Byla jen otázka času, kdy britské lehké tanky přijdou do hry World of Tanks, jejich hlavním elementem bude nepozorovaně proklouznout a překvapit tak nepřítele.

Jak víte, tak všechny lehké tanky na vysokých úrovních jsou rození zvědi. Ovšem jejich gameplay se liší. Co se týče Britů, je dobré využívat jejich malé rozměry, dobrý dohled a výborné dělo. Tato kombinace vám poskytne jasnou představu o tom, jak tyto tanky využít pro dosáhnutí nejlepších výsledků. Není nic lepšího, než odhalit pozici nepřítele a z nejméně očekávaných míst na něj rychle zaútočit.

Pojďme se podívat na tyto nováčky blíže!

Nová vozidla…

Celkově vzato, budou do britského výzkumného stromu přidány čtyři vozidla, navazující na tank Cromwell, střední tank na VI tieru. Takže kompletní výzkumná větev se rozroste o tyto stroje:

  • GSR 3301 Setter (tier VII)
  • LHMTV (tier VIII)
  • GSOR3301 AVR FS (tier IX)
  • Manticore (tier X)

Je ještě brzy na to, abychom odhalili veškeré specifikace vozidel na úrovních VII až IX, jelikož jejich statistiky se stále dolaďují. Přišli jsme s konceptem celé skupiny britských tanků a nyní to chceme otestovat na “topovém” vozidle. Celá jejich větev se bude vyznačovat malými rozměry (např. LHMTV je menší než Bat-Chat 12t, zatímco profil AVR FS podobný profilu AMX 13 90), stejně jako maskováním a slušný dohledem.

…a toto je klenot na královské koruně…

 

Výzkumný strom je zakončen tankem Manticore, lehkým tankem na tieru X. Název dokonale vystihuje kontroverzní podstatu tohoto vozidla. Přestože je poměrně malý (Manticore má nižší profil než T-100LT), uveze obrovské 105 mm dělo s vynikajícími vlastnostmi. Impozantní penetrace pancíře (248 mm se standardní AP municí a 268 mm se speciální APCR municí), alfa poškození 390 HP, slušná stabilita děla (při střelbě ze stoje) – prostě vše, co hledáte. Ale řekneme to na rovinu: má i své mouchy. Jeho DPM není zdaleka tak působivé (4,29 ran za minutu). Střelba za jízdy je díky vysokému rozptylu velice špatná. Municí se vyplatí moc neplýtvat, zásoba je žalostně malá.

Manticora je dravec, který může vyčkávat, dokud se nerozhodne pro nejlepší chvíli k útoku. Jakmile bitva začne, zaujme výhodnou pozici k průzkumu a může tak odhalit svému týmu protivníka. Nemusí jezdit po mapě sem a tam – ostatní lehké tanky to udělají za Manticoru. Oproti tomu se takticky pohybuje z jednoho výhodného místa na druhé tak, aby postupně získávala výhody. Ano, s tankem můžete hrát jako se skautem (což je taktika, kde se jeho malé rozměry hodí), ale jeho pasivní spot zároveň umožní podporu z dálky, v čemž vyniká nejlépe.

Každou situaci musíte vyhodnotit, posoudit a učinit rozhodnutí: je bezpečné se pohybovat vpřed? Stojí za to střílet, aby jste zničili nepřítele? Nebo střelbu raději vzdát a jen čekat? Na jedné straně je škoda nechat tuto zbraň v klidu. Naopak by člověk neměl zanedbávat hlavní roli tanku (spoter).

Hráči Maticory budou rozděleni na zastánce agresivní a pasivní hry. Ani jeden nebude mít pravdu. Musíte pochopit jeho kontroverzní charakter a najít dokonalou rovnováhu mezi pasivním spotem a aktivní palbou a zkrotit tak tuto bestii. Je to výzva, ale určitě budete odměněni vzrušujícím pocitem jedinečné síly, kterou ostatní lehké tanky nedisponují!

Už jsme skoro tam!

Nyní testujeme vozidlo na uzavřeném testu. Jak již bylo řečeno, vybrali jsme “desítkový” tank Manticore, abychom ověřili, zda náš herní koncept bude fungovat. Ve chvíli, kdy nalezneme dokonalou rovnováhu mezi palebnou sílou, maskováním a mobilitou v rámci dané role, budeme pokračovat v dolaďování zbytku vozidel na tierech VII až IX.

Pozn.: Výše uvedené charakteristiky nejsou konečné a mohou být během testů změněny.

 

 

19
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Jmeno1
Čtenář
Jmeno1

Nepíšou jaké to má camo, ale zatím to vypadá na všechno možné, jen ne spoter. f2f s dalšími LT asi nemá šanci s ničím. A alfu 390 tam má skoro každý.

ChevSeet
Čtenář
ChevSeet

Tak za mě to je linie, kterou asi sice pojedu, ale není ničím vyjímečná. Uvidíme jaká bude kamufláž. Zatím rychlost jen 68km/h, žalostné DPM (okolo 1700) a nepřesné za jízdy?

Ambri
Čtenář
Ambri

předpokládám tříčlenou posádku?

Glock17
Čtenář
Glock17

Chtěl bych vidět toho trpaslíka, co se vejde to trupu Manticora. Navíc nevidím poklop a průzory… Jediné průzory jsou ve věži, vlevo a vpravo od kanonu. Podle mne to bude “další případ” tanku jako je LTG = celá posádka bude ve věži. Podle mne v ní není místa víc než pro 2 lidi, závěr kanonu a velký zásobník munice. Takže DVOUČLENNÁ posádka??

Ostatní britská LT budou mít nejspíše tříčlennou posádku (Setter, LHMTV a AVR FS)

Ambri
Čtenář
Ambri

Tak když tři lidi nacpali do evana 😁

Glock17
Čtenář
Glock17

Leda tři pygmeje z kolonií

Hollohlaway
Čtenář
Hollohlaway

že by to bylo nějak lákavý..no nic, najedu nějaky expy na Cromwella do zasoby, tak 50 000 by mělo stacit.

ggg
Čtenář
ggg

má aspoň jeden z týchto tankov historický základ alebo sú to len výmysly s historicky-podobnými označeniami? a prečo nepridali celú vetvu, zase len top tiery?

Glock17
Čtenář
Glock17

Po fiasku s francouzskými koloběhnami asi nechtěli přidávat lowtierové britské koloběhny (byly by skvělý základ pro větev LT).

ggg
Čtenář
ggg

Pár článkov dole človek nájde toto:

Nakonec je tu nová větev
Větev Britských lehkých tanků má hodně kandidátů na nejvyšší tiery. Na nižších tierech je výběr vhodných vozidel snadnější. Ve hře bychom je měli mít do konce roku. Je možné, že premium tank této větve bude oficiálně představen už během Tankfestu, prý není lepší příležitost k představení nového Britského tanku než Bovington. Ostatní stroje jsou odhadovány na říjen až listopad.

a dnes toto???:

Nová vozidla…
Celkově vzato, budou do britského výzkumného stromu přidány čtyři vozidla, navazující na tank Cromwell, střední tank na VI tieru. Takže kompletní výzkumná větev se rozroste o tyto stroje:

GSR 3301 Setter (tier VII)
LHMTV (tier VIII)
GSOR3301 AVR FS (tier IX)
Manticore (tier X)

DoktorKevina
Admin

Ten článek je Wotleaks . . . informace co v němž jsou, bývají z 90% pravdivé . . . záznam streamu je již několik dní starý. Nejsme bohužel schopni zvládat vše. Snažíme se dostat k vám info co nejdříve. Víc k tomu asi nemohu dodat.

ggg
Čtenář
ggg

To je ok, ale aj tak tie informácie sú celkom odlišné…

DoktorKevina
Admin

Je otázka k jakým informacím se dostal a co WG měl opravdu připravené. Proto před článkem je napsáno, že to nemusí být na 100% pravda. Když jsme vydávali Wotleaks, tak jsme ještě nikdo v redakci netušili o tom co WG dnes uveřejnil viz tento článek. Pracujeme jen s tím co máme k dispozici. A zase tak rozdílné to není. GB tanky se do live klienta opravdu mohou dostat na podzim. Jediný rozpor tedy vzniká v jednotlivých tancích.

Hood
Čtenář
Hood

BOVINGTONANDWOT kod z tankfestu

Glock17
Čtenář
Glock17

ACOTENKODDAVAZABONUSY?

JoAn
Čtenář
JoAn

Barvičky a zálohy

Mike2051
Čtenář
Mike2051

WG kód není platný. :/

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Ako neviem no Light tank zamerany na vyssi alfa damage ale reload 14 sekund? Neviem ci to bude tank pre kazdeho ako taku alfu ma Cinan a po pravde ten ma celkom aj pevnu vezu a i tak ten tank nie je moc hrany ale samozrejme toto bude novinka tak hrat sa bude ale neviem ci to bude nejaka diera do sveta ako Rusky Light to nijako neohrozi na trone ako na prvom.

VonReidden
Čtenář
VonReidden

Vyzkoušíme ..uvidíme..