Magazín Gamespy udělal zajímavý rozhovor s Victorem Kislyiem, přinášíme výtah.

Podle Viktora zvolil WG cestu vlastního enginu naprosto správně. “Do dnešní doby jsme měli 70 updatů. Samozřejmě s opravami bugů, ale i s novým obsahem – máme 500-550 různých tanků od devíti národů, 40 map, každá 2-3 čtvereční kilometry … to je zhruba 100 čtverečních kilometrů. To vše je ve hře a s takovou úrovní detailů, jako má Avatar.“.

S Core enginem se hra nemění, jen zlepšuje. “Tohle je naše zpráva hráčům, nakonec je to vše jen o nich. Jsme soukromá společnost a proto nemusíme nikomu poskytovat ceny našich akcií nebo čtvrtletní přehledy zisku. Pokud jste přestali hrát WoT před rokem nebo dvěma, tak jste zmeškali 10 nebo 15 updatů. Tento král všech updatů je důvod proč zase hrát a podívat se, na čem stovky lidí pracovaly rok, dva nebo tři.“

Mají se hráči bát, že si nezahrají na starších počítačích?

Na starších strojích běží hra dobře. Základem našeho podnikání je Rusko, Východní Evropa a Čína a my musíme zajistit, aby v těchto lokalitách lidem tanky fungovaly. Pokud vám tanky šly předtím, půjdou i teď a možná ještě lépe.

Jak to vidíte s esportem?

No, čtyři nebo pět let jsme měli Wargaming ligu, kde se střetávaly týmy profesionálů a byl to celkem úspěch. Sledovanost se zvedala a i když mě za to budou lidi z PR nenávidět, tak to byl přesný příklad toho, jak by se to pro takové hry mělo dělat. Chceme a potřebujeme, aby se esport dotýkal samotných hráčů. Kdo jsou naši hráči? Muži středního věku.

Esport turnaje, které jsme předtím měli, byly rychlé akce 7 vs. 7. Normální hra je ale 15 vs. 15 s trochu hlubším strategickým postupem. Takže momentálně zvažujeme jiné cesty k vylepšení našeho esportu, aby se blížil hře, jakou lidé hrají doma.

Nesmíme zapomínat, že tanky jsou o lidech, co přijdou domů z práce a chtějí si jít zastřílet. Taková je většina komunity a není se za co stydět

(Garrth: tady si to neodpustím, esport je o logice, plánování a jasném využití herních mechanik, kdo by proboha chtěl hrát profesionálně hru, kde je vše o náhodě a nemá 100% šanci bitvu ovlivnit?)

Nechcete do tanků zavést něco jako je Battle Royal? (pozn. redakce – koncept jako má PUBG nebo H1Z1)

Když se nad tím zamyslíte, tak skupinky nebo malé týmy tanků, které bojují do posledního přeživšího, mají smysl. Opravdu se nad tím zamyslíme, ale určitě nechceme udělat Battle Royal tankovou hru. Víme, co naši hráči chtějí a to jim dáváme.

Co myslíte že přitáhne hráče, kteří WoT nikdy nehráli?

Už máme za sebou 8 let zkušeností s WoT a WoWS, WoWP a oběma Blitzy.
Ruští hráči nám hodně věcí odpustí a jsou trpělivější, když přijde na klasické PvP.
Pro západní hráče není hra dobrá ani špatná … je to prostě jen zábava. Takže nám ale neodpustí, když jsou rychle zabiti a musí se něco učit. Právě kvůli nim se snažíme, aby hra byla lepší zážitek. Možná nějaké přidání PvE elementu, nebo něco podobného, by pomohlo. Třeba na konzolích máme War Stories, což je určitý druh PvE kampaně a hráči je hodnotí velmi kladně. Takže se snažíme udělat hru více v západním stylu, chceme se přiblížit AAA titulům.

Jak to vidíte s WoT do budoucna?

Když jsme před osmi lety začínali, nikdo nečekal, že to bude takový úspěch a že potrvá tak dlouho. Osobně jsem tomu dával tři maximálně pět let. Když to srovnám třeba se Simpsony nebo Family Guyem, tak jak dlouho běží? 10, 15, 20 nebo dokonce 30 let? Odvádí dobrou práci v porozumění svému publiku a zaměstnávají talentované lidi. To je to, co také děláme. Máme data a studujeme je. Máme hráče a komunitní manažery po celém světě, aby byli co nejblíže hráčům, naslouchali jim na fórech nebo osobně.

Někteří nejlepší zaměstnanci jsou z řad našich hráčů. Jako třeba Anton Pankov a Miloš Jeřábek. Miloš je šéf vývoje WoT a Anton je šéf pro publikování informací. Čas od času uvedeme na fóru: “Ahoj hráči, hledáme to a to a to.“. Napsali nám a nyní jsou ve vyšším vedení. Pracujeme pro naše hráče a občas oni pracují pro nás.

Zdroj: https://www.gamespot.com/articles/world-of-tanks-boss-on-update-10-battle-royale-and/1100-6457738/

8
Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Lumperion
Čtenář
Lumperion

Garrthe tak prece?…Gratuluji, i tvym kolegum :)..Hlavne at se dari,..mimo tema clanku, vim, ale…:)

juraj
Čtenář
juraj

Pride mj ako by viktor pomedzi radky povedal ze zapadny hraci su retardovany ale tupela. Povedal to velmi jemno ale jasno podla mna, vychadzam tuna z prekladu,lebo ruski viem iba suka blijat a boršč