Tento rok nám Wargaming přichystal překvapení v podobě opravdu nečekaného dárku, kvůli kterému určitě uronila slzičku spousta veteránů. Dárkem je legenda jménem T-50-2 o jehož pohyblivosti, popírající fyzikální zákony, kolovala spousta historek.

Aby ti, kteří začali hrát později, pochopili, proč je kolem toho takový povyk, musím začít menším historickým okénkem. “Padina” byla v původním tech tree oficiálně umístěná na tieru 5 jako vrchol (krátké) průzkumné větve. Říkáte si “moment tier 5 a vrchol ?” – ano bylo to tak, v té době byly ve hře jen 3 top LT a všechny na tieru 5 – americký Chaffee (víceméně současný šestkový T37), německý VK 2801 (s legendárním derpem) a právě ruské UFO T-50-2 … každý měl svůj herní styl. Američan byl král pasivního spottingu, němec prudil díky houfnici ale v první linii na aktivní spot byl král právě tenhle mrštný rus.

Aby se k nim hráč dostal, musel prožít očistec s jejich předchůdci (čili v jeho případě s T-50) v podobě tuším zhruba 35-40 k XP grindu a to v +4 MM! Ano, opravdu jste s T-50 bojovali proti tier 8 tankům, navíc v upraveném MM, takže jste proti nim byli neustále (tier 4 bitva ani nebyla možná) a za odměnu jste získali tank, který měl dokonce MM +5 a stabilně potkával tier 10. Běžné byly dotazy kam s ním střílet Mause, aby to prošlo s obyčejnou AP municí, protože “goldy” tehdy (skoro) nikdo neměl – byly jen za goldy.
Samozřejmě takovýto herní styl snesl jen málokterý hráč a tak tier 5 LT v té době hráli jen ti opravdu nejlepší hráči a to v kombinaci s pohyblivostí tohoto tanku (říkalo se, že T-50-2 nejezdí, jen létá nízko ) dalo vzniknout podobné legendě, jakou je obestřený třeba i Type 59.

Díky záložnímu účtu z open bety (na který jsem za ty roky skoro zapomněl) jsem si mohl tuto “legendu” trochu otestovat a musím říct, že sice ruské tanky moc nemusím, ale u tohoto to neplatí. WG mu zachoval jeho antigravitační pohon a věřím tomu, že každý hráč, který má rád LT, si hraní s ním náležitě užije.

Pohon je stále ruský experimentální antigravitační reaktor, maskovaný pod názvem V-4-2, s výkonem 550 koní (prý, ale nevěřím tomu, spíš má minimálně 1000 ), tank je s ním hodně svižný, drag na čtvrt míle rozhodně nezkoušejte!

Naopak překvapil pancíř, kde nejde o další “ruské LT, co má efektivní pancéř jako HT” ale je plus mínus stejný (to jest skoro žádný), jako měl původní T-50-2, takže yolo rush mezi 10 enemáků, jejich rozstřílení a následný odlet na základnu se již nekoná (bohužel).
Co mě ale fakt překvapilo je dělo, věděl jsem, že je dobré … ale … na takhle pohyblivém tanku je to masakr. Kadence lehce pod úrovní kulometu, hodně slušná přesnost a to i za jízdy (imho si může troufnout na ping pong v plné rychlosti i proti Type 64) a celkově se chová fakt dobře (hej WG, nešlo by ho namontovat i na pár němců?).

Nová “padina” je ideální lehký tank pro agresivnější hráče (což já moc nejsem), kombinace vysoké pohyblivosti a slušné palebné síly přímo vybízí k hernímu stylu, jako má třeba Cromwell a jde o velmi nebezpečný tank při soubojích 1 vs 1 i pro leckterý vyšší tier.

Shrnutí – dobře vybalancovaný a zábavný tank, určitě se stane brzy běžnou součástí tier 6 odřadů .

Na závěr dávám link na replay, abyste si mohli okouknout, jak se s ním hraje v rukou průměrného hráče 🙂
http://wotreplays.eu/site/4649096#mines-col_coldstream-t-50-2

Autor: Kurt von Strohm

pozn. redakce: Haunebu (zkratka z Hauneburg-Geräte nebo také Rundflugzeug, Reichsflugscheiben) je název hypotetického diskovitého letadla vyvíjeného nacistickým Německem během druhé světové války, jehož existence nebyla objektivně potvrzena. Haunebu mělo údajně patřit mezi německé Wunderwaffen (zázračné zbraně) společně s novými tryskovými letadly (Me 262, Horten Ho 229) a střelami Fieseler Fi 103 (V-1) a Aggregat 4 (V-2). https://cs.wikipedia.org/wiki/Haunebu

10
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Bluetomcat
Člen
Bluetomcat

Řadím se mezi hráče co starou T-50-2 zažili a je to přesně jak popisuješ, dřív nebyla fyzika takže se s tím lítalo jedna báseň ani vám nevadilo že jste prohráli. Díky T-50 a T-50-2 jsem se naučil mapy, zkrátka nebyl problém se dostat i do toho nejzapadlejšího koutu mapy. Pak přišla fyzika a šlo to s ní z kopce, házelo to smyky kde se dalo a bylo pi srandě.
Dneska je to dost podobná mrcha a válí se s tím sudy opravdu náramně. První bitva, prohra, hned druhá třída, druhá bitva výhra a znovu druhá třída. A to jsem tam udělal skoro prdlačky.
Za mě i dnes zábavný tančík.

Sstyx
Čtenář
Sstyx

Nechceš psát recenze místo mě? Krása!

Bluetomcat
Člen
Bluetomcat

Kdybych měl psát články s tématikou WOT tak bych si musel zrušit účet, odmítám dělat cokoliv z čeho by měl Kája a následně konvalina11 jakýkoliv prospěch. Pokud to ale nebylo myšleno ironicky tak díky za nabídku ale ne.

Vortho
Čtenář
Vortho

Ona to asi myslela na Kurta, autora toho článku, kterej Garrth nezkontroloval a neopravil. 😀 Jinak ta posedlost Kájou a K11 je už vážně hloupá, spíš tragikomická. Prtže z wotko.cz oni maj určitě prospěch…

Bluetomcat
Člen
Bluetomcat

Hm máš pravdu koukám tu přes mobil a je to tu nějaký rozbitý a vypadá to jak když odpovídá na mě, moje chyba Styxino, zkrátka tu mojí předešlou odpověď ignoruj.
Jinak mě zaráží že je někomu jedno že po randomu lítá usvědčený cheater kterému ještě za odměnu dali status CC, komunita se ignorovala a nakonec Kája to zametá pod kobereček jako by se nic nestalo. Tak tohle zase mě vtipný nepřijde ani náhodou.

Vortho
Čtenář
Vortho

K11 je kapitola sama pro sebe stejně jako tyhle debilní řeči o něm. Kája je na poli WG jako plivnutí, já osobně jeho práci při hraní nevnímám. Tobě ale možná kájova práce a k11 jako cc v užití hry vadí… to je samozřejmě taky možný. 😀 Mně přijde vtipný pouze to jak si lidi čecháčkovsky vždycky najdou důvod pro negativní přístup. 🙂

Kubaha2
Čtenář
Kubaha2

Zábavný tank, navíc jsem tam přeškolil posádku z kasáren se čtyřmi perky…

45 bitev na první znak i eMko…
http://wotreplays.eu/site/4647180#province-kubaha2-t-50-2

v 72. bitvě druhý znak. To ho nikdo nehraje ??
http://wotreplays.eu/site/4653382#airfield-kubaha2-t-50-2

Dále, počítá se Vám do statistik na wot-life ?