Chystáme se dnes zahájit uzavřený test vozidel, který bude mít za následek zvýšení HP tanků na nízkých tierech, konkrétně se bude jednat o úrovně I-VI. Předpoklad je takový, že by úpravy HP mohly vést k tomu, že by vozidla na nízkých a středních úrovních mohli v bitvě vydržet déle a také by to mělo za následek usnadnění přechodu na vozidla vyšších tieru. Ovšem počkáme si na výsledky testů a uvidíme, zda jsou naše předpoklady správné.


Proč hodláme zvýšit HP na tierech I-VI?

Při výzkumu vozidel, může každý hráč pozorovat (a mnohdy to i pocítit časem ztráveným v bitvě), že se statistiky tanku se mění, rostou a díky tomu je v bitvě i tank více účinný a použitelný. Jedním z těchto klíčových parametrů je i hodnota HP. V současné době je křivka vzrůstů počtu HP příliš strmá od tieru I-VI a mírnější od tieru VII-X (viz srovnávací graf níže).

Současný stav je tedy pro hraní nízkých až středních úrovní vozidel nevyhovující. Pokud v bitvě čelíte nepřátelům, jenž jsou na vyšším tieru než vaše vozidlo, můžete pocítit velký rozdíl právě v hodnotě HP. Navíc statisticky pak vychází, že bitvy jsou pro hráče na nižších úrovních mnohem kratší a tedy neatraktivní.

Co přesně plánujeme?

Abychom dosáhli většího pokroku v oblasti HP tanků, máme v úmyslu otestovat zvýšení HP u všech tanků na tierech I-VI. Nárůsty HP se budou lišit pro každý tier zvlášť a bude definován stejným podílem pro každé vozidlo dané úrovně. (Viz tabulka kvocientu níže; kvocient 1 se rovná aktuální hodnotě.)

Tier I II III IV V VI VII VIII IX X
Kvocient nárůstu HP  2.14 1.99 1.78 1.53 1.31 1.12 1 1 1 1

 

Dle tabulky dostanou vozidla na tieru I na Supertestu relativně největší zvýšení HP (+114%). Důvodem je to, že v současné době je rozdíl mezi HP tieru o to větší, čím nižší úroveň tanku máte.

Příklad nárůstu HP ze Supertestu:

MS-1, sovětský tank na tieru I bude mít celkem 215 HP (místo 100 HP; zaokrouhleno nahoru). T-45, sovětský tank na tieru II bude mít celkem 280 HP (místo 140 HP; zaokrouhleno nahoru).

Tyto změny nám umožní:

  • Při výzkumu zlepšit přechod mezi nižšími úrovněmi na vyšší.
  • Zvýší se průměrná doba přežití v bitvách na nízkých úrovních, což je pro nováčky i zkušené hráče udělá atraktivnějšími, obzvláště v rámci výzkumu nových tanků.

Je potřeba poznamenat, že se jedná o první kolo testování, kde budeme kontrolovat dopad HP na statistiku bitvy. Přesné kvocienty změn nejsou konečné pro žádný tier a mohou se v závislosti na testech měnit. Již brzy vám přineseme bližší podrobnosti testů, proto nás pozorně sledujte, ať vám nic neunikne!

33
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
stetkasek
Čtenář
stetkasek

To bude žrádlo pro statpedery 😀 Doufám, že hodnoty WN8 pro tyhle tiery se také změní!

watts1
Čtenář
watts1

a k čemu ti to bude, že se budou měnit hodnoty pro WN8? vadí ti, že by měl někdo jinou barvičku než ty?:-D

Glock17
Čtenář
Glock17

Spíš naopak jde o úpravu proti pedobérům, kteří dokáží hodně vytěžit ze školáckých chyb nováčků – často je sejmou na ránu nebo na zásobník dříve, než newbie stihne vůbec zaregistrovat protivníka a vystřelit. Teď budou muset víc kalkulovat, jestli si nechat dát ránu.

Docela se těším na pozorování pedobérů v T2 Light nebo M2 Light, kterým dojde munice v polovině bitvy…

Rysl
Čtenář
Rysl

Pridame krapet zivota,neni to spis tim,ze delostrelectvo to likviduje defakto na ranu?

Glock17
Čtenář
Glock17

Trojkový stíhačky trefit artynou? No, ty jsi asi dobrý artynář…

Le3ky
Čtenář
Le3ky

Celkom dobry napad palec hore

Vortho
Čtenář
Vortho

Ta čeština ti brzo utrhne ruce, čeče. 😀

Milanus
Čtenář
Milanus

Nojo toto nejvíce oceni druh zvaný honicstatovy, už teď jich je na nízkých tierech poměrně dost.A novým hráčům tímto jenom ublíží.

Glock17
Čtenář
Glock17

Právě naopak.

Makaan
Čtenář
Makaan

WN8 není oficiální stat, nakašlat na něj. Tohle je dobrá změna, která tu měla být už roky. Je ale pravda, že aby fungovala, je potřeba se podívat i na stav artyn do tieru 6 – dost z nich nemá problém zabíjet tanky na 1-2 rány a dokud tento stav bude trvat, tak přidání HP vše nevyřeší.

Glock17
Čtenář
Glock17

Já jsem hlavně nadával na situace, kdy čtyřkové nebo i pětkové TDčko šlo do bitvy proti pětkovým KVčkům s hovnicí (mám na mysli 122mm U-11 na KV-1S nebo na KV-1), které je smázly jedním HEATem. Nevybalancovaná situace = KVčko OP jako prase, TDčko free HP.

watts1
Čtenář
watts1

Co sem všichni motáte nahánění statů?:-D Myslím, že když už by si v dnešní době chtěl někdo nahánět staty – ať už z jakéhokoli důvodu, tak to bude dělat na tieru VII a IX s LT (pokud toho není schopen, tak nebude !výrazně! převyšovat úroveň hráčů na tieru V a VI). Jsou hráči – znám jich dost, kteří prostě jen tak pro zábavu hrají tiery V a VI – přitom to jsou třeba i dobří hráči, ale nějaké statistiky jsou jim u zadku – hrají prostě jen pro zábavu 🙂 Zajímavé je, že na jednu stranu vám vadí, že si někdo honí staty na nižších tierech, ale jedním dechem dodáváte, že to dělají špatní hráči, kteří jsou na vyšších tierech v průměru .. tak sakra, kde je problém? Chápu, že pro nováčky je hra značně nepřívětivá – to vůbec nerozporuju, tak to prostě je.
XWM bych taky zrušil (po hře se rád podívám, na průměrný dmg, spot, % vítězství atd za relaci ..) live ve hře xwm opravdu nemá co dělat… ale vůbec bych do toho nemotal nějaké honiče statů – když je to baví.. tak proč né.. ať si každej dělá co chce..:)

Glock17
Čtenář
Glock17

Pro bitvy lowtierů jsou stávající mapy relativně větší než pro high tiery s jejich přesnými kanony, šílenou penetrací, maximálním dohledem a vyskillenými posádkami. S T3 člověk může drandit, přepadat a flankovat i na takovém Himlu, v desítkách kempí za muldou v uličce smrti a čeká ho desetiminutovka nudného lovení pixelů.

watts1
Čtenář
watts1

Copak to máš pravdu – ten gameplay je prostě odlišný. Někoho baví to, jiného zase tohle. Když už sáhnu po lowtierech, tak teda tier V+VI níže mě to neláká (přiznávám, že mě na tom baví hlavně ta bezstarostnost – jako zkušenější hráč se tam pro dosažení relativně dobrých výsledků nemusím tolik soustředit, jako na tieru VIII+). A jedním z hlavních důvodů byl právě malý počet HP na nízkých tierech obecně, takže za mě určitě dobrá volba ty HP zvýšit:) Btw:s tou desetiminutovou nudou bych to nepřeháněl – dnešní tier X hry málokdy trvají více než 6 minut:-D (protože kolová vozidla, spousta nezkušených (špatných hráčů) na tier X, atd..) ..

Glock17
Čtenář
Glock17

Mne baví nejvíce trojky až šestky = z velké části jsou to modely historických tanků, ikdyž často nehistorických vlastností a výkonů. Od sedmiček se šíří fake tanky a nevyzkoušené prototypy, to není nic pro fanouška historie.

watts1
Čtenář
watts1

Chápu – je vidět jak je komunita WoT rozmanitá – já to mám vyloženě jako arkádu a historičnost pro mě hraje minimální roli, jestli vůbec nějakou:)

jas
Čtenář
jas

stat padding etc…

1/ je zajimave, ze pravdepodobne vetsina tady diskutujicich nezazila dle data narozeni komunismus , ale z jejich nazoru na omezovani ostatnich to vypada , ze v nem cely zivot zili… OMG
2/ nevím kolik superUnicum(SU) hracu (QB,Skill4Ltu, Circon a mnoho dalsich…) hraje kazdy den low tiery,aby si nahonili staty… myslim ze snad nikdo … pokud to neni soucast streamu,
3/ mnoho diskutujicich by rado zakazalo/omezilo SU hracum hrat low tiery apod… zeptám se: omezuje nekdo NoobHracum hrat high tiery??? myslim ze ne …. je to hra… nesvadejte vlastni neschopnost na ostatni hrace , nehledejte vinu jinde…. podivejte se na svoje staty a uvidite ,proc jste tam, kde jste….
4/ jak dal ? budete chtit omezit pocet goldove munice na low tieru? omezit pocet perku na posadce? zakazat vybaveni na tancich? zakazat direktivy? zakazat hrani v cete? kam to vselijake omezeni speje? zlepsi to hru? opravdu?

funes
Čtenář
funes

Zrovna circon lowtiery hraje docela často. To jen tak mimochodem.

watts1
Čtenář
watts1

Ano hraje – hledá odlišný “obsah” od většiny streamerů jeho levlu:) Jde od tieru V nahoru. Příjde ti, že Circon si honí staty nebo co?:-D 😀

watts1
Čtenář
watts1

Jas – tohle podepisuju!!!.. když čtu všechny ty komentáře a snahu omezit tohle a támhleto, protože přece není fér, aby byl někdo lepší než já, tak je mi blivno:/ (a to se bavíme o hře, podobné tendence v normálním životě mě straší mnohem více) Je vidět, že tolik zmiňované xwm používají právě ti, kteří si zde stěžují na honiče statů a podobně..:-D Zajímalo by mě, jak ve hře pocítí rozdíl, pokud Franta předtím za nastřílení 500 dmg měl modrou barvičku a po změně bude mít za nastřílení 500 dmg barvičku žlutou..:-D

Glock17
Čtenář
Glock17

Víš, co je opravdu prdel? Že WN8 ve výsledku výrazně znevýhodňuje hráče lowtierů, protože dominantním prvkem vzorce je udělená dmg, zatímco spot nedává skoro nic. Počty killů pak nedokáží disproporci srovnat. S přidáním HPček lowtierům bude pro statpaddery výhodnější hrát lowtiery než je to dnes. Udělají víc dmg do nováčků a dostanou víc bodů do WN8.

https://www.excalibur.cz/world-of-tanks/novinky/se-pocita-wn8/

watts1
Čtenář
watts1

Zajímavé:) i tak si nemyslím, že prostě statpaddeři jsou nějaký problém v této hře 🙂 Je to jednoduché – hlavní cílem HRY je ZÁBAVA. Pokud tě baví jezdit nízké tiery, tak si je jezdi. Ok je to nepříjemné pro nováčky, ALE kolik hráčů jezdí lowtiery a jsou opravdu dobří? Je to určitě mizivé procento. Navíc koncept WoT prostě motivuje/nutí hráče do vyšších tierů. (soutěže, odměny, atd, atd). Což si myslím, že jako opatření docela stačí. Navíc, pokud seš začátečník, stejně nevíš jestli si chcípnul na “skillera” co si honí staty, nebo na nějaké začínající rajče co prostě mělo zrovna štěstí. 🙂 A jak už Jas – omezuje někdo začínající hráče v tom, aby si koupili tier VIII prémiák nebo hráli tier X po tisíci hrách? neomezuje, tak proč omezovat opačným způsobem. Opět bych se vrátil k tomu tématu výcviku a vysvětlení herních mechanik.:)

Glock17
Čtenář
Glock17

Na výcvik se*e pes, na to nikdo nemá čas ani chuť… Všichni chtějí mít čupr-supr desítku a “užívat si hru – dejte mi to hned, já to chci, já na to mám právo a kreditku”.

watts1
Čtenář
watts1

já vím a právě proto tvrdím, že tu řešíme absolutně nepodstatnou věc 🙂

Glock17
Čtenář
Glock17

Zrovna a jedině čety bych zakázal od 1. do 3. tieru. Četa 3 Pz.Kpfw. II J je horší než četa 3 Mausů ve full T10 bitvě. Jednoho takového mám v garáži a vím, o čem mluvím. Nováčci mají problém uřídit svůj tank, natož se koordinovat v četě. Zkušený hráč umí obojí a četa mu dává silný bonus.

watts1
Čtenář
watts1

To co píšeš je samozřejmě pravda, ale je to opravdu takový problém, že by si to vyžadovalo zákaz? Kolik takových čet jezdí? (jak jsem psal výše, tier 1-3 prakticky nehraju, xwm nepoužívám, takže nevím, ale nemyslím si, že by to byl nějaký extra výrazný problém, který by bylo třeba řešit). Tohle bych řešil spíše na začátku – kvalitní výcvik, seznámení se mechanikami hry a podobně.:)

Glock17
Čtenář
Glock17

Kolik jich jezdí? Když si vezmu trojkový tank a dám 10 bitev o víkendovém odpoledni, tak potkám nejméně 2-3 takové partičky (obvykle proti mně). Zelení a lepší hráči. Občas Rusové, co si odskočili z RU clusteru.

Jak to chceš řešit kvalitním výcvikem, když si uděláš akademii/výcvikový tábor a za odměnu dostaneš zadarmo čtyřkový tank dle svého výběru? Jak se nováček naučí hrát proti neschopným botům? Hra je hned šoupne do čtyřek a hned druhou bitvu proti pětkovým hevynám? Slez z větve, WG tlačí nováčky nahoru co to jde. Vycvičit se musí v pětkách a šestkách, málokdo z nich se vrátí do trojek, když mu furt před oči strkají Tigera, Leoparda nebo IS-7 (teda aspoň co jsem viděl reklamy v televizi).

watts1
Čtenář
watts1

sakra vždyť o tom mluvím, když je to tak jak píšeš, tak vlastně ty nováčci na tieru 3 už nejsou, tudíž tady řešíme problém, který neexistuje 😀 ( a když tam jsou tak netuší co se děje.. ani kdo proti nim stojí). S tím výcvikem a podobně jsem to samozřejmě myslel komplexne…včetně všech úprav a motivace hrát alespoň chvíli nízké tiery.._:)

Lumperion
Čtenář
Lumperion

No jo…tocit dokola 2-3 mapy snad nikoho nebavi, se nediv, ze se “tam” nikdo nechce zdrzovat. A jak pisete, proc se hned nedostat k tanku, se kterym chce hrat. Takovych je vetsina, a neni se tomu co divit, chteji hrat hru s tim, co sami uznaji za vhodne,. Frustraci z toho ma jen cisilkar, ze ma takove v tymu, ale to je vetsine u zadele. A neni se co divit, byt na strane WG, taky neresim problemy nejakeho “statistika”, ale to, co a komu za kolik prodam. A na publicu to snad nemusi nikoho trapit, ne? Svoji vyjimecnost si “vyvoleni” muzou dokazovat jinak a jinde. Vis jak…kdyz v bitve vykrapes pulku tymu…horsich kvalitou, i vybavenim bez nadopovane posadky, je vse ok. Jakmile ale kvuli takovyho prohrajes, je “problem”.Zacnes resit, proc takovymu je umozneno to ci ono, ale ze ve vetsine pripadu ho prave takovi “neschopenci” dostanou na vysluni, to uz dotycnymu nevadi :-).
Vicemene by tohle “tema” zmizelo, kdyby na publicu nesmysly typu barvicek a cisilek nebyly videt, a byl by klid.
Mozna ne v bitve, tam ten spam bude asi vzdy, ale to se da resit vypnutim chatu. Ale treba “tady” jo, vzdy se tu najde nekdo, kdo uz primo ci neprimo dava najevo, ze jen on muze hlasat “pravdy” a pod.

watts1
Čtenář
watts1

hele jako vesměs souhlasím:) jen bych se zastavil u pár drobností: – nejvíc ty číslíčka (co se týče honičů statů na nižších tierech) řeší právě ti, kteří tvrdí, že žádná číslíčka nehoní – viz. tohle vlákno:) Pokud někoho baví honit si číslíčka ať je to kdekoli.. tak ať si je sakra honí, když mu zrovna tohle přináší zábavu né?:) Já samozřejmě chápu, že jen díky těm špatným, můžou být jiní nadprůměrní – tak je ten koncept postaven a mě to vyhovuje:) Ale druhá věc je, když někdo podloží svůj názor na jakékoli téma týkající se hry tím, že prostě zná, chápe a umí využívat herní mechaniky.:) Když budeš chtít postavit barák, tak asi taky bude větší pravděpodobnost, že názor projektového inženýra (který zná, chápe a umí použít své znalosti) bude mít větší váhu (k danému tématu stavby baráku) než názor kuchařky na základní škole:) A k tomu ti právě dané statistiky můžou napovědět. Vše je samozřejmě třeba brát s rezervou a s ohledem na kontext. Ale když ti prostě někdo s 45% vítězství a 1000 avg dmg na tier X bude tvrdit, že je špatně tohle a támhleto – tak to pro mě prostě relevanci nemá:) Rád se po po sérii her podívám na své statistiky – čistě pro zajímavost, jak mi to šlo. Ale ve hře jako takové to nemá co dělat..:)

Lumperion
Čtenář
Lumperion

At si staty vysperkovava kdo chce jak chce, ja mel na mysli ciste to, ze slabsi hraci ve hre nekomu nevadi jen do te doby, nez kvuli takovymu se neco vysere, ale dokud na takovym farmi, je vsecko cajk :-).
A nejaky nazory a rady…beru u hracu v klanech a pod, ale na publicu? K cemu? Ve hre mne to v nicem nelimituje, takze i s cernymi cisly si muzu drandit dle libosti s cimkoliv :-).

watts1
Čtenář
watts1

Přesně tak – ať si každý hraje jak se mu zlíbí – ale ať si pak tady v diskusích nebo kdekoli jinde nestěžuje, že je něco špatně pokud problematice dostatečně nerozumí:) Právě proto je to public/random – různá technika, různé skilly a podobně..:) Vyznělo to tak, že by to měli být převážně ty lepší hráči kdo si stěžují:) z mé zkušenosti je to spíše opačně – často mi do garáže příjde zpráva, že sem zasraná fialka, která jen kempí, střílí goldy, používá aimbot a bůh ví co..:) přitom třeba právě v tom vědět, kdy ustoupit a kdy zůstat v přední linii je ten sklil 😀 (mimo jiné samozřejmě)
Myslel jsem to spíše obecně na zdejší časté diskuse ohledně všeho možného:) samozřejmě ve hře jako takové to nemá opodstatnění – tam ať si dělá každý co chce:) (neříkám, že si nezanadávám, na hráče, kteří např. s e100 snjapí na El Haluf s kopečku od báze) Občas se mi teda stane, že někomu do garáže napíšu proč kepnul hru za stavu 2:8, protože mi to prostě hlava nebere, ale to jen výjmečně, když se to ve mě vaří 😀 ) dostanu z 90% odpověď “shut up you fucking cheater” a jde se dál..:-D

Lumperion
Čtenář
Lumperion

Nastav si prijimani zprav jen od pratel, budes mit klid :-).