T26E4 SuperPershing je v prémiovém obchodě od patche 7.5 (červenec 2012) a tak je bezesporu veteránem World of Tanks. Tento tank má za sebou mnoho úprav a jeho použitelnost se poměrně prudce měnila.

V patchi 1.2, spolu s mnoha jinými tanky, dostal SuperPershing do vínku jeho prozatím poslední úpravy. Zvedla se mu síla motoru o více jak 20 % a zvýšila penetrace základní munice na 202 mm. “Superperša” také dostal do vínku úpravy pancíře, mírný buff nabíjení z 8,2 na rovných 8 vteřin v základu a mírné zlepšení chování děla. Sečteno s novým matchmakingem, který osmičkám přinesl zoufale nutné zlepšení “kvality jejich života”, je SuperPershing nyní opět při síle.

Z mé zkušenosti je tento tank symbolem stabilních výdělků a Wargaming mu tuto roli teď plnohodnotně vrátil. “Superperša” je totiž univerzální: zvládne podpořit linii vpředu u hlavního boje a stejně tak se uplatní jako podpora ze zálohy. Nemá problém se přizpůsobit městské mapě a stejně tak se dobře popere o kopec na Malinovce.

Jeho hlavní eso je profil předního pancíře, na který protivník prostě musí mířit, jinak má velkou šanci cinknout. Přidejme spolehlivé dělo na poměrně tuhé věži, které se schopnou posádku má nadprůměrnou přesnost 0,36 a 6,75 s dobu nabití a začne se to malinko rýsovat. Pomůže i to, že máte po ruce spolehlivé goldy s 258 penetrací, které si dokážou poradit skoro s čímkoliv, s čím se tento pomalý mazlík potká. Zmínil jsem výborné sklopení děla -10 stupňů, skvělý dohled a omezený matchmaking?

Samozřejmě, tank má i své slabiny, mezi které se řadí jasně viditelné weakspoty “pod oušky” na věží, kupolky i malý výřez pro kulomet v předním pancíři. Tanku nepomohou ani zranitelné palivové nádrže u motoru, které nemají problém hráče nemilosrdně potrestat požárem, pokud jakkoliv odhalí boky. Logickou slabinou pak je pohyblivost, kdy tank už není rozhodně tak pomalý a líný, jak byl dřív, ale pokud se něco pokazí, obvykle s ním prostě neutečete.

Tak či tak je SuperPershing silný prémiový tank, který nezklame. Dobře vycvičí posádky, přinese na účet stabilní výdělky a hraní s ním nebolí. Je vhodný pro nováčky, ale hru s ním si užije i pokročilý hráč, který prostě potřebuje vydělat nějaké ty kredity a chce jít na pohodový styl hraní. V obrázku pak najdete můj SP s používanou výbavou i skilly na posádce.

Tato spolehlivost a moje zkušenost je důvodem, proč dva SuperPershingy najdete ode mne jako ceny v komunitní akci Wotlympiáda, kterou organizuje Nalkirk. Pokud jste článek dočetli až sem, tak jste o krok napřed před ostatními, protože můžete získat třetí SuperPershing! Jak? Jednoduše se přidejte do mé World of Tanks FB komunity a mějte trochu trpělivosti. Až vyhlásím soutěž, dejte do komentu správnou odpověď ve formátu “SP-aktuální den a měsíc v době postnutí komentu-wotko.cz” tedy např. “SP-10.4.-wotko.cz”. Tato správná odpověď Vás zařadí do slosování o jeden SP a kdo ví, možná toho časem bude víc.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
EAT_MY_GOLDS
Admin
Bluetomcat
Čtenář
Bluetomcat

Souhlas od té úpravy to není tak zlý tank. Mám ho prakticky od počátku co se ve hře objevil (starý účet) a po tom nerfu “dle historických parametrů” to byl naprosto zabitý tank. Dneska už neurazí ale ani nenadchne ale souhlas, naprosto pohodový tank.

Jmeno1
Čtenář
Jmeno1

Já potkal T26E4 jako nepřítele někdy v prosinci 2012 ve svém KV-4. Tehdy byly goldy pro normálního hráče nedostupné, nehledě na to, že jsem vůbec netušil nic o nějakých weakspotech atd. On na tom byl asi podobně. Stáli jsme proti sobě bez pohybu(!) na cca 20-30 m a mlátili jsme do sebe APčkama. Nevím už kolikátou ranou se mi ho podařilo prostřelit do kopule u těch pístů držících pancíř, ale pak jsme si konečně začali ubírat. Ten souboj trval snad 3-4 minuty než jsem jej ustřílel a to jen díky tomu, že jsem měl víc HP. Byl to jeden z mých nezapomenutelných soubojů ve WoT. 😀

Lojzo
Čtenář
Lojzo

Dá sa s ním hrať prečo nie ale za mňa by som ho preradil medzi heavy zvýšil alfu a predĺžil reload a bolo by pretože jeho pohyb je na úrovni tých horších heavy tankov.