Slyšeli jste již o Tankovém festivalu? Pokud ne, rozhlédněte se v garáži! Ve World of Tanks však stále existuje prostor pro další novinky, zejména, pokud se jedná o Turtle Mk. I, britský TD na VIII tieru.

Tento tank pochází z rodiny britských TD s FV217 Badger v čele. Je mu podobný nejen vzhledově, ale i svými specifikacemi. První, čeho si povšimnete je jeho výdrž 1400 HP, což je v porovnání s jeho kolegy výborná hodnota. Pozadu nezůstavají ani hodnoty pancíře, které například zepředu dosahují hodnot až 228 mm.

Ale jelikož nemohou být všechny hodnoty jen výborné, je i zde vše vyvážené těmi slabšími stránkami. V tomto případě se jedná o jeho mobilitu, což je pro rodinu Badgera standard. Se svou maximální rychlostí 20 km/h se jen těžko budete přesouvat po mapě sem tam a regovat tak na vývoj bitvy. Nejlepší taktikou bude zvolit si na začátku směr útoku a to s největší pravděpodobností až do konce bitvy.

Esem v rukávu Turtle Mk. I je jeho dělo. Poškození za minutu je 3000 (což je jedna z nejvyšších hodnot ve hře), nabití je 6,6 a alfa poškození je 330 HP. Statistiky rozptylu děla a doměření nezaostávají: rozptyl na 100 m je 0,34 a plné doměření děla je jen za 1,7 s. Podívejme se teď na specifikace munice: penetrace standardní AP municí je 217 mm a penetrace speciální APCR municí je 245 mm. Navíc toto TD má jednu “zvláštnost”: deprese je -10° a odměr 20° na obě strany (což, jak víte, je pro TD bez věže velmi důležité).

Pojďme si to shrnout. Tank se nemůže chlubit svou rychlostí, ale zato jeho rychlost nabíjení v kombinaci s poškozením je působivá. Jeho životnost a palebná síla vám umožní zničit nepřítele dříve, než on vás (tedy pokud vám spojenci budou krýt záda). Pokud chcete prorazit něčí obranu, je tento stroj ideálním kandidátem.

 

45
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Vortho
Čtenář
Vortho

And here we go once again…
Mezi větou “Tento tank pochází z rodiny britských TD v čele s FV217 Badger.” a “Tento tank pochází z rodiny britských TD s FV217 Badger v čele.” je rozdíl… a jelikož je v čele jenom Badger, tak jsi určitě myslela druhou verzi, když už to teda mít bez čárky.

“úhel sklopení děla je – 10 stupňů a 20 stupňů na obě strany (což jak víte, je pro TD bez věže velmi důležité).” vůbec nechápu

“Tank se nemůže chlubit svou rychlostí, ale zato jeho rychlost a síla poškození je působivá.” nechápu ještě víc

“Hlavním trumfem Turtle Mk. I je jeho dělo. Poškození za minutu je 3000 DPM (což je jedna z nejvyšších hodnot ve hře), nabití nového náboje je 6,6 a alfa poškození je 330 bodů.”
A tohle je přesně to, o čem jsem psal posledně… jé jé jé… normálně bych si u čtení zazpíval 😀

Jmeno1
Čtenář
Jmeno1

Těch 20° na obě strany je odměr. Na tu rychlost jsem upozornil na hlavním fóru, ten zbytek bych vzhledem k národnosti neřešil. Jsou to spíše drobnosti, které dnešní mladá hloupá generace stejně vesměs ani nezachytí.

Vortho
Čtenář
Vortho

Tak věci jako třeba ty řadový číslovky nebo to, že mínus 10 se píše -10 a ne – 10, to ví asi i mladá generace… ale tohle fakt momentálně neřeším. Nad tím bych se zasekl, až kdyby ty věty zněly v pořádku…

Glock17
Čtenář
Glock17

duplicitní příspěvek.

Glock17
Čtenář
Glock17

Sakra, je to otročtina z google translatoru. WG už svými zmetky podráží i kontributory. Styxxina by si měla dát pozor, jde i o její jméno.

A k tomu zpívání navrhuji starý hit od Becka – Loser… I’m a loser baby so why don’t you kill me?

Vortho
Čtenář
Vortho

Jak WG podráží zmetkama kontributory? Našel jsem si na fóru origoš a ten je napsanej v pohodě… cca v tomhle stylu (přemejšlel jsem, jestli se s tím teď při práci pindat):

Dneska pro vás máme velkou novinu: na Supertest se dostal Turtle Mk. I, nový britský stíhač VIII. úrovně.

Jak vzhledem, tak vlastnostmi se podobá útočným tankům z linie zakončené strojem FV217 Badger. Dokáže ohromit 1 400 body výdrže a pancířem, jehož tloušťka činí 228 mm. Jenže něco za něco. Stejně jako většina tanků z této linie, ani Turtle Mk. I není zrovna pohyblivý. Vzhledem k maximální rychlosti 20 km/h můžeme leda tak doporučit, abyste si vybrali stranu mapy už na začátku bitvy a vydrželi na ní až do jejího konce.

Z toho je jasné, že Turtle Mk. I má jiné eso v rukávu – dělo. To nabíjí 6,6 vteřiny s průměrným poškozením 330 na výstřel. Průměrné poškození za minutu se tak dostalo na 3 000, tedy na jednu z nejvyšších hodnot v celé hře! A s rozptylem 0,34 metru a zaměřováním 1,7 vteřiny se nemusí stydět ani za přesnost nebo míření. Vypořádat se s protivníkovým pancířem také nebude příliš velký problém – standardní granáty (AP) penetrují 217 mm a speciální střely (APCR) prostřelí dokonce 245 mm efektivního pancíře. Mimoto náměr děla je až -10° a rozsah jeho otáčení 20° na obě strany.

Teď si to celé shrňme: tanku Turtle Mk. I to sice moc nejede, ale zato mu to pořádně střílí. Jeho odolnost a palebná síla vám umožní zlikvidovat nepřítele dříve, než zjistí, co se vlastně děje. Když bude mít krytá záda, dokáže úspěšně držet protivníky zpátky a prolamovat jejich obranu.

bykop
Čtenář
bykop

Když tak moc řešíš jazyk, co přesně znamená to dneska?

Ghost532
Čtenář
Ghost532

Tak si ty články běž psát sám.

Vortho
Čtenář
Vortho

Víc českej “argument” už nemáš? 😀

sindelarova92_monca
Člen

Hlavně že ty máš čím argumentovat. Ale provokuješ ostošest, to by ti šlo. 😀 😀 😀

Glock17
Čtenář
Glock17

Že by konečně Tomíci dostali osmičkové prémiové TDčko? A proč zrovna z té šnečí linie, která už má na tier7 AT-15A? To je nějaký problém dát aspoň jeden prémiák do té druhé větve??? Připomínám, že Chimera je medko, ne TD.

Když budu chtít šneka na vydělávání a kvůli posádce, tak si koupím AT-15A. Turtle je jen další návnada na peněženky, kterou hráči brzy odloží do kouta.

Vortho
Čtenář
Vortho

Wtf, díky za tu poznámku, nebejt jí, tak si pořád myslím, že Chimera je TD 😀 A to myslím vážně

Vortho
Čtenář
Vortho

Jinak mi to připadá, že WG si myslí, že změní (zpomalí) metu hry tak, že bude přidávat pomalý stroje… to je tahle želva, E-75, VK, Raum…

Kurt von Strohm
Člen
Kurt von Strohm

nová meta hry je že do 5 let bude počet tier 8 prémiových tanků a šestkových prémiových klonů Pantera vyšší než počet zadarmo vyzkoumatelných tanků ve všech větvích dohromady

EAT_MY_GOLDS
Člen

Myslím si, že tomu tak již dávno je 😀

Lumperion
Čtenář
Lumperion

No a neni to jedno? Jestli po tobe strili zpoplatnenej pixel, nebo ty do takovyho strilis? Jako jo…nekteri uz v te hre musi mit nastrkany majlant, ale jejich volba…
Tady tohle td mne nechava klidnym, ani o nem neuvazuji…bude to goldomet a prehnane pomaly…tipuju, ze bude vetsina tech stroju u majitelu rezivet v garazi..

Vortho
Čtenář
Vortho

I kdyby ve hře bylo 150 tech tree tanků a dalších 600 prémiáků, tak je to úplně jedno… hlavní je, že všichni maj s čím hrát a že je jakž takž nějakej balanc. Kterej se navíc průběžně zlepšuje, byť to probíhá dost pomalu.

Kurt von Strohm
Člen
Kurt von Strohm

jo WG balanc …..a v pořádku ….
podle WG je například zcela v pořádku idiot-friendly Defender ( sice v něm i bot nacinká nesmysly a díky alfě je i celkem nebezpečný když dokáže kliknout myší , proklamovanou nepřesnost děla na jsem zatím nezaznamenal a běžně me defík trefí i na velkou vzdálenost )….a taky je podle nich zcela v pořádku Tiger II a netřeba mu dávat nějaký buff ( sice ho hrají jen masochisté a ladí ho i tier 6 na autoaim , o tom že už i skoro všechny tier 8 medka mají tvrdší věž ani nemá cenu mluvit )

Makaan
Čtenář
Makaan

To, co tu předvádí někteří uživatelé není zcela normální. Myslím, že mají tak trošku štěstí, že už nejsem součástí redakce, za tohle bych už hlasoval pro ban. Normální grammar nazi a trollové. Člověk který chce pomoct pomůže, tohle je už spíše trolling, sarkasmus a pasivně agresivní zesměšňování redakce. Něco s tím dělejte, sleduju to tu už dlouho a myslím, že se neumíte dobře bránit dnes poměrně všednímu trollingu.

sindelarova92_monca
Člen

Příliš tolerance moc škodí, to vim sama… Ale já se radši moc ozývat nebudu, nebo se zase ozve nějakej těžkej inteligent a opět vytáhne moje staty. Už se to tu stalo dvakrát. Občas průběžně opravuju i již vydaný články, tudíž je jenom zaktualizuju a je pokoj, takže tak. Upřímně – ty prudiče bych chtěla vidět, jak píšou články – buď plný kopanců nebo slovosled mimo, takže ať si zametou před svým prahem a pak teprv otravujou ostatní.

Vortho
Čtenář
Vortho

Nedělej ze sebe chudinku. Sama sis naběhla. Za několik stovek bitev nejseš schopná rozeznat brutální rozdíly mezi dvěma kusy techniky, když se navíc můžeš pohodlně podívat na čísla… tak ti to holt někdo hodil do tváře. Nebo je na tebe někdo vytáhl v jiný než herní souvislosti?

sindelarova92_monca
Člen

Proč zrovna ty tu děláš chytrýho. Navíc se s tebou nikdo nebavil.

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

A s tebou se tady někdo Monco baví??

Vortho
Čtenář
Vortho

Kdyby sem přišel nějakej grammar nazi, tak od prvního, maximálně druhýho článku dostane bez varování insta kill… Nějak sis zdeformoval definici pojmu grammar nazi i troll, nic víc. Navštiv jiný (různě zaměřený) portály, projdi si tam diskuze, ať teprve vidíš nějaký pasivně agresivní zesměšňování redakce. Lidi se tam obouvaj do autorů, častujou je různýma výrazama a taky se z toho nikdo nehroutí (tím neříkám, že je to v pohodě). Neřeknou, co je blbě. Kolikrát ani nic blbě není, akorát jim nestačej znalosti, aby dokázali “ocenit”, že je to správně. Já třeba před několika rokama dostal sodu od týpka, že jsem napsal “vikinský”, jak můžu bejt tak pitomej a několikrát vynechat “g”… a v ten moment se dostáváš do úvah, jestli schválně nepsat blbě 😀 Btw, WG to schytává mnohem víc za mnohem banálnější nedostatky, ale to je samozřejmě v pořádku. Měřme stejným metrem.

Jo, já si někdy rejpnu, protože potřebuju nějak ventilovat, jak moc nechápu, že se ty samý chyby objevujou znovu a znovu, že věty maj úplně jinej význam, než jakej maj mít… Věřím tomu, že tobě jako laikovi je to úplně u zadku, jelikož nevíš, která bije, ale mě to zaráží. Dovolím si proto občas sepsat, co je špatně a proč je to špatně. Tím to pro mě u danýho článku hasne. Když redakce bude chtít, opraví to, když bude mít zájem o vysvětlení, není problém ho poskytnout… a když nebude chtít dělat vůbec nic, nemusí ani reagovat. Nepíšu to proto, abych se pak bavil nad reakcema (to je trolling ve zkratce). Na okamžik se zamysli, prosím. Je co do času a úsilí výhodný trollit takovým způsobem (a k tomu se stavět do pozice terče pro příp. neandrtálce)? Zvedá se mi žaludek z toho, jak se nadužívaj slova jako trolling nebo hate. Dneska radši nikomu nic neříkat, aby se psychicky nesesypal nebo ho to při nejlepším neobralo o motivaci… Mně taky bylo vytknuto x věcí, taky jsem se neschovával za sukni pojmu trolling nebo “chtěl bych vidět, jak by to udělal on” nebo “tak ať si to udělá sám”. Dělat chyby není ostuda (dějou se všem, mě nevyjímaje). Ostuda je se k nim nehlásit nebo je popírat. To ani nemluvě o tom, jak uspokojující je si pak srovnat práce s ročním nebo delším odstupem a vidět to zlepšení. Tady navíc stačí tak málo.

DoktorKevina
Člen

Kolik ti platí za to kolik toho tady napíšeš? Máš tady nejvíc komentářů a stále o tom samém. Neustále jen gramatika. Možná máš občas připomínku k tématu ale to je minimálně.

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

Zlatý Garrth, protože Ty mu nesaháš ani po kotníky. 🙂

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Z “ciste profi” hlediska tu pise nejlip, co si budeme vykladat. Ale je fakt, ze mu chybi “cit”. Akorat si rikam, proc to prvne nenapise vam, ale hned to supne verejne…zase by to nebylo videt..:-).
Je to asi o egu. Nebo je “neci paka” a ma tady na to “dohlizet” :-).
Na druhou stranu…kdyby tu nepsal, chybel by tomu tady :-).
Rozhodne patri k te mensine, ktera tu pise k veci a rozumne, to asi musime uznat vsichni…sympatie a pod veci musi stranou :-).

DoktorKevina
Člen

Lumperion
Ptal jsem se ho kolik mu platí z jednoho prostého důvodu. V jednom komentáři psal, že by to nedělal za darmo, ale stále tu “ryje”. Kdyby místo deseti komentářů, kde stále vytahuje jak blbě to děláme, nám pomohl byl bych radši.

Zdenek125
Kdybych chtěl tak Vortho je už zabanovaný, ale nechci tady dělat cenzuru. Mohl bych taky každý příspěvek který by se mi zdál nevhodný smazat. Jako se to děje jinde, nechci jmenovat zase bych zo schytal že někoho osočuji.
Jestli Garrthovi nesahám ani po kotníky, tak sem nemusíš chodit a čís to. Jsou minimálně dva weby kde se informace můžeš taky dozvědět a já s nimi nemám nic společného, třeba ti budou redaktoři více vyhovovat. A kontrola komentářů bude přísnější. Každopádně děkuji za názor.

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Vim, ze jsi se ho ptal. Bud nemuze, i kdyby chtel :-)…ale pak jsou i lidi, co v kolektivu nebudou delat, bo by se jejich vyjimecnost rozlivala i na druhe:-)…tim nerikam, ze je to Vorthuv pripad.
Myslet znamena houno vedet, takze se muzeme leda domnivat…:-)

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

A co by vlastně vyhovovalo Vám?? Snad by jsi nechtěl, aby každý souhlasil s nesmysli co se tady občas objeví nebo snad jo?

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Tak predne jsem nepsal nic o tom, zda Vortho ma s necim souhlasit, nebo nesouhlasit :-)…ale kdyz uz tu vytyka gramatiku, mel by se zamerit na tebe:-). Ja samo taky valim chyby, mam uz na to vek, ale ty bys s tim mohl jeste neco udelat :-).
Pro Zdenka…:-)

DoktorKevina
Člen

V jakém slova smyslu myslíš nesmysli? Máš na myslí mylné informace nebo špatně napsanou větu?
Pokud jsem o diskuzi jsme ochotni akceptovat širokou paletu názorů. Jen by to nemělo moc přecházet do osobní roviny. Taky mi to někdy uklouzne ale nesmí to být moc. Teď s odstupem času vidím, že jsem na Vortha možná zbytečně zaútočil.
A ještě k Vorthovy, již několikrát jsem ho prosil o shovívavost.

Vortho
Čtenář
Vortho

Kevina: Většina mejch příspěvků není mířená na kvalitu článků, nevymýšlej si. 😛 Ozývám se, když je to už za hranou i na nějakej fan-project. Jste tým, je vás na to několik, tak každej ten článek může nějakým směrem posunout dopředu. Nemusíme tady číst “dělala jsem to ve spěchu, neměla jsem čas”. Nikdo vás nehoní, nemusí ty novinky bejt přece do dvou hodin… ani do šesti… ani ten den. Většina zpráv je o věcech, který přijdou za xyz tejdnů, bůhví jestli ne spíš měsíců. Ono ti to moje vytýkání bude připadat možná přes čáru, ale prostě mě ber jako rodiče, kterej “buzeruje”, ale taky to myslí dobře. Já upřímně normálně nikde nic nekomentuju, tady mi to za to stojí… Né že bych chtěl vidět jedinej CZ WoT projekt, co není trash, kdesi na dně, ale aby se naopak posouval. Co se týče spolupráce, tak jsem po návratu z dovči odpovídal, co by pro mě bylo snesitelný (resp. pro můj harmonogram).

Lumperion: Dělal jsem vesměs pro větší společnosti, který si tím pádem potrpěly na větší formálnost, takže se může zdát, že defaultně ten cit nemám, protože defaultně mám najetej nějakej styl. Ale jakmile si tím vyděláváš (naštěstí pominulo), tak asi není nutno říkat, že musíš bejt schopnej psát jakkoliv. I jako ženská 😀 Jinak na nikoho z Wotka kontakt nemám, nikoho neznám, tím pádem píšu jako běžnej uživatel rovnou pod komentáře… jako to dělaj všichni ostatní běžný uživatelé.

Pokud někoho moje kritika nějak zdrtila, tak se tímto naprosto vážně omlouvám. Zkusím to mírněji, i když zatím nevím jak. Snažím se, aby to nikdy nevyznělo jako útok. Snažím se vždy jasně určit, co je blbě. Ozývám se z toho důvodu, že je mi tohle odvětví blízký a nelíbí se mi, co se v něm v širším měřítku (v celý republice) dlouhodobě děje.

DoktorKevina
Člen

No dobře, není jich většina o pravopisu, to jsem přehnal. Ber to taky tak že třeba na to není moc času. Styx to rychle přeloží a pak musí pryč, ja tady taky třeba nejsem a je to například horká zpráva. Snažíme se to opravovat i po vydání. Někdy je to opravdu otrava.
Vím, že jsi psal jak to máš . . . ale víš, jak. Zkouším jestli to přeci jen nezkusíš 🙂
Už jsem několikrát psal kritika je potřeba, ale s citem 🙂

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

Vortho,
už delší dobu se chci zeptat – v Bohnicích máte internet volně nebo za odměnu? Třeba, když si vezmeš všechny svoje pilule, tak si můžeš 8 – 10 hodin jít psát komentáře …

P.S. pro mé záhadné Alter ego – nebál bych se přídavných jmen – třeba ty havloidní dobrosráčský eurohujere nebo něco podobně na úrovni …

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

Uz zase lezes do zadku Hujere?

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

Průměrný orangutan se zvládne naučit a používat ve smysluplné konverzaci až dva tisíce slov – dej si závazek – denně tři, čtyři nová slovíčka a za rok dva budeš na úrovni alespoň lidoopa …

P.S. ovšem v tvém případě bude problém s tou smysluplností 🤣

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

Hujer, tobě to dneska fakt pálí….

DoktorKevina
Člen

Prosím, změn si duplicitní přezdívku

Zdenek125
Čtenář
Zdenek125

Kdo? Osobně se domnívám, že jsem tu byl první 😜

P.S.: doktore promiň, tomu se nedalo odolat 😈

DoktorKevina
Člen

Tebe nemyslím, mám taky pocit že jsi tu byl první.

DoktorKevina
Člen

Příspěvek smazán, duplicitní nick.