
P.s. Kdybych měl chodit se vším o čem se komunita na fóru baví tak by to tu bylo plné koleček, artyn a nefér MM . . . a to je jen slabý výtažek z fóra.
P.s.s Promiň za mírný osobní útok na tebe.

Vortho
Čtenář
Vortho

S takovou formou osobního útoku nemám absolutně žádnej problém. Sám jsem leckdy jízlivější, takže neakceptovat to z druhý strany by byla pakárna, no stress. .)

Bohužel komunitní projekty u WoT navzájem kopírujou, s čím kdo přijde, a dál se nezamyslej… aby to podle toho podaly. Doufám, že se z toho zase neudělá zbytečný halo a lidi nebudou soptit, že to všechno ohledně protekčních účtů nakonec byla pravda… protože pro spoustu lidí je tahle varianta podstatně snazší k pochopení a přijmutí. Neřešej ale, jestli je takovýho chování možný kontrolovatelně dosáhnout, popř. s jakýma doprovodnýma jevama. Osobně bych to uvítal s nějakou slovní analýzou, ať to má nějakou přidanou hodnotu. A ne převzít, co někde vyšlo, a prakticky bez jakýkoliv další práce to vydat dál… Na mě to moc jako dřina nepůsobí, sledovat pár zdrojů a předkládat z nich, co tam vyjde. Neříkám, že je to zbytečná práce, že je nezáslužná… ale že na tom není nic extra. Někdy je to navíc hazard, když vezmu v potaz chování lidí v komunitě.

DoktorKevina
Admin

Jsem rád že jsem tě neurazil.

Problém komunitních stránek jsou omezené zdroje. Udělat analýzu není zlí nápad. To nás nenapadlo. Bohužel momentálně jsem všichni dost vytížen, doma a pracovně. Časem se jí nebráním. Jestli to stihneme než z toho vyjde výsledek. Podali jsme to jako informaci. A sami poukazujeme na průběh testu, dole pod článkem.

Pro tvou informaci, máme už korektorku pravopisu 🙂

Vortho
Čtenář
Vortho

Ty omezený zdroje chápu, proto bych čekal/předpokládal dlouhodobě větší iniciativu ve vlastních nápadech. Nikdo přece neříká, že to musej bejt pořád jenom zprávy… který jsou kolikrát jenom něčí spekulace, popř. jaký maskování se přidalo do hry. Jenže jakmile tě nezajímá, co si kde kdo myslí, a na co se těšit leckdy až za několik měsíců, tak ti tohle nemá moc co nabídnout. Přitom lidi kolikrát nemaj šajn o základních věcech ve hře. Mapy, maskování… whatever. V tomhle směru se otevírá další potenciál, resp. nevyužitej kanál. Chtělo by to stabilní & transparentní redakci, která by třeba řešila další spolupráce, ze kterejch by plynul další content. Určitě by se našel někdo, kdo by udělal nějakej video rozbor, kterej by obsahoval, kde na jaký mapě hrát s nejoblíbenějšíma prémiákama atp, nebo přímo na cvičáku ukázat, že prdelí tank nenasvítíš, nebo že když terén pomůže, tak i koruna stromu vzdálená 100 metrů může zabránit spotnutí… stačí si akorát správně představit trajektorie spotovacích čar. Těch min. tutoriálovejch námětů je ranec. Ty věci od WG jsou bohužel pochopitelný až tehdy, kdy je už víš, popř. nejsou uváděný tak, aby je hráč dokázal přenést do praxe. Teď z toho vytahuji wiki, ta je případ sám pro sebe. Nikdo o ní neví, je zbytečně robustní, totálně nepřehledná, nerozeznává, kdy se hodí bejt detailní a kdy ne (nijak neseparuje content pro začátečníky a pokročilejší hráče)… zkrátka a jednoduše úplně je na hovno, ve svojí podobě zbytečná věc.

Taky co mi zatraceně chybí je propagace. WG propaguje streamery, ale zkoušely se tyhle komunitní fan-sites spojit a oslovit WG s nějakou propagací? Aby hráče podle jazyku navedl na tyhle “stojí za zkouknutí” stránky?

U anglickejch projektů je i problém v jejich počtu. Zbytečně se tříští čtenářská komunita (lidi nemaj moc čas kontrolovat xyz různejch blogů), tím pádem se tříští příjem z reklam…

DoktorKevina
Admin

Snaha o návod tu byla, momentálně je to rozsekané po přechodu na nový web, viz výše. Nápravu jsem si šetřil na prázdniny.
Video rozbor map dělá kravaťák, už mne napadlo ho kontaktovat
Momentálně tvoříme v redakci plán, jak pokračovat zatím jsme si dali pár cílů, uvidíme jak nám to dál půjde.
Jestli máš zájem, udělej čtenářský článek na nějaké téma 🙂

Vortho
Čtenář
Vortho

Spíš přemejšlím, že bych zabrouzdal do tajů WP, co se (ne)dá udělat a třeba přišel s poutavějším designem… s nějakým víc WoT 😀 Aspoň bych měl nějakej důvod se na tu platformu konečně kouknout. Práce, potažmo výdělky moc motivující nebyly. Lidi, co v tom něco chtěj po někom udělat, obvykle ani nevěděj, co chtěj… popř. nevěděj, co je dobře chtít a od čeho raději upustit. Nějaký standardy nebo UX & UI design sral pes. 😀

VijaCZ
Člen

Jestli se nepletu tak tyhle stránky naprosto úmyslně stojí naprosto mimo WarGaming.

Vortho
Čtenář
Vortho

Vija: No jasně. A spoluprací s WG by tady zavládl jeho diktát. 😀

DoktorKevina
Admin

Uč se a pak mi předveď své umění 🙂 třeba se domluvíme 🙂

Le3ky
Čtenář
Le3ky

Mozno by stalo na zamyslenie sa spojit s redakciou excalibru. Tam je toho tiez uz pomenej a vyzera to tak ze nie je dost obsahu pre dva rovnake projekty. Asi ste mali nezhody ale vychadza mi to ako najlogickejsie riesenie. Tak isto ak by ste nasadili nejake reklamy v ramci zachranenia projektu tak by sme to urcite pochopili. Mozno nejake clenske by sme zvladli. Chodime predsa do roboty a vieme ze nic nie je zadarmo a pracu treba ocenit. Sorry ak som trafil uplne mimo…..

Garrth
Admin

@Le3ky mlada fronta to prodala a nevidim logiku ve spojeni naseho nekomercniho projektu a jejich projektu plne zamereneho na vydelavani penez

Glock17
Čtenář
Glock17

Vím, že Carramba66 prodal web wot.cz nakladatelství Mladá fronta (neplést s Babišnovinama), které web změnilo na excalibur.cz, ale už mi uniklo, že MF prodala web dál. Kdy a komu?

Garrth
Admin

@Glock17 prodali to Grunexu pred par mesici, po mem vyhazovu se to prakticky rozpadlo, nevim co se s tim planuje

Glock17
Čtenář
Glock17

Aha, díky za info.

Garrth
Admin

@Vortho kdyz se udela videorozbor, tak se pokazde najde banda, co bude tvrdit jak moc je to stupidni a nesmyslne a kompletne udupe v autorovi jakoukoliv snahu neco dalsiho udelat, cesi jsou proste cesi … WG mi za ty roky nasliboval a nalhal tolik veci, ze nevidim cestu k vyjednavani

namuzes udelat vic “wot” design, jinak web sestreli kvuli copyrightu hned, jak se jim neco nebude libit

Glock17
Čtenář
Glock17

@Garrth

Potvrzuji z vlastní zkušenosti, že vždy se najde rejpal, který by ten článek napsal lépe. To pak aby člověk měl hroší kůži nebo byl vytrénován z jiné oblasti (např. ze zaměstnání).

Vortho
Čtenář
Vortho

Zase takovej negativismus tady? Proč? Nač?

Glock17
Čtenář
Glock17

@Vortho: Nestyď se a přines svoji kůži na trh – napiš čtenářský článek a můžeš se pokochat tou záplavou off-topic příspěvků, aby ses mj. dozvěděl, že jsi “blbej”. Dám ti i téma článku – o víkendu jsem chtěl napsat podrobný návod na akce Twitch Prime (včetně screenů), protože mne nebaví furt hledat ve starých vláknech na oficiálním fóru návod jak si zřídit účet na Amazonu, jak na Twitchi, jak propojit účty, kolik a kdy platit, kde zrušit předplatné pro PrimeVideo, atd. atd.

Bohužel jsem se k tomu kvůli práci na zahradě nedostal, tak Ti dávám možnost vyniknout.

TOM
Čtenář
TOM

“Redakce Wotka by se měla zamyslet, jestli vážně potřebuje přijít se vším, o čem se v komunitě baví.” – A S CIM JINYM???

DoktorKevina
Admin

Děkujeme za názor. Debata na toto téma je několik komentářů výše. Problematiku jsme dostatečně rozebrali.

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Hele kluci, vsaďte se, že se tu objeví komentář jednoho nejmenovaného hráče, kterému tím bude potvrzena jeho teorie protěžovaných účtů. 🙂 🙂 🙂

Vortho
Čtenář
Vortho

Ban na tebe za tu diskriminaci, sexismus… nebo co to vlastně je. 😀 Co kdyby sem chodily i ženský?
A ban zna tebe, že to individuum přivoláváš. 😀

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

No vidíš, na holky jsem úplně zapomněl. Ještě, že si toho nějaká nevšimla. 🙂

Chen
Čtenář
Chen

že je WG-čko ten největší cheater ve hře říkám už dávno.

Ggj f h
Čtenář
Ggj f h

Chyby su aj v modeloch tankov, ked ti rana preleti cez tank a neposkodi ho… ale rng,zameriavac a pod. su podla mna aj tak vela krat podozrivejsie ako toto a kazdemu je to jedno.Osobne mam tiez problemy s tymto, ale vzdy som to pripisoval vacsiemu pingu alebo fps-kam

Fukyu
Čtenář
Fukyu

Čau ferdo, zase p****? Jako obvykle vid, ty fialko

Guderian
Čtenář
Guderian

Občas sa vyskytnu ,,,zaujimave” situacie.trafím tank a nič /chyba textura prekážky/ alebo to vždy pripisujem RNG, vysokým pingom či proste bugu v hre. ALe poznam hry kde to je dost viac zabugovane. Za mna nie je to také hrozné.:)

bykop
Čtenář
bykop

Když se něco takového stane, vezmi replay s popisem a časem kdy si v bitvě něco takového zaznamenal a pošli to Bulimu. Ten na tom přímo ve WG dělá.
Když to totiž nikdo WG nenahlásí, sami to těžko odhalí a opraví. 🙂

jukl
Čtenář
jukl

Ten bug skutečně exituje, tipl bych tak od posledndího patche, kdy se s ním nepravidelně setkávám. Setkal jsem se s tím jak na randomu, tak v SHčkách. Nevypozoroval jsem žádný pattern, kdy se to stává, či na jakém základě se tak děje. Zprvu jsem myslel, že je to problém na mé straně, ale faktem je, že se to projevuje skutečně jenom delayem výstřelu, nic víc. Žádný drop, všechno se chová normálně, akorát v okamžiku výstřelu hra divně zalaguje. Nicméně si pamatuju jeden okamžik ze SH, kdy jsem tento lag prodělal, ale ve skutečnosti jsem skutečně vystřelil – objevila se mi dmg tanku, který jsem ´po delayi´ střílet už rozhodně nemohl.

Nicméně, tvrdit, že se to děje jen ve hrách se skillem a streamery, tak to je opravdu odvážné. Je tu nějaké tvrzení, budiž, ale to video je naprosto diletantské, na jeho základě se nedá tvrdit absolutně nic, protože jediné co tam vidíme, že některé tanky vystřelí později, tedy vidíme jen grafiku bez časové souslednosti, nic víc. Nemyslím, že to nějak skill dělá záměrně, ale je to prvotřídní clickbait, i IT neználek asi uzná, že na tom videu může jít o kombinaci hned několika delayů a hlavně tam není to hlavní – nejde tam jaksi vůbec vidět, kdy maníci skutečně klikají myší (je tam nějaká poznámka, že máme poslouchat pečlivě, ale jako c´mon, fakt chcete na takovém videu řešit synchro zvuku a grafiky?). Vtipné jak mu teď do garáže každý píše, že “TO” zažil taky. Na tohle je třeba mnohem hlubší test – skutečně synchronizovat výstřely (jako skutečně, ne že s komunikačním delayem laicky odpočítám kdovíjakým lidem na kdovíjakém připojení a pak všichni vystřelí, což může klidně dělat sekundové rozdíly), ověřovat reakci kolizního modelu (tj. zda opravdu vystřelená rána v reálu reaguje jinak, nebo je to jen grafický bug, což jaksi střílením do vzduchu nikdo neověří), ověřovat data jak na klientovi, tak na serveru, kontrolovat, zda nedochází k nějakým ztrátám packetů… A pak se můžem začít mluvit o tom, že se to děje jen když je Skill ve hře.

Nicméně, nějak opravdu nechápu, proč by to WG dělali. Jsem teda osobně schopný pochopit, proč kurví balanc, proč kryjou arty, proč chrání cheatera v nějaké pozici, proč dělají blbě to, či ono, ale tohle smysl fakt nedává. Krom toho technické řešení takového glitche by bylo poměrně dost komplikované. A co se týče Fuzera, možná by bylo dobré aspoň počkat pár dní aspoň na prvotní reakci WG, než začít bezmyšlenkovitě kolem sebe házet lejna.

Glock17
Čtenář
Glock17

+1

Bertiboom
Čtenář
Bertiboom

Pod tohle se podepisuji, palec nahoru.

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Je to presne to o com pisem uz X krat zev hre WoT su zvyhodnovane herne ucty niektore s mensimi a ine z velkymi vyhodami,ono to postupne casom vyjde vsetko najavo ja to viem davno tieto veci od ludi povedme velmi blizkych WG. Tak to je ci sa to niekomu paci albebo nepaci. Za to mi x ludi nadava vysmieva sa a pritom je to pravda tak ako pisem. Aj samotny hraci ako Marty a dalsi maju zvyhodnene herne ucty. Ale to samozrejme nehovorim ze Marty nepatri medzi hracov ktory hre rozumeju pozna mapy a je lepsi hrac urcite ako velka cast hracov. Ale opakujem zvyhodnene herne ucty su realita a nie vymysel. Tak ako je realita aj x cheaterov o ktorych WG vie a nic s tym neurobi a dalsich X cheaterov o ktorych WG akoze nevie. Rovnako bola pravda par dalsich veci ktore som pisal a postupne sa to ukazuje ci som mal alebo nemal pravdu.

LordDestrojer
Čtenář
LordDestrojer

A jak se takové “zvýhodněné” účty vybírají?

Lojzo
Čtenář
Lojzo

To je tazko zjednodusit do par viet ono v zasade to je tak iste mensie vyhody maju uz hraci y winrate okolo 52% a potom sa to samozrejme stupnuje tie top ucty maju streameri ako marty a podobny fialoy hraci to maju vsetci sam som daleko hrac mozna medzi 10% top a vidim sam ake mam vyhody aj ked moc uz nehravam.Klany ako CSA smiesny klan Fame a podobne tam x hracov pouiva zakazane mody a podobne a to su tie vyhody,